MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

lysáček

Diskuse k rybářskému videu lysáček

Autor diskuse: chesper ®3.8.2011

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N kapr1298 - ® St 10.8.2011 22:05:12
meteor >> taky ti přeji hodně štěstí na rybách a věřím že se u vody potkáme vždyť jsme oba ze zlína. A kdybys jsi nekde na MRK debatoval o podobnem tematu dej vědět prostřednictvím Sokromých zpráv. tak zatím a Petrův zdar !!!
N meteor - ® St 10.8.2011 21:16:35
kapr1298 >> no vidíš, tohle už zní mnohem lépe :-) akorát mám malou výtku k tomu živému tvoru... nelze srovnávat člověka a rybu (ano, jsme všichni živí tvorové, ale tím veškerá podobnost končí). Někteří lidé sice povyšují rybu (převážně kapra :-)) na úroveň a dokonce i nad úroveň člověka (kamarád / Bůh), ale to je IMHO hňupina.
Tak ať ti ryby koušou a třeba se někdy potkáme u vody...
N kapr1298 - ® St 10.8.2011 19:33:28
meteor >> ale já přece kapry taky beru a " klepu je palicí po palici " ale když prostě vidím velkou a nepoškozenou rybu ( kapra ) tak si ho představuji jak by mohl být za pár let metrovej, a ta hlavní věc je že co bych s tolika masem dělal to mi přijde mnohem lepší když si chytni takovou padesátku a rovnou jej upeču a sním ale sr*t se s tím zamražování joo to vánoční kapr to je něco úplně jiného když se jedná o vánočního kapra tak to na velikost nehledím to klepnu i 80 ale na jaře chycenej kapr přece tolik masa nebudu celej rok skladovat v mrazáku to ho radši ze svazovky dám tomu kámošovy do rybníka a na podzim se s ním třeba domluvim jestli si u něj v rybníce nemůžu takovou 70 chytit - ale zase na druhou stranu kapr je taky ryby , živej tvor stejně jako štika, candát ale nebo jako ty nebo já - když se nad tím zamyslíš?! no je to zaímavé a taky je těžké dopátrat se nejlepšíh rozhodnutí , ale rozhodně si o mě nemysli že kapry nežeru - žeru a rád ale jen tu optimální velikost, jinak ale kapry beru pro strejdu ten je miluje má na ně snad 1000 receptů klidně by moh vydat knihu Kapr tisíckrát jinak, nebo 1000 + 1 recept jak udělat kapra, :-)) ( já je mám nejraději pečené )
N P!F - ® St 10.8.2011 18:29:44
Panto >> fakt neviem co tym chcel povedat, ale asi je to jedno, zdar.
N meteor - ® St 10.8.2011 16:21:44
kapr1298 >> no já bych si nejspíš taky vzal štiku i toho candáta, ale URČITĚ bych si vzal toho kapra, co jsi ho "zachránil", a dal mu po palici. To už bych raději pustil tu štiku anebo candáta (no, toho candáta bych si možná rozmyslel :-)). Co má proboha za logiku brát od vody ryby, kterých je málo (oproti kaprovi) a snažit se "zachraňovat" ryby, kterých je po k*k*t a navíc jsou vyloženě na KONZUM... a ještě si myslet, že děláš dobrou věc :-) Copak to z mých příspěvků nejde vyčíst?

Jinak někde se začít musí a dělat věci jen proto, že je dělá většina, je nesmysl. Člověk by měl dělat věci hlavně podle sebe. A naslouchat a chápat a dávat si je do souvislostí.
N kozic - ® St 10.8.2011 15:43:36
lubbal >> Takže lidi co nectí K70 kapra po ulovení zastřihnutím ocasní ploutve"zkrátí", aby neměl sedumdesát a dělají to proto, aby kapra posléze pustili. Zajímavá teorie, ale nedává mi smysl.
N Panto - ® St 10.8.2011 15:36:29
P!F >> ahha, každý dá také hodnotenie aké si myslí za vhodné, však preto tu je to hodnotenie si myslím! Nemusí každý dávať 1 na všetko keď sa mu to nepáči a nemusíš to ani ty komentovať keby niekto dá niečo iné! Zdar
N kapr1298 - ® St 10.8.2011 15:26:50
meteor >> k čemu to je když já ty a pár dalších se budeme snažit starat se o ryby kterých je málo stejně všichni ostatní se budou stále starat hlavně o kapra, tím že pustíš štiku jí nijak nepomůžeš stejně ji chytne někdo jiný a ten ji s velkou pravděpodobností již nepustí, aby to mělo význam muselo by ty ryby kterých je málo pouštět alespoň 50 % rybářů a ne současných cca 10 %, prostě kapr je v čr TOP 1, vždyť i v rybářských prodejnách je veliká část věnována kaprařině. Prostě mi příjde lepší přizpůsobit se tomu že kapr je v čr pro všechny to nejlepší, než se s nepatrnou hrstkou lidí pouštět do velkého a náročného boje za záchranu štiky a candáta, až se o to bude snažit alespoň 40 % rybářů ta i já.
N rover - ® St 10.8.2011 12:22:33
Kok >>
Kolega z práce občas tyto časopisy nosí, prý starší čísla dávají v některých rybářských prodejnách zdarma. Spousta věcí je opravdu "o jednom" a stále dokola, nicméně lidi to zjevně kupují, jinak by jich nemohlo být tolik na trhu. V "Rybářství" např. články o revírech jsou, začali i s retro okénkem, ...to svou hodnotu určitě má. Samozřejmě je tento měsíčník také zasekaný reklamou, jsou to prostě peníze, s kterých periodika částečně žijí. Kapr je a bude pro spoustu rybářů ikona, ...proti gustu ...
N Kok - ® St 10.8.2011 12:01:42
rover >> reklamu chápu, ale s mírou, co je však v kaprařině je trochu moc, ....z prdele si někdy kup časopis kapr a nebo kapr a jeho svět a začti se, ....najdeš tam někdy fakta a jakési pomyslné desatero k lovu kapra, což je hezké, ale nechápu když tohle už napsali jiní před X lety, bylo to snad už napsané stokrát a sezením u vody by na to stejně každej myslící člověk přišel, ....pak čteš nic neříkající a úsměvné články kdy přijeli jsme tam a tam, ( dočteš se jak se mu rozjelo jeho shimano a ohnulo se ngéčko, což mě zas tak nezajímá ), .....pak reklama a reklama, tu chápu když chce někdo prodávat, ...no a pak rubrika pokročilých mazáků pro začátečníky kdy odpovídají na otázky typu: jedu na tovačov, co by jste mně doporučil, a podobně, .....jediný co je pro mě zkouknutelný tak podívat se na pár pěkných vypracovaných kapřích těl:), je to sice úchylný, alespoň se však člověk ještě ujistí že u nás ještě něco plave, teda pokud tam není tlačenka fotek kaprů z hejlova:)). Jediné o čem by se dalo psát a mělo hodnotu by bylo kdyby se psalo o revírech, na dané vodě o rybí obsádce, k tomu topografie dna, fotky od vody, do toho nějakej pupkatej mazel na obrázku ať to člověka navnadí:), ....žel jelikož je mezi námi spousta hovad a je nás fakt hodně, je tohle téma tabu, pač napsat o vodě kde plavou, za měsíc už tam plavat nebudou. Možná se mnou nebude většina souhlasit, ale lov kapra není nic neobvyklého, zapeklitého a senzačního aby muselo vycházet několik časopisů jedenkrát měsíčně, kde je beztak zprominutím kulový:)
N meteor - ® St 10.8.2011 11:52:12
kapr1298 >> a nemyslíš si, že to "starání se" by si zasloužily ryby, kterých NENÍ jako srač*k? Proč se proboha starat o kapra, když se sadí do každé louže a jsou ho mraky?

Ovšem pokud to "starání se" myslíš jako žrádlo, tak to pak ano :-)
N rover - ® St 10.8.2011 11:06:48
Kok >>
Celkem jsi to vystihl, marketing a reklama hrají v tomto směru určitě velkou roli, začínající rybáři se jí bezesporu nechají snadno ovlivnit. Kapr je vzhledem k jeho možnostem dosáhnout slušné velikosti a váhy za relativně krátkou dobu, a v jeho početnosti prostě jednička, s tím se nedá nic dělat. Změnit to je nadlidský úkol ...
Samozřejmě, že se všichni tou reklamou občas necháme "dostat", není na tom nic divného :-)
N kapr1298 - ® St 10.8.2011 11:04:21
meteor >> Tak je snad jasné že štik ani candátů mraky nejsou,ale péče o kapra vždyť to je historie našeho rybníkářství prostě je mezi rybáři kapr jedna z nejoblíbenějších ryb a je uplně jedno jestli jich tu je jak sra*ek, kdyby bylo jak sra*ek štik a candátů tak by se zase všichni starali o ně chápeš je jedno jaký je to druh vždy by byl neoblíbenější ten kterého je moc
N Kok - ® St 10.8.2011 10:49:21
rover >> těžko říct, ....já myslím že právě reklama udělala z lovu kapra to co je dnes vidět, začínající rybář si koupí časopis a když už má to štěstí a trefí né přímo na kapří svět, nebo forever kapr, tak narazí na sportovního rybáře. Otevře stránky a vidí pár usmolených okounů, nějaký mřenky, možná nějakou vyzáblou štiku, nějakej článek o obrovských cumcích kteří jsou žel ze zahraničí, .....ale co ho vysvlíkne z trenek už na úvodní stránce je to, že na něj vyvalí svůj břuch trofejní lysec ( nejlépe ze soukromé vody ) a minimálně na dalších pěti stránkách si přečte jak udělat padesát druhů návazců aby ho ulovil. Tedy jakej způsob si ten člověk vybere, he?, ....zřejmně lov kapra:), bohužel:(, .....pamatuju si že když jsem na koule v devadesátém sedmém začínal, taková mediální masáž jako je dnes nebyla, ale co už, ....i já se zaprodal reklamně, takže bych měl šoupat nohama:)
N meteor - ® St 10.8.2011 10:41:57
Kok >> budoucnost je ve veslonosařině, případně by mohl být úspěšný kříženec kapra, sumce a veslonose. Jinudy cesta nevede :-)
N rover - ® St 10.8.2011 9:44:34
Kok >>
Myšlenka zajímavá, ale bohužel nereálná, ...až utopistická. Leda kdyby celá kapří populace vymřela na kapří mor nebo jinou invazní, neléčitelnou nemoc :-)
N Kok - ® St 10.8.2011 9:35:03
meteor >> i tak se to dá říct, ....nezbývá tedy nic jiného než zmedializovat jinou rybu, třeba štiku nebo tlačit více do sumcařiny, nějakej časopis na bázi štika a její zubatej svět, nebo sumčí vous, ....a stačí málo, pár fotek s trofejema, udělat reklamní cetky a pike teamy a začínající se budou ubírat jiným směrem, .......kaprařů všech druhů, smýšlení a barev už je jako hoven a začíná to být nuda:)
N meteor - ® St 10.8.2011 9:15:28
Kok >> já bych naopak řekl, že kapr není víc než sluha, kterému se však podřizuje rybářská většina ;-)
N Kok - ® St 10.8.2011 8:56:20
meteor >> je králem, nicméně jsme si ho zvolili my rybáři a ta menšina která se nepodřídila svému králi ať si trhne:)
N meteor - ® St 10.8.2011 8:22:23
kapr1298 >> mno, to na věci celkem nic nemění...

Ad. štika a candát: že by je zabilo 90% držitelů povolenky není žádná omluva ani důvod to udělat. Mně to popravdě moc (vůbec) nevadí, ale vzhledem k té přehnané péči o kapra (kterých je všude jako srač*k) mi to přijde podivné... nebo ti přijde, že štik a cándátů jsou všude mraky? Anebo že si to puštění štika nebo candát zaslouží méně nežli kapr? A je kapr králem mezi rybami? :-)
N meteor - ® St 10.8.2011 8:18:39
Lee-Haney >> dikes za opravu, o těch soukromých vím, ty zbylé jsem právě myslel, že jsou chovné.

Já byl na Kačáku cca 14 dní zpátky jen si tak zlehka zafeederovat, byli tam všehovšudy 3 lidi (jeden z nich byl hrozný "specialista", dost jsem se pobavil, když nahazoval bójku na sumce :-)) a právě ten jeden specialista (zřejmě dle hesla "čím hloupější sedlák, tím větší brambory") chytil na druhou udici cca 75cm kapra (dle jeho radosti a nepřeslechnutelných výlevů). Samozřejmě ho vzal... takže těžko říct, jestli tam něco bude... (mně přišel na červíky cca 45cm kapr a pár cejnů).
N P!F - ® St 10.8.2011 0:46:06
Panto >> lebo tomu lovencinovi pekne lames chrbtovu kost :( sakra videl nie vydel, som myslel ze to pochopis...
N Lee-Haney - ® Út 9.8.2011 22:31:14
meteor >> meteor - 8.8.2011 7:51:24 >> Hehe na kačáku se minulý rok rybáři poměli no .)
Jen bych tě kolego poopravil že Zboženské rybníky nejsou chovné,nýbrž dva normální soukromé revíry,plus dva myslivecké.
Celkem by mě zajímalo zda na kačáku ještě z těch přistěhovalců nějaký zbyl.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSleva na všechny baitrunnery!

Baitrunnery jsou nejoblíbenější navijáky kaprařů. V naší nabídce najdete spoustu modelů mnoha značek jako například Shimano, Fox, Penn, Daiwa, Sonik, Okuma, Spro, X2, atd. Navíc až do neděle se slevami od 15% !

akce, rybareniRobinson Vlasec Carpex Neon Red 600m

Za 198
Nový univerzální vlasec Robinson Carpex Neon Red, neodráží světelné paprsky a proto je pod vodní hladinou téměř neviditelný.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...