Češi nám lijí do Labe jedy, stežují si Němci
Diskuse k bleskovce Češi nám lijí do Labe jedy, stežují si Němci
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Sven - Profil | St 24.7.2013 16:25:14
Ale je fakt, že sem často dojíždí pěstitelé z Polska.
LudoO - Profil | St 24.7.2013 16:13:36
M0RGAN - Profil | St 24.7.2013 16:10:01
My máme zahradu plus babička má zahradu, takže nějaké ovoce a zelenina je, něco se povyměňuje.. A zbytek se koupí v obchodech. I když já nemám na starost nakupování, tak nevím, podle čeho se nákupčí řídí. Ženy jsou v tomhle lepší :-)
Sven - Profil | St 24.7.2013 16:09:00
Odšťavnovače byly, jeden mám dodnes :-)
Nechce se mi fotit, tak jedno ilustrační z netu http://aukro.cz/stary-mlynek-odstavnovac-porkert-i3306435461.html
LudoO - Profil | St 24.7.2013 16:03:29
Ale vše v pohodě.
Sven - Profil | St 24.7.2013 16:00:54
Také jaký zdejší farmář by tam co prodával ? Řepku nebo kukuřici nebo solární panely ?
M0RGAN - Profil | St 24.7.2013 15:56:59
e: kde to teda stojí klidně více, než v obchodech, ale taky za jinou kvalitu. Každý si přece může vybrat.
Sven - Profil | St 24.7.2013 15:55:34
Ale jak už jsem psal, je třeba si uvědomit, že všechno se kupovalo za tvrďou měnu. A zdroje byly omezené. Byly důležitější věci potřeba koupit než pos...é pomeranče nebo banány. Stavěly se fabriky, přehrady, nemocnice, školy, metro, sportovní haly, sídliště s plnou občanskou vybaveností, atd. Financovala se armáda, námořní flotila, nakupovaly se potraviny, průmyslové zboží, léky aj. které jsme nedokázali vyrobit.
Osobně nemusím ani jedno ani druhé, raději bych si dal poctivé české jablko, švestky nebo meruňky.
LudoO - Profil | St 24.7.2013 15:38:27
LudoO - Profil | St 24.7.2013 15:34:43
M0RGAN - Profil | St 24.7.2013 15:23:08
Jinak ve stejné logice doufám, že si nikdo nedovolíte odsuzovat například Hitlera, protože jste v jeho době maximálně tak tahali kačery, většina dávno ani to ne ;-)
Pvl: a o tom to přesně je, dnes si každý může vybrat, o co má zájem. A jestli někdo CHCE levné NÁHRAŽKY potravin (= levnější i než tehdejší potraviny vzhledem k tehdejšímu průměrnému platu), tak ať si je kupuje. Ale odsuzovat tuhle dobu za to, že si někdo může ty náhražky koupit, zatímco jiný si může koupit kvalitní potraviny?
Chleba, který nezačne plesnivět několik měsíců, to je snad přímo nesmysl.
P!F: tavený "sýr" nikdy sýrem nebyl. Stejně jako pomazánkové "máslo" nikdy máslem nebylo. To jen tak na okraj :-) A chleba, který nezačne plesnivět několik měsíců, to je snad přímo nesmysl. Do těch méně kvalitních se totiž přidávají recyklované zbytky minulých neprodaných chlebů a proto začnou plesnivět dřív, než poctivý chleba, tedy klidně už třeba za 2-3 dny.
Každopádně se dostáváme zbytečně daleko. Ale rozhodně si stojím za názorem, že co se ekologie týče, tak tenhle režim je na tom mnohem lépe, než ten minulý. A to i přes to, že ho značně sabotuje hlavně nejnižší sociální skupina (shodou okolností volící právě levici :-), odhazující odpadky kde ji napadne. S rostoucí inteligencí/vzděláním/společenským postavením se i individuální vztah k přírodě zlepšuje, byť to není samozřejmě bezvýjimečným pravidlem. A aspoň rybáři by se měli chytit za nos, protože když děcka z rybářského kroužku odnesou pytle odpadků od rybníků a za dva týdny jsou tam zas, tak je to fakt na pár facek. Krabičky od červů tam opravdu nenosí "nerybáři", kterých se tam navíc objevuje málo. A nebo když někdo vyhodí dokonce boty na rybářském fleku daleko od civilizace, to už mi zůstává úplně rozum stát.
KóĎA - Profil | St 24.7.2013 15:19:54
Ovoce a zelenina je pro mě dneska mnohem větším kámen úrazu než neuzeniny, nesýry. To je hodně špatné...
Já teď budu spekulovat, ale věřím tomu. Věřím tomu že ty umělé náhražky v té době nebyly tak dotažené. Že tady prostě nebyly technologie k jejich výrobě.
edit: a na rovinu, rozhodně bych nevyměnil potravinový sortiment "tehdy" za ten dnešní. Myšleno v globále, dobrý turista, špekáček - to by šlo :-)
Pvl - Profil | St 24.7.2013 15:18:40
SlavnýLovecPampalini - Profil | St 24.7.2013 15:15:46
Sven - Profil | St 24.7.2013 15:12:32
Ovšem je třeba dodat, že tehdy to byla norma a tedy i "běžný" sýr byl z mléka, a "běžné" uzeniny z masa.
Např. dnes jsou v každém čase plné regály banánů... ovšem nejrůznějších i podřadných odrůd, které nejsou určeny ke konzumaci v našem pojetí. Tedy i krmné a určené na vaření. Navíc nezralé, často zapařené nebo namrzlé, případně i páchnoucí plísní...
Moje matka jistý čas pracovala v dozrávárně jižního ovoce. Samozřejmě v minulém režimu.
Praxe byla asi taková. Ve vagónech přišly banány v celých trsech tak jak vyrostly, do velkoskladu. Odtud putovaly do dozrávárny. Tam visely za určitých klimatických podmínek tak dlouho až příslušný odborník rozhodl, že jsou zralostí připraveny k přímé konzumaci. Teprve tehdy šly na pult.
Pravda nebyly každý den, neboť se dovážely za devizy a ty bylo třeba nejprve vydělat.
Ovšem byly vždy v prvotřídní kvalitě. Pokud ne, tak to příslušný lajdák tak odskákal až to odseděl...
KóĎA - Profil | St 24.7.2013 15:10:47
Jinak křehčené maso jednou "výhodně" koupila moje bejvalka. Celou tu kostku jsem promptně za velkého hlaholu přemístil do koše. Může to být tak pět, šest let.
KóĎA - Profil | St 24.7.2013 15:09:09
Pvl - Profil | St 24.7.2013 15:06:47
Kde to žije - všechna témata
SoRybáři a vinařství 930
SoATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoBoilies TB baits- chytací řada 47
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










