"Chyť a pusť" není týrání zvířat, říká lovec rybích obrů Jakub Vágner

NKozič origin - Profil | Út 6.9.2011 23:35:28

Cinca >> Rybolov pro zábavu není tradice.
Mimochodem, kde myslíš, že se vezme ten kapr, kterého bych si janko koupil v obchodě? Bude vyprodukován a zabit úplně stejně jako ten kterého sám ulovím.
Tvoje obsáhlé kecy jejichž vrcholem jsou imbecilní přirovnání jsou čuránky. A ty jsi taky čuránek.

    Nnofish - Profil | Út 6.9.2011 20:02:51

    welbin >> já to s tou bolestí spíš tipuju. Protože každý tvrdí něco jiného a já rovnou píšu, že si myslím, nebo předpokládám, že ta ryba tu bolest cítit musí, ale...... Ono jí jde o život, proto se bude bránit ji přes to že i to bolí. Fakt je, že každý ti řekne něco jiného. Já se holt přikládám k tomu, že ta ryba to určitě cítí, ale nebude taková citlivka no....

      Nretrívr - Profil | Út 6.9.2011 17:40:29

      TomK78 >> Velmi reálný názor, který nemá řešení.Protože v řetězci dalších otázek by byl vlastně všude problém.

        NTomK78 - Profil | Út 6.9.2011 17:31:58

        Diskuze na toto tema je zbytecna. Primarne se co je spravne ci nikoli mi jako nejvyssi norma rika zakon. Napr chytani na zivou je povoleno. Napichnu zivou rybu na hacek a chytnu na ni 120ku sumce a pustim ho. Je to eticky sporne? Kdyz kvuli tomu zahynula nastrazka a ja presto tu hromadu masa (cil lovu) pustil?

        Myslim, ze je to jedno. Zakon dodrzuji a nastrazka nemela byt tak blba a nemela se nechat chytit... Kazdej to ma proste jinak... Nicmene nikdy bych nerekl, ze to neni tyrani zvirat...

          Nretrívr - Profil | Út 6.9.2011 17:20:43

          Mike1977 - >> Moc se mi líbí, když mám čas, číst ty žabomyší problémy, velmi podrobné nyance, rozbory.Praxe je, byla a bude jiná.Pokud řešíme rozpíchané huby, tak znova i prasata, slepice, králíky, nutrie, jejich chovy, dopravy, o zabíjení žádná.Mě se libí, jak tu vše řešíme.Mořskou rybu zabitou si nepřiveze ani sám rybář, všechno je " chcíplé". Řešit rozpíchané huby, které si často naběhnou i dvakrát za den mi příjde zbytečné.Naopak zabití ryby je pro mne otázka dost důležitá. Nicméně svůj názor nikomu nenutím. Jen často kroutím hlavou, to je ale můj problém.Zdravím.

            NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 17:11:43

            Venca888 >> ne,ale koukám že jsi si je nasadil.Konec spojení..)))

              NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 17:08:24

              Poušťák >> klapky na očích možou mít jen zabědněný a wostrý mladý kluci?

              Měj se.

                NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 17:03:59

                Venca888 >> já a klapky?No dovol,myslíš si že jsem jedním z těch zabedněných a wostrých mladých kluků?No nic,měj se hezky.

                  NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 17:01:36

                  Poušťák >> jenomže to s tim souvisí. Máš klapky na očích. Já tvrdim, že v určitejch případech má pouštění ryb svoje opodstatnění, jehož váha převyšuje skutečnost, žes tu rybu "týral zbytečně".
                  A není nutný psát v příspěvcích tuny otazníků či vykřičníků... svýmu názoru tim na důležitosti či relevantnosti nepřidáš... :-)

                    NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 16:56:09

                    Venca888 >> zase špatně,já nechci vidět,nebo ty jsi přešel úplně někam jinam.Celou dobu se bavíme o týrání a né o tebou psaném reprodukci,stáří a velikostí ryb atd.???????????????????????????????????????????????​??????????????????????????

                      NXAXAP - Profil | Út 6.9.2011 16:51:45

                      Cinca >> tvá argumentace je velmi hloupá z následujících důvodů:

                      1. bavíme se o rybách, nikoliv o koních či mexičanech
                      2. ani o koních a mexičanech toho moc nevíš
                      3. tradice nemá přímou souvislost s týráním

                        NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:51:31

                        Poušťák >> ale vysvětlil... to, že tys v tom to vysvětlení neviděl (resp. spíš nechtěl vidět), je jiná věc.

                          N*amur* - Profil | Út 6.9.2011 16:49:51

                          Kuba ma pravdu!!!
                          radsi bych byl na hacku a pak pustenej, nez na hacku a pak sezranej..............!!!!!!!!

                            NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:49:23

                            ladikxxx >> samozřejmě. Ale tady jde přece o účel, kterej má světit prostředky. Pokud ulovíš (potažmo budeš týrat) rybu, aby ses nasytil, je to týrání nepochybně plně omluvitelný, protože následuješ princip potravního řetězce. To už ale v našem případě neplatí, takže se od tohohle jen více či méně vzdalujeme. Pokud děda práskne po hlavě kapra 41 cm a doma ho z babkou zbaštěj k večeři, tak to dle výše uvedenýho principu považuju za daleko pochopitelnější (a tudíž to týrání omluvitelnější), než když někdo vytáhne kapra, vyfotí se s nim, pustí ho a padne do bivaku ovlaženej pýchou lovce. To dokonce hraničí s perverzitou - dotyčnej si udělal z živýho tvora a jeho utrpení/stresu nástroj k ukojení svýho pudu resp. k provozování zábavy.

                              NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 16:47:32

                              Venca888 >> to co mě předkládáš vím už mnoho let,ale odbočil jsi od podstaty otázky a vlastně nic nevysvětlil.

                                NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:44:14

                                Poušťák >> pominu-li fakt, že míra/hájení má umožnit rybám reprodukci tak třeba i proto, že je neekonomický konzumovat malý ryby - nedovolujou tak efektivní zpracování a pro stejný množství jídla musíš zabít víc jedinců.

                                  Nladikxxx - Profil | Út 6.9.2011 16:41:43

                                  Venca888 >> Já myslím že ryba je ryba ať je velká či malá.

                                    NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 16:41:35

                                    Venca888 >> a jaký,že je stejně trápená a mnohdy i víc než ta,kterou jinej pustí?Nevidím v tom žádný rozdíl a jestli ano,tak mě přesvědč o opaku.Díky

                                      NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:36:14

                                      Poušťák >> u podměrečný či hájený ryby má navrácení svoje opodstatnění

                                        NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 16:33:45

                                        Mám jednu otázku.Jak je na tom opakovaně ulovená a puštěná podměrečná ryba?Nebylo by od věci úplně zrušit míry a všechny ryby bez rozdílu zabít,aby se netrápili a ty co nechceme tak rozdáme,nebo zakopeme v přírodě?