MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k článku: Pojednání o rybaření s háčkem 2. část

Diskuse k článku Pojednání o rybaření s háčkem 2. část

Autor diskuse: fotojakes ®25.6.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N : vydrák - ® Po 1.7.2013 19:52:27
Parádní článek!!
Kurňa jak to že mi unikla první část? Musím dohledat a podrobně přelouskat.
Jisto jistě najdu v nich pro sebe spousty moudrých rad,děkuji velice.
N Šámik - ® Pá 28.6.2013 13:12:02
Ryby mají ostrý čich,jímž nástrahu dříve zvětří,nežli jí uvidí,obzvlášť rozplavuje-li se zápach nástrahy s tokem vody.Každý téměř rybí druh libuje si v jiné vnadě,některé však vnady lákají všechny ryby.Takové vnady jsou:pižmo,cibet,bobrový olej,hřebíčky,šafránž kafr atd.Vnady tyto rybář má vždy pohotově míti.Zvlášť výbornou vnadou je olej ,připravený z Volavky,a sice takto:rybář opatří si u myslivce Volavku,jež se oškube a rozhmoždí,jsouc ještě nevypitvána.Vloží do nevyhlazeného hrnce,načež se nádoba dvojnásobnou blankou uzavře a dva až tři týdny do teplého hnoje uloží.Část této uschované vnady smísí se s kůrkami chlebovými,nadrobno rozetřeným semencem,medem,balšámem,čímž obzvláštní vnada jmenovitě na kapry je připravena.Dobrou vnadou je též olej z babek,do níž ještě anýzového oleje se přidá. Radí rybář z pol.19 stol.
N woodpecker - ® Čt 27.6.2013 19:08:39
Mooc pekne poctenicko. Ta dama mela smysl pro humor, kdyz tam napsala to s tou husou. S chuti jsem se zasmal, kdyz jsem si to predstavil. Preklad byl trochu surovy a neumely, ale neubral na zajimavosti ba naopak.
N Pstruh27 - ® St 26.6.2013 10:49:22
Super - toto si vždy rád prečítam. Mám rád históriu - čítam veľa kníh a toto je niečo čo mi chýbalo. A aj sa človek pobaví "Jelec tloušť je mohutná ryba a jeho hlava je lahodný kousek".
:-D
N Kocháč - ® St 26.6.2013 10:40:06
fotojakes >> Vždycky mě bavila historie a v současné době se k ní čím dál víc vracím a to s takovou intenzitou, že pomalu začíná mít navrch nad kaprařinou. O úrovni našich předků by se dalo psát dlouho a mnozí by byli překvapeni co uměli v jiných oborech ne jen v lovu ryb udicí :o)) Pokusím se vyhrabat i jiné rybářsky zajímavá témata. Jsem rád, že toto dílko z konce 15.století zaznamenalo úspěch aspoň u části MRKmenů :o)))
N fotojakes - ® St 26.6.2013 9:13:29
Kocháč >> já myslím, že tu zkreslenou představu o znalostech lidí v historii máme ve všech směrech a ne jen v té rybařině. Naopak začínám veřit tomu, co hlásají vědci, tedy že díky technologiím jako lidstvou hloupneme, protože už nemusíme tolik přemýšlet.
N MAXXSKATER - ® St 26.6.2013 8:31:06
2. pokračování neudělalo v žádném případě ostudu 1. dílu. Stejně kvalitní a příjemné na čtení. :-) Hodnocení je tedy stejné - 1. Děkuji a člověk až kouká, jak uměli chytat naši předci.
N Kocháč - ® St 26.6.2013 8:20:57
Jednoduše už ve vrcholném středověku byli v rybařině dál než si umíme v současnosti představit. Podobných starých publikací byť třeba mladších nebude málo, jen hledat :o)
N jericho - ® Út 25.6.2013 23:17:47
"A pokud chcete mít dobrou zábavu, pak uvažte provázek huse za nohu a uvidíte dobrý zápas, zda bude lepší husa nebo štika." je to sice trošku drastický ale abych řek pravdu tak sem se takhle hodně dlouho nezasmál :)
N fotojakes - ® Út 25.6.2013 22:39:49
marmyš >> na tom něco bude:-)
N drBolek - ® Út 25.6.2013 22:34:11
musím konstatovat že mě to mile překvapilo a ten konec nemá chybu
N knik-licht - ® Út 25.6.2013 20:49:16
Ten konec jako by z bible vytržen. Tenkrát asi byly více pobožní. Dnes každý chamtivý je, chce víc a víc a neváží si již toho co má, protože chce mít ještě víc. Kdo je víc špatný? ten kdo loví spoustu ryb a plní si s němi mrazák a jiní rybáři mu závidí, protože už nic ulovit nemůžou, protože všechny ryby pochytal? Takové je to u nás na malé řece. Plave tam pár štik a jeden rybář se chválí, že jich nachytal desítky. A při otázce co s němi dělá? Dám babičce, bratrovi, kamarádovi, strejdovi... Proč je nepouští zpět, aby si chytil i někdo jiný? Kdo je víc špatný? Ten rybář co si plní mrazáky, nebo ti rybáři co nechytili nic a chtějí aby je vracel zpět do vody?
N marmyš - ® Út 25.6.2013 19:29:16
Ta ženská byla již tehdy chytřejší jak hromada současných rybářů. Pěkně napsané.
N zvědavec - ® Út 25.6.2013 14:29:37
Stejně jako v 1. části perfektní počtení, díky.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJeště jste nevyzkoušeli umělou žížalu? Nyní akce!

Dokonalá imitace malé žížaly s lákavým česnekovým aroma. Velmi účinná univerzální nástraha nyní v akci!

akce, rybareniNOVINKA 2017 Chyť a pusť Krmítková směs 3kg

Za 139
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%. Vyrábí se v příchutích: Orlická mušle, scopex, vanilka, černý halibut, jahoda

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

E-shop zaměřený na všechny způsoby sportovního rybolovu, který nabízí sortiment téměř všech světových značek s vlastním či dodavatelským...