MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Řízky z čistokrevného kapra by mohly přijít na tisíce korun

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N fotojakes - ® Po 20.6.2011 16:17:30
tohle mě pobavilo, ale je fakt, že mnoho lidí o tom nemá ani páru, včetně redaktora co to psal. Nejedná se vůbec o nic výjimečného a dokonce je to pro chovatele povinnost. Myslím vedení dokumentace o generačních rybách a čipování jen upřesňuje tuto evidenci na kusy a ne jen na celé generační (chovné) hejno. Pokud chce mít chovatel nějakou čistou linii, tak je nutné, aby všechny zařazené generačky prošly otestováním DNA. Ano, někdy je to jen pro dotace a obchodní značku, ale rozhodně ne vždy. Vlastní linie kapra je bohatstvím zděděným po předcích a měla by být zachována a to nehledě na to, že většinou je dané linie vhodná do podmínek, kde vznikla.

Takto se udržuje i čistý sazan, který už je skutečnou raritou a to jen díky nadšení lidí, kteří se kolem toho motají.
N nofish - ® Po 20.6.2011 15:03:29
šmudla >> Co máš s veslonosem? Dělali ho třeba mydlovary, tak to by bylo aby někde ve vltavě nějaký neplaval :D
N šmudla - ® Po 20.6.2011 14:55:36
musím se omluvit za neuváženou reakci, přečetl jsem pečlivě článek a článek není o tom, že by se kapři dělali na řízky za x tisíce korun. Ale celý článek je o tom že mají chovné stádečko matečných kusů a ty si střeží jako oko v hlavě a z toho pramení cena těchto plemenných kusů. Když si půjdete upytlačit kapra na chovnej rybník a čapnou vás , tak pak taky můžete napsat dal jsem si řízek za x tisíc Kč ..nebo spočítat kolik přišla jedna šupina. Prostě jenom blbej zavádějící název článku, až bych řekl že nepřínosnej pro Mrk a vůbec otázka čipování je mi nepříjemná.
No a pro srandu a legraci tu na Mrku už není vůbec žádný prostor, a bulvární názvy článků který se v podstatě vůbec netýkají naší rybařiny to už je kapitola sama pro sebe.
Si počkám na nějakou opravdovou bleskovku a ne tyhle bulvobleskovky.
Veslonos v čechách...klidně i očipovanej by byla bomba.
N nofish - ® Po 20.6.2011 14:19:17
rover >> Do Francie vyváží všechny firmy u nás neboj :-) (ty rybářské). Kdo nevyváží na export tak prodává někomu kdo to tam vozí.
N rover - ® Po 20.6.2011 14:16:26
nofish >>
jj, vše je o penězích, a u nás dvojnásob. Nevím, jak to funguje s dotačními tituly ve Francii, ...ale všichni víme, jak to funguje u nás :-(
Jinak ta firma, o které je tu řeč, tak ryby do Francie vyváží ...
N Sven - ® Po 20.6.2011 14:11:57
Pan pisálek neví která bije. Každé čistokrevné zvíře je nějakým způsobem označeno (čipování, značka, tetování, kroužek, vyleptání dusíkem atd.) a samozřejmě má i nějaký rodokmen.
Je lhostejné jestli to je králík, pes, kráva nebo holub. U chovných a plemenných to platí dvojnásob.
Nevím o žádném chovateli, který by laškoval s myšlenkou, že sežere to nejlepší a nejcennější co chová........
Takže trapný pokus o lacinou senzaci za každou cenu.
N Maxxx - ® Po 20.6.2011 14:08:16
LudaT >> rasisto:-)
N nofish - ® Po 20.6.2011 14:05:16
rover >> Nově udělané, hezky udělané :) Čím víc takových firem tím si myslím že lépe. A k dotacím, když může mít ve Francii zemědělec s pár hektary vlastní traktor, kombajn a kdoví co, tak ať ty peníze co mají francouzi dostávají i naši. Chovatelé, rybáři, rostlinná výroba. Zrovna ti frantíci mají daleko větší dotace než naši, kdyby měli dělat za podmínek jako u nás tak nemají šanci...
N nofish - ® Po 20.6.2011 14:02:10
LudaT >> Ono se čipovávalo, možná ještě čipuje i kvůli evidenci, ale zase jen pro ulehčení následné práce. Ale článek je opravdu komedie :D
N rover - ® Po 20.6.2011 13:56:33
nofish >>
Ta vesnice se jmenuje Lipnice, a je to mezi Dačicema a Jindř. Hradcem, ...jinak areál jak z říše snů, fakt hezky udělaný...
N LudaT - ® Po 20.6.2011 13:55:22
nofish >> Když někdo čipuje kvůli výzkumu tak to lze pochopit, ale pobavila mě ta představa čipování kvůli "čistokrevnýmu řízku" z kapra. I když je mi jasný že pisatel článku to zřejmě trošku zmotal vše dohromady.
N nofish - ® Po 20.6.2011 13:49:03
rover >> A nejen tato, to se neboj, ale zase jsem byl třeba na pstruhárně, kde bylo vidět, že ty peníze šly fakt na firmu, ne na auta pro vedení a do jejich kapes :) Proti dotacím nic nemám, vem si zemědělce ve francii, kolik dostávají. Ale machrovat s něčím x let starým.......... Btw kdo to teda je- to rybářství?
N nofish - ® Po 20.6.2011 13:47:17
LudaT >> Mají dokumentaci, pokud mají čipy. Kvůli výzkumu, snadnému rozlišení mlíčáků od jikernaček, přírůstkům, hypofyzaci při výtěru a spoustě dalších důvodů. Ale není to nic nového, určitě nezačali v Telči čipovak a dokumentovat generační ryby včera, dělalo se to už dáááávno'a ne jen tam.
N rover - ® Po 20.6.2011 13:47:05
nofish >>
Skoro jsi to trefil, tato firma je vybudovaná před několika lety z peněz EU, ...a nesídlí v Telči ...
N LudaT - ® Po 20.6.2011 13:43:59
Tak kapři už mají i vlastní občanku :-))). Hmmmm. Už jen zbývá dát jim volební právo.
N nofish - ® Po 20.6.2011 13:43:40
Nejsou trošku mimo? Generační hejno 130 ryb. No dobrá. Ale označování jakkoli i čipy dělá spousta firem. Čistokrevný? To řekl rybář? Snad nějaká linie, ale těch je taky spousta......

Jednoduše. Telč má svoji linii a někdo objevil ameriku. Za chvilku třeba přijdou na to že to samé mají Pohořelice :D Jde stejně jen o jedno, mít svoji značku, nejlépe na ni dostávat dotace a i nakoupené ryby pak prodávat pod svojí značkou. Jako už to dělá spousta firem

Pro neznalého to vypadá zajímavě, pro rybáře je to prostě směšný pokus ohromit lidi :)
N šmudla - ® Po 20.6.2011 13:19:45
Já v tomhle vidím jedinečnou příležitost k zbohatnutí. čistokrevnej kapr má statisíce a desetisíce potomků z jednoho vrhu. To bude jako s vínem, akorát nevím jestli se bude hodnotit extra ročníky kaprů, nějakej konzervační mechanismus pro sběratele čistokrevných řízků .. To už pak bude soukromák plnej jednoho ročníku čistokrevných kaprů a budou všichni jeden jako druhej jak přes kopírák, a jedině díky čipům bude možno rozeznat kterej je Franta, kdo je Lojza kapr ... To už je teda fakt ujetý čistokrevnej kapr za tisíce, chutná jeden jako druhej, záleží na čistokrevným koření..
N HmmmmTakJooooo - ® Po 20.6.2011 13:01:25
Sem zvrdav kery hnup za tuhle podrybu da take penize ... ikdyz jak zpiva ´Vysaci zamek ))) kazde zbozu ms sveho kupce ...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE | Savage Gear Woblery Prey (SLEVA 50 %)

Za 179
Využijte skvělé akce na woblery z řady Prey od značky Savage Gear, Různé modely a různé barevné kombinace se slevami 50 % pouze do vyprodání zásob.

akce, rybareniDelphin Lehátko Rebel - Super Novinka

Za 1.309
Postel plná překvapení! To je určitě slogan, který nejlépe vystihuje tuto postel. Když dáte prvotní předsudky bokem, zjistíte, že většina rybářů na rybách nic víc ke komfortnímu spánku nepotřebuje.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a