Náhrady rybářům za řádění kormoránů brzy skončí
Diskuse k bleskovce Náhrady rybářům za řádění kormoránů brzy skončí
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
nofish - Profil | Pá 8.2.2013 23:12:15
Když vezmu nejčernější scénář, tak se bude střílet na produčních vodách a kororáni co bylií tam se přesunou na svazové revíry. Řeku nikdo neuhlídá...
Prostě s rybářema náš milý stát vyběhnul. A neponese už vlasntě žádnou odpovědnost za svá špatná rozhodnutí.
nofish - Profil | Pá 8.2.2013 23:06:38
1) čas, který můžou strávit i jinde
2) náklady na dopravu a tak
3) patrony
Věřím tomu,l že si půjdou zastřílet. Ale aby vyloženě naháněli kormorány, budem je muset mtivovat :-) A teď je otázka, jestli je svaz vůbec schopný, něco takového zorganizovat.
A doteďka mi hlavně není jasné jedno. On kormorán nebude státem chráněný. Ale to přece neznamená, že stát (zelení, úředníčci) nebudou moct kecat do toho, kolik kormoránů se postřílí ne? Oni si najdou cestičku a je to konec. Aby to nebylo tak, že se bude sice lovit, ovšem budou nějaké směšné limity (pokud je teda bude někdo hlídat). Zase když třeba chceš oficiálně vybrat na odměny za odstřel a platit za to, tak pak nemůžeš postřílet a vyplatit za víc, než bylo povoleno střelit.
Vyprdnem se na to, ono to nějak dopadne. Dneska to tu stejně nevyřešíme.
mirmen - Profil | Pá 8.2.2013 23:03:19
Je problém nebýt ztrátový na stojaté vodě cca 2 - 5 ha ( iluze, že všechny "soukromé vody" budou prosperovat, je poněkud nadnesená ) .
mirmen - Profil | Pá 8.2.2013 23:00:39
Brokovnicí nezmůžeš takřka nic ( co je to odtřel několika % z počtu kormoránů drancujících několik měsíců vodu ) , odstřel nejlépe malorážkou a úplně nejlépe likvidací hnízdišt a odstřelem na nocovištích.
Jenomže právě to ti nikdo nepovolí a se státy, na jejichž území naprostá většina kormoránů hnízdí a vyvádí mladé, se nedohodneš, protože oni to nepovažují za svůj problém a nejsou ochotni vynakládat peníze a čas na řešení problémů někoho jiného ( mají moře, tisíce jezer a řek, vždyť na jejich vodách si jejich rybář zachytá dost a dost )
Ze zemí, které něco proti kormoránům skutečně dělají, jsou to jen ty, kde je silný tlak firem žijících např. z klecových chovů lososů ( Faerské ostrovy, Skotsko ), pro mnohé země kormorán problém není.
Přírůstek kormoránů bude stoupat a po zamrznutí stojatých produkčních vod a zarybněných rybářských revírů stoupne tlak kormoránů na později zamrzající vody tekoucí.
PYTLAKS - Profil | Pá 8.2.2013 23:00:03
nofish - Profil | Pá 8.2.2013 22:56:14
Ale tady jde krásně vidět, že svaz asi tak trošku zaspal (nebo se na to vys*al). Protože Revíry budou jako jediné úplně v pr*eli. Ne že by doteď nebyly, pokud jde o kormorána, ale teď se to jenom potvrdilo. Na produkčníh plochách se to snad nějak vyřeší.
Když to ale přeženu... Aby se ta část kormošů co "žrala na soukromém" teď nepčestěhovala k těm "svazovým". Po kterých nikdo nebude ani střílet, protože nebudou působit škodu nikomu určitému. Ale to už je možná i přehnané, co já vím... :-)
PYTLAKS - Profil | Pá 8.2.2013 22:47:01
nofish - Profil | Pá 8.2.2013 22:39:06
Bude to asi zajímavé...
PYTLAKS - Profil | Pá 8.2.2013 22:31:32
MAXXSKATER - Profil | Pá 8.2.2013 22:28:56
rover - Profil | Pá 8.2.2013 22:22:39
MAXXSKATER - Profil | Pá 8.2.2013 22:18:46
nofish - Profil | Pá 8.2.2013 22:16:45
MAXXSKATER - Profil | Pá 8.2.2013 22:13:57
nofish - Profil | Pá 8.2.2013 22:11:11
Proč tohle nezačne dělat i s některými etniky u nás....
Stát se zbaví odpovědnosti, problém zůstane. Vítejte v ČR.
nofish - Profil | Pá 8.2.2013 22:07:55
Kdybych nevěděl jak to je, tak bych to právě nepsal, že jsi napsal blbost, že si rybáři můžou nechyt sežrat ryby kormoránem, že jim to stát zaplatí.
A to si pak ještě připočítej že jsou třeba někde vydry, někde na plůdkových rybnících rackové, volavky ( i když ti žerou všechno, nejen ryby).
retrívr - Profil | Pá 8.2.2013 22:02:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
MAXXSKATER - Profil | Pá 8.2.2013 22:01:47
Kde to žije - všechna témata
12:57ATTs hlásiče a ATTx příposlech 527
11:32Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 38
11:21Kurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20Výber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:31Rybáři vs ochránci přirody 41
10:06Labe fishing store 14
10:01Jakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeStaré Česke rybářské vybavení 390
NeHlídač slev eshopů 750
NePivo- craft beer 691
NeDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NePolsko, okolí Dunajce 5
NePoradna: Sumcařina 2568
NeŽermanky a bivakovani 3
NeTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
CK Varga
CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní...











