Klima v Česku se do konce století výrazně změní, bude tepleji a sucho
Diskuse k bleskovce Klima v Česku se do konce století výrazně změní, bude tepleji a sucho
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Nvokounek - Profil | St 11.1.2012 19:50:18
Nretrívr - Profil | St 11.1.2012 19:50:05
NMrybar - Profil | St 11.1.2012 19:48:33
NVenca888 - Profil | St 11.1.2012 19:42:16
Nvelbyk - Profil | St 11.1.2012 19:40:36
NVenca888 - Profil | St 11.1.2012 19:40:20
Na tom neni nic divnýho - já jsem ti na tom ukázal, že ke změnám klimatu (a to daleko daleko drsnějšim) docházelo i v dobách, kdy tu člověk nebyl. Tak proč zrovna v současný době by to měla bejt vina člověka? Neexistuje pro to důkaz. A nebyly to procesy, který by trvaly tak dlouho - jen je nebylo možný měřit a vnímat v reálnym čase. Existujou důkazy o tom, že některý hradiště v období Velký Moravy zanikly v důsledku klimatickejch změn.
Já to ve zprávách viděl. A koho produkty? No přece lidí. Jsou to odpadky a těžko zjistíš, kdo je tam hodil.
Nvokounek - Profil | St 11.1.2012 19:39:42
NMrybar - Profil | St 11.1.2012 19:31:44
Možná by bylo řešení v EU uzákonit to, že veškeré ˇ"ekologické činnosti" by bylo možné vykonávat jen po dobu, kdy bude foukat vítr. A vyhlásit dotaci na větrné elektrárny ve výši 99%. A když nebude foukat, soused koupí fukar a rozběhne to. Ono to totiž tak funguje už dnes.
Všichni budou spokojení, někdo pro to, že se něco správného dělá, někdo proto, že z toho má....
Nvokounek - Profil | St 11.1.2012 18:47:57
čo sa týka prirodzenej zmeny klími v druhohorách (čo je dosť divné to sem pchať volakedy tu totiž bolo aj nedíchatelné prostredie a napr. voda ešte nebola) a v stredoveku sú procesy na stáročia kdežto my to máme v priamom prenose behom dvoch generácií.
zmiznutie snehu z kilimendžára nastalo v priebehu pár rokov.
o tej škvrne viem je to katastrófa trebalo by spraviť rozbory koho produkty tam sú. prečo nám o tom v správach nikdy nepovedia radšej nám hovoria napr. o psom hoteli a žúrkach pseudohercov..
NVenca888 - Profil | St 11.1.2012 18:31:33
Ale - NIKDO nedokázal, že by za těma globálníma změnama stála lidská činnost...nebo alespoň ne v takový míře jako se nás snažej některý lidi/aktivisti/politici/průmyslníci/obchodníci přesvědčit. V minulosti Země došlo ke spoustě klimatickejch výkyvů, i daleko drastičtejšim a lidská činnost za nima nestála. Kupříkladu ve druhohorách bylo v atmosféře CO2 několikanásobně víc, v Antarktidě se nacházel deštnej prales, proběhlo několik dob ledovejch, ve středověku se pěstovalo v Grónsku obilí a na Britskejch ostrovech vinná réva. Ani jedno z toho neměl člověk šanci ovlivnit, tak proč zrovna v současný době by to měla zapříčiňovat lidská činnost?
Tedy to, co já jsem řešil a na co jsem poukazovat je fakt, že cpeme neskutečný peníze dost možná do něčeho, co absolutně nemáme šanci ovlivnit, nebo alespoň ne v míře odpovídající vloženýmu úsilí a prostředkum). Namísto toho, abysme se snažili změnit něco, co prokazatelně změnit můžeme - například to, že v Tichym oceánu je půldruhamilionu kilometrů čtvereční velká "skvrna" odpadků, plave tam čim dál míň ryb, ubejvá přirozenej biotop na celý planetě atd.
A když jsme u těch tvejch mocnejch ropnejch a průmyslnejch kartelů, víš proč se snáz řeší globální oteplování než odpadky v oceánu? Protože je to byznys jako prase. Nic jinýho za tim nestojí.
Kolektory? Myslíš solární panely? Když jsme u nich, četl jsi něco o problematice jejich ekologický likvidace? To je taková noticka.
A co se těch dřevin týče - skutečně mi chceš tvrdit, že by za současnej energetickejch nároků a současný technologie bylo možný uspokojit poptávku po teple topenim pomocí rychle rostoucích dřevin. To je naprostej nesmysl. :-)
Nvokounek - Profil | St 11.1.2012 16:27:14
napríklad kilimandžáro je už bez svojej slávnej bielej čiapky a fotky so snehom si pamatáme všetci. ide o neprirodzenú rýchlosť zmien ktoré sa urýchlujú od priemyselnej revolúcie a naberajú závratnú rýchlosť. za posledné roky sme svedkami radikálnych zmien počasia z vysokých horúčav do prudkého ochladenia postupné prechody sa vytrácajú.
generácia naších rodičov si pamatá úplne iné zimy s kopou snehu a dlhodobo nízkymi teplotami toto neni fikciou problém je že v telke nám masírujú ruzum všakovakými sprostosťami nikto nezdôrazňuje aktuálny stav a vývoj. nikto nás nebude vychovávať k ohladuplnosti a k trvalo udržatelnémua prístupu lebo za osvetu by telke musel niekto zaplatiť. preto o tom vela ludí ani netuší, tieto problémy sú im cudzie a ako keby z iného sveta než v akom žijú. ak sa chce človek niečo hodnotné dozvedieť tak za tým musí ísť a hladať zdroje informácií a postupne si to skladať do zmysluplného celku.
jedna dôležitá vec v dnešnej dobe je obrovský rozmach zplyňovacích kotlov pre rodinné domy ale aj bytovky, obrovský nárast solárnych kolektorov a fotolitických článkov z jediného krásneho dôvodu a to nieje kôli tomu že výrobcovia klamú len aby zarobili alebo že by ludia niak nadmieru rozmýšlali nad životným prostredím.
ten dôvod je v investičnej výhodnosti takže ak máš kolektory ušetríš peniaze. takisto ak máš splyňovací kotol. sú ludia ktorý si pestujú rýchlorastúce dreviny ako je vrba, agát tie štiepkujú sušia a vykúria s nimi celú zimu. toto je budúcnosť..
NVenca888 - Profil | St 11.1.2012 12:40:26
NVenca888 - Profil | St 11.1.2012 12:35:24
Nšmudla007 - Profil | St 11.1.2012 12:31:18
Lidstvo prostě dokud bude tak spotřebuje tolik nafty ropy a všeho , kolik se povede vytěžit (ropa na dluh nefunguje ..kolik je k dispozici tolik se spotřebuje a všecko se podle toho přizpůsobí). Omezit se budeme muset sami. čili místo 5x do obchodu bude benzín jen na tři cesty(za stejný prachy).. no a třeba skončíme jak v Indii Asii všichni budou jezdit místo autem na malém mopedu nebo na kole(Rikši).. a třeba taky zjistíme že spoustu věcí k životu nutně nepotřebujeme.
ono nějak bylo(bylo teplejc i víc zimy), CO2 kolísal podle sopek atd .. a taky nějak bude. Mě tyhle teorie vyvolávání strachu vcelku vadí.. ale dav/lidi se nejlépe ovládají když se bojí. A kdo se nebojí tak ten skončí v gulagu na Urale..aby se zbytek mohl bát dál :)
NVenca888 - Profil | St 11.1.2012 12:29:22
Nvokounek - Profil | St 11.1.2012 12:26:59
ako luďom čo profitujú zo znečisťovania prostredia..
p.s.:utekám k vode tak tu chvílu nebudem..
NJarda Š. - Profil | St 11.1.2012 12:26:08
Nmeteor - Profil | St 11.1.2012 12:14:57
PS: "Venca888" má pravdu :-)
NVenca888 - Profil | St 11.1.2012 12:14:15
A skutečně si myslíš, že biomasa řepky při svym růstu naváže tolik CO2, kolik vznikne při jejim spalování ve formě paliva pro spalovací motor? Nemluvě o tom, že při spalování biopaliva navíc vzniká až dvojnásobný množství (oproti klasickýmu ropnýmu palivu) oxidu dusnýho, což je taky jeden ze skleníkovejch plynů. Takže vskutku se nejedná z pohledu ekologie a globálního oteplování o žádnou výhru. Výhoda spočívá pouze v obnovitelnosti zdroje.
Kde to žije - všechna témata
20:24NLov pod jezem v letních vedrech? 3
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










