MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Prosba o pomoc s bakalářskou prací - dotazník

Diskuse k bleskovce Prosba o pomoc s bakalářskou prací - dotazník

Autor diskuse: Fit ®14.1.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Fanax - ® Út 17.1.2012 12:24:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Fit - >> Dotazník vyplněn,doufám,že Tvé úsilí povede ke zdárnému konci.Ať se daří.
N Fit - ® Út 17.1.2012 12:20:13
Jarda Š. >> Asi tak nějak. Myslím, že závěr mé práce bude asi takový, že je nesmyl vytvářet masové zájezdy pro kapraře z důvodů těch a těch (nám tady na Mrku známých, ale spousta lidí o tomto nic neví). Ale že to má smysl ve zprostředkovatelských a doprovodných službách. A samozřejmě, že to není pro všechny kapraře, ale jen pro ty, kteří to ocení a zaplatí si za to. A děje se to už, na trhu toto už funguje. Nebudu tu psát kvůli reklamě konkrétní odkazy...
N Jarda Š. - ® Út 17.1.2012 12:15:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Fishky >> Aby si cestovka pronajala někde na určitou dobu celý soukromák s nějakými dvaceti fleky a poslala tam autobus, to zas nepovažuji za nerealizovatelné a prodejnost by tam také asi byla, jen to nebude pro ty pravé kapraře.
Jak ale upozorňuje Fit, cestovní ruch není jen prodej zájezdů jako hotových produktů, ale je to také optimalizace infrastruktury pro individuální turistiku, v tomto případě kaprařskou.
N Fit - ® Út 17.1.2012 12:10:39
Fishky >> Ano, je to tak jak píšeš. Pro muškaře se hromadné zájezdy dělají, běžná praxe. Psal jsem na to dokonce seminární práci. Třeba do Slovinska se jezdí a spousta dalších zemí.

A pro ty kapraře, viz. moje předchozí reakce. Smysl to má a v praxi to taky funguje, není to nic nereálného. Ale vůbec nemluvím o masovém turismu a a už vůbec ne autobusem. Musím jet do školy na zkoušku, tak zatím, budu tu až večer.

Ještě jednou všem díky za vyplnění! :)
N Fit - ® Út 17.1.2012 12:07:22
Fishky >> Ještě bych dodal. Bereš to hodně subjektivně. Já mám na to třeba podobný pohled jako ty a mám rád u vody klid atd. Ale není to tak u všech kaprařů. Ne každý je ochotný spát někde vedle křoví v bivaku. A ne každý kaprař usiluje za každou cenu o úlovku přes 20kg. Spoustě lidem jde o odpočinek a o příjemnou dovolenou. Zkrátka potřeby se liší.

Já to vidím hlavně o tom zprostředkování a zajištění služeb. Pro příklad: Volitelné ubytování poblíž Ebra v chatkách nebo apartmánech na konkrétním místě. Zajištění nebo pomoc s vyřízením povolenek. Zajištění rybářského průvodce s lodí. Možnost bivakování v okolí pro zájemce. Možnost zapůjčení vybavení + další servis. Věřím tomu, že tohle by spousta lidí ocenila. Ne každý je schopen nebo má čas na to, aby si vše zajistil sám.

A ten dotazník je jenom do praktické části, kdy chci zjistit zájem a potvrdit nebo vyvrátit své hypotézy. Proto tam také mám, jaké ubytování rybáři preferují, že je důležitá volba revíru nad komfortem atd. Nikdo nic podobného zatím nepsal, proto jsem se do toho pustil :). Takže asi tak, snad se chápeme trochu :).
N Fishky - ® Út 17.1.2012 12:05:08
Fit >> asi na to koukám z jiného úhlu pohledu, ve škole jsem raději vybíral témata typu "proč je tohle smysluplnější či lepší jak tamto" než téma "proč je tohle nesmysl", prostě mi to přišlo jako plýtvání časem - raději jsem řešil ty pozitivní věci. Co se záměru týče, třeba zájezd muškařů si představit dokážu - viz poslední článek tady na MRKu a mohlo by to být i zajímavé, rozvést lidí po skupinkách ráno kolem hotelu a večer je posbírat a spokojení by mohli být všichni. Lov dravců by takhle mohl fungovat někde na deltě Dunaje, či přehradách velkých řek, ale kaprařina - ta je o spoustě hodin na správně vybraném místě pro dva max tři. Bejt hmyzák či vláčkař, tak bych se takovému "kolektivnímu" zájezdu vůbec nebránil a klidně by to mohlo bejt v režii známých třeba z MRKu (sraz vláčkařů alá Dunaj) sraz mouchařů... ale jako kaprař můžu sedět tak leda doma za pecí, nebo vyjet s parťákem, ale busem ne :-(
N Fit - ® Út 17.1.2012 11:55:30
JN >> Ano, můžeš. Vysoká škola polytechnická Jihlava - obor Cestovní ruch - https://www.vspj.cz/zajemce-o-studium/cestovni-ruch​
N Fit - ® Út 17.1.2012 11:54:26
Halen >> Zveřejněna bude celá práce, ale až tak v červnu. Už jsem to tu psal.
N Fit - ® Út 17.1.2012 11:53:44
Fishky >> Však já mám naprosto stejný názor jako ty! :) Hlavně jsem to tu už asi 10x psal :). Můj dotazník se s tím, co ty píšeš, vůbec nevylučuje. Přesně tohle chci v té bakalářské práci popsat (specifika kaprařiny oproti ostatním druhům sportovního rybolovu). Když si projdeš diskuzi níže, tak uvidíš, v čem vidím smysl. A mimochodem, už se to i v praxi praktikuje. Cestovní ruch není jenom o pořádání masového zájezdu :). Já tu práci nedělám tím stylem, že chci zorganizovat nebo navrhnout hromadný zájezd pro kapraře. To by byl kolosální nesmysl samozřejmě :D.
N Fishky - ® Út 17.1.2012 11:50:44
Čurbec >> voda v láhvi je kontraproduktivní zbytečnost, kterou si však může dovolit kde kdo a proto si za tu dvacku ten "dobrý" pocit koupí... (já ne) rozdíl mezi láhví a zájezdem je ten, že zázračné schopnosti petkových vod můžou lidé žrát donekonečna, ale jen pako by jel znova na zájezd, kde by předtím polovina lidí nic nechytla :-)
N Čurbec - ® Út 17.1.2012 11:35:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Fishky >> Tuším že na jednom DVD už jsem zájezd kaprařů viděl. :-)))
N Čurbec - ® Út 17.1.2012 11:33:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Fishky >> Máš sice pravdu...... Ale před cca 15lety by jsi za vodu v pet láhvi taky nedal 20 kč. :-)))))
N Pavel Z - ® Út 17.1.2012 11:25:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
máš to tam snad ti to pomůže
N Halen - ® Út 17.1.2012 11:15:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ahoj, máš to tam. Držím palce, ať ti to vyjde. Jo ještě doplním, mohla by z toho být celkem zajímavá statistika, zveřejníš z toho něco?
N JN - ® Út 17.1.2012 11:12:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Máš to tam! Snad to pomůže. Můžu se zeptat jakou školu děláš?
N rak666 - ® Út 17.1.2012 11:08:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Jsem ti to vyplnil...tak ať to zvládneš ;)
N Fishky - ® Út 17.1.2012 11:07:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Fit >> uspořádat zájezd pro kapraře není složité, ale nemožné, resp. udělat se dá cokoliv ale výsledek by byl fatální - a z tohoto pohledu je to úsměvné téma, takové utopické. Kaprařina spočívá v "jedinečnosti" okamžiku, místa, počasí i množství lidí - čím víc lidí, tím větší kulové se chytí a naopak čím méně lidí, tím větší šance na trofejní rybu. Na Fjordy může vyjet XXX autobusů současně a pokud trefí migraci ryb, kterou není až tak těžké zjistit, tak si zachytají vesměs všichni božsky ale kaprařina není o migrujících rybách - kapr je plachý a není možné vysadit autobus fotky-chtivých kaprařů na jednom fleku s tím, že si všichni zachytají - nezachytají. Vyjet tedy autobus směrem na sever na tresku, s úsměvem se vrátí většina zůčastněných, ale kdyby vyjel autobus plný kaprařů na Palotáš, tak se Maďaři asi počurají smíchy :-) Na kapry se jezdilo a vždy bude jezdit jen s parťákem - max ve třech, prostě v teamu, který bude schopný efektivně a rychle volit strategii na základě aktuální situace - nízkého či vysokého stavu vody, velkého průtoku, špinavé vody s nečistotami, nízkého obsahu kyslíku či jinak počasím ovlivněných situací, při kterých přejedou jinam či zvolí jiné místo / nebo revír... prostě za účelem dosažení dobrého výsledku udělají co bude nutné. Z tohoto pohledu chybí v anketě možnost rybaření ve vesmíru - je stejně pravděpodobné, že v budoucnu pojede autobus plný kaprochtivých nadšenců na Polotáš, jako že vyjede autobus plný kaprochtivých nadšenců na Marz ;-)
N dressi - ® Út 17.1.2012 11:02:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Máš to vyplněné a věř tomu, že jse to rád pro tebe udělal. Taky jsem studoval (nedávno) a vím o čem to všechno je...!!!! Držím ti palce ať ti dobře dopadnou státnice a k současnému zkouškovému období Ti přeji mnoho zdařilých zkoušek.
www.dressicarp.estranky.cz
N Fit - ® Út 17.1.2012 10:44:52
Programátor >> Nebojím se ho :). Jinak už jsem se párkrát hodně rozesmál. Třeba u toho, kdy měl člověk napsat jeden evropský stát (občas lidé asi neví, na kterém kontinentu daný stát je :D). Ale pak to budu muset stejně upravit a vyházet z toho nesmysly, tak se nic neděje :).
N Programátor - ® Út 17.1.2012 10:36:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
taky jsem ti to zaškrtal, modli se ať ti to nevyplní Netipa :-)
N Rams - ® Út 17.1.2012 10:33:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Fit - >> Hotovo posláno, hodně štěstí!
N Fit - ® Út 17.1.2012 10:31:42
Čurbec >> Díky. S tou cestovkou to rozhodně není jen tak :). Jsou to velké náklady, nutnost pojištění proti úpadku a spousta dalších věcí. Už jsem to psal i níže. Kaprařina je velice specifická, protože rybáři potřebují s sebou obrovské množství vybavení. Proto tady asi těžko jde mluvit o zájezdu klasického typu (autobus plný lidí). ČR je navíc velice malý trh. Proto většina CA spíše přeprodává jenom zájezdy ze zahraničí (hlavně Německo). Tímhle výzkumem to chci jen tak trochu prozkoumat a ukázat, jaká je po tomto druhu cestování poptávka. Osobně vidím potenciál spíše ve zprostředkování ubytování, povolenek, rybářského průvodce, nějaké to půjčení vybavení na místě atd. Zatím jsou ty výsledky tak nějak podle mých představ (dle předpokladů).
N Fit - ® Út 17.1.2012 10:26:21
Soulfish >> Jak jsem psal níže. Práci teprve budu psát, obhajobu mám někdy na červen. Až to budu mít celý hotový, tak to potom bude stejně veřejně na stránkách školy. Jestli si vzpomenu, tak vám sem pak dám odkaz na finální práci.
N tyci - ® Út 17.1.2012 10:18:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Mas to tam,docela zajimave.....
N Soulfish - ® Út 17.1.2012 10:16:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Fit - >> taky jsem ti tam něco naklikal - zveřejníš nám tu potom výsledky?
N Aleš10 - ® Út 17.1.2012 10:14:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
mas to tam kolouchu ;-) jak pise kolega Čurbec jestli budeš mit cestovku tak chci slevu za vyplneni dotazniku :)))))))))
N Čurbec - ® Út 17.1.2012 10:08:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Zní mi to jako by jsi nám chtěl udělat cestovku. Jestli se ti to podaří(v budoucnu) asi vím kde si budu kupovat dovolenou :-)))))) vyplnil jsem.
N Loyd George - ® Út 17.1.2012 10:05:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Tak hodně štěstí s obhajobou.
N Fit - ® Út 17.1.2012 9:57:24
Jaroch >> V budoucnu je možné vše, ale zatím mám jiné priority :). Bavilo by mě to ale :).
N Fit - ® Út 17.1.2012 9:54:27
Ian >> Jestli to byla reakce na mě, tak jsem vůbec nepochopil, co tím myslíš?
N franto1231 - ® Út 17.1.2012 9:00:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
odoslane a vyplnene
N Ian - ® Út 17.1.2012 8:52:13
nějakej fízl nebo co?
N Jaroch - ® Út 17.1.2012 8:49:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Spíše než pro bakalářskou práci , mi to přijde jako dotazník k podnikatelskému záměru ze kterého Tě prozatím osvítila jen jiskřička ve snu :-)
N Kreja - ® Ne 15.1.2012 13:27:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Zrovna na kapry bych do ciziny nemusel ale dotazník to šikovnej Snad to někomu něco dá J.
N enteron - ® Ne 15.1.2012 11:03:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Fit >> Vyplněno, ať se dílo vydaří.-).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniShimano Naviják Big Baitrunner LC 14000 XTB

Za 5.999
Novinka 2017 skladem! Legendární Big Baitrunner v novém kabátě.

akce, rybareni-1600Kč sleva JRC Extreme 3D

Akční nabídka na jeden z nejkvalitnějších spacích pytlů na trhu. Nyní máte možnost si zakoupit tento vynikající výrobek za neuvěřitelnou cenu. Akce platí do vyprodání skladových zásob. Doprava ZDARMA!!!

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Foret Fishing - rybářské potřeby Foret Fishing - rybářské potřeby

Hustopeče, Bratislavská 18