Feeder

Na jakou maximalni vzdalenost nahodite? Libovolny vas feeder prut s jakymkoliv krmitkem s navnadou a nastrahou.

A) do 60 m28%

B) cca 75 m30%

C) cca 90 m17%

D) cca 105 m10%

E) cca 120 m10%

F) pres 135m5%

Od 6.5.2025 hlasovalo 208 čtenářů.

sven - Profil | St 28.4.2021 12:27:56

BoMik >> když už se mi nechce čučet na špic, tak to také hodím na těžko :-) A někdy jsem takový stylový čuně, že klidně vyměním špičku za zkrácenou o dvě očka a chytám s feedrem na plavačku :-)

    drvoštěp - Profil | St 28.4.2021 11:44:45

    On taky ne každej se pozeptá a pak nakupuje samé kokotiny. Protože to psali na netu...

      Martin M. - Profil | Út 27.4.2021 22:22:49

      On taky ne kazdej ma pro kazdou situaci idealni pruty po 2 kusech...

        numen - Profil | Út 27.4.2021 21:08:25

        Bery. >> při metodu je používám občas taky...ono, když ti tam jezdí podél břehu kajaky, kanoe atd, není to špatný nápad
        Dá se tak chytat i feeder, ano není to tak citlivé, ale pořád se to dá, ta citlivost tam pořád nějaká je.

          €mo - Profil | Út 27.4.2021 17:35:03

          Väčšina mojich známych chytá ako opisujete. V podstate len vymenili teleskopy za feeder prúty. Už sa mi stalo, že na Dunaji prišiel za mnou Pánko, ktorý chytal asi 100m odomňa, že čo tak mlátim do tej vody. On je tam už dve hodiny a ešte neprehodil, že čo si od toho sľubujem. Bol dole v smere toku, tak som mu povedal, že som si to všimol a musím kŕmiť aj jemu. :-)

            rybomil - Profil | Út 27.4.2021 17:01:49

            Bery. >> jo a taky mu prodaj feeder prut co stojí normál do 1500,- za 5 táců...
            borec pak shání tvrdej futrál, by se mu tak drahej klacek nepoškodil. :D

              rybomil - Profil | Út 27.4.2021 16:57:25

              hechtmrk >> u takovejch si rád i počkám až to vytáhne. někdy jsou to montáže co by snad nikdo normálně nevymyslel ani vožralej...

                hechtmrk - Profil | Út 27.4.2021 16:21:27

                Bery. >> no hlavně protože mu všichni řekli, že je to citlivý a zaručeně nachytá víc, jak na teleskopy 😉. Akorát o tom ví kulový, ale zaplaťpánbůh za takový davy těchto případů. Ti toho moc nepopíchají✌. Kolikrát je poznáš jen podle toho, jakej má ten prut úhel k vlasci a směru nahození, tam je někdy možnost ohnout záběrem špic skoro vyloučena.

                  Bery. - Profil | Út 27.4.2021 10:55:46

                  BoMik >> Takhle to končí,když někdo začne rybařit bez nějakého rybářského kamaráda. Nemá k tomu vztah aby si něco přečetl o technikách lovu. A pak zaslechne cosi o feederu,jde do krámu,ukáže si a nebo je mu prostě nabídnut nějaký feeder. A frajer jde a chytá prostě na feeder prut.

                    BoMik - Profil | Út 27.4.2021 10:26:32

                    Někdo tady psal, pak feeder ztrácí smysl... Co je klasika a co je extrém ? Tak jenom konstatování zážitků ze břehu...
                    Jdu náhodou kolem vody na procházku u nejmenovaného revírů, asi tak 30 letý rybář, nahozený 2 x feeder v signalizátorech, poctivě postavené pruty kolmo k vlasci a mezi očky klasicky prověšená bambule lehce k zemi, prostě 3 x jistěná detekce záběru. Za mě už tedy jenom chyběl prst na vlasci toť sama dokonalost.

                      BoMik - Profil | Út 27.4.2021 10:21:11

                      Add diskuse-tchán začal se mnou rybařit v 72-ti a rozhodně tvárný je a feeder je i pro něj nejpohodlnější metoda lovu...

                        Buffalo1969 - Profil | Po 26.4.2021 17:07:43

                        cechura09 >> je to tak. I když ten borec měl asi 45-50 let. Takže tvárnej být ještě mohl. No....nebyl....:-))))

                          cechura09 - Profil | Po 26.4.2021 12:30:36

                          Buffalo1969 >> Prostě kaprař a starýho psa ....
                          Kdysi jsem podaroval svýho otce feedery, po 3 týdnech se s tím u vody trápil a když jsem za ním dojel k vodě, měl pruty v ose vlasce a mezi očkama policajty.....:)

                            yarda_1 - Profil | Po 26.4.2021 12:21:55

                            Buffalo1969 >> To pak má ale vliv na funkci feederu, jak píšou kolegové. Nedovedu si představit, proč by tam backleady pak měl, leda kvůli zdolávání s měkčím prutem než je kaprák? Taky mám kolem sebe takový, já to mám spíš opačně, rybu ven co nejrychleji, ať může i rychle zpět.

                              Buffalo1969 - Profil | Po 26.4.2021 7:20:04

                              Murphy61 >> jojo, back leady to byly. Měl špagát od vidliček a špičky nad vodou prakticky kolmo dolů. takže vypínací. Mám je taky, ale jenom na kaprákách a to když fouká vítr a nebo plave bordel na hladině.

                                Murphy61 - Profil | Ne 25.4.2021 21:53:50

                                Buffalo1969 >> Viděl si, že opravdu používá backleady? Mám jeden revír, kde takto chytám...špičky ve vodě ... nahazuji těsně pod druhý břeh, cca 1m hloubka...vlasec na druhé straně kopíruje dno a neplaší ryby...

                                  Varada - Profil | Ne 25.4.2021 21:38:23

                                  Buffalo1969 >> Třeba u methodu,kdy chcu vyloženě většího kapra, by to zas tak vadit nemuselo a mohlo by to i mít smysl,u normálního feedru blbost....

                                    Bery. - Profil | Ne 25.4.2021 18:38:30

                                    Buffalo1969 >> citlivost je fuč,takze tim padem feeder ztraci svuj smysl. S Backleadem muzes mit klidne kaprak,swinger a pipak,protože zaber bude proste jizda.

                                      Dědek - Profil | Ne 25.4.2021 15:08:50

                                      Martin M. >> Já ale s tebou souhlasím, asi to z mé odpovědi nebylo jasné.

                                        Buffalo1969 - Profil | Ne 25.4.2021 15:08:15

                                        Nazdar chlapci. Měl bych na vás spešl otázku.
                                        V týdnu jsem jel kolem rybníka a borec tam lovil s fídrama. Šel jsem kolem něj a všimnul jsem si, že je vybavenej hogo fogo, ale zarazilo mně, že měl špičky do vody pod divným úhlem. pak mi docvaklo, že má asi kvůli větru, protože bordel na hladině neplaval, zadní olova. Přišel jsem blíž a fakt jo.
                                        Co si o tom myslíte vy? Muže to mít rozdíl v citlivosti na špičce? Přece jenom je to kladka a ta má vždy nějakej odpor.
                                        Co vy na to?
                                        Děkuji za názory.

                                          Červené karty: Fish man, 46547513248512348941