"Chyť a pusť" není týrání zvířat, říká lovec rybích obrů Jakub Vágner
Diskuse k bleskovce "Chyť a pusť" není týrání zvířat, říká lovec rybích obrů Jakub Vágner
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NTransalp2 - Profil | St 7.9.2011 17:12:36
NJarda Š. - Profil | St 7.9.2011 17:02:59
NXAXAP - Profil | St 7.9.2011 16:31:57
NTondasDas - Profil | St 7.9.2011 16:27:17
Reaguji na ChaP a na debatu zde. Vlakno toto "Chyť a pusť" není týrání zvířat, říká lovec rybích obrů Jakub Vágner
Vytribena mluva, nic nerikajici vety to je znak nasich vladnich cinitelu. Radsi by jsi mel mluvit konkretne. Ve vsech odvetvich se povazuje za zakladni uspech to, ze osoba ma dostatek financi, casu, pratel a talentu pro danou vec ( ktery neni treba kdyz mas dost kapitalu a casu). Mozna jsem nezkuseny v lovu arapajmy kostlina nebo asijskych sumcu. Kazdopadne mam zkusenosti napr. sportu do cehoz se rybolov pocita take, vzdy je vse o penezich, casu a znamych. Nikdo mi to nevyvrati zadnym "argumentem". Kazdopadne muzes zkusit nejake ty faktory vyjmenovat, kdyz za neco budou stat rad prehodnotim svuj zaver. Potkal sem takovych talentovanych sportovcu co tronovali fyzicku/techniku 8hod/den ale jelikoz nemeli prachy tak smula.
Nnofish - Profil | St 7.9.2011 16:19:15
NXAXAP - Profil | St 7.9.2011 16:02:44
Nwelbin - Profil | St 7.9.2011 16:01:09
NXAXAP - Profil | St 7.9.2011 15:18:13
S tím druhým nesouhlasím kategoricky, peníze jsou jen jeden z mnoha faktorů ovlivňujících úspěch a určitě ne ten nejdůležitější. Zvláště pro rozjezd, o kterém byla řeč.
Remcání na rozdíl v prachách na úvod je obvykle spíše flastrem na frustraci z neúspěchu, který ovšem způsobuje spíše nedostatečná chuť posléze přetransformovaná v nedostatečný výkon.
NGorolztrzynca - Profil | St 7.9.2011 15:06:22
Nnofish - Profil | St 7.9.2011 14:03:02
- proč se ryby chytaly staletí je jasné, teď si je holt můžeš koupit, jsi-li rybožrout, ale v principu je to lov potravy. Nikomu CHaP neberu, ale někteří fanatici z toho dělají už fakt něco extra, jedinou správnou cestu atd.....
- to že bez peněz, nebo známostí, můžeš být ve většině případů talentovaný, nadšený, šikovný, zapálený pro věc a přitom "nic nedokážeš" (ber v potas ty uvozovky) je pravda. Viz třeba sport u dětí. Prostě musíš mít zázemí a to je v dnešní době hlavně o financích.
NXAXAP - Profil | St 7.9.2011 13:34:17
Apropos, úspěch není o počátečním kapitálu. Dál už je tvé prohlášení jen důkazem nezkušenosti.
NXAXAP - Profil | St 7.9.2011 13:30:43
Nkarlos2 - Profil | St 7.9.2011 13:22:02
I já si rád občas rybu vezmu, taky je mám rád.Rovněž nejsem žádnej začátečník, za rok budu u rybářů 50 let. I já lecos viděl a zažil.Pokud jsem Tě nějakým způsobem urazil, tak ne cíleně ale pouze reakcí na tvůj příspěvek.
NKozič origin - Profil | St 7.9.2011 12:16:14
NTomK78 - Profil | St 7.9.2011 12:01:06
Čekal bych od člověka Tvého formátu přece jen racionální argument na základě kterého usuzuješ, že "pokud je něčí nejvyšší normou zákon, je to ostudné! Takto přemejšlej obvykle maloměšťáčtí, křiváci, vychcánci a lemplové v téhle zemi."
Stejně dobře můžu tvrdit, že argumentace bez argumentu je ostudná, neboť takto argumentují obvykle maloměšťáci, lemplové a itelektuálně nedostateční lidé...
A já doufám, že jsem si tvá slova pouze špatně vyložil.
NXAXAP - Profil | St 7.9.2011 11:22:36
NCinca - Profil | St 7.9.2011 11:17:51
Ostatní bylo psáno s nadsázkou a Tebou udělený titul "čuránek" je opravdu "origin" a hodný takového duchovního vůdce jako si Ty ;-)
NTondasDas - Profil | St 7.9.2011 10:33:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Co takhle se zamyslet nez neco napisete ?!
Rybolov je stara tradice, kterou pestuji priznivci tohoto cechu jiz nekolik staleti ba i tisicileti. Taktez myslivost, ta je o par stoleti mladsi. Zkuste jit a rict nejakemu myslivci chyt a pust ! Ale cpat si bachor srncim dancim bo gulasem z kance to uz nikomu nevadi (samozrejme me take ne :) ) . Myslim si, ze tahle diskuze je bezpredmetna a naprosto irelevantni, jelikoz kazdy o tom vite prd, jen tu rozvadite greenpeace kydy a bludy. Jak tu nekdo rikal predemnou, pokud se ti prici chytani ryb z nejakeho duvodu, jdi hrat golf nebo zastrihavat bonsaje. Rybolov je pro lidi kteri na to maji zaludek, at koukat na nejakeho idi ota, ktery a druhem brehu rybu taha po brehu tak i o tom tu rybu zabit vykuchat vyudit a pobavit se s prateli nad dobrym a zduraznuji CERSTVYM kusem masa.
K panu Vagnerovi dodam snad jen jedine. S jeho pocatecnim kapitalem by byl slavny kazdy druhy vasnivy rybar. Neni to zadne umeni.
Nryba domácí - Profil | St 7.9.2011 9:58:43
3. tradice nemá přímou souvislost s týráním.
Omyl, třeba korida je tak tradiční, že bys těžko hledal něco tradičnějšího. Korida končí po několika hodinách zabitím zvířete za všeobecného jásotu publika. To je týrání. Ale i tradice, kterou většina z nás nepochopí.
NVenca888 - Profil | St 7.9.2011 9:52:20
NXAXAP - Profil | St 7.9.2011 9:48:04
Nivantt - Profil | St 7.9.2011 8:56:13
Vidis, ked niekto napise co sa tebe nepaci hned je trafeny. Ja som pisal co si myslim a je to môj nazor. Samozrejme ze ked chytim rybu, ktora nema mieru tak ju pustim ale nechytam ryby za tym ucelom aby som ju 10 minut tahal z vody len preto aby som ju potom pustil. Mam ryby rad, je to zdrava potrava. Okrem toho som videl na priehrade, kde sa chyta systemom chyt pust ako tie ryby vyzeraju. Aj ked sa chyta bez protihacikov, maju dotrhane papule. Tie ryby su zvycajne viac vypasene ako inde, preto ze su zakrmovane specialnymi krmivami od ktorych riadne priberaju a tahat tu vahu viac krat tak papula to nevydrzi. Nemam nic proti rybarom, ktory chytaju systemom chyt a pust, ani ich neurazam. Je to ich vec a ich relax. Kazdy sme iní a neviem preco by sme sa mali za to nenavidiet a urazat. Za 30 rokov rybarcenia som zazil uz vselico, hlavne na priehradach kde je viac rybarov vedla seba a su schopny sa dolamat a casto krat si nieze nadavaju ale sa aj pobiju... kôli zlemu nahodeniu alebo zakrmovaniu... rybari nadavaju plavcom, plavci rybarom, ako bny sme ani ludia neboli.
NKozič origin - Profil | Út 6.9.2011 23:35:28
Mimochodem, kde myslíš, že se vezme ten kapr, kterého bych si janko koupil v obchodě? Bude vyprodukován a zabit úplně stejně jako ten kterého sám ulovím.
Tvoje obsáhlé kecy jejichž vrcholem jsou imbecilní přirovnání jsou čuránky. A ty jsi taky čuránek.
Nnofish - Profil | Út 6.9.2011 20:02:51
Nretrívr - Profil | Út 6.9.2011 17:40:29
NTomK78 - Profil | Út 6.9.2011 17:31:58
Myslim, ze je to jedno. Zakon dodrzuji a nastrazka nemela byt tak blba a nemela se nechat chytit... Kazdej to ma proste jinak... Nicmene nikdy bych nerekl, ze to neni tyrani zvirat...
Nretrívr - Profil | Út 6.9.2011 17:20:43
NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 17:11:43
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 17:08:24
Měj se.
NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 17:03:59
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 17:01:36
A není nutný psát v příspěvcích tuny otazníků či vykřičníků... svýmu názoru tim na důležitosti či relevantnosti nepřidáš... :-)
NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 16:56:09
NXAXAP - Profil | Út 6.9.2011 16:51:45
1. bavíme se o rybách, nikoliv o koních či mexičanech
2. ani o koních a mexičanech toho moc nevíš
3. tradice nemá přímou souvislost s týráním
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:51:31
N*amur* - Profil | Út 6.9.2011 16:49:51
radsi bych byl na hacku a pak pustenej, nez na hacku a pak sezranej..............!!!!!!!!
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:49:23
NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 16:47:32
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:44:14
Nladikxxx - Profil | Út 6.9.2011 16:41:43
NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 16:41:35
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:36:14
NPoušťák - Profil | Út 6.9.2011 16:33:45
NCinca - Profil | Út 6.9.2011 16:32:47
PS : co třeba takový kůň na dostizích,má z toho radost,nebo je to týrání?Nebylo by lepší než ho hnát s bičíkem proti překážkám jen tak pro zábavu tisíce lidí,ho uštvat až k smrti,pak ho sežrat a to už by bylo OK :-))) ?
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:17:33
"Myslím, že ryba, kterou koupíš v obchodě nebo restauraci zažila v životě víc stresu a týrání, budeme-li tomu tak říkat, než ryba kterou chytneš a pustíš."
souhlas - o důvod víc, proč masit ryby, který chytíme... :-)
NXAXAP - Profil | Út 6.9.2011 16:15:11
NXAXAP - Profil | Út 6.9.2011 16:12:30
Nryba domácí - Profil | Út 6.9.2011 16:12:14
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 16:11:15
Nryba domácí - Profil | Út 6.9.2011 16:06:24
NXAXAP - Profil | Út 6.9.2011 15:47:02
Závěrem ještě doplním, že sám rybovrah moc nejsem a radši si koupím hotový produkt v restauraci či krámě. Je to ale dost o lenosti.
NCinca - Profil | Út 6.9.2011 15:30:23
Když jsou tu teď ti "rybožrouti" ti hodní,proč týrat rybu kvůli masu.Můžou si jí přece koupit,mrazáky v obchodech jsou jich plné a ušetřit jí tak týrání,když si nepořídí ani povolenku,ušetří spouusty prachů a můžou si zajít do restaurace na rybku s dobrým pocitem,že jí oni sami nepotýrali.
Pokud se jedná o to,zda je to týrání....asi ano.......ale obojí,protože v tom pořád nevidím zásadní rozdíl.Obojí je o posezení a pohodě u vody,přechytračení a ulovení ryby,ano i o zábavě,ale taky...a ať mi nikdo netvrdí,že je to lov pro jídlo a ten je OK a ryba to chápe a že mu doma jinak umře rodina hlady.Hovňajz.
A když se tak rozhlížím kolem sebe u vody,nedělím rybáře na ty co si ryby berou a ty co je pouští,ale na ty co se snaží s ulovenou rybou slušně zacházet a ty druhé "rybáře",kteří umí pobyt u vody "zpříjemnit" i jinak.
Nwelbin - Profil | Út 6.9.2011 15:30:08
Nrover - Profil | Út 6.9.2011 15:10:42
To chápu, ...pokud mu to jakože trochu pálí, měl by se do toho obrazu dostat, ...někomu to holt ale někdy trvá, ...musíme mu věřit :-)
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 6.9.2011 15:07:35
NXAXAP - Profil | Út 6.9.2011 15:06:07
Nrover - Profil | Út 6.9.2011 15:06:01
Neříkej mu tak, vylekáš ho a už se tu strachy neobjeví :-)
Nnofish - Profil | Út 6.9.2011 14:41:08
Nic proti CHaP nemám, polovina lidí to stejně dělá protože ryby nežere a pak s tím machruje a myslí si, že jsou lepší než my rybožrouti. Taky chytám "CHaP", dneska jsem pustil dva co jsem mohl sežrat, ale fakt si nemyslím, že se to těm rybám líbilo. Proto až je chytím příští rok půjdou.....
NVenca888 - Profil | Út 6.9.2011 14:40:22
Ale kapr nad 45 cm jde do trouby (pokud ho mám kdy sníst)....takovej je život...
Nminnow67 - Profil | Út 6.9.2011 14:36:01
NŠtěpsa - Profil | Út 6.9.2011 14:32:10
Kde to žije - všechna témata
11:27NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 8
11:23N🔥 Grill a grilování 🔥 586
10:54NLov pod jezem v letních vedrech? 13
10:09NRybáři vs ochránci přirody 88
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











