Opäť sme boli pri testoch mrazených rýb
Diskuse k bleskovce Opäť sme boli pri testoch mrazených rýb
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | St 26.12.2012 14:18:24
NLosPafkos - Profil | Út 25.12.2012 23:54:49
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 23:18:17
A kapra jako takového bych neřešil. Maso má kvalitní, ale většina lidí má prostě problém s cenou, kostma a s jeho úpravou jakkoli jinak než smažením. A jen tak se to nezmění.
NLosPafkos - Profil | Út 25.12.2012 23:12:01
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 23:02:20
Chlazené ryby se prodávají několik dní a pak vyhodí. Ti lepší to zamrazí. Ti nejlepší ti ji kuchnou na počkáni z živé, když je to povoleno. Mrazit asi jo, ale ne mrazit když už je surovina na nic. Když máš odbyt do hospody tak se toho zbavíš i v mraženém, ale musí to být furt kvalitní maso. Ani hospody nejsou na prachy tolik, aby nakupovaly hnusy. Třeba pstruh se dá prý v šupinkovém ledu uchovat až 5 dní aniž by se masu něco stalo. Já to teda nikdy nezkoušel. U kapra jsme to viděl a byl fakt ok.
NLosPafkos - Profil | Út 25.12.2012 22:48:52
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 22:40:28
Když budeš vycházet z toho že "ven" je cena 50 (plácnul jsem) To máš 150 za čisté maso. To zas nikdo nekoupí, když v tescu mají akci na zmrzlá kuřata za třetinu a v hypernově krkovičku za 80... Češi žerou podle ceny, ne podle toho co jim chutná, co by rádi. Je pravda, že část prostě tohle dělat musí no...
Tohle je o ničem. My s tím nic neuděláme. Stát se nesnaží s tím nic dělat. Rybáři zatím žijí a fungují. Uživí se exportem a vánocema. Co s tím udělat? Podle mě se nic dělat nedá. Ne ze dne na den.
NLosPafkos - Profil | Út 25.12.2012 22:29:46
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 22:23:37
edit: ale jak jsem psal. Tady to vidíš. Ryby jsou drahé a mají kosti. Češi je prostě jen tak žrát nebudou. Proto jde většina produkce za hranice. Bohužel za nižší cenu, za kterou by je lidi u nás zase možná i kupovali. Ale to už není otázka na nás, my dva neděláme kalkulace cen.
Narnošt - Profil | Út 25.12.2012 22:12:40
Myslím,že pokud by v globálu měli Angláni nebo Němci jako národ takové prostředky,takovou životní úroveň jako teď my,sklouzli by do úplně stejného marastu,do stejné spirály,kde na jedné straně je zákazník,který na nic nemá peníze a na straně druhé obchodník,který chce přežít a vydělat.A obě strany hledají způsob,jak z toho ven... To je ale bohužel na úplně jinou diskusi,někde úplně jinde.
A jak to tak sleduji rok za rokem,nevidím to do budoucna zrovna růžově... :(
NLosPafkos - Profil | Út 25.12.2012 22:12:28
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 22:08:23
Byly to reklamy v rádiu, plakáty, balónky, propisky, pexesa, batohy. Ale pozor, ani ti dva "kuchaři" kluci v akci to netočili zadarmo a tv prý dostala zaplaceno za odvysílání. Tyhle věci kdysi paltilo rybářské sdružení, takhle to zaplatili z nějaké části z těch dotací.
NLosPafkos - Profil | Út 25.12.2012 22:01:46
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 22:01:37
Ono je to těžké, lidi nemají prachy. To je základ. 50% lidí nedosáhne snad ani na půlku průměrné mzdy... a tak si je obchody naučily. Naučily na nákup srač*k za pár korun... Kdo má peníze "navíc" a už si může vybírat, nakupuje u soukromníčků kde je alespoň nějaký předpoklad kvality potravin. O pár malých firmách vím, v jedné jsem dělal a fakt nemají problém se uživit. Ale mají defakto stabilní klientelu, která se k nim vrací. Lidi co mají peníze na to aby si připlatili a uznali, že zboží je kvalitnější než třeba v tescu.
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 21:57:18
Ryby jsou drahé a mají kosti. Češi je žrát nebudou. I toho lososa žerou jen proto že je to prý něco extra. 90% lidí co ho žere ti nepřizná, že jim to vlasně ani nechutná víc než ten kapr, nebo duhák. Oni to žerou protože je to něco "víc".
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 21:54:41
http://jdem.cz/w62e5
NFero123 - Profil | Út 25.12.2012 21:53:43
Narnošt - Profil | Út 25.12.2012 21:52:25
Jinak souhlas,radši se neptat.Problém ovšem dneska je,že drtivá většina lidí si není ochotná nebo spíš schopná za kvalitu potravin a zboží vůbec něco připlatit.Vidí v nákupním centru salám za padesát korun kilo a 2 l. limču za tři pade a byli by schopný se o to u kasy porvat.Ale už nikdo nepřemýšlí,jaké složení v tom vlastně může být,když někdo musel zpracovat,prodat,přivézt,teď obchod chce svojí marži...Taková cena nevoní ušetřenými penězi,ale smrdí pořádným průšvihem v podobě páchání násilí na vlastním zdraví... o((
NLosPafkos - Profil | Út 25.12.2012 21:51:44
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 21:48:12
NFero123 - Profil | Út 25.12.2012 21:41:50
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 21:37:14
Nnofish - Profil | Út 25.12.2012 18:32:08
Ntuzemak - Profil | Út 25.12.2012 18:13:18
Kde to žije - všechna témata
14:35NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
14:12NLov pod jezem v letních vedrech? 16
13:42N🔥 Grill a grilování 🔥 588
13:07NRybáři vs ochránci přirody 90
12:33NATTs hlásiče a ATTx příposlech 548
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











