MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Darování ryb u vody.

Jak řešíte u vody návrhy "neznámých kolegů rybářů",ať jim chycenou rybu, kterou hodláte pustit, dáte? Dnes ráno mě přesvědčovali,ať jim dám cejna.Řek jsem jim,že nechci přijít o povolenku. U dalšího cejna mě navrhovali,ať ho hodím za sebe,že si ho vezmou až odejdu.Tak jsem jim řek,že ryby pouštím a nerozdávám.No a pak jsem si vyslech nějaký kecy a raděj šel pryč.Co vy?Podlehnete a darujete?

Autor diskuse: Honza. ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 17.11.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N jiří 22 - ® Po 21.11.2005 14:11:33
Honzo, zajímavý názor, ale rybáře zkušeného by to nemělo oblomit. Mnoho lidí (a to se tu již několikrát probíralo) rybařina láká pro úlovek a maso za každou cenu. Ona ta špatná sociální situace přímo vybízí k čenčování a ulovení úlovku za každou cenu. Podívejte jací lidi dnes mají povolenku a od toho odvozuji to co se u vody děje. Kolikrát si myslím, že jsou lidé tak hladoví, že rybu by nejraději upekli přímo u vody. Ale záleží na každém osobně, jak se k tomu postaví. Viděl jsem mnoho masařů, kteří skončili s rybařinou právě proto, že honba za masem je dohnala až k tomu, že přestali mít úlovky a lovit ty velikosti, které jim vyhovují.Se způsoby tak rafinovanými, že se to otočilo v neúspěch. A dobře tak. My slušní se nemusíme nikomu zodpovídat za to co udělám s rybou a i když jí budu pouštět. Honzo to co popisuješ neřeš a klidně si lovím dál bez ohledu na narážky. Když si přečteš řád pořádně je mnoho ustanovení, které slušné lidi chrání. A tak by to mělo být, k vodě si jdu odpočinout a ne nervovat. Najdi si klidnější místo. Boží mlýny.... a na takové rybáře jednou taky dojde. Přeji ti klidné lovy a mnoho úlovků, které stejně vrátíš vodě a to je dobře.
N JM - ® Po 21.11.2005 13:26:29
profo: máš pravdu, nebudem to sem tahat, ale na půjčování prutů není nic špatného. Ta manipulace je jiná věc, ale máš pravdu, že je to na delší psaní.
N profo - ® Po 21.11.2005 13:17:58
JM : to máš pravdu, souhlasím. Jen na vzdálenosti ze které tě někdo pozoruje moc nezáleží i když máte stejné oblečení, alespoň co já si pamatuji, tak když jsme chodily po obchůzkách, tak jsme vždy byli vybaveni dalekohledy (alespoň dvěma, aby byl svědek). Jak se to praktikuje dnes nevím, ale jinak máš pravdu v tom, že pokud ti to nedokážou tak si ve výhodě a hlavně v klidu. Něco jiného je pak to půjčování prutů a následná manipulace s pruty, tady by se mohlo stát, že přijdeš o papíry pro lov na více než dvě udice, ale to je na jiné téma a chtělo by to více rozvést. Nebudem to sem tahat.
N Kocháč Po 21.11.2005 12:59:29
Brach: a já si myslím, že to dělají dál, jen si dávají větší pozor na kolem sedící RS přestrojenou za rybáře:-)
N Michal Po 21.11.2005 12:54:36
brach: takže jsi spáchal možná trestný čin :-)) ale spíš chválím :-)
N semínko - ® Po 21.11.2005 11:59:33
brach: škola hrou :-), věřím, že ty dva už nikdy žádnou rybu nedarovali, ani nevzali.
N brach - ® Po 21.11.2005 11:53:19
Jednou jsem seděl na rybách (Rozkoš) a vedle mě seděl děda a nějací kluci - začátečníci.
Děda vytáhl kapra a protože už jednoho ve vezírku měl, daroval ho tomu nováčkovi. Jenže nováček po půlhodině chytil kapra většího, takže darovanýho pustil. To se dědovi nelíbilo a pomalu došlo na nože, jak ti dva na sebe řvali. Takže jsem stáhl pruty, připevnil placku a sebral oběma povolenku. Přiznávám, že jsem jim pak povolenky vrátil, protože oba byli, jak opaření a bylo mi jich docela líto. Až do večera byl nádhernej klid a věřím tomu, že si to pamatují dodnes.
N JM - ® Po 21.11.2005 11:43:04
profo: Já netvrdím, že nemá brach pravdu. Pozorován RS můžu být klidně stokrát, protože dva lidi na dálku ve stejných bundách velmi často nerozlišíš a nevíš kdo co tahal nebo ne. Čistě teoreticky si během zdolávání ten prut můžem desetkrát mezi sebou předat a myslím, že to nebude proti ničemu a kdo ho vlastně vytáhnul??? Je běžné, že si mezi sebou běžně půjčujeme pruty podle toho, kdo má co navázáno a když sedíme spolu, nedodržujeme mezi sebou vzdálenost 3 metry neb jsme se dohodli jinak. A teď jsem zvědavej, jak tohle bude RS rozmotávat.
N profo - ® Po 21.11.2005 11:33:21
JM : brach má pravdu, to je o papíry, i když je to sporné v tom, že by jsi musel být při tomto úkonu přistižen a nebo pozorovám RS. Pokud se při jinak normální kontrole nebudeš k této rybě znát a tvůj kolega ano a bude ji mít zapsánu, pak je to bez postihu.

Jinak sám jsem rybu nikdy u vody nedaroval a raději bych ji pustil, ale těch rádoby rybých příživníků a loudilů je asi všude kolem vod spousty a setkání s nimi se asi nikdo nevyhne.
N JM - ® Po 21.11.2005 11:31:44
brach: Nevím, zatím papíry mám a nevidím v tom nic špatnýho to jednou za čas udělat. Tohle by se hodně špatně dokazovalo kdo ho vlastně vytáhl a kdo zapsal. Když leží ve vezírku, těžko mi budeš dokazovat, že jsem ho chytil já a zapsal kamarád. Mám pocit, že se některé věci a tohle je jedna z nich, zbytečně dramatizujou.
N brach - ® Po 21.11.2005 11:22:47
JM - ®
A jsi bez papírů, protože, když vytáhneš kapra a daruješ ho kolegovi, zapsat ho musíš TY!!
N JM - ® Po 21.11.2005 11:03:32
Když jdu s kamarádem na ryby a on potřebuje rybu pro manželku jako alibi aby mohl chodit chytat, tak mu toho kapra (když chytnu první) klidně věnuju, ale zapíše a stará se o něj on.
N MrKos - ® Po 21.11.2005 6:49:36
Pyzda: ani tu krev nikomu nedaruju... navíc když by se nedořezal tak stejně by to bylo marné :-)
N Milan Po 21.11.2005 6:16:39
Kecal bych, že všechny rebe póštím, pár sem jich taky rozdal, ale né rybářovi! Poslední dobou, asi jag stárnu, tag póštím skoro všechno a rebo bych nedal nikemu. Ať si ju chetne sám! A do řádů bych dal zákaz tučným písmem a trest v podobě zabavení povolenky, vercajku a všeho co sóvisí s rebařinó!!!
N Pyzda Ne 20.11.2005 23:28:00
MrKos: a jak je to s darováním krve u vody? Jde o případ, kdy by se v tobě krve nedořezal?
N MrKos - ® So 19.11.2005 21:11:25
Nikomu nic nedaruju
N JaOsk So 19.11.2005 19:27:43
At´si chytí.Takové rybáře ignoruj a zachovej klid.mohlo jít o provokaci.I takoví někteří jsou.
N vojtěch - ® Pá 18.11.2005 19:25:05
Neexistuje - vše se snad pouští néééééééééé..
N Noe Pá 18.11.2005 17:10:16
Je to vrchol primitivizmu.
N pepes Pá 18.11.2005 16:50:43
Jo, když jsem byl malej kluk a začínal jsem s rybařením dlouho jsem neměl, žadný výsledky v podobě úlovku nějaké ryby. a tak se stalo, že první rybu, kterou jsem domů dotáh byl pěkný cejn, kteréhýho jsem dostal od jednoho rybáře , který mi chtěl udělat radost a taky mi jí udělal. Nemusím asi ani psát, že jsem ho doma vydával za svůj úlovek. A když jsem se trochu zachytal, tak jsem ryby radši rozdával nežpouštěl. No a teď raději pouštím všecko.
N Jaro - ® Pá 18.11.2005 16:08:29
Moji čakatelia na úlovky neboli rybári, ale naši spoluobčania tmavšej pleti, / zo slnka to ale nebolo /. U nás na Laborci na sídlisku brali podustvy - ostroretky a boli to iné množstvá ako teraz. Ja som všetky ryby púšťal späť, kým si toho nevšimli miestní romale. Mne ich bolo zo začiatku ľúto, tak som tie ryby dával im, stále mi tvrdili, že sú veľmi hladní, nemajú čo jesť, plakali pri mne a pod finty, no vtedy som ho*no vedel o živote. Po určitom krátkom čase to samozrejme presiahlo únosnú hranicu - začal som ich vyháňať, ale oni poslali starších ... to už boli vzduchom lietali aj vyhrážky. Skončilo sa to tak, že som musel zmeniť lokalitu, pretože oni sa jednoduch nedali zvládnuť a tvrdo sa dožadovali svojich prídelov.......

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKrmné pelety maso 18 mm 4 Kg

Za 327
Mix masových pelet o velikosti 18 mm. Jsou velmi dobré jako krmný doplněk, ale je možnost je použít i jako nástrahu. Doba rozapdu je kolem 4 - 6 h.


akce, rybareniLehátko Delphin ST8 plus

Za 3834
Královský prostor na 8 nohé konstrukci to je lehátko ST8 plus od značky Delphin. Nosnost 190 kg.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...