Co je bivakování??

Diskuse k bleskovce Co je bivakování??

Autor diskuse: kakr - Profil , 19.8.2011

Cerebro - Profil | Pá 19.8.2011 10:44:20

rover >> kakr: Právní klička? :o)

    kakr - Profil | Pá 19.8.2011 10:40:20

    rover >>
    Čeština má na podobné jednání krásnější výraz - "obechcat" :-))

      rover - Profil | Pá 19.8.2011 10:39:03

      kakr >>
      Přesnější výraz je, ..."jak obejít zákon"

        kakr - Profil | Pá 19.8.2011 10:35:46

        Kocháč >> GRUPA:
        Věděl jsem, že vyspělí českomoravští rybolovci najdou "správné řešení".

          Kocháč - Profil | Pá 19.8.2011 10:33:37

          GRUPA >> Asi tak bych to viděl. Je to hledání mezer v čemž jsme prostě dobří, ale tak to je. Jedna noc není táboření a druhou se prostě posunu kus dál. Ideální pro kapraře Nomády co cestují s brolíčkem.

            GRUPA - Profil | Pá 19.8.2011 10:29:51

            Parádní bleskovka.
            Tudíž jsem tedy pochopil, že když si u vody bivak každý den posunu o pár metrů, tam a zpět, tam a zpět, nebudu vařit v kotlíku a rozdělávat oheň, tak se nejedná o táboření ? :-)))
            Ať Vám to hrrčííí.......

              kakr - Profil | Pá 19.8.2011 10:25:45

              Zdenina >>
              S takovou definicí souhlasím.

                Zdenina - Profil | Pá 19.8.2011 10:21:44

                kakr - >>podle mně je bivakování jakékoliv NOUZOVÉ přenocování pod širým nebem. Vícedenní "bivakování" na jednom místě již není bivakování, ale táboření. Tudíž přespávání v rybářském přístřešku na jednom místě, které bylo účelně a cíleně vybráno, není bivakování.

                  flekos - Profil | Pá 19.8.2011 10:18:48

                  kakr >> AHOJ,pro mne je nejdulezitejsi posledni veta.

                    kakr - Profil | Pá 19.8.2011 10:14:38

                    Strnda >>
                    Karimatku nikdo nezakazuje, pokud jen přespíš ,netáboříš.

                      Martin M. - Profil | Pá 19.8.2011 10:13:23

                      Strnda >> vsak proto pisu, ze podlazka o nicem nerozhoduje.

                        Strnda - Profil | Pá 19.8.2011 10:11:31

                        Martin M. >> i kdyz spim pod sirakem tak mam pod sebou karimatku prece nebudud spta na hline:)

                          Martin M. - Profil | Pá 19.8.2011 10:06:03

                          Strnda >> i pri spani pod sirakem pod sebou mas karimatku (podlazku), tim bych to nerozlisoval ;-) Fakt se na to divej jako na rozdil mezi spanim pod sirakem a taborenim.

                            rover - Profil | Pá 19.8.2011 9:57:00

                            Martin M. >>
                            jj, z článku to jasně vyplývá, že jde či nejde o "táboření", přístřešek si můžeme nazvat jak chceme, ...slovo bivak ( ve spojení s ryb. přístřeškem ) ale může evokovat v člověku dojem, že netáboří.

                              Martin... - Profil | Pá 19.8.2011 9:55:00

                              Martin M. >> a co když nemám bivak ale bivvy? :o))

                                Strnda - Profil | Pá 19.8.2011 9:54:51

                                pokud odepnu podlazku(DNO) tak je to biwakovani a zato ti snad nikdo nic nerekne horsi to je s pevnou podlazkou ne?

                                  Martin M. - Profil | Pá 19.8.2011 9:47:40

                                  rover >> Bivak muze byt i kamenna budova v horach, ale co je a co neni bivak je v tomto ohledu uplne jedno, dulezite je, co je taboreni.

                                    rover - Profil | Pá 19.8.2011 9:41:57

                                    Martin M. >>
                                    Je zřejmé, že rybářský přístřešek, není "bivak", nazývat ho tak je nesprávné a zavádějící ...

                                      Benny - Profil | Pá 19.8.2011 9:39:01

                                      Martin M. >> a ja som bol vzdy v tom, ze bivakujem ked mam bivak. To znamena ked idem na noc len s lehatkom tak to mozem nazvat spat pod sirakom.

                                        Martin M. - Profil | Pá 19.8.2011 9:35:46

                                        nez zacnete skakat 2 metry vysoko.
                                        "... platí, že spaní pod širákem (bivakování) není tábořením."
                                        prosim nezevseobecnovat a rybarsky bivak nepokladat v tomto smyslu za bivakovani ;-)