MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ryby hynou ve velkém

Diskuse k bleskovce Ryby hynou ve velkém

Autor diskuse: Martin M. ®25.8.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N hering - ® Po 27.8.2012 7:59:36
Heatley >> Bohužel ničí :-((
N nofish - ® Ne 26.8.2012 18:38:18
Dimmu >> Tak to máš 100% pravdu

Jen jedna věc tu ještě je. A ta se týká rabářství obecně. Kdysi se lidi o vodu starali. Netekla, tak hledali proč neteče a kde se ztrácí. Dnes se na to se*e. Na bagr není a lopatou se nikomu kopat nechce... Osobně s tím mám zkuzšenosti a vím, co vše se s lopatou a krumpáčem dá v zimě a na jaře udělat, aby byl v létě klid, dost vody, pěkné přírůstky atd.
N Dimmu - ® Ne 26.8.2012 13:01:19
Sucho tu je, řeky vysychají, ale hlavně, že je dost vody v Kružberku na to, aby se několikrát ročně spouštělo kvůli sjíždění Moravice. Bordel po vodácích je jak po prasatech, PET flašek jsem za 2 hoďky chytání napočítal cca 15. Nepochopím, která chytrá palice to odklepla. Kdysi se sjíždělo 1-2x ročně, ale teď co chvilku. Naposledy minulý víkend, přitom vody v Kružberku ani v Hartě není.
N mirmen - ® Ne 26.8.2012 12:26:56
Heatley >> bohužel, i v Čechách.
Co se týče Moravy, není smutnějšího čtení, než Analýza povodní na Moravě na webu veronica.cz,
betonová a dodavatelská lobby nám a budoucím generacím kradou krajinu pro své zisky a své přežití a dokonce mají pocit, že nám do toho nic není.
A samosprávy jim z nějakého důvodu lezou do pr.dele.
N Heatley - ® Ne 26.8.2012 11:20:38
mirmen: "ŘEŠITELNÉ TO BUDE, AŽ TY KU.RVY shrábnou prachy z "protipovodňových opatření" a zjistí, že VÍC POTOKŮ KE ZKU.RVENÍ UŽ NENÍ a že nemají práci a že musejí propouštět a prodávat techniku ( bagry atd.)

Pak najednou objeví, že v Německu , Anglii a jinde se obnovují zaniklá říční ramena, rybníky, atd.
Pak se od těch samých lidí, co revitalizují lichoběžníkovým korytem, objeví najednou projekty na oživení krajiny A NÁSLEDNĚ DALŠÍ TUNELY ZA NAŠE PRACHY A PRACHY EU."
Naprosto přesně řečeno...a to vše se děje pouze u nás na Moravě,v Čechách se ty řeky neničí..
N Razgy - ® So 25.8.2012 19:57:10
bohužel se ty vedra dotkla i mýho rybníčku. úbytek hladiny 50 cm, není odkud dočerpat. padly dva jesení 50 cm, kapr 50 cm, párk hrouzků a plotic. tím pádem půlka osadky fuč a zbytek troubí....
N bremic - ® So 25.8.2012 19:24:08
mirmen >> Tak to bez debat. Jsou to kapitalističtí bolševici, nejhorší sorta téhle verbeže. Včera jsem v autě přemýšlel o nenávisti...takový to allah akbar... nožem po krku a jak jsou toho ti teróristi vůbec schopni. No a pak se podívám na TV na ty naše pitomce a jsem si naprosto jistý, že to zas tak nereálný a vzdálený není....

edit: co se týká naší scény začínám se docela radikalizovat :)
N mirmen - ® So 25.8.2012 19:15:49
bremic >> jasně, podíval jsem se např. na fotky "hladových kamenů", tj. kamenů, které jsou na dně řek vidět jen v obdobích největšího sucha a kam kameníci vytesávali datum , aby následníci věděli, kdy kdo suchem trpěl.
problém je ale v tom, že za sucha se mohla ryba stáhnout do tůně nebo sjet do většího toku ( většinou ) .
Ve struze ale vesměs nemá šanci.
Pokud byly v lesích a údolních nivách mokřady, byl o něco větší zásak a větší zadržení vody v krajině.
Teď to jde víc skokově.
Voda upaluje z krajiny moc rychle a chybí tůně, jezy, říční ramena, průplavy.
Je to dost smutné a bohužel takřka neřešitelné.
ŘEŠITELNÉ TO BUDE, AŽ TY KU.RVY shrábnou prachy z "protipovodňových opatření" a zjistí, že VÍC POTOKŮ KE ZKU.RVENÍ UŽ NENÍ a že nemají práci a že musejí propouštět a prodávat techniku ( bagry atd.)

Pak najednou objeví, že v Německu , Anglii a jinde se obnovují zaniklá říční ramena, rybníky, atd.
Pak se od těch samých lidí, co revitalizují lichoběžníkovým korytem, objeví najednou projekty na oživení krajiny A NÁSLEDNĚ DALŠÍ TUNELY ZA NAŠE PRACHY A PRACHY EU.

Ministerstvo zemědělství mělo už v roce 2002 - 4 zpracovány plány, jak vyčerpat z EU po r. 2005 miliardy na "práce" na říčkách a řekách. Kdo z toho má prospěch?

Krajina?
Firmy?
Které firmy?
Projekční?
Dodavatelské?
Bral někdo někdy ohled na jiné, než výrobní funkce krajiny?
N bremic - ® So 25.8.2012 19:06:08
mirmen >> Se vším co jsi napsal souhlasím. Na druhou stranu, kolikrát od loňského září pršelo a napršelo. Je to v perdeli :(

edit: myslím sever moravy
N mirmen - ® So 25.8.2012 19:03:45
Když nebudou chráněny zásakové oblasti ( namř. omezením pěstování jehličnanů .. proč by si měl někdo mastit kapsu na úkor zájmů krajiny a daňových poplatníků ) , když nebude omezena zemědělská výroba z záplavových zónách .. proč by neměl být umožněn volný rozliv povodňové vlny do krajiny, vždyť je to mnohem ekonomičtější a méňě finančně náročné než ochrana zástavby ) , když nebudou obnovovány vodní plochy na místech, kde dříve byly a kde jsou stále zapotřebí, tak bude vody střídavě nedostatek i přívalový nadbytek.

Někdo chce prachy na čištění koryt, když jsou zanesena spláchnutou ornicí?
Pak ať náklady hradí firma, která nešetrně hospodaří v klrajině, ne daňový poplatník.

Má zemědělská firma zisk z půdy získané zavezením rybníka,. který dříve "dotoval" hladinu vody ve studních v obci?
Nechť tedy nese náklady spojené s dopravou vody do obce ze vzdálenějších míst.

Atd. atd.

A CO SE TÝČE HOSPODAŘENÍ S VODOU, NA PRVNÍM MÍSTĚ BY MĚL BÝT PROVEDEN NĚJAKÝ AUDIT NA MINISTERSTVU ZEMĚDĚLSTVÍ, PROTOŽE TO JE VŠEOBECNĚ TÍM NEJVĚTŠÍM A NEJHRŮZNĚJŠÍM ŠKŮDCEM KRAJINY V CELÉ HISTORII NAŠÍ ZEMĚ.

HTÚP ( hospodářsko-technické úpravy pozemků ) I. II. a III. byly ZRŮDNOSTMI, které vytvořily podmínky pro velkovýrobu a poničily krajinu způsobem, který nemá nikdy v historii naší země obdoby.
N king76 - ® So 25.8.2012 18:55:24
mirmen >> je to tak jak píšeš do takových věcí by se nemělo vůbec zasahovat.
N mirmen - ® So 25.8.2012 18:51:20
Ten, koho se to týká, by si měl sehnat mapy z první republiky, z padesátých let a ze současnosti.
Porovnáním stavu ( zmizelé remízky, zničené meandry koryt potůčků, zavezené tůně a jezírka v nivě říčky, narovnání toků do koryt a rychlé odvádění vody z údolí na níže položená místa, aj. ) zjistí, že všechny zásahy do krajiny někomu přinesly prospěch ( zemědělcůmdalší půdu a zisk z ní , obcím možnost zástavby údolí , lesníkům zničení mokřadů další plochu pro pěstování rychle rostoucícho smrku .... atd.atd .).

Samozřejmě se snížil ale zásak vody do podzemí. A s tím, jak také stoupá spotřeba vody, tak krajina místy už není schopna zajistit průtok vody ve strouhách a říčkách.

Řešením by bylo vymáhání škod způsobených nešetrným užíváním krajiny po těch, kteří si mastí kapsu na úkor druhých ( po zemědělcích, lesní správě, po organizacích, které zku.rvily a dále ku.rví krajinu, tj. po různých projekčních firmách, které se snaží o další budování koryt pod záštitou údajných protipovodňových opatření, po firmách s buldozery a technikou na zemní práce, které chtějí za prachy naše a prachy EU další a další potoky zku.rvit ).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRovnátko na háčky - akce!

Nepostradatelná pomůcka každého rybáře lovícího "na položenou". Tento praktický doplněk umožňuje přesné vedení vlasce od háčku. V ceně 15ks!

akce, rybareniTeplo u vody i v zimě ! Zimní komplet Graff Warm Guard

Za 9.499
Zimní vysoce funkční komplet pro aktivní rybáře rybařící v extrémních podmínkách (tepelné zabezpečení až do teploty -50°C).

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS - CORMORAN LOS - CORMORAN

Písek, 39701 , Heydukova 100