Ze zasedání Republikové rady ČRS (říjen a listopad 2012)
Diskuse k bleskovce Ze zasedání Republikové rady ČRS (říjen a listopad 2012)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nmalamut - Profil | Ne 18.11.2012 22:09:37
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 21:25:21
Udělej si na věc vlastní názor, neopakuj ty cizí. Zkus to udělat :-)
Ryby končí mimo jejich "domovinu" protože rybáři už dávno nejsou rybáři... Možná je lepší rybář co sežere 40 ryb za rok a jednoho 80cm kapra za život, než lidi co platí za chytání těch vašich převezených velkých ryb. Kdyby to nedělali, měly by ty ryby jenom cenu toho masa a nikdo by je nikam nevozil.... vítej v moderní rybařině... víc, větší, ještě víc a ještě větších.... neúspěch se nepřipoušťí....
Ndave86 - Profil | Ne 18.11.2012 21:19:44
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 21:12:50
A mimochodem. Nepřál bych ti, "sportovče", aby náš stát musel rozhodovat o tom jestli se budou ryby lovit komplet sportovně (všechny pouštět), nebo jestli se budou lovit jen za účelem konzumace. Myslím, že každý racionálně uvažující jedinec umí odhadnout, která varianta by byla podporována a vyhrála by.
Ndave86 - Profil | Ne 18.11.2012 21:07:16
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 20:39:46
Zastupuji? Nezastupuji nikoho. Nemám potřebu se škatulkovat a opakovat nějaké názory. Člověk si má utvořit názor vlastní, který chápe.
Ncomputerfish - Profil | Ne 18.11.2012 20:28:51
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 19:56:23
Lidi nechtějí aby ve vodě byly velké ryby. Lidi chtějí ty ryby chytat. Když by se mělo dodržet K70 tak by defakto každý kdo se s takovou rybou na revíru s K70 fotí a tahá ji po podložkách, měl být na místě bez povolenky. Jestliže jde o ochranu těch ryb...
Tady se nedělá to co potřebuje voda a ryby, ale to co chtějí lidé. A to není zrovna optimální stav.
Ncomputerfish - Profil | Ne 18.11.2012 19:48:23
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 19:24:24
Že je to kvůli rybářům je mi jasné. Mě v tomhle zajímá nějaký přínos pro tu vodu a ten jsem fakt nenašel. Na rybáře kašlu a svaz by měl taky. Měl by se starat o to co potřebuje voda, ne co chtějí rybáři. Jinak K70 je mi celkem ukradené, je mi to jedno. Ale jak napsal pan kolega Kakr - je to pitomost.
Nmalamut - Profil | Ne 18.11.2012 19:22:59
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 19:21:11
Ntuzemak - Profil | Ne 18.11.2012 19:20:30
Nmalamut - Profil | Ne 18.11.2012 19:19:47
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 19:18:03
Ncomputerfish - Profil | Ne 18.11.2012 19:17:00
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 19:16:57
Nkakr - Profil | Ne 18.11.2012 19:14:02
Naše MO ze svých prostředků dotuje rybu domácí na úkor ryb reofilních, to prosím může každá MO v celé republice. Kolega Mrknato ovšem nechápe, že jsme ochotni do svazového revíru nalít naše peníze.........
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 19:10:31
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 19:10:31
K70, násady kapř nad plán rozhodně nevedou k ochraně a rozvoji původních druhů ryb. BP by mohly upravovat technické prostředky při rybolovu (podběrák, biwak, háčky, váhy...) Rozhodně ale BP nemohou měnit podmínky, za kterých jim byl VRP svěřen, bez vyjímky RO. Stejně tak nemohli uživatelé od r. 2004 do r. 2008 vyčleňovat pro rybolov členů MO z územních revírů části revírů a přesto se tak dělo....... Stát to zatím nezajímá... otázka je jak dlouho. To, že to tak funguje 10 let, neznamená, že to je "vydržené právo" členi MO....
Nkakr - Profil | Ne 18.11.2012 19:07:19
I na Svitavě si ročně přisvojili rybolovci v letech nedávných 1700 ostroretek ročně. tudy cesta nevede.
Není lepší nasadit 3x více kaprů a masajové rázem přestanou reofilní ryby brát, neb ostrá kapra nenahradí. Pokud bys měl starosti, že kapři budou ubírat reofilním potravu tak věz, že naši rybolovci jsou šikovní a s kaprem si poradí byť je nasazován v jakémkoli množství.
Husité se také nebáli přesily křižáků.....
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 19:00:33
A věz, že takových blbců jako jsem já je daleko víc než si myslíš. myslím, že ti lidé kupodivu i něco o těch rybách ví a ví, že u toho kapra je to jen kvůli lidem. Ne kvůli rybám a rybímu společenstvu v naših vodách.
Nkakr - Profil | Ne 18.11.2012 18:58:56
Navrhovat může, ale rozhoduje příslušný úřad. ne MO.
K70 mě nevadí, je to ale pěkná pitomost.......
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 18:57:33
Pakliže výlovek a zřejmě i obsádka lipana, potočáka, podoustve, parmy, jelců, plotic, okounů, i cejnů za posledních 20 let 2-10x poklesly, kolikrát to je od roku 1975, kdy ÚS převzaly dekrety? 20x??? Jak se přitom mohou bez odezvy státu násady i úlovky kapř, sumce násobit? Těmto rybám zavádět zvýšené lovné míry a i světe div se i jaké si horní? V 50tých letech bych to chápal, kdyby nějaký rozhořčený dělník a přední dojička přednesly návrh K70, jak po stachanovsku ještě zvýšit stavy spřátelené rybí třídy.
Dělníci, rolníci a kapř celého svšta spojte se. Tehdy to členi ještě mohli zařídit, dnes by neměli.
Ncomputerfish - Profil | Ne 18.11.2012 18:55:56
Z.č. 99/2004 Sb. dává možnost uživateli rybářského revíru v rámci výkonu rybářského práva ve svém velmi problematickém ustanovení § 13 odst. 9 omezit některé formy rybolovu včetně navýšení ochrany některých druhů ryb. Znamená to tedy, že uživateli revíru je dáno oprávnění činit taková opatření, která vedou ke zlepšení ochrany ryb. Tzn. může navrhovat zvýšení nejmenší lovné míry, upravit dobu hájení, omezit denní dobu lovu, zakázat používání určitých nástrah a návnad. Jednou z možností ochrany trofejních kaprů proti jejich ilegálnímu převozu je zavedení horní míry, kterou lze chápat jako určitý způsob ochrany ryb. Mimo vás neznám jediného rybáře, kterému by zavedení horní míry kapra vadilo.
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 18:46:01
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 18:43:13
Jen bych každému přál vidět tu squadru na územní konferenci. Její průběh se od čleské schůze moc neliší. 80% delegádů chce být po řízečku co nejdříve doma a zapeklitosti se přehrají na příslušné odbory.
Nkakr - Profil | Ne 18.11.2012 18:42:09
Mohl by jsi prosím uvést co má společného výlovek z roku 1977 a z roku 2011 se zák. 99/2004 Sb. ??
Ncomputerfish - Profil | Ne 18.11.2012 18:41:30
Nmalamut - Profil | Ne 18.11.2012 18:30:08
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 18:27:29
Nemá cenu se rozčilovat, je to podobné, jako hospodaření státu v lesích a využívání těchto prostředků pro kulichy v politických stranách a podobné exoty. Pak ať se každý, kdo kritizuje např. převážení kapř, ponechání si více ryb, či menších, než by bylo normální, lov jinými inštrumenty, aby si dal studenej vobklad. Jestliže se nad rybařinou zhaslo, tak ať to tak je všude..... tedy přezkoušení by se mělo týkat i čilimíků, kteří zavedli K70, muškařská pásma, zvýšené míry ryb, bez vyjímky, nerespektují zákon ohledně rozvoje původních druhů ryb.
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 18:12:11
Na naši čl. schůzi jsem se zeptal. hosta, p. Heřmana, předsedy ÚS, zda ÚS nějak reguluje chov jednotlivých druhů ryb u MO. (u nás se modernizoval MO rybochov kapř za několik mega) Pan Heřman prohlásil, že to je věcí MO, a kdo jiný by ÚS prodával kapř za 40,-Kč//kg... Pan Heřman totiž počítá cenu kapř jen ze svý šrajtofle, ale rybáři plní ty šrajtofle tři...... To je snad horší, než skořápky.....
Ncomputerfish - Profil | Ne 18.11.2012 18:02:47
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 17:54:50
Podle mě "státní vody" na státní povolenku, nebo činnost zcela oddělenou od závodníků, soukromníků, byznysů..... Ale ty peníze lákaj, tak se do cílů svazu připisuje a připisuje a cíle svazu se staví nad zákon.....
Nmalamut - Profil | Ne 18.11.2012 17:40:48
Ncomputerfish - Profil | Ne 18.11.2012 17:35:01
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 17:11:46
Nmalamut - Profil | Ne 18.11.2012 17:03:51
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 16:57:34
NMrknato - Profil | Ne 18.11.2012 16:54:44
To, o čem jednala Rada má záběr do budoucna, kdy ovládne rybařinu jako spolek hlavní. Toto jsou podle mě jen přípravy.......
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 13:40:26
Je to všechno komedie, parodie na rybařinu. Kdo chce může na ryby, stačízapaltit. Tohle už není sranda.
NPYTLAKS - Profil | Ne 18.11.2012 13:26:25
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 13:23:25
I když ty prachy zůstanou v MO... na co budou? Aby s prošustrovaly za neekonomický chov ryb? Tohle je bezvýchodná situace, dokud budou lidi lhostejní k tomu co se dějě. Jak ve svazu, tak u vody.
NPYTLAKS - Profil | Ne 18.11.2012 13:08:16
Nnofish - Profil | Ne 18.11.2012 12:37:06
Hlavní je aby pořet členů rostt a byly prachy. rybařina (ryby) je až na desátém místě...
NPYTLAKS - Profil | Ne 18.11.2012 12:26:56
NMrknato - Profil | So 17.11.2012 8:13:58
Proč si myslím, že by bylo lepší využít ÚS, místo MO?
1) MO budou mít vždy větší náklady a menší efektivitu pro stejný výsledek.
2) Při stejném výsledku by byla možná daleko levnější jedna územní povolenka, nebo s daleko
většími možnostmi (úlovků, či rozlohy k lovu využitelných revírů) při současné ceně.
3) ÚS by měl jednoznačnější názor na rybařinu, zarybnění, podporu původním druhům, který by
nevycházel z toho, co si pomatení členi přečtou v časopisech a mohl by to garantovat státu, což
dnes rybařina nemůže.
Proč si myslím, že to nemůže mít šanci na úspěch?
1) Stojí proti tomu 99% MO, protože to je pro cca 5000 čilimníků a dalších 5000 aktivních členů z
483 MO finančně, či jinak výhodné.
2) Stojí proti tomu Rada, která už nějaký model má, nebo bych očekával, že je na rok 2014
připravena.
3) Ani ÚS dnes nehospodaří dobře. Náš Vč. ÚS má 37000 členů, když odhadnu, že si povolenku
koupí 80% členů, tak svaz musí vybrat na povolenkách 30 milionů. Do revírů vysazuje (sám to
uvádí) jen za 17 milionů. Proč by si také nepřihnul, když to dělají všici.
Nmalamut - Profil | Pá 16.11.2012 20:09:35
Ndave86 - Profil | Pá 16.11.2012 18:21:43
Ncomputerfish - Profil | Pá 16.11.2012 18:05:31
http://www.rybsvaz.cz/?page=reviry%2Freviry&lang=cz&fromIDS=&typ=mpr
Nnofish - Profil | Pá 16.11.2012 17:54:00
Ndave86 - Profil | Pá 16.11.2012 17:53:57
Nnofish - Profil | Pá 16.11.2012 17:52:07
V principu jsou to opačná zařízení. Mimochodem, rybám vyhovuje spíš "špinavá" voda, než kčišťálově čistá. Akorát každá ryba má tu hranici trošu někde jinde.
Nfotojakes - Profil | Pá 16.11.2012 17:49:08
Ndave86 - Profil | Pá 16.11.2012 17:48:51
Ncomputerfish - Profil | Pá 16.11.2012 17:46:11
Nnofish - Profil | Pá 16.11.2012 17:43:31
Srovněj si to v hlavě a přemýšlej. Očividně umíš informace přijímat, teď je zkus ještě správně zpracovat.
NLosPafkos - Profil | Pá 16.11.2012 17:42:25
Nfotojakes - Profil | Pá 16.11.2012 17:37:32
Ndave86 - Profil | Pá 16.11.2012 17:36:41
NLosPafkos - Profil | Pá 16.11.2012 17:26:35
Nfotojakes - Profil | Pá 16.11.2012 17:24:24
Nfotojakes - Profil | Pá 16.11.2012 17:22:53
Kdyby šlo do vody (nájmy, zarybnění, povolenky) vše co se vybere, tak by se mohla vysazovat i dravá v tržní velikosti:-)
NLosPafkos - Profil | Pá 16.11.2012 17:22:45
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











