MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

U řeky Ploučnice vznikne nové chráněné území

Diskuse k bleskovce U řeky Ploučnice vznikne nové chráněné území

Autor diskuse: rover ®11.12.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Chosé 2 - ® Čt 12.12.2013 17:54:39
Siven Polní >> V klidu kolego, však o tom bude 17.12. plénum, ale asi jen aby to prošlo přes tzv. vnímavé postřehy a věcné připomínky občanů, které úředník múže zmínit ve své zprávě a poslat to výše, kde už se předtím rozhodlo :-o)
N Chosé 2 - ® Čt 12.12.2013 17:47:46
Sven >> Ahoj kolego. Správně si nadnesl poznámku o rozlivu a čističkách. Však jsou tam vidět i všelijaké svody v povodí Ploučníce už od dob "krále Klacka". V Ploučnici i přítocích je většinou jílovité dno, zanášené cestou jemným pískem a se zbytky ornicí tam vytváří poněkud zvláštní sediment, který kdybych byl plůdek Lososa a úspěšně se dostal z Ploučnice až do moře, tak bych se v dospělosti zpět nevracel.
Ona ta Vydra tam na něj také čekat nebude, protože poté co tam vybere rybí a chráněnou živočišnou osádku, potáhne sama dolů po vodě přes usazení se na nějakém dobře opečovávaném chovném rybníce.
N Sven - ® Čt 12.12.2013 15:55:31
Chosé 2 >> ahoj. Čítankový příklad, jak uplést z hovna bič...
Zemědělsky i stavebně bezcenné pozemky, oprávněně zařazené v záplavové oblasti.
Tak jako tak, minimálně 1-2 x ročně utopené pod vodou.
Na druhou stranu, pokud se nejedná o další tunel na veřejné finance, nemůže to ničemu uškodit.
Operovat prostupností pro lososa je nejapnost. Právě v tomto úseku, žádné nepřekonatelné překážky v toku nejsou. Větší nebezpečí vidím v úhynu ryb, které každoročně zůstanou po velké vodě v rozlivu a v absenci čističek nebo odkanalizování veškerých "kotěhůlek" lemujícich břehy Ploučnice a jejich přítoků.
N Siven Polní - ® Čt 12.12.2013 14:45:16
Chosé 2 >> Hm, zajímavý experiment... Ach jo.
N Chosé 2 - ® St 11.12.2013 16:42:07
Jedním z cílů zřízení přírodní památky je také zachování migrační prostupnosti pro lososa obecného. Ten je vysazován v rámci repatriačního programu ve stádiu plůdku do Ještědského potoka coby jedné ze tří lokalit v ČR. Ploučnice je pak pro něj jediný migrační koridor při tahu do moře. „Teoreticky budou v budoucnu moci tokem Ploučnice migrovat i dospělí lososi na trdliště, ale historická data o výskytu druhu tuto teorii nepodporují," stojí v návrhu na zřízení přírodní památky.

Vyjmul jsem tento zajímavý sloupek, který podle mého názoru vypovídá o abstrakci myšlení asi nejen krajských činovníků, nebo nevědomosti novinářského pisálka. nedávno zde proběhl článek o 31 stanovištích přemístěné Vydry Říční do oblasti od Mimoně po Žízníkov. Myslím si, že Vydra a Losos se příliš neslučuje a že je to opět přes koleno vnucování ničím nepodložených teorií matičce přrodě.

Žízníkov je předměstí Č.Lípy, kde v okolí Ploučnice má své postavené domečky tak trochu považující se elita Č. Lípy. Tak mě napadá při současném moderním trendu vrácení Lososa do řek, že zde platí staročeské přísloví "dokud je ruka Páně otevřena a nebo : "Ty voe Karle postav si tam na zahradě ty solární panely, nebo vodní elektrárnu, ti to zaplatím z peněz na Lososá nebuď blbej ty voe "!

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Warrior 6 Legged Bedchair + Spací Pytel Fox Warrior

Za 4.050
Cenově výhodný set vysoce kvalitního lehátka a spacího pytle od prestižního anglického výrobce Fox International. Nyní za cenově výhodných podmínek.Pokud hledáte kvalitní lehátko se spacím pytlem s vynikajícím poměrem výkon vs. cena, tak již hledat nemusíte, protože nic lepšího již nenajdete.

akce, rybareniPouzdro na pruty RS Fish - 3 komory

Za 570
Kvalitní pouzdra na pruty v délkové škále 70 cm až 210 cm. Česká výroba, účelný střih, perfektní zpracování.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky