Zajímavý lov žížal

Diskuse k rybářskému videu Zajímavý lov žížal

Autor diskuse: rover - Profil , 8.2.2012

marmyš - Profil | Pá 14.6.2013 3:29:26

lunimus >> U nás na Moravě dešťovky za dne při dešti nevylézají.Jak začne pršet,tak jedu tam k vám,nějak tomu nevěřím.Mám jich přímo na dvoře asi 10 ks mezi dlažbou,tak vím,jak se chovají.Možná nám tu napíše někdo další,kdy mu rousnice vylézají za deště.

    007krivanek - Profil | Čt 13.6.2013 23:32:56

    Já používám Wormines 1.
    Jde pouze o vibrace.
    20-40 x otočení klikou a lezou.
    Záleží na vlhkosti a složení země.
    Sice za 1500,- ale váží kilo a půl a do auta se vleze.
    Člověk nemusí s lopatkou nikde blbnout.

      lunimus - Profil | Čt 13.6.2013 23:15:57

      marmyš >> hádať sa nebudem, ale to, že vibrácie dažďa (resp. dopadajúcich kvapiek) im pripomína vibrácie, aké spôsobuje krtko.
      Čo sa týka ich vyliezanie za dažďa cez deň, asi máme u nás iný druh dážďoviek, pretože, keď začne pršať počas toho, ako som v robote, tak vybehnem von pred kanceláriu a nazbieram si pravidelne plný pohárik dážďoviek :)

        marmyš - Profil | St 12.6.2013 21:59:38

        lunimus >> Já zas někde četl,že jim do chodbiček naprší a ony se topí. Všimni si,že ve dne za deště nevylezou a to by podle tvé teorie měli.(podle mé taky). Asi to nakonec bude tak,že se jdou nažrat a vlhký materiál jim nejvíc chutná.

          lunimus - Profil | St 12.6.2013 21:54:35

          Tak toto musim vyskusat na chalupe :)
          ... dazdovky su vseobecne citlive na vibracie ... dokonca aj za dazda nevyliezaju von preto, ze by sa topili, ale kvoli vibraciam, ktore im pripominaju rypanie podzemneho predatore - krtka. Tym, ze vylezu na povrch sa pred krtkom väcsinou spolahlivo zachrania ... akurat sa zas nazeru vtaky a spokojni su aj rybari :)

            pohodak - Profil | Pá 10.2.2012 8:04:54

            Shafi >>
            ci veris alebo nie ale dazdovky ktore zbieras na ulici ci v zahrade niesu tak citlive na svetlo a dupod ako tie ktore zbieram na poli za mestom tam je aj celovka silna a preto ju musim mat zakrytu

              Shafi - Profil | Pá 10.2.2012 0:35:27

              pohodak >> Občanku taky asi na žížaly nenosíš :))) Párkrát jsem šel na lov po návratu z hospůdky. Chytil jsem jednu z pěti. I na síle a rychlosti nějak přidaly potvory střízlivý :))

                Sven - Profil | Čt 9.2.2012 22:35:24

                Lee-Haney >> za zkoušku by to určitě stálo :-)

                  pohodak - Profil | Čt 9.2.2012 22:28:44

                  Shafi >>
                  co sa tyka vyvolavaca dazdu tak na mna nemas ked rano o pol 2 [ vtedy prestalo prsat a fukat] som chodil v gumakoch po ulici s celovkou na hlave a s vedrom v ruke dost blbo sa vysvetlovalo polici ze mi nesibe a ani nechodim obzerat co ukradnu a nastestie som mal dokaz vo vedre inac nevem nevem

                    Lee-Haney - Profil | Čt 9.2.2012 22:26:08

                    Když to vidím tak by nebylo na škodu si pujčit z práce vybrátor do betonu,ten zavrtat do země a pustit.To by možná ty žížaly z te země skákaly šipky :)

                      rover - Profil | Čt 9.2.2012 22:22:54

                      Sven >> Máme nad čím přemýšlet, ...ale spíš se nedokážeme tak "bavit", bohužel :-(
                      Že by inspirace ... :-)

                        Sven - Profil | Čt 9.2.2012 22:19:26

                        rover >> Dobrá recese. Škoda, že se takový šampionát nepořádá u nás :-)

                          rover - Profil | Čt 9.2.2012 22:10:25

                          Sven >> Tak to je "masakr", ...dost dobrý, asi světový šampionát ... Ahojky :-)

                            rover - Profil | Čt 9.2.2012 21:06:30

                            Shafi >> Účel světí prostředky, ...ostatní záležitosti jsou "mimo" :-)

                              Shafi - Profil | Čt 9.2.2012 20:59:12

                              Vybrace asi fakt budou fungovat, jen to musím zkusit někde, kde mě nikdo neuvidí. Už když jen lozím ohnutý s čelovkou, tak na mě štěkají psi a někteří ochotní lidé se ptají, co jsem ztratil. Každopádně si to někde odskouším. Už se vidím, jak dřepím u klacku zapíchnutého v zemi, bouchám do něj druhým a vypadám, jak vyvolávač deště :)))

                                rover - Profil | Čt 9.2.2012 19:52:28

                                Sven >> Také zajímavý nápad, ...vibrace v půdě žížaly holt nejsou schopny akceptovat, resp. něco jim na "nich" vadí :-)

                                  Halen - Profil | Čt 9.2.2012 16:30:04

                                  S tím proudem to taky není tak jednoznačný. U mě doma, kdybych vrazil fázi někde do země, tak mi vylítnou jističe v hlavní skříňce. To je asi proudovým chráničem, které mají nové rozvaděče. Na rozvaděčích bez tohoto zařízení jde "lovit" žížaly elektřinou celkem dobře, jen prd vydrží.

                                    tony.bobo - Profil | Čt 9.2.2012 16:23:47

                                    Tohle sem už viděl.Můj způsob je obdobný.Zapíchnu rýč do země a hýbu s ním rychle do stran.Vibrace půdy které vyvolá ten rýč způsobí vylézání žížal i za prudkého slunce.Důležité je aby půda byla vlhká jinak se namlátíš pro nic za nic.

                                      Sven - Profil | Čt 9.2.2012 16:15:17

                                      Už jsem to kdysi někam sem dával...
                                      Forichtung z dvou kusů tvrdého dřeva. Kulatou tyčkou se jezdí po zubech hranolu, zaraženého cca 20-25cm do země.
                                      Vyzkoušeno a funguje :-)
                                      Na obživu sběrem rousnic to zřejmě stačit nebude ale na běžnou spotřebu bohatě :-)
                                      Nástroj mám v garáži a z důvodu lenosti a zimy venku, se mi tam jít fotit nechce.
                                      Tady je jeden obrázek, odcizený z polského ryb. serveru :-))