Co je bivakování??

Diskuse k bleskovce Co je bivakování??

Autor diskuse: kakr - Profil , 19.8.2011

Nminnow67 - Profil | Pá 19.8.2011 15:32:44

nofish >> A pointa? Byl to problém?

    Nnofish - Profil | Pá 19.8.2011 15:27:07

    Netipa - poslední hrdina MRKu >>dík že jsi to napsal za mně........... Nedávno taky někdo bivakoval kousek od mého oblíbeného fleku. Neměl podlážku zato měl vše včetně notebooka a malé elektrocentrály........ ale neměl podlážku, tak v pohodě.......

      NNOVAS - Profil | Pá 19.8.2011 15:23:18

      Netipa - poslední hrdina MRKu >> ty seš asi imrvere nadranej , i když nebivakuješ :-)

        NPvl - Profil | Pá 19.8.2011 15:12:06

        kakr >> já taky mám op. zkušenosti .Když jsem zajel někde do zákazu ,byť jen vyložit věci -byli jsme posr. až za ušima !

          Nrover - Profil | Pá 19.8.2011 15:11:20

          Gaza >>
          Nejsem zákonodárce, tudíž nevím, proč se zákony dělají s "mouchama". Návod na obcházení zákona jsem žádný nedával, ...pouze komentář k synonymům.

            Nkakr - Profil | Pá 19.8.2011 15:06:31

            Halen >>
            Mám opačné zkušenosti s tábořením u vody za komančů. Někdy okolo roku 1975 -80 nás poliši (SNB) opakovaně vyháněli od řeky v katastru obce Valtrovice (revír Dyje 10). Dokonce jsem platil pokutu 100 KČS, což byl v té době slušný peníz.. Tehdy jsme to řešili přesunem na soukromý pozemek ,tam na nás byli krátcí. Ale táboření mimo vyhražená tábořiště bylo zakázané i za komančů.

              NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 19.8.2011 15:06:23

              měsíční bivakování v přírodě u prutů je hezká sportovní tradice jejíž kořeny sahají daleko klidně i deset let dozadu, tak proč do toho tahat nějaký paragrafy a restrikce? Každej přece ví, že pokud z bivaku oddělám podlážku, potom netábořím, nýbrž bivakuju, no ni? Mám u vody bivak, griluju, zakládám požáry, ohňostroje, hraju na banjo u ohýnku a jsem imrvere nadranej. No a? nemám podlážku, takže bivakuju. Bivakovat je od slova bivak víme? Takže jakýpak tady články. Jednou mám bivak bez podlážky, tak bivakuju a to není táboření, takže se to může. Když se to RS nebude líbit, tak jí hodím do vody

                NStandey - Profil | Pá 19.8.2011 14:55:21

                Halen >> Moc hezky napsáno...

                  NGRUPA - Profil | Pá 19.8.2011 14:16:39

                  kakr >> schválně jsem k tomu dal smajlíka... :-), zatím jsem neměl s bivi nikde žádný problém, protože se všude chovám jako člověk. Stejně se na to dívám já, pokud se potuluju s odznakem po březích našic vod.
                  Ať ti to hrrčííí.......

                    NKec2 - Profil | Pá 19.8.2011 13:47:34

                    Super otázka.To je to,co se nesmí na pozemkách Pupíků,ochránců přírody(hlavně ochránců rákosu a kopřiv) a jiných rádoby soukromých pozemků.Takže ještě pár let a bivak bude k ničemu,nebo si ho můžete postavit v kempu,či na zahradě.To znamená,že můžeme už skoro zahodit povolenky,protože začínaj zbejvat soukromáky a zachvilku budeme jezdit až k moři.

                      Nrover - Profil | Pá 19.8.2011 13:19:22

                      jurasoft >>
                      Tak to je, nejhorší je zápis v takzvané zjednodušené evidenci, ...já jsem měl louku, po digitalizaci a zaměření zjistili, že mám sousední les :-(

                        Nb.gun - Profil | Pá 19.8.2011 13:16:02

                        Halen >> Polní cesta je standardní účelovou komunikací. Pokud není vjezd na polní cestu vybaven dopravní značkou s vyznačeným zákazem vjezdu, není důvodu k uložení pokuty.

                          NNOVAS - Profil | Pá 19.8.2011 13:05:31

                          Halen >> máš pravdu ,Brůno :-) Na Slapech to samý. Mám dojem , že časem budem skákat k vodě s padákem , protože jinak se tam přes všechny zákazy nedostanem :-(. Neříkám , že souhlasím se stanováním , kde se komu zamane , ale jakou škodu asi nadělá biwak , nebo spaní pod širákem? A jestli někdo po sobě nechá u vody bordel , je to prase , a ten bordel tam nechá , i když tam chrápat nebude.

                            NGaza - Profil | Pá 19.8.2011 13:02:52

                            rover >> proč tu všichni mluví o ochcávání zákonu. Zákon je špatný a jsou v něm díry, a lidi toho využívají. Občas mě to taky sere, ale proč naši zakonodárci neudělají zákon bez much??? Já nebo spíš zdejší pisatelé přemýšlejí podle tvého jak ochcat zákon aby se mohli vyspat u vody, naši politici a jim podobní ten zákon ochcávají a tím utrácejí naše peníze atd.

                              NTarn - Profil | Pá 19.8.2011 12:35:40

                              Mám dojem, že pojem Bivak ve smyslu rybářského přístřešku není věcné označení nýbrž obchodní název. To, že se z tohoto odvodil název bivakování, neznamená, že se o bivakování ve smyslu článku, ke kterému je diskuse, opravdu jedná. Jinými slovy. Kdyby výrobce přístřešku nazval tento například plátěným domem, též by se na jeho postavení na břehu nevztahovala legislativa pro stavbu domů. Rozhodující je, jak bylo v článku řečeno celkem jasně, co je účelem věci a průvodními jevy jejího užití. Takže tam, kde je zakázáno táboření, neobstojí například tvrzení že bivak ( přístřešek) nemá podlážku a podobně.

                                NHalen - Profil | Pá 19.8.2011 12:35:13

                                jurasoft >> Ještě ti mohli napálit pokutu za vjetí na polní cestu. To bys asi neuhádal. Všeobecně mě sere, jakým způsobem jsou občané této rádoby svobodné země šikanováni neskutečným množstvím zákazů a příkazů. Na Nechranicích za komanče jsme normálně po polňačce přijeli k vodě, postavili stan, tábořili a chytali ryby a nikdo nás nebuzeroval za auto, stan, jen po nás RS chtěla vidět povolenky. Je to s tou "svobodou" v tý naší zemi pofiderní, máme svobodu maximálně tak jít si koupit banány a vložky do supermarketu.

                                  Nkožich007 - Profil | Pá 19.8.2011 12:22:45

                                  jurasoft >> teoreticky by to tak šlo, ale nebude jednodušší, pokud máš výpis z katastru rovnou toho majitele pozemku o to povolení požádat? pokud bude soudnej tak ti ho dá písemně a pak je pošleš do řiti jiným a lepším papírem!

                                    NHermis_s - Profil | Pá 19.8.2011 12:16:18

                                    jurasoft >> Lepsi frk,je rict,ze je to tvuj pozemek.

                                      Nrover - Profil | Pá 19.8.2011 10:47:03

                                      kakr >>
                                      jj přesně, ...souhlas :-)

                                        NKocháč - Profil | Pá 19.8.2011 10:45:36

                                        kakr >> Nemám pořebu to řešit, protože naše RS je co se týče zákona stejně hluboko v lese. A zákon takto neobcházím, prostě chytám jednu noc, ráno se pobalím a odstěhuju jinam. Kde je překračování zákona?