MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k článku: Jak vzniká háček

Diskuse k článku Jak vzniká háček

Autor diskuse: TWIN 69 ®26.4.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Brčál - už nikdy Mic - ® So 28.4.2012 22:48:55
Sintrix >> já měl vel. 8 a 10 praskalo to jak ve svěráčku a na rybě nad 35 cm
N Sintrix - ® So 28.4.2012 21:43:51
Brčál - už nikdy Mic >> Ahoj. Mám jen dotaz na velikost háčků, které praskaly.
Já používám maximálně 8 v níže uvedených typech. Můžeš mi říct velikost(jestli víš i typ) ? Dík.
Je to pro mou potřebu, abych testnul než koupím víc.
N Anýzový dědek - ® So 28.4.2012 20:27:57
Brčál - už nikdy Mic >> to nevím nejsem hmyzák,,..))
N Brčál - už nikdy Mic - ® So 28.4.2012 20:09:35
Anýzový dědek - 28.4.2012 19:49:26 - já vždy zkoušel na mušky. Dál nevím. Kdysi jsem používal trojháčky a dvojháčky s prošívací jehlou. Jen na trhu nic jiného nebylo :-)
N Anýzový dědek - ® So 28.4.2012 19:49:26
Brčál - už nikdy Mic >> tak já dostal nejprve pár vzorků a jelikož tady tyto háčky moc známy nebyly, tak jsem je podrobil důkladnému testu u vody.Mám na mysli háčky na feeder. M-art je o poznání tenčí než mnou používané Awashimy Blade hook vel. 6 a 8.a vydrýí stejně ostré i po zdolání 23 kapříků do 60 cm.
Žádný zahnutý hrot dovnitř jako mají Awashimy. Myslím si že se o hodně zlepšila kvalita.
Na podmínky v jakých jsou vyráběny, prostě nesrovnatelné. protože čínské a jiné háčky jsou drahé hlavně kvůli DPH, ale jejich kvalita je občas taky dost pofidérní,
Párkrát jsem koupil oslavované ownery a lámaly se jak třísky.
N Brčál - už nikdy Mic - ® So 28.4.2012 19:37:43
Anýzový dědek >> není to jen v drátu.Někde jsem četl že mají nový a dokonce dostal vzorek :-) časopis Muškař (nakoupil toho za pár peněz a vše k h...), pak na jedné akci sem je viděl představovat háčky dostal vzorek, zase nový drát a stejný výsledek. Minulý rok jsem tento háček dostal od kámoše zase jako vzorek rychle sem zašel do Tabáku a koupil i trochu vyloupil :-D pár Rybářství :-D ( tím se všem omlouvám kdo nedostal k časopisu háček) zase se lámal jen to už nekupuji nemám zapotřebí přijít o pěknou rybu kvůli háčku nebo se nervovat že to znovu prasklo při vázaní a to máš mušku skoro celou hotovou.
Pokud ten podnik neopustí člověk, který to tam kalí, nevymění mašinu která to ohýbá a další úkony k tvorbě háčku tak je to háček na malou rybu a v globále vyjde dráž než hák za 6 kč.
N Anýzový dědek - ® So 28.4.2012 18:45:34
Brčál - už nikdy Mic >> nic proti tvým zkušenostem, ale měl jsi háčky od M-Artu z poslední doby?
Já ano a musím říct, že vyrobit kvalitní háček v ceně 1,80Kč/ks se vidí málokde.
Je pravdou, že se lámaly, ale tento nedostatek si myslím výrobce odstranil nákupem kvalitních prutů oceli, takže lámavost je snížena na úplné mimimum.
N Brčál - už nikdy Mic - ® So 28.4.2012 17:28:17
M-Art jsou levné háčky, které se rády lámou jak v obloučku i u očka, tento stav je od počátku a to je zkouším min.15let a vždy dopadnu stejně. Je jen zajímavé že kromě Zemana - které se taky lámaly, je tam dělal i Hanák, Hends teď už ne a nikdy se nelámaly a Šiman je tam dělá taky Skalka hook a vždy je pošle panu Skalkovi na dodělání. Některé M-Art mám ještě doma.
Používám háčky - Hends, Hanák, Gamakatsu, Varivas, Timco a Dohiku :-D
N TWIN 69 - ® So 28.4.2012 15:51:16
Barbusek >> Mě by ta výroba v Brazílii zajímala.Na zbytek Ti odpověděl kolega Sintrix.Můžu Tě ubezpečit,že kdybys viděl výrobní podmínky v Asii,tak bys zvracel.Já je viděl a není o co stát.
N packa - ® So 28.4.2012 7:08:52
ryba domácí >>koukl jsem se na kartu- jestli je to tak tak se taky omlouvam
N Kocháč - ® So 28.4.2012 6:02:06
sadraj >> soráč
N ryba domácí - ® Pá 27.4.2012 22:17:47
Kocháč >>Sadraj není mongol. Kdybys četl některé jeho příspěvky, věděl bys, že jde spíš o jeho nemoc. Bych se mu asi nesmál.
N packa - ® Pá 27.4.2012 21:53:58
sadraj >> promin možna to je únavou ale nějak nerozumim řeči tvého kmene-že-by mistni dialekt?
N sadraj - ® Pá 27.4.2012 21:47:37
Nazdar jem mne tak napadlo cokdyby nekterý z mnistnich rejpalu nebo z tech comaji sdoma hačky které se už nevyrábeji a chráni si je jako oko v hlave zkusili jedne nebonekolik jimi osvedčených a nevyrábených druhů od již zemřeleho maleho výrobce zkusil poslat vurobvi do budejovic s tim že by byl zajem vyrobit zkušední serii taohoto fruhu a výrobve by po zdokumentovaní a připravce podkladu pro výrobu tomu kdo tma ten vzor zasla posla jeho drahocený original zpšt , Třeby by se podařilo podpořit nove vznikajicí starou českkou formou a obohatit jeji vyrobunocými druhy dlouhodobe lety zkoušenými typy háčků které nasim předkum vyhovvyly a najednou se přestaly vyrábert vyrobce by vyrobil třeba zkušebni serii 500-1000 kousku a polal je mezi lidi k testovaní a nebo svým testarum a výroba nových starých druhů háčku by se uchytil a opět bychm jakostát byli v nečem jedinečníé nežli pomlouvat a vychvalovat činu a podobně , přeijen je to domaci vyroba a když se podivate na cenu kusu hačkus DPH na jejic h cenniku tka je to vlastne zastejnou cenu za kus skoro u všrcvh vyrobku krom hačkuna jigyx a 2 a 3 hačku což je pochopitelné ale daly by se vyrábet i tvary ktere zatím ve výrove nejsou kdby onebyl zajem , myslim ež upravit vačku kolem které se bude koneřný tvar háčku ohýbat a podobneých par mališkoxi by nebyl až tak veliký problem když se podivate jeký sortiment je forma schopna vyrábet již dnes a v kolika ktarech a rozmerech tka udelat o nbejakuch 10 tybu navic je te nnejmensi probem Je ale potřeba vedej konkretní tvar hačku a tloušku dratu a podobne přimo tvar a na to foto nestačí je potřeby mit konkretni kus v ruce aby se podle nej nechalvyrobit prototyp a potom rozjet zkušemi výrobu ,

CO to nezkusit tímhle smerem namisto poporovaní číny thajvanu apodobnych zemi ikdyž maji autoaty ale cenove se to omcc neliší a kdyžse podivam jak nekteříprofdejci jsouschopni profavat kusove jářek napřiklad i za 7-9 korun a to haček nic mocckterý z činy koupí za pár haleřu tka bychradeji kupoval háčky domací výroby kde je mohu ihned připominkovat když vim kdoje vyráví a tem muže ihned reagovat na připoninky o ostrosti uhlu busu a podobne a zboží vylepeovat podle zjistšných poznatků z praxe l Když se jejic h vyrobky prodavaji povetsinou do zahranicí je to naše ostuda vyvážet vlastni vyrobky a dobvažet lebvne a buh vi jak kvalitni čunty m od nekud z 3 zemi když je mužeme varábet doma a panize z vyrobby a prodeje zustanou v česku aneodputuji mimo nás .
N Sintrix - ® Pá 27.4.2012 14:35:04
Barbusek >> Byl jsi se podívat do M-Art Kovo ? Já ano.
Provedli mě částí výroby. Netvrdím, že jde o mamutí podnik. Spíš malá továrnička.
Rozhodně ne manufaktura. A také háčky nejsou prioritním výrobkem.
Že je nikdo nezná ? To bude pravda .
Domnívám se, že část jejich produkce je přebalována do jiných obalů a za jiné ceny.
Jejich nedostatkem je malý velikostní výběr. Zkoušel jsem háčky i jiných českých výrobců.
Postupně se od nich odkláním. Zůstávám u M-Art Kovo. Jen u malých, nebo speciálních, háčků hledám jinde. Podotýkám, že kupuji jen háčky muškařské. S ostatními nemám zkušenosti.
Mám zásoby ješte ze staré éry.
N Barbusek - ® Pá 27.4.2012 12:28:04
TWIN 69 >> pak by to měl být článek s názvem - Jak vzniká háček v české manufaktuře..., protože takle se háčky v moderních podmínkách nevyrábějí. (Ostatně známost a oblíbenost značky toto jen dokládá.) Informační hodnota článku tedy diskutabilní. Taky by tě asi nezajímalo, jak se dělají vyběhlé typy Volkswagenu v Brazílii, nebo jo?
N mildas - Quinn - ® Pá 27.4.2012 9:29:39
TWIN 69 >> Ne, ja tam nebyl. Az mi dojde knapek, nakoupim vic druhu a vyberu. Snad.
N TWIN 69 - ® Pá 27.4.2012 7:08:20
mildas - Quinn >> To je rozumný brát toho víc.Vím že dodává i do Polska a tam jsou s jeho háčkama spokojení.Díval jsem se v Brně na háčky Hends na jejich stánku.Jejich si nezkoušel?
N mildas - Quinn - ® Pá 27.4.2012 7:04:57
TWIN 69 >> Ze nestiha mi nevadi. Ja si klidne pockam a pak toho vzdy kupuju dost naraz, abych mel rok nebo dva pokoj.
N mildas - Quinn - ® Pá 27.4.2012 7:02:47
TWIN 69 >> Nedela. Nebo alespon ne vsechny. Tedy na podzim to rikal.
N TWIN 69 - ® Pá 27.4.2012 6:59:20
mildas - Quinn >> Já jsem v pohodě.Každý má právo na kritiku a třeba se z ní výrobce poučí.Jinak Knápek dělá háčky sám.Akorát toho má hodně a někdy nestíhá.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLehátko Flat Fleece 6Leg Bedchair + taška Zdarma!

Za 2.799
Dodáme do 24 hodin bez poštovného a balného.Pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.Novinka - lehátko v provedení „ Flat“ ploché a bez kloubové provedení.Na toto lehátko byly použité kvalitní zateplené fleece materiály, díky svému elegantnímu designu v černo-zelené...

akce, rybareniAKCE | Fox Supa Brolly 50 MK2 + Přehoz Zdarma

Za 6.750
Oblíbený přístřešek Supa Brolly 50" MK2 v akčním setu s přehozem Zdarma. Ušetříte 47 %!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23