Bobří táhnou z Pomoraví na sever a páchají značné škody
Diskuse k bleskovce Bobří táhnou z Pomoraví na sever a páchají značné škody
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Petrus - Profil | St 5.10.2011 9:24:19
Hlubočepy - Profil | Út 4.10.2011 14:43:34
Řízek 29,76 - Profil | Út 4.10.2011 14:15:23
Michal - Profil | Út 4.10.2011 14:10:50
Butchi - Profil | Út 4.10.2011 13:54:10
V současné době žádného, což je příčinou jeho populační exploze.
rover - Profil | Út 4.10.2011 13:42:58
:-)))
Já také nejsem nepřítelem zvířat, už vůbec né Bobra, ...a občas nějaké to maso na talíři také mám ( kromě Bobra ), dokonce i tu Nutrii jsem už ochutnal. Ale pokud Bobra chceme, musíme mít pro něj taky přírodní lokality, kde s ním nebude problém, např. ty původní, nezregulovaná, zapomenutá koryta řek a pod.
Ale jak už jsem psal, ona příroda si nakonec řekne sama, a my budeme muset konat, nebo si v lepším případě plácat po ramenou, jak jsme vše "parádně" zařídili :-)
rover - Profil | Út 4.10.2011 13:30:23
jj, nic proti, ...a můžeme pokračovat např. s vlaky, letadly a pod. :-)
Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 4.10.2011 13:28:09
Tady jsou bobři v pohodě, problém je jen na MOravě.
Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 4.10.2011 13:27:23
šmudla - Profil | Út 4.10.2011 13:25:40
Já jsem milovník všech zvířat a proti bobrovi na pánvičce nemám zhola nic, akorát mít dobrej cajk aby se ho povedlo zdolat když už se zamotá do vlasce. Ondatry taky nemají přirozenýho nepřítele a taky jich tu neběhá miliardy. Proti nutriím taky nikdo nezahuje ačkoliv taky nemají nepřítele, akorát ten bobr že hryže jabloně a smrky tak problém. U nás bobr na původním nezregulovným potoku vůbec neškodí, ba dokonce prospívá přírodě. Já byhc zase přivítal spíš nějakou tu nutrii(prej chutná jako králík a je rozhodně snadnější kořist než líčit pasti na chráněnýho bobříka).
Butchi - Profil | Út 4.10.2011 13:07:40
Vadí mi zelené gumy, které ho vysadily, přičemž minimálně okázale ignorovaly absenci přirozeného nepřítele.
To je ve své podstatě také necitlivý zásah do přírody.
Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 4.10.2011 13:02:10
rover - Profil | Út 4.10.2011 12:39:37
jj, je vidět, že jsi v obraze, ...prokousnutá holínka v podpatku a pár štichů na patě taky o něčem svědčí, ...fakt šílený věci, o kterých lidi nemají ani "tucha", ...jak říkáš, to je bobřík :-)
Fishky - Profil | Út 4.10.2011 12:34:09
rover - Profil | Út 4.10.2011 12:31:00
Tak tak, když Bobry, tak zainteresovat všechny :-)
Jezdí k nám na FY člověk od povodí z Hodonína, ...těm "story", co okolo této problematiky říká, se málem nechce ani věřit. Kdo tento problém nezažívá v reálu, těžko pochopí ...
Fishky - Profil | Út 4.10.2011 12:24:54
rover - Profil | Út 4.10.2011 12:18:12
Bylo by to ideální, nechat Bobra Bobrem, kam se ale pak odstěhovat, když už máme všechno "zregulované", ...Bobr je na vodu v kuchyni zvyklý :-)
šmudla - Profil | Út 4.10.2011 12:15:06
Fishky - Profil | Út 4.10.2011 12:01:48
šmudla - Profil | Út 4.10.2011 11:52:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Stoletej strom je přínosem pro své okolí asi jako třicetikilovej kapr, čili přínos stoletých stromů jest nulovej. Bobr udělá řece službu, pokácí ty přestárnutý stromy, nahází je přes řeku, za náplavem se vymele hlubší voda, pokácený strom ve vodě= suprový zpestření toho rovnýho koryta. Jenom nesmí přiletět povodí a překážka ve vodě odstranit, stejný přístup jak na šumavě při kůrovcové kalamitě.
Tam kde žijou bobři jsou břehy hustě zarostlé spoustou mladých stromečků(křoví, obražené pařezy), protože těma mladýma stromečkama se bobr živí a potřebuje je k životu, starý stromy jenom zavazí a zaclánějí.
To je lidská chyba že kolem řeky roste jenom pár izolovaných stromořadí a žádnej podrost vrbičkový keře atd.
rover - Profil | Út 4.10.2011 11:16:02
Zřejmě asi ne, ...nicméně když jsi u těch Řeků, dnes jsem četl, že podporu od EU, i když neplní podmínky, opět dostanou. Někdy prostě nechápu ...
Fishky - Profil | Út 4.10.2011 11:09:05
rover - Profil | Út 4.10.2011 11:02:53
jj, tak nějak :-)
Já jsem jen zvědavý, kam až tato situace okolo Bobra vygraduje, a zda se začne s jeho regulací jako např. u Kormorána, či nikoliv.Spíš ale budeme nadále čerpat finanční prostředky na likvidaci škod, ...do nekonečna to určitě nepůjde. Odborníky na to máme, třeba začnou pracovat ...
Turňa - Profil | Út 4.10.2011 10:52:41
Musela by se změnit jak česká, tak evropská legislativa.
Bobr evropský má hmotnost až 30 kg, po jihoamerické kapybaře je druhým největším hlodavcem.
Tělo má pokryté velmi hustou černohnědou srstí. Její hustota je 300 chlupů na mm2.
Je dokonale přizpůsoben životu ve vodě díky plovacím blanám, které jsou na zadních končetinách, a uzavíratelným nozdrám. Uzavřít může také tlamu ihned za řezáky, které tak může ve vodě plně využívat. Oči jsou před vodou chráněny průhledným víčkem-mžurkou. Vedle toho má i žlázu vyměšující látku, která impregnuje srst.
Pod vodou je schopen setrvat až 20 minut. Dovede uchopovat předměty. Má pátý částečně protistojný prst na předních končetinách, čehož využívá při stavbě svého obydlí.
Bobr evropský je chráněn jak českou (zákon č. 114/1992 Sb., silně ohrožený druh), tak evropskou (Směrnice 92/43/EEC o stanovištích, příloha II a IV) i mezinárodní legislativou (IUCN Red List, málo dotčený druh - LC - least concern; Bernská úmluva, příloha III).
Fishky - Profil | Út 4.10.2011 10:50:23
rover - Profil | Út 4.10.2011 10:44:28
To určitě není, o tom žádná. Jen se mi zdá, že se před světem bijeme "v prsa", že konečně máme také Bobra, ale že ve skutečnosti Bobr má nás, to už raději neřešíme. Ty škody na vegetaci jsou nenahraditelné, "boj" s ním nekonečný. Ale toto bylo možné předpokládat, odborníků máme dost, ale nestalo se. Asi raději obětujeme Lednicko Valtický areál, než aby jsme před světem přiznali, že nám Bobr už dávno přerostl přes hlavu, a že je v našich neutěšených podmínkách nutný radikální řez ...
Fishky - Profil | Út 4.10.2011 10:32:16
rover - Profil | Út 4.10.2011 10:14:44
Celkem jsi to trefil - rovná řeka, bez vázek se stromy v krásné rovné řadě, ...zcela nevyhovující prostředí pro Bobra. Ale přesto ho chceme, a jsme rádi, že tu zase je. Pokud mu nevytvoříme podmínky, které jsme mu za ta léta "bez něho" zničili, nemá smysl Bobra "řešit", ...děláme jen škodu sami sobě :-(
Mám ale pocit, že se bohužel jedná o nevratný proces, takže Bobra "musíme" brát jako nutné zlo ...
Fishky - Profil | Út 4.10.2011 10:07:46
rover: uplně stačí bobr, si neumím představit potkat u vody vlka... :-)
rover - Profil | Út 4.10.2011 9:56:34
Stav vody v okolí
| Ptáčov (Jihlava) | 23.5 °C | 55 cm | 1.27 m³/s |
| Bransouze (Jihlava) | 43 cm | 0.91 m³/s | |
| Baliny (Balinka) | -2 cm | 0.05 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
PáLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářský kniho - koutek 143
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
CK ALBA tour s.r.o.
Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových...










