MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Řešením povodní nejsou nové přehrady, ale respekt k přírodě

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Siven Polní - ® Pá 28.6.2013 12:29:55
Tak šup šup, zvýšit hráze a schválit nové parcely, prodat. To je přece ten pravý lék, ne?
N nerf - ® Pá 28.6.2013 12:17:00
Ono to bohužel není jen o přehradách (článek ano, ale spojitosti jsou širší). Je to opravdu o chování člověka k přírodě. Doba je taková. Čím jsme jako civilizace "vyspělejší", tím víc a rychleji ztrácíme soudnost, nadhled, úctu k přírodě. Vše je jen o maximalizaci zisku. Děti manažerů (a i rodičů jiných povolání) znají krávu jen z obrázku. Atd atd atd...... tohle je na spoustu stran a já se snažim vyjádřit svoje myšlenkový pochody na pár řádcích, takže to nakonec ani nebude dávat moc smyslu. Ale tip na zamyšlenou - nestálo by za to, se po pár tisících let neustálého růstu a prosperity zřeknout patriarchátu a opět zavést matriarchát? Ženský nejsou takový haj*li jako chlapi. Třeba by se víc věcí dělalo s rozumem a citem. PS: nemyslím si, že by bylo nezbytně nutné se vrátit na stromy a jíst kořínky. I ve světě současných vymožeností a pokroku by se dalo udělat spoustu kroků nazpět, aniž bychom přišli o současný "blahobyt" (nebo alespoň ne o jeho větší část).
N MAXXSKATER - ® Čt 27.6.2013 7:48:29
Jedni manageři míní, druzí činí - můžeme se jen domnívat, čí hlasy a zájmy budou upřednostněny. Myslím, že odpověď je poměrně jednoduchá. Peníze znamenají v dnešní době svět a takovéhle lidi povodně vůbec nezajímají.
N rover - ® St 26.6.2013 22:03:56
nofish >> Máš pravdu, ...mě vychází z duše příběh od S. Pollacka "Jeremiah Jonson", ...pak jsi v určitých "věcech" jaksi navždy ztracen :-)
N nofish - ® St 26.6.2013 21:47:00
rover >> tyhle věci se podle mě nedají vůbez zkoušet. Prostě se dá akorát do toho spadnout. "neutopit" se v tom a zůstat v tom pak třeba... těžko bych se asi vzdával toho všeho okolo...
Vem si, když bueš zkoušet někde žít, tak do toho jdeš, jako že to zkoušíš... Když do toho spadneš, tak prostě musíš "přežiješ- nepřežiješ" jiná možnost není.
N rover - ® St 26.6.2013 21:40:37
likin >> Pokusím se definovat přesněji, ...děláme vše pouze s vidinou vlastního ( budoucího ) prospěchu, ostatní nás v nejmenším nezajímá. Chybí právě ta zmiňovaná pokora k přírodě, která umí správně nastavit budoucí ( situací podmíněnou ) "myšlenku", ...i vzhledem např. k tomu suchu. V podstatě tu hovoříme jen " o sobě" s přibližně podobnou názorovou shodou.
N rover - ® St 26.6.2013 21:25:08
nofish >> Proto právě ta poznámka o egu. Nepleť si to ale se zadními vrátky. Popravdě, zkouším, a fakt natvrdo ledasco, a celkem se mi i daří. Nicméně jsou okamžiky, kdy opravdu "vymoženosti" doby chybí. Chce to asi více času, a hlavně rozumu ... :-)
N likin - ® St 26.6.2013 21:15:13
rover >> :-), no nevím jestli měl pravdu, podle mne se nebojíme uvedeného, ale o své statky, a přesto je stavíme v dosahu povodní.
To sucho, to tam chybí mně, toho se budou bát celé další generace, a "války o vodu" nevidím jen jako řečnický obrat.
N nofish - ® St 26.6.2013 21:10:37
rover >> Člověče, taky bych rád řekl "beru to druhé". Ale dokud to člověk nezkusí "natvrdo" tak asi nemůže soudit, že by se zvládnul vzdát tolika věcí... na to pozor...
N rover - ® St 26.6.2013 21:06:22
likin >> Trefil jsi to, ...pole, rybníky, louky, ...hřiště, vesnice, městečka, města, ...stačí už jen ten respekt, a jsme v maximální pohodě :-)
Edit : Strach ze sněhu, ledu, krup, vody, ohně, námrazy, větru a pod., je z nás "cítit" na sto honů, by řekl můj děda, a měl svatou pravdu !
N rover - ® St 26.6.2013 20:59:09
nofish >> Beru to druhé, ...i s tím rizikem, co popisuješ. Ano, o vítězi je dávno rozhodnuto ! "Ego" si s tím ale neumí jaksi poradit ... :-(
N likin - ® St 26.6.2013 20:50:54
rover >> No, .. tak i onak. Pokud se nebudeme bránit přírodě, nebudeme mít pole ani rybníky. Přizpůsobit se, znamená tedy pouze jen zmenšit populaci a její nároky. Jak to ententýky udělat vážně nevím.....
N rover - ® St 26.6.2013 20:46:01
likin >> Bránit přírodě nelze, ...navíc, za většinu problémů si můžeme pouze sami. Umění "přizpůsobit se " jí, člověk bohužel dávno ztratil, ... přehrada sem, přehrada tam :-(
N nofish - ® St 26.6.2013 20:33:48
rover >> Otázka je, co je lepší. žít v civilizaci a mít všechno, nebo nemít nic, ale mít i méně starostí a prožít život vlastně tak trochu v klidu a bez nervů, v souladu s tou přírodou... Ona stejně vyhraje. Toho co máš by ses asi vzdát nezvládnul. Já si to přiznám. I to, že teď by asi nešlo vzdát se "civilizovanosti" Ale nejem tak naivní, abych si myslel, že dokážeme přdělat celou přírodu k obrazu svému a ještě k tomu to bude fungovat.
N retrívr - ® St 26.6.2013 20:26:01
rover >> To je pravda.
N rover - ® St 26.6.2013 20:25:14
nofish >> Tak podobné dokumenty sleduji velmi rád, ...oni s tou přírodou žít "umí", váží si jí, jsou k ní maximálně pokorní, ...ale umí jí dát "na vědomí ", že v horách hravě přežijí jednu mrazivou noc pouze s "prostěradlem", ...nebojí se jí, jelikož s ní umí jaksi myšlenkově "kooperovat". My umíme pouze tahat kontaminovaného kapra z laguny :-(
N likin - ® St 26.6.2013 20:16:46
Voda byla součástí krajiny vždy, vysušili jsme mokřady, meliorovali pole, regulovali řeky.
Jenže změna klimatu nás dříve nebo později donutí uvažovat o udržení vody u nás, nikoliv o její odvedení. Hodně zapomínáme například na loňský rok, suchý rok, kdy jsem četl články o katastrofálním suchu. Nyní vidíme opak, a obávám se, že takto se to bude střídat i nadále.
Tak bych rád od kritiků jakýchkoliv nádrží ( pomohou tak i tak) slyšel jasné argumenty, jak těmto extrémům chtějí zabránit.
N nofish - ® St 26.6.2013 20:13:21
rover >> Člověče, nedávno jsem viděl zas nějaký dokument z himalájí a tibetu. Tam si to ti lidé uvědomují a žijí s tím, že proti přírodě nic neudělají. Ani nemají snahu. My jsme "moderní" národy. Tedy pravděpodobně i uvědomělí a "učení" a nechápem to? ...
Ťřeba si kdysi i dinosauři mysleli, jací jsou "frajeři" a jak dopadli...
N rover - ® St 26.6.2013 20:12:22
retrívr >> jj, ...ono to ani vzhledem ke "komplikovanosti" mládí ani jinak nejde. Na toto téma ( příroda a člověk ) občas společně s Ospreyem vedeme v "časoprostoru" super diskuse, ... fakt myšlenkový labyrint ! Komenský by žasl :-)
N retrívr - ® St 26.6.2013 20:02:57
rover >> Já jsem to vždy zjednodušoval pro ty mladé. Člověk bez přírody žít nemůže, příroda bez člověka ano, co si z to odnést...
N rover - ® St 26.6.2013 19:59:28
retrívr >> A není co dodat, ...jak píše Sven, tesat do kamene ! Strašně moc bych si přál, aby lidí smýšlejících aspoň podobně !!! jako ty, bylo víc. Já už jsem to tu několikrát psal, že si přírody neumíme vážit, ...hrách už jsi myslím jedl :-)
N rover - ® St 26.6.2013 19:52:37
nofish >> No víš, také občas laboruji, ale asi má, ...kdo jiný už má dát tomu člověku "za vyučenou " !
N retrívr - ® St 26.6.2013 19:48:34
rover >> O respektu k přírodě se hovoří mizivě, je základem soužití člověka s přírodou. Základem myšlení lidí je však jen oblastech, kde lidé přírodu využívají, tedy s ní žijí a svým chováním ji respektují, ona je pak živí.Civilizace však odděluje drtivou většinu lidí od reality, tedy přídody. Lidé ji nerozumí, nevyhledávají a ani neznají její základní zákonitosti a u dalších generací může být hůř.Zelený to nezlepší.
N nofish - ® St 26.6.2013 19:46:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
rover - >> Četl jsem jen jen ten nadpis. Ale plně souhlasím... Příroda člověka stvořila, příroda jej dokáže zahubit, ač on si myslí, že ji může řídit. Má ale cenu tahle témata ještě řešit? ....
N rover - ® St 26.6.2013 19:31:46
retrívr >> Určité "skupiny" si svůj zájem jaksi obhájit umí, to už u nás bohužel velmi dobře známe, podmínky jsou pro to více jak příznivé. Nicméně ten "respekt" je myslím nosným slovem té myšlenky, ...málokdo je dnes schopen vůbec pochopit, co to vlastně v tomto kontextu znamená.
N retrívr - ® St 26.6.2013 19:15:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
rover - >> Bohužel nejde o lidi, jde o peníze. To už víme snad všichni dlouho.Přehrady škodily téměř vždy, protože ani nesměly být připraveny, vznikly by případné škody pro vyvolené.Staby se budou prosazovat, zase jen z důvodů vyvolených, ty dvě skupiny mají velkou sílu a povodeň je nezajímá ani náhodou.
N Kreja - ® St 26.6.2013 19:07:10
zase mě dráždí ty slavné výroky - nádrže jsou budovány pro případ sucha - a pal to čert že bude pršet týden my nemůžeme upouštět my musíme vodu držet co kdyby bylo sucho... za to by je měli pozhazovat z hráze
N Butchi - ® St 26.6.2013 16:22:18
Co na to manažeři stavebních firem, potažmo ČEZu?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Rukavice Max5 Thermo Armour (SLEVA 58%)

Za 499
Teplé rukavice s unikátním vzorem Realtree Max5. Odolný 100% polyester o gramáži 180g. Voduodpudivá povrchová vrstva. 100% nepromokavé díky polyuretanovému zátěru. Prodyšné. Teplá fleecová podšívka. Extrémně teplé díky izolaci Thinsulation. Zesílená dlaňová část. Zesílená látka na ukazováku.

akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.