Spor dvou filosofií

Diskuse k mini článku Spor dvou filosofií

Autor diskuse: Bečetka - Profil , 10.12.2013
17 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NDedekk - Profil | Út 10.12.2013 14:23:38

Veškeré diskutování k zmíněným pseudoproblémům, určitých skupin lidí, už tady bylo. Takže jen to podstatné. ČRS je dobrovolná zájmová organizace, která má přesně stanovená svá pravidla a řád. Každý kdo do ČRS vstupuje, číní tak dobrovolně a zároveň se zavazuje, že tyto pravidla i řád bude dodržovat. Pokud s tímto má kdokoliv problémy, má možnost svoje členství ukončit a najít si novou organizaci, která bude bude splňovat jeho požadavky a nároky. Popřípadě si takovou organizací může založit sám a tam se patřičně zviditelnit. Petrův zdar.

    Nšmudla007 - Profil | Út 10.12.2013 14:29:18

    článek mi přijde překombinovaný. Vememe několik hlubokých myšlenek, proženeme je mixérem, vylejeme to na plotýnku a z výsledného obrazce čteme osud jak věštec karty.
    Závodníci nemůžou lovit podle rybářskýho řádu, oni musí mít X vyjímek protože každý rozumný RS by jim jejich počínání zarazil v zárodku- to je bez debaty, závodník dodržovat rybářský řád nemůže.

    Rybář čudlař či rylísák , pro něj je BP(rybářský řád) bible a svaté písmo. Když rybu pustit=tak šetrně bez omatlávání. Když rybu vzít tak změřit =vezírek nebo klepnout, zapsat ihned po ponechání nebo při odchodu od vody(bělice atp).
    Lovíme ryby proto že nás to baví + je možnost jako bonus v rámci mantinelů nějakou tu fiškulu donést a zbaštit, to je právo a možnost volby každého rybáře. Až mi začne být hezkých ryb líto, tak se dám na včelaření.
    Každá sebekrásnejší ryba se po klepnutí stává řízkem či filetem, tam bych filosofii nehledal, spíš vhodný adekvátní recept.

      NSiven Polní - Profil | Pá 13.12.2013 19:30:49

      Woohooo >> ja rybolovem pouze castecne uspokojuji svou primitivni touhu lovit, a tim alespon castecne nachazim poteseni ze zivota ve 21. stoleti. Jsem bliz prirode, ale uslechtileho na tom neshledavam nic. To bych fakt musel jen krmit.

        Nnahodil - Profil | St 11.12.2013 10:38:48

        filosofie je pro téma rybařina až příliš přehnaný pojem. Podotýkám, dle mého názoru.
        Je to jako se vším, každý extrém, v určitém tématu, není ku prospěchu věci.
        Jedni berou každou čudlu, nechají ji vyplácat k smrti v kýblu a s heslem "však jsem si papíry zaplatil a slepice taky potřebují žrát"
        A druzí by nejraději snad i nahatí plavali mezi trofejními kusy a každou chvíli si nějakého dali nad hlavu a následně ho minimálně...opusinkovali....

        a je na každém z nás, kde ten extrém v rybařině vidí...jestli v použití podběráku, slabém vlasci, použití desinfekce po háčku, taháním okouna za spodní čelist, háčkem bez protihrotu......


        nejlepší bude, když si každý duševně zamete před vlastním prahem a fyzicky odnese vajgle, sáčky, kelímky apod.

          NDarcy - Profil | St 11.12.2013 12:01:34

          Bečetka - >> Sám bych problém formuloval jako střet několika názorových proudů. Výsledkem by mělo být naše co nejšetrnější se chování k živému tvoru. To je především záležitost etiky. Neplést si s etiketou. Troufám si tvrdit, že většina členů MRKu s tímto nemá problém. Angažujme se ve výchově těch nepoučitelných. To už chce kus osobní statečnosti. Kolikrát vidíme lidský dobytek, táhnoucí rybu po písku a kamení. Revíry CHaP: každý vám bude přísahat, jak se chová k rybám šetrně. Od koho mají tedy tyto ryby tlamy roztrhané na cáry na chlubivých fotografiích? Tolik vychvalované háčky bez protihrotu, pokud nemají místo protihrotu výčnělek, způsobují mnohdy hlubší poranění, než háčky s protihrotem. Nejošemetnější problém závody. Mnohdy jsou především menší ryby napěchovány ve vezírcích tak, že na váhu se nesou rybí mrtvolky, které se po skončení závodu vysypou do vody. Za rozumnější považuji darovat tyto ryby do ZOO.

            NCaira - Profil | Út 10.12.2013 13:50:07

            Woohooo >> Je opravdu tak těžké napsat do Googlu "fYlosofie" a nechat si tu prasečinu opravit alespoň serverem z USA, když už sám česky nevládneš? A nebo, moment... Stačí podívat se o 5cm nad svůj příspěvek, když píšeš. Je tam nadpis článku.

              NSiven Polní - Profil | Pá 13.12.2013 8:32:10

              tomato >>

              "pretekár má aj väčší cit k rybe - v situácii, keď nie je na preteku"

              Nádhera. To bych dal na trička. Závodníkům. A nebo jako zvláštní motto do "závodníkovy" členské legitimace. Nebo v minulém čase do smuteční řeči - pecka :)

                NJuraj - Profil | St 11.12.2013 23:08:44

                Bečetka >> Nerozumím tomu, proč někdo řeší protihroty u háčků č. 10 a menších. Ten pokud háček vyndávám správně rybu zkrátka nepoškodí. TEČKA!

                  Nlovec99 - Profil | Út 10.12.2013 19:45:15

                  Ale ono to není jen o tom, že chytnou, zasakují, přesypají, zváží a nakonec pustí. Jeto to stejné, když lovci zubatých nachytají 20 karasů, šoupnou je do kyble na 15l a druhý den je pustí, že je nepotřebujou. Také si myslím, že pokud není nutno podběrák použít, tak je lepší ho nepoužít. A paradox je, když dědci u nás chytnou karase nebo cejnka, tak ho chytnou a co nejvíce sním švihnou o hladinu.

                    Nalfonz42 - Profil | Út 10.12.2013 17:36:24

                    Každej je nějakej, jsme různě postiženi, a vo tom to je. Hlavně aby se všichni chovali u vody v rámci zákona. Ten povoluje, ale i zakazuje. Jakýkoliv fanatismus z jakékoliv strany dobrého nikdy nic nepřinesl. Není třeba filosofovat, ale tolerovat zvyky, mravy a respektovat zákony.

                      Ncomputerfish - Profil | Pá 13.12.2013 16:02:03

                      Siven Polní >> Souhlasím, s tebou. Rybářské závody v současném podání a k tomu ještě na umělých nádržích není nic jiného než obyčejná rybí štvanice na nebohé ryby, které se nestačily ani rozkoukat neb byly do vody vrženy z valníku těsně před závodem aby byly následně vytaženy, přeměřeny a započítány nějakému šťastlivci. To už bych pokládal za daleko více humální způsob sportu nasypat na Staromáku krmení holubům a chytat je do podběráku na čas.

                        NSiven Polní - Profil | Pá 13.12.2013 14:37:54

                        Drozďák >> No jo, to je prostě sport, že ano. Ale co, nejsem naivka. Když před fotbalem nechá policie dělat hulváty to, za co by jedince za jiných okolností nekompromisně sbalila, tak co by si rybaříci nezadováděli na "závodech". Naštěstí to většinou jde mimo mě, někdy se však bohužel nechtěně s fanoušky či aktivními sportovci potkám. V obou případech mám jasno, nenadělám však nic. Jinak co se např. závodů v plavané v UH týče - bezprostředně po nich se na místním svazu konala oslavná trachtace za účasti mezinárodních "sportovců". Na dohled od jejich šmajchlkabinetu se válely po břehu a ve vodě stovky mrtvých , vyzávoděných ouklejí, plotiček, jelečků a bolínků. Nejsem cíťa, ale nemám rád, když se hovadství skrývá za ušlechtilou činnost, a navíc je konáno opět za asistence lidí, kteří by na zlořád měli dohlížet - a jindy taky velice svědomitě dohlíží - to ale zrovna nemají hlavy zasunuty v mezinárodně závodních perdelích.
                        Takže jestli je děda, který zmasí kapře, hovado, a závodníci jsou jiná liga, protože to mají tak nějak posvěcené a jsou ušlechtilí - na tohle mám odpovědi: za 1.ne a za 2. ne-e.

                          NWoohooo - Profil | Pá 13.12.2013 14:24:02

                          Tohle je opravdu vrchol ... myslim ze zadny normalni rybar nepotrebuje podobne clanky a zvasty co se tady predvadi ... ono je moderni za něco bojovat kdo bojuje je v kurzu a je jedno jesli bojujete za zacleneni mensin do majoritni spoelcnosti ... nebo za rovnopravnost homosexualu ... nebo před stadionem za svůj oblibeny tym zkratka boj je v kurzu :))) moc me tesi všechny reakce které galatne rikaji ze clanek je o nicem ... lide keri svazove rybari jen a pouze kuli jidlu je absolutni minorita skoro hodna ochrany pre jak je videt vlivem módních trendu brzy vymizi :))

                            Nbrach - Profil | Pá 13.12.2013 14:13:10

                            Skutečně mluvíš o "filosofiích"?
                            Myslím, že filosofie je úplně něco jinoho, než chytání, nechytání, braní, nebraní ryb.
                            Každému, co jeho jest....

                              NSeržant55 - Profil | Út 10.12.2013 17:37:40

                              Tak nevím jestli bramboru bolí když dostane motykou při vykopávání,nebo když ji loupu.To je podobné.

                                NBečetka - Profil | Út 10.12.2013 17:15:04

                                TonyK >> Jako pár dní jsem o tom přemýšlel, to je pravda. Ale teď jsem na tom rozumným středu. Kdysi jsem chytal chyť a sežer, letos jsem začal na radikálním ChaP a postupně během roku se to měnilo, teď si rybu občas nechám. Je třebe nebejt extremista ani v jednom směru.

                                  NWoohooo - Profil | Út 10.12.2013 14:09:34

                                  Caira >> :)) dyki ze sy se podelyl o svůj dojem ...