MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra

Kategorie: Všeobecné

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra - pozvánka

Loni na jaře vznikla sekce položená ČRS SÚS, jejímž cílem je mj. začít pořádat závody podle mezinárodních pravidel FIPSed. Nechtěli jsme nic uspěchat, proto jsme si postupně ověřovali, co jsme schopni organizačně zvládnout. Začali jsme krajským přeborem v r. 2017, kde již byla pravidla z poměrně velké části FIPsácká, pokračovali dalšími dvěma krajskými přebory v r. 2018, kde byl/bude podíl FIPSed pravidel ještě větší a konečně ve dnech 18. – 21. října 2018 proběhnou závody na Račicích, kde se pojede dle mezinárovních pravidel v plné parádě. Je mi ctí, že se nám podařilo pro tyto závody získat záštitu samotného předsedy ČRS a jsem hrdý, že se nám podařilo dohodnout patrně nejférovější vodu pro závody v České republice – veslařský kanál Račice. Nebylo to vůbec jednoduché, vždyť jednání probíhala od září loňského roku. Nemá smysl popisovat detaily, hlavní je, že to zdárně dopadlo!


V čem je Pohár předsedy ČRS v lovu kapra jedinečný?

1) Závody tohoto druhu v ČR nikdy neproběhly. Oproti zbytku světa máme 20 let, ano 20 let zpoždění! Zatímco my chystáme teprve první závody dle FIPSed pravidel na našem písečku, na podzim tohoto roku proběhne již 20. mistrovství světa v lovu kapra. Vůbec nepochybuji o tom, že by naši závodníci měli dobrou šanci umístit se i v této konkurenci, bohužel zatím k tomu nemají potřebné podmínky.

2) Úroveň bude vysoká – už teď mohu prozradit, že je obsazeno 17 míst z celkových 27 a co jméno, to pojem. Vždyť bude závodit např. Josef Konopásek (vícemistr světa v plavané) v dvojici s Mirou Ešpandrem, dále pak Pavel Tulinský, Dan Němec, Petr Hošek, CT Hulín a další. Mně osobně by připadlo velmi zajímavé poměřit síly s takovými borci! Vy tu šanci stále máte – stále zbývá obsadit 10 míst! https://www.mrk.cz/kalendar.php?id=45808

3) Jedná se o první ročník „Poháru předsedy ČRS v lovu kapra“ a pevně doufám, že se nám tento počin podaří přetavit v tradici. Kdy jindy být u toho než právě na samotném začátku? Ten primát vám/nám už nikdo nikdy nevezme!

4) Jak jsem již zmínil, závody proběhnou na vodě, kde budou mít srovnatelné podmínky k lovu všichni závodníci. Budou mít k dispozici prostor 20 m na břehu a stejně široký pás i na vodě. Nalevo i napravo od jejich soutěžního sektoru bude „hluchá zóna“ o velikosti 56 m, kam se nesmí ani nahazovat ani krmit.


Všechna lana budou spuštěna ke dnu – bude se tedy lovit na celou šíři kanálu. Chytat se bude výhradně z ostrova.

5) Soutěží se dle FIPSed pravidel. Uvedu aspoň krátký výtah z pravidel:
• Soutěž trvá 72 hodin non-stop (výjimka nám byla již udělena).
• Závod je určen pro 2 členné týmy.
• Bododovanou rybou je kapr a amur od 1500 g.
• V době od 18:30 do 8:00 je povoleno krmit jen kobrou či prakem. Mimo tuto dobu jsou povoleny i ostatní vnadicí pomůcky (spomb, raketa, vrhačka, lopatka,...). Jsem velmi zvědavý na taktiku krmení jednotlivých týmů – podle mě se právě zde dá mnoho získat, ale i ztratit.
• Chytá se i na partikl.
• Nesmí se používat echoloty ani zavážecí lodičky – vše proběhne hezky ze břehu.
• Kompletní propozice zde:
http://crs-sus.cz/wp-content/uploads/2018/06/Pohar_​predsedy_CRS_fin%C3%A1ln%C3%AD-propozice.doc

6) Startovné 5.000,- Kč za tým se může zdát být vysoké, má to však své vysvětlení - platíme za pronájem areálu (vjezd, parkování, pobyt, kancelář,...). Pro úplnost uvádím rozpočet akce:


7) Hrajeme o čest a slávu, ale i o putovní pohár. Jména vítězů budou vryta do jeho podstavce, obdobně jako je tomu např. u Stanley či Davis cupu. Věcné ceny od sponzorů také budou, to už je však, dle mého názoru, cosi navíc.


Závěr

Kdo má chuť stát se součástí prvních závodů v lovu kapra dle FIPSed pravidel v ČR, je vítán – letos není nic jednoduššího než se přihlásit: https://www.mrk.cz/kalendar.php?id=45808 .V budoucnu už to tak jednoduché pravděpodobně nebude.
Vzdáleným, nikoliv však nereálným, cílem LRU položená je „vychovat“ v našich řadách šikovné závodníky, kteří budou mít dostatek znalostí, praxe, i zkušeností k tomu, aby jednou důstojně reprezentovali naši zemi na oficiálním mistrovství světa v lovu kaprů. A tomu je třeba se zkrátka prochytat a dokonale si osvojit mezinárodní pravidla FIPSed. Začínáme právě na Račicích...
Za nás organizátory slibuji, že uděláme maximum pro zajištění férovosti celého klání a spokojenosti závodníků.

Petrův zdar,

Miroslav Poupa
vedoucí LRU položená ČRS SÚS 

Miras - ®, 17.7.2018

Diskuse k miničlánku

N Miras - ® Po 17.9.2018 12:43:29
Putovní pohár je na světě!
N Miras - ® St 5.9.2018 16:57:08
Ano, od rozbřesku do soumraku.
N kašpi - ® St 5.9.2018 12:44:41
Miras >> Ahoj je závod přístupný veřejnosti? A jinac přeji at vám vše dobře dopadne.
N Miras - ® Ne 2.9.2018 22:19:44
u x a >> podle pravidel. A nesnaž se zbytečně provokovat.
N u x a - ® Ne 2.9.2018 22:15:56
Miras >> chtěl bych také vyjimku z ryb.řádu jak to mám udělat?
N Knapík - ® Pá 31.8.2018 7:04:54
Miras >> i tak oceňuju, žes to alespoň zkusil.
N Miras - ® Čt 30.8.2018 18:55:37
Knapík >> Původně jsem chtěl dosáhnout, aby z každého územního svazu přijely 3 týmy. ÚS jsem oslovil a dal jim měsíc k vyslání svých týmů. Předem mi bylo jasné, že reakce bude nula, protože ÚS nemají žádná kvalifikační kritéria. I to se i potvrdilo.
N Knapík - ® Čt 30.8.2018 10:01:48
fotojakes >> o důvod víc k rozšíření závodního pole .-)
N fotojakes - ® Čt 30.8.2018 9:56:37
Knapík >> těch je 3x více než míst na tomto závodě :-)
N Knapík - ® Čt 30.8.2018 7:14:28
Miras >> povinně by měla být mezi účastníky min. jedna výprava z každého okresu :-)
N Miras - ® St 29.8.2018 22:03:24
Knapík >> zeptej se Plzeňáků:-)
N Knapík - ® St 29.8.2018 7:02:42
Jak to, že na tak důležitém předsednickém kaprařském závodě chybí reprezentace Plzně ???
Bez ní nebudou mít dosažené výsledky odpovídající váhu ...
N Miras - ® St 29.8.2018 6:57:17
Volne misto obsazeno.
N Miras - ® Po 27.8.2018 20:57:25
Startovní listina. Jedno místo se právě uvolnilo.

[ Vstoupit do diskuse - 24 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMikbaits boilie Spiceman WS1 - NOVINKA

Za 160
Nová příchuť oblíbeného SPICEMANA je WS1. Kapři si jí zamiluji a vy také! WS1 má nádhernou ovocnou sladkou vůni, ale jeho chuť je díky použitým přísadám ostře kořeněná.

akce, rybareniNash Titan Hide na skladě

Za 5.750
Doprava ZDARMA a okamžitě k odeslání brolly Nash Titan HIDE skvělé a dlouhými léty prověřované, stále vylepšované a dalo by se říci téměř dokonalé za nízké ceny po registraci ještě zvýhodněné, máme i dveřní, nepromokavé panely


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...