Feeder

Na jakou maximalni vzdalenost nahodite? Libovolny vas feeder prut s jakymkoliv krmitkem s navnadou a nastrahou.

A) do 60 m28%

B) cca 75 m30%

C) cca 90 m17%

D) cca 105 m10%

E) cca 120 m10%

F) pres 135m5%

Od 6.5.2025 hlasovalo 208 čtenářů.

Nkubah - Profil | Ne 25.4.2021 14:58:18

Martin M. >> Ze to s nim hure leta...

Já daleko nahazovat nemusím - pak tedy ocením jiné vlastnosti :-)

Mimo jiné - moje staré Presony mají na nahazování daleko více předpokladů, jak nové moderní distanc pruty...

Větší očka, delší rukojeť ...

    NMartin M. - Profil | Ne 25.4.2021 13:09:21

    Dědek >> ja ten Prologic nesoudim, vubec jej neznam, jen jsem se zarazil, ze by na prumeru kmenu nemelo tolik zalezet, jak zde zaznelo. Jasny na kratkou vzdalenost a na stojate vode cert to vem, ale kdyz pujde o vzdalenost nebo proud, tak tam mi ty osizene vlasce, u kterych "nevadi ze jsou silnejsi", najednou vtichosti skodi. Opakuji - nase duvera v kvalitu vlasec je dana hlavne jeho pevnosti a vydrzi a to se da lehce osidit, kdyz osidis prumer. Ze to s nim hure leta, no a co, koupim prut s vetsima ocka :-) (sarkasmus)

      NDědek - Profil | Ne 25.4.2021 12:43:25

      Martin M. >> Se Shimanem Invisitecem 0.28 mm, jsem chytal loni na srazu a dokázal jsem to poslat na nějakých 90m. Myslím, že ten Invisitec bude jako jiné vlasce a bude ve skutečnosti o trochu silnější. Teď tam mám 0.26 Prologic, tedy je tenčí a prý mnohem více klouže. Dokonce až tak, že je potřeba dávat na smyčky spoje se šokovkou více otáček.
      Ještě jsem s tím neházel, čeká mě to příští týden. Já jsem celkem konzerva, oba vlasce od Shimana, tedy Technium i Invisitec, mi vyhovují a prakticky na nic jiného nechytám. Ten Prologic není tak tvrdý jako Technium, tak se hodí na daleký odhoz podle mě mnohem více. Dal jsem na zkušenosti kolegů, kterým důvěřuji. Jak to ale bude lítat, to teprve uvidím.
      Stejně jsem musel nějaký vlasec na ty 4 nové navi kvůli odhozu koupit, tak proč nevyzkoušet doporučovaný Prologic?
      Jinak určitě, čím tenčí kmen, tím to dále lítá, tam není co dodat.

        NMartin M. - Profil | Ne 25.4.2021 12:24:52

        Dědek >> a nenastvalo by te potom, kdybys zjistil, ze tvuj predchozi vlasec 0.25 byl ve skutecnosti 0.28 a proto se ti s nim hazelo hure, nez se skutecnym 0.25, ktery mas ted (asi)? Podle mne na tom proste zalezi i u kmenu. Ne tolik, jako u navazce, ale proste zalezi.

          NNavrc - Profil | Ne 25.4.2021 12:10:59

          Dědek >> a vykoupil jsi poslední cívku 0,25tky ve střední evropě 👍😜

            NDědek - Profil | Ne 25.4.2021 11:52:30

            Martin M. >> Tak já si kvůli dalekým hodům koupil na doporučení Dana a dalších, jako kmen Prologic Mimicry 3D Green. Vlasec není tak tvrdý jako Technium, ale je mnohem hladší a kluzký, tedy se dobře smýká z cívky a mezi očky prutu. Tedy tento vlasec se dá říct, že jsem posuzoval čistě kvůli dalekých hodů.

              NMartin M. - Profil | Ne 25.4.2021 11:21:13

              Mne teda prumer zajima i u kmenu. Silnejsi (osizeny) vlasec se bude zdat lepsi v tom, podle ceho posuzujeme jeho kvalitu a pristi nakup. V ostatnich aspektech nam vetsi prumer skodi - kdo treba posuzuje kvalitu vlasce podle toho jak daleko s nim dohodi?

                NWillow - Profil | Ne 25.4.2021 6:44:02

                Jinak nejpřesnější a asi Top 5 FC návazcový vlasec je tento.....

                  Nfheavy - Profil | So 24.4.2021 21:20:30

                  sven >> ✌

                    Nsven - Profil | So 24.4.2021 21:15:28

                    fheavy >> :-)))

                      NJozef K. - Profil | So 24.4.2021 21:09:20

                      numen >> ja som ho kupil na vianoce a meral asi pred mesiacom. Takze je mozne, ze uz zlepsili presnost

                        Nfheavy - Profil | So 24.4.2021 20:56:26

                        numen >> mám to stejně jako ty,zajíma mně co vydrži na oděr v uzlu atd.

                          Nfheavy - Profil | So 24.4.2021 20:54:30

                          sven >> přesně tak nezabývám se perfekcionizmem ale hlavně chytáním ryb a nechcu z toho dělat vědeckou práci,zas tak složitý to není..))

                            Nnumen - Profil | So 24.4.2021 20:41:41

                            Jozef K. >> já si to nechal změřit ze zvědavosti. Já ty průměr moc neřeším. Řeším vlastnosti, hlavně pevnost v uzlu a jak dlouho vydrží.

                            Ono holt je to jako se vším, kde to vyrobí, výstupní kontrola atd.
                            Mimetix fakt neseděl, ale u něj je to již asi 3 roky.

                              Nnumen - Profil | So 24.4.2021 20:36:30

                              kubah >> tohle je na delší diskuzi. Nebudu úmyslně říkat znacku. Měl jsem 9000m jednoho vlasce. Průměr kolísal. Nechal jsem známého, ať si namotá dva navijáky. On si nechal pár vzorků a měřil, ty průměry kolísaly. +- setinu.

                                NJozef K. - Profil | So 24.4.2021 20:28:26

                                numen >> Mimetix mam premerany od 0,08 az po 0,19 a skoro vsetky priemery sedia na tisicinu mm. Guru shock leader 0,28 som nameral 0,279mm. Preston reflo fluorocarbon tiez sedia na desatinu. Kmenovy vlasec co pouzivam od Nevisu je zase dost nepresny. Papierovych 0,22 bolo po odmerani 0,276. Meral som aj dasie vlasce ale uz si nepamatam znacky a udaje.
                                U kmenovom vlasci mi trochu nepresny priemer nevadi. U navazcom vlasci je to dolezitejsie.

                                  Nkubah - Profil | So 24.4.2021 20:26:22

                                  Každopádně a jakoby - ale průměr kmenového vlasce není až tak důležitý... Stejně je ryba v kontaktu případně jen s návazcem, takže jestli 0,20 nebo 0,23 bych až tak neřešil.

                                    Nkubah - Profil | So 24.4.2021 20:25:07

                                    numen >> zrovna Asso je taktéž zhruba +0,02 :-)

                                      Nnumen - Profil | So 24.4.2021 20:21:06

                                      Vimpy >> kdysi jsem si nechal pár vlasců přeměřit. Měl jsem dva lidi, co pracovali ve fa, kde se to dalo změřit opravdu přesně, dokonce i nostnost.

                                      Ale nesedící průměr neříká, že je to špatný vlasec. Mimetix používám rád,fendreel taky.

                                      Průměr seděl třeba u Awa-shimy , Asso ultra
                                      Nedávno jsem si nechal přeměřit i nové vlasce od cresty a sedí.

                                        Nsven - Profil | So 24.4.2021 20:09:55

                                        fheavy >> Ty jsi jako ten děda z Básníků...dokud si tlak neměřil, tak ho měl dobrej :-)))

                                          Červené karty: Fish man, 46547513248512348941