Klima v Česku se do konce století výrazně změní, bude tepleji a sucho
Diskuse k bleskovce Klima v Česku se do konce století výrazně změní, bude tepleji a sucho
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
šmudla007 - Profil | St 11.1.2012 11:55:31
Jináč jakýkoliv ekosystém je v uzavřeným cyklu ,,CO2 ani nepřibude ani neubude(co vyroste se znova rozloží).
Pokud se dneska jezdí od Itálie za teplem ..no tož budeme prostě pěstovat na zahrádkách cistruy mandarinky pomeranče místo jablek a na řeky chodit na sumce jako jsou včil v italské řece Po(kaprům sumcům teplo půjde k duhu.
No a jestli se včil trochu oteplí, otočijou se větry ze Sibiře, Golfský proud se zanese a změní směr ..tož potěš koště, na život v době ledové si budeme muset zvyknout nebo se přestěhovat.
vokounek - Profil | St 11.1.2012 11:52:14
Venca888 - Profil | St 11.1.2012 11:49:25
Venca888 - Profil | St 11.1.2012 11:44:35
Znovu a naposled - CO2 je skleníkovej plyn a vzniká spalovánim Je uplně jedno, co spaluješ, protože pořád je to CO2. Když si uděláš táborák, vzniká CO2, když si zapálíš cigáro, vzniká CO2. Neni možný rozlišit CO2 ze spalování ropy a CO2 ze spalování řepkovýho biopaliva.
Pokud tohle nechápeš, neni se o čem bavit.
vokounek - Profil | St 11.1.2012 11:30:54
- v prvom rade CO2 je jeden z najvýznamnejších skleníkových plynov.
- vo fosilných zdrojoch je naviazané CO2 ktoré v dnešnej dobe nieje v prirodzenom obehu
- biomasa pri svojom raste ukladá do tkanív CO2 ktoré sa pri spalovaní vracia tam kde pred polrokom(u repky u drevnej štiepky sú to aj tri roky) boli teda do prostredia.
ale myslel som že niekto kto ide do debaty má zmáknuté základné pojmy toho o čom sa diskutuje. hádať sa s niekym a učiť ho niečomu keď jemu samému došli argumenty a používa invektívy ako barličky pre udržanie vlastnej teórie mi príde ako mrhanie časom a vlastnou energiou..
Venca888 - Profil | St 11.1.2012 11:17:50
To je učivo maximálně střední školy.
A na tvym příkladu je právě vidět, proč se tak snadno prosazujou určitý pseudoekologický principy, přestože můžou znamenat pouze vyhazování peněz (nad čimž si kroutil na začátku hlavou) - neoplýváš ani elementárníma znalostma o problematice, přesto máš o všem jasno a stačí ti nadhodit termín biopalivo z řepky a ty začneš bejt celej říčnej, přestože se skleníkovejma plynama jeho použitim ani nehneš. Znovu opakuju - výhodou paliva z řepky je pouze to, že jako základ slouží obnovitelnej zdroj. Což je sice příslib do budoucna (protože ty neobnovitelný zdroje dřív nebo pozdějš dojdou), ale v reálu to v momentě, kdy je těch neobnovitelnejch zdrojů dostatek, může bejt dokonce na škodu (ropa tam je sama od sebe, řepku musíš pěstovat).
vokounek - Profil | St 11.1.2012 10:07:37
Venca888 - Profil | St 11.1.2012 10:03:24
vokounek - Profil | St 11.1.2012 9:54:46
hydroelektrárne sa dajú robiť aj sposobom nepoškodzujúcim vodný biotop hlavne sa to týka malých vodných elektrární kde sa odvedie voda do turbín mimo koryto. tým pádom nepotrebuješ zahatať celý tok a nenarušíš migračné trasy rýb.
týmto podla teba nezmyslom už verí vačšina vyspelého a uvedomelého sveta až na dve krajiny a jedného prezidenta :))
kašli na to ja ti ukazujem že sa to dá a že sú krajiny ktoré už dnes fungujú z obnovitelných zdrojov a ty mi tu furt dokazuješ že sa všetci čo podpísali kjotsky protokol mýlia a že je to zapredaná banda.
p.s.:opakujem pozri si kedy predstavitelia tvojich názorov začali s alternatívnimi pohonmi do aut a ver tomu že za brzdením bola loby ťažobného a spracujúceho molochu.
Venca888 - Profil | St 11.1.2012 9:35:07
Aha - a kdepak se ta elektřina do těch elektromobilů vezme, hmm? Někdo ji musí vyrobit, že ano? LPG je ropnej plyn, takže jen využíváš jinej produkt těžby ropy. A řepka olejka? Co ta má společnýho s emisema a tvorbou skleníkovejch plynů? To je jen alternativní palivo do motorů, který fungujou na uplně stejnym principu jako ty klasický, takže životní prostředí v tomhle ohledu nešetří. Dokonce některý studie uváděj, že spalovánim paliva z řepky vniká víc skleníkovejch plnynů. Biopalivo z řepky je používaný předevšim proto, že se jedná o obnovitelnej zdroj (na rozdíl od ropy si ho můžeš vyrábět do aleluja kolik chceš). Na druhou stranu ovšem zabírá zemědělskou půdu, což má vliv jak na potravinovou soběstačnost, tak na ekologii obecně (mění biotop).
Takže si klidně věř nesmyslum, ale já se snažim vidět dál. Aby nedošlo k mýlce - jsem zastáncem osobní zodpovědnosti každýho z nás vůči stavu životního prostředí, spousta tlaků na změnu stylu života obecně je nepochybně správná. A kroky k energetický soběstačnosti či nezávislosti můžou bejt nepochybně o.k. Ale je třeba uvažovat v širších souvislostech. Co myslíš, že je ekologičtější - centrální teplárna pro sídliště o x-tisících lidech nebo moderní kotle pro spalování biomasy, kdy musí každej barák používat vlastní?
vokounek - Profil | Út 10.1.2012 20:53:49
a tá ropa? no auto čo jazdí na elektrinu, LPG či repku olejku predsa ropu nepotrebuje a o tomto podiele hovorím. zapni google a zisti kedy odštartovala krajna s ktorej názormy sa stotožňuješ výrobu ekologicky šetrnejších aut. to že sú šetrnejšie znamená že po dosadení do nerovnice výde výsledok kedy má jedna strana navrch pred tou druhou čím odpovedám na tvoj dotaz o ekologii ekologických pohonov.
ak toto nazývaš propagandou tak áno takejto propagande verím..
Venca888 - Profil | Út 10.1.2012 19:50:17
Pavljuščenko - Profil | Út 10.1.2012 19:28:38
sněžný muž - Profil | Út 10.1.2012 19:26:53
Není to také způsobeno tím ,že Německo se vzdává jaderné energie . A pro ně uděláme z Č. R.
rejdiště vodních elektráren , tak že už ani rybu neuvidíme .Co by naši,, neůplatní ''pavědci neudělali pro pár euráků ?
Venca888 - Profil | Út 10.1.2012 17:50:29
Nemluve o tom, ze tyhle alternativni pohony jsou taky kapitolka sama pro sebe. Jestlipak vis, kde se bere stava do aut s alternativnim pohonem?
Venca888 - Profil | Út 10.1.2012 17:45:02
Za prve to s tema rakusakama neni tak horky a za druhy se snazis ignorovat prostej fakt, ze spotreba energie i neobnovitelnejch zdroju roste a stale rust bude, coz se ostatne obrazi i na jeji cene. A zadnej rakouskej sedlak v gumovkach s tim nic nenadela.
O jakej podil trhu prisly ropny spolecnosti, smim-li se ptat? Ale vlastne mas pravdu-ropu uz nikdo nechce, jeji cena leti dolu, za chvili bude levnejsi nez voda. :-)
Navic se tu nebavime o tezbe ropy ale o vlivu lidsky cinnosti na zmenu klimatu. A ten prokazanej nebyl. (respektive nikoliv v takovy mire, jak se nekteri snazej prezentovat)
TWIN 69 - Profil | Út 10.1.2012 17:40:23
vokounek - Profil | Út 10.1.2012 17:28:59
vokounek - Profil | Út 10.1.2012 17:02:17
To čo je na postoji rakušákov doležite je to že si vykurujú obce sami a zásobujú sa aj elektrinou. treba si len doštudovať princíp fungovania kedy si obec zobere uver za to sa to zorganizuje a velkododávatelia energií a ich zisk je fuč. neni to tak zložité. tvrdiť že sú spokojný je nezmysel došli o trh a to je pre nich zle. rovnako je nezmysel povedať že je za tým všetkým lobing predajcov spalovacích kotlov a veterných turbín. to to sú totálne slabé argumenty. kurnik šopa nepametáme sa ako dlho brzdila táto banda okolo ropných spoločností rozvoj a výrobu sériových aut na alternatívny pohon? sú to špinavé kurvy ktoré nám vtedy všemožne tvrdili tiež prostredníctvom nastrčených pseudovedcov že je to nebezpečné a čo ja viem aké. trvalo roky kým sa ich odpor zlomil a? prišli o podiel trhu. takto sa veci majú..
Kde to žije - všechna témata
18:09Lov pod jezem v letních vedrech? 2
17:46Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 2
16:25Divoký potočák nebo granulák? 63
15:07Rybáři vs ochránci přirody 86
13:52Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24Diskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











