Feeder

Na jakou maximalni vzdalenost nahodite? Libovolny vas feeder prut s jakymkoliv krmitkem s navnadou a nastrahou.

A) do 60 m28%

B) cca 75 m30%

C) cca 90 m17%

D) cca 105 m10%

E) cca 120 m10%

F) pres 135m5%

Od 6.5.2025 hlasovalo 208 čtenářů.

vašpiv - Profil | Po 27.5.2013 21:53:02

macek1 - 27.5.2013 13:45:45 >> Nejsem úplně ten, co by Vám mohl úplně radit, protože jsou tu daleko větší odborníci. Ale nedávno jsem řešil, jak dál pokračovat v rybařině. Už mě prostě přestalo bavit, čekat dlouho na záběr při klasické položené, a pak vytáhnout kapříka a ani nevědět, že ho mám na prutu. Řešil jsem to plavačkou. Rybky jsem nalákal krmením, ale díky své neschopnosti navnadit do jednoho místa a správně ho vyladit, jsem musel krmení používat ve větším množství, ale rodinný rozpočet mi bohužel příliš nedovoluje. Zároveň i technicky je plavaná poměrně složitá. Tak jsem začal pošilhávat po feederu. V okolí mám Labe, jeho slepá ramena, menší řeky a rybníky a to vcelku dobře zarybněné, ale menšími rybami (teda kromě toho Labe). Dle místních rad by byl nej pro začátek medium feeder, možná s ohledem na Labe i heavy feeder, ale mě to nějak nesedělo. Na Labe jsem trošku rezignoval a začal rybařit na menších revírech. Když to někde nešlo, tak jsem se přestěhoval po pár náhozech o kousek dál. Navíc jsem zjistil, že menší krmítko s kvalitní směsí spolu s přesnými hody je dokonalá zbraň a při tom není nutný chytat příliš daleko. No prostě a jednoduše jsem nakonec zakotvil u pickeru. Do tohoto jemného lovu jsem se úplně zamiloval. Jsem omezen časem, ale kvalitní směs i v minimálním množství pracuje velmi rychle. Nejsem ani příliš omezen místem (stromy, trávou, kameny). A zdá se mi, že i tou jednoduchostí (jeden proutek, malý baťůžek s pár drobnostma a trochou krmiva a rohlíkem) jsem se přiblížil i k přírodě. Naučil jsem se vážit si každé ryby, protože úlovek i té nejmenší je zážitkem a ulovení větší bonusem. Přeji Vám a nejen Vám, ať už si vyberete jakýkoliv prut, ať je rybaření s ním radostí.

    pepson - Profil | Po 27.5.2013 18:19:08

    K tej Catane Light-mám Bx Multi LM,podľa mňa Light ako vyšitý,neviem,kde nabrali to medium.Ale k veci,ten prút používam v len v "zimnom" období na riečke,prípadne na rozmrznutách okách stojákov.Kmeň 0,14 a hádžem do 15 metrov.Na takéto chytanie IMO sadne ako riť na šerbeľ,ale neskôr prechádzam na plnokrvné Medium až XHeavy.Ak to chce macek1 na zimné obdobie,tak to je dobrá voľba :o)

      Kendy.007 - Profil | Po 27.5.2013 15:33:03

      miramax >> To je i převážená plavaná a je to i té jemnosti

        macek1 - Profil | Po 27.5.2013 13:45:45

        Standič >> mrknu na něj a pouvažuju,taky dík

          macek1 - Profil | Po 27.5.2013 13:45:03

          Jenomrybář >> díky moc za rozsáhlou radu ještě to promyslím

            Dali.k - Profil | Po 27.5.2013 13:17:50

            domino >> Tak to je opravdu "nářez"

              KóĎA - Profil | Po 27.5.2013 12:57:37

              Pedro1 >> no já začínal na řekách jak jinak s catanou :-) Naštěstí jsem poměrně brzo pochopil, že potřebuji nějaký tvrdší prut. Tak jsem pokračoval mikadem, které jsem však rychle zlomil, nicméně reklamace uznána. Ale v reklamačním řízení jsem už dokoupil catanou heavy :-) Kdo by "stál" v době mého největšího fídrového šílenství. Další sezonu jsem vzal za výhodnou cenu Jaxona Syriuse. Další sezonu přišel kvalitativní zlom a já objevil svého prvního "stříbrňáka". S tím odchytám v podstatě všechno. Při závodění jsem používal Amnesie a tadyk dobrý. Dneska si nahodím své dvě middynky a nic mi neschází :-)

                Pedro1 - Profil | Po 27.5.2013 12:42:54

                KóĎA >> Když si vzpomenu na Víťu,který seděl na Štváně pod schodama,jeden prut nahozenej a ohnutej až k vodě a druhej prut zabalenej,bylo mi ho líto.
                Měl tuším Speedy,jeden L a druhý M.S tím M se dalo chytat,ale bylo to hodně na hraně.A když v Čelákách pod komorou při normálním průtoku a použití 30 g krmelce zatnul 50 cm cejna,vypadalo to chvíly,že má na prutě desetikilivou rybu a bude za ní muset běžet až ke kurtům:-)

                  KóĎA - Profil | Po 27.5.2013 12:35:42

                  afjee >> no právě to je nejčastější chyba při dotazu... Je rozdíl jestli tyhle ryby budu chytít chytat na dvouhektarovém kačáku nebo nebo na nížinné proudné řece.

                    afjee - Profil | Po 27.5.2013 12:23:47

                    KóĎA >> Tak jak vidíš, toto je asi výjimka, když nepíše, kde s tím chce chytat. :)

                      domino - Profil | Po 27.5.2013 12:19:48

                      Dali.k >> MO Konice

                        KóĎA - Profil | Po 27.5.2013 12:18:10

                        afjee >> feederový prut se až na vyjímky nevybírá podle lovené ryby, ale podmínek, kde je chce dotyčný chytat.

                          afjee - Profil | Po 27.5.2013 12:17:16

                          miramax >> Borec dole píše, že to chce na menší ryby (cejny, jelce a aby to popřípadě zvládlo kapříka), to si má koupit heavy?

                            KóĎA - Profil | Po 27.5.2013 12:16:35

                            miramax >> výborně napsáno.

                              miramax - Profil | Po 27.5.2013 12:12:06

                              Já bych to viděl jako kolegové, ale hlavně mi přijde absurdní ta někdy až přehnaná snaha o jemnost jakési užívání si zdolávání. Lov na feeder je pořád položená, tak z toho nedělejme něco, co to není. Nejvíc z feederu dostaneš podle mě právě když to budeš chápat jako lov na položenou a podle toho i chytat. O tom zdolávání už vůbec nemluvím, to mi přijde jako snaha utahat tu rybu už k smrti, jen abych si to užil a dokázal jaký jsem borec, že na light feeder chytám parmy a kapry přes půl metru.

                                Dali.k - Profil | Po 27.5.2013 11:27:21

                                domino >> Proboha, kde se platí v MRS 2000,- za brigády?

                                  Standič - Profil | Po 27.5.2013 11:14:30

                                  macek1 >> Ahoj,ted je v bazaru funglovka beasta Ax medium za 1900.Mam je a uzijes si na tom zdolavacku paradne.Lighta mam taky speeda,ale radsi chytam na media.

                                    Jenomrybář - Profil | Po 27.5.2013 11:12:41

                                    Pisu blbosti, ani nevim kde chytas.....takze to napisu jinak, stejne jako MM, a predchozi prispevek povazuj za zbytecny. Ja light oproti heavy nevyuziji, koupil bych heavy na cejny, jelce a ty kapriky.

                                      Jenomrybář - Profil | Po 27.5.2013 9:59:46

                                      macek1 >> Kapra na light vytahnes 10+,tam neni problem, ale taky bych se prikponil heavycku. Rybku si na tom uzijes, to nejsou nijake trubky, ale muzes hazet dal, vetsi krmelce, je univerzalnejsi. Muj prvni feeder jsem koupil taky light a uz bych to neudelal. Pak jsem dokoupil a jako hlavni, vyuzivanejsi proutek se stalo hned heavy. Otoc to,muzu li radit, kup heavy, odhaz s nim neco, zachytej a az budes dokupovat dalsi feeder, uz budes lepe vedet jaky vlastne potrebujes a jaky vyuzijes, mozna i zjemnis, ale mozna i pak pritvrdis. I kdyz hazet krmelec 80+ me zatim prijde jako butalni, ale to jsem z ktaje myslel i o 40g coz jsou ted me strop vahy.

                                        macek1 - Profil | Po 27.5.2013 5:48:29

                                        Martin M. >> já to chci na menší ryby cejny jelce a tak a aby to zvládlo i nějakého kapříka

                                          Červené karty: Fish man, 46547513248512348941