Jak bezpečně prodávat kapry(ryby),při stánkovém prodeji!

Autor diskuse: Cloud - Profil , 14.12.2011

Probíhá stánkový prodej kaprů, v souladu s tímto článkem?

A) U "nás" ANO72%

B) U "nás" NE,vidím hrubé nedostatky22%

C) Mně je to jedno,"koupenou" rybu si zabiji a upravím sám doma6%

D) Já koupené rybě,dám svobodu, a snad se vyplní i ty vysněné přání.0%

Od 14.12.2011 hlasovalo 18 čtenářů.

Dhaos - Profil | Pá 16.12.2011 7:32:22

Domací zabijení kapra může bejt taky zajímavé :) http://www.youtube.com/watch?v=HHiwBpeZj6Y

    Paranoidní Schizofre - Profil | Pá 16.12.2011 7:24:31

    Netipa - poslední hrdina MRKu >> mě na prodeji vánočních kaprů nejvíce vadí to, že je to pořád jenom obchod s bílým masem......
    ps: kdyby jste náhodou viděli nějakého kapříka s rozbitou hlavou, neváhejte a zajistěte mu první pomoc..... http://pet-medic.webnode.cz/
    bacha tyhle maníci jezděj s modrýma majákama, jak je to možné nevím, ale moc se mi to nepozdává...
    a kdyby jste doma měli náhodou problém s odkráglováním štědrovečerního kapra, nabízejí EUTHANAZII V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ za rovných 1500,-

      Kok - Profil | Čt 15.12.2011 13:07:37

      Netipa - poslední hrdina MRKu >> taky si myslím, ať se lidi vzdělávaj a né jen žrát aniž bych věděl koho a kde se narodil

        Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 15.12.2011 12:51:31

        Poušťák >> spíš by se mi víc líbilo, kdyby si zabíjející zakryl hlavu hadrem a kapra zabíjel naslepo. Bylo by to napínavější

          Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 15.12.2011 12:50:46

          Kok >> jako, že by ti promítli kaprův příběh? Jak začínal, kam až to dotáhl a tak? No to je zajímavý. Tak bych si to taky uměl představit

            Kok - Profil | Čt 15.12.2011 12:08:08

            Netipa - poslední hrdina MRKu >> dál asi nic, pak už jen takový mouchy, třeba to čekání než kapra vykuchaj a očistí je docela opruz, ....mohlo by být třeba nějaký kulturní vyžití pro čekajícího zákazníka, třeba vybereš si kapra, dostaneš lístek s číslem a v čekací době než ho zbaví života a končetin třeba pustí nějaký videjko z výlovu abych věděl o původu ryby a ták ....no a až bude ryba na filátka zazní gong a ohlášení čísla a jde se domů, ....tak bych si to představoval já

              Poušťák - Profil | Čt 15.12.2011 12:01:52

              Netipa - poslední hrdina MRKu >> Taky by mu měl (myslím kaprovi) zabíjející zakrýt hadrem hlavu,a teprve s hlasitou omluvou ho udeřit..o)))

                Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 15.12.2011 11:58:42

                Kok >> No vida, že to dáme do kupy. Důvody, proč zrušit Vánoční prodej kaprů:
                - Protože je kolem kádí nacákaná zmrzlá voda a kolem to klouže

                a dál?

                  rover - Profil | Čt 15.12.2011 11:49:36

                    Kok - Profil | Čt 15.12.2011 11:49:27

                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> dovolím si odpovědět já, ...mně vadí že je u kádí děsně naklouzáno, kapři se tam čvachtaj jak pominutí a cákaj vodu ven, loni mně takhle podjeli kopyta a taktak jsem to ustál, ....je to hnus

                      Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 15.12.2011 11:31:38

                      Venca888 >> co ve dvou? Popřípadě se spokojím s fotografií, která vystihne tvé názory

                        Venca888 - Profil | Čt 15.12.2011 11:30:35

                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> v pěti bodech to nezvládnu - to je na mě moc a pak se do toho zamotávám...

                          Poušťák - Profil | Čt 15.12.2011 11:27:00

                          Mám otázku,je to nakupování u stánku bezpečné i pro kupujícího?..o))

                            Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 15.12.2011 11:22:16

                            Venca888 >> napiš prosím v pěti bodech stručně, krátce a výstižně, co ti na prodávání kaprů u stánku vadí. Chci se zapojit taky do diskuse

                              Venca888 - Profil | Čt 15.12.2011 11:08:07

                              Paranoidní Schizofre >> v tom asi ano, to je ale ošetřený i teď, jen ta kontrola je všelijaká a dost obtížná.
                              Prodej jako takovej mě až tak netíží - kapr jen na jeden večer nahradí např. kuře, který si prožije uplně to samý...jen to neni vidět. Ale trvám tom, že prodej živýho kapra je neohleduplnej k živýmu tvorovi (uplně jedno jestli jde o kapra, kuře, psa nebo prase) a zároveň z pragmatickýho hlediska naprosto zbytečnej. Z čeho pro mně vyplývá, že je správný ho zakázat.
                              Naprosto jasně to vyplyne v kontextu toho paradoxu, kterej jsem tu popsal na začátku - za pouhý zmlácení psa můžeš bejt trestně stíhanej, společnost tě za to odsoudí, kdežto nošení živýho kapra v síťovce za mrazu přes celý město a další kratochvíle s tim spojený, jsou obecně tolerovaný, či dokonce vzývaný jako součást roztomilý tradice. Důvody jsou pravděpodobně dva, dle mýho názoru krátkozraký až infantilní a ignorantský:

                              - pes kňučí a vyje, což nás nutí tu jeho problémy vnímat, kapr jen otevírá hubu a občas sebou mrskne
                              - nejsme schopni respektovat standardy, byť nám jejichž princip v obecný rovině přijde naprosto samozřejmej, v momentě, kdy by nás jejich aplikace začala omezovat. (a to se zdaleka netýká jen živejch kaprůna vánoce)

                                Paranoidní Schizofre - Profil | Čt 15.12.2011 10:54:25

                                malamut >> dejavu ???

                                  Paranoidní Schizofre - Profil | Čt 15.12.2011 10:52:46

                                  Venca888 >> no určitě se shodneme na tom že prodejce by měl dbát na to aby neměl kádě přecpaný, aby byla voda dost okysličená a ryby byli v slušné kondici, nakonec by mohli doporučovat potencionálním zákazníkům, že jim rybu, samozřejmě za příplatek zabijí/vykuchají popřípadě naporcují dle přání, pakliže né mohli by alespoň připomenout že se jedná o živého tvora a jak s ním humálně zacházet aby co nejméně trpěl, poradit se zabitím a vykucháním....nakonec by snad měli mít k dispozici i nějaké ty síťovky aby se alespoň těch pár kusů co se živých domů dostane nemuselo pohupovat v igelitkách...... to zní fér, ne ???

                                    Jaroch - Profil | Čt 15.12.2011 10:48:51

                                    Venca888 >> Není na co navázat když to kvůli jednomu slovíčku zmizelo :-)

                                      Venca888 - Profil | Čt 15.12.2011 10:42:16

                                      Paranoidní Schizofre >> tomu bych věřil. jak to nevytáhnou sami a nemá to přes sedumdesát, tak jim to je jedno...

                                        Venca888 - Profil | Čt 15.12.2011 10:41:24

                                        Jaroch >> nechápu, co tohle mělo znamenat. Došly ti argumenty, udělal jsi ze sebe hlupáka, tak tady začínáš plkat nesmysly? Pokud ti to udělá dobře, posluž si... já ti v tom ale už pomáhat nebudu. Měj se. :-)

                                          Jaroch - Profil | Čt 15.12.2011 10:37:56

                                          Venca888 >> Ještě řekni že ve všech případech používáš jednoháky a nejlépe bez protihrotu . Pak o tobě napíšu knihu jako o vzoru pro všechny rybáře .
                                          Bojovníku za práva kaprů :-)

                                            Paranoidní Schizofre - Profil | Čt 15.12.2011 10:37:31

                                            Venca888 >> a teď teprve kolik chyťapusťáků si asi kupuje vánočního kapra ze stánkového prodeje a bůh ví jak sním zacházejí..... to je panečku plamené téma vhodné urážek, pohrdáním a neúctou mezi jednotlivci/skupinami....

                                              Venca888 - Profil | Čt 15.12.2011 10:31:33

                                              Jaroch >> Jedinej, kdo si tu kálí do huby jsi ty. Proti chyťapusťákum jsem tady vystupoval nesčetněkrát, neporovnatelně častejš než proti prodeji živejch kaprů. Skutečnost, že ty to nevíš a přesto plkáš, je tvuj problém... :-)

                                                Cloud - Profil | Čt 15.12.2011 10:30:40

                                                Jaroch >> Zkus psát slušně.