papíry

co potřebuji abych mohl muškařit na mimopstruhových vodách(jakou povolenku)
Autor diskuse: Scoater - , 7.7.2005 muškaření - RŘ, MO, svazy
93 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NVláďa S. - Profil | Út 26.7.2005 8:52:14

A pak do toho spadnul po hlavě ...

    Nšeptal - Profil | Po 25.7.2005 10:30:49

    MD: Koukej pořádně. To blonďatý z něj vyšlo zadem. :o)

      NMiloš_diakritický | Po 25.7.2005 10:27:08

      každopádně v těch fotkách vidím nějakou zradu - ve vodě je ten fógl blondýn a na větvi je už brunet...

        Nšeptal - Profil | Po 25.7.2005 10:08:35

        Ještě tu postrádám půdorys toho fógla.

          NToulovec | Po 25.7.2005 10:00:36

          ne, takhle to mělo být

            NToulovec | Po 25.7.2005 10:00:16

            ne, takhle to mělo být

              Nbrach - Profil | Po 25.7.2005 10:00:05

              Rybář, spíš bych řekl, že je po pěkný vopici:-))

                NToulovec | Po 25.7.2005 9:59:49

                brach: to se ti povedlo, takhle to mělo být:

                  Nmacek | Po 25.7.2005 9:40:01

                  xaxap> asi v 6. třídě jsme u nás na zahradě našli káně se zlomenou nohou, tak jsem mu udělal dlahu z dřívka od nanuku a ubytoval ho u mě v pokoji v krabici od vysavače. bylo moc fajn, rychle se zvetilo, krmil jsem ho kouskama hovězího. btw jizvy na rukách mám dodneška a sralo přesně takhle :-)

                    NXAXAP - Profil | Po 25.7.2005 9:26:30

                    macek: asi mu to moc nesedlo ... nejakej tucnej kaprik asi :-)

                      Nmacek | Po 25.7.2005 9:23:43

                      rybář> zmáčkl jsi to o vteřinu dřív, správně je že teď strávil kořist.

                        NRybář - Profil | Po 25.7.2005 9:18:11

                        A opět číhá :-)

                          NRybář - Profil | Po 25.7.2005 9:16:27

                          A tady už něco asi ulovil ...

                            NMiloš_diakritický | Po 25.7.2005 9:14:05

                            hmmm, koukám, dost a dost vázacího materiálu !!!!

                              NDalibor - Profil | Po 25.7.2005 9:09:47

                              Asi orel netopýří ? :-))

                                Nmacek | Po 25.7.2005 9:08:02

                                brach> teď omdlel :-)

                                  NAbies Alba - Profil | Po 25.7.2005 9:06:23

                                  brach: super! :o)))

                                    Nbrach - Profil | Po 25.7.2005 9:01:44

                                    Start...

                                      Nmacek | Po 25.7.2005 8:50:13

                                      brach> číhá na rybu, néé? :-)

                                        Nbrach - Profil | Po 25.7.2005 8:49:23

                                        Ti nějak přepad...

                                          Nšvec - Profil | Ne 24.7.2005 21:03:10

                                          Zkus tohle a nebudeš povolenku potřebovat.o)))

                                            Nbrach - Profil | Ne 17.7.2005 11:30:29

                                            O.K.

                                              NPyzda | Pá 15.7.2005 16:24:38

                                              Brach : když diskuse nebude mít šťávu, tak to tu umře na skrčeninu. Věř, že tě nechci urážet , ale jen diskutovat. Nespím s vyhláškou pod hlavou jako Hraji, ale i to je dobrý a jsem tomu skutečně rád. Naprosto jasně ale vím, že MO nemají a nemohou mít monopol. Hraji po mě teď jede jako slepice po flusu, ale i to je dobrý. Na moji repliku, kde jsem se za svoji nepřesnost v otázce omluvil už ale Hraji nereagoval. Mám na mysli, že vše jde buď koupit jak uvedl Xaxap , což je fakt realita, nebo si na to zřídit živnost a konkurovat svazům, což je taky fakt. Teď jsem ale naprd hrajiho a zase to schytám. Ano, já jsem se taky sek, ale protože nemám patent na rozum, jsem rád když mě jakkoliv opravíte. Jen ne moc sprostě, ale i to bych snes.

                                              Petrson : Dobrý, reaguj a hlavně neber diskusi jako dogma a hlavně svými příspěvky nëmyslím nic zle, i když to tak může vypadat, ale to už asi víš.

                                              Ahoj Pavel (pyzda je gumák na ryby zde na MRKu)

                                                NPetrson - Profil | St 13.7.2005 21:13:31

                                                >> Pyzda > s tím zákonem máš pravdu, ale vyhláška je přece taky zákon, který se musí dodržovat, i když má nižší platnost, ne? A to jsem právě myslel tou chybou, (lépe řečeno nepřesností). Když na to pak Brach a ostatní upozornili, tak si to neuznal, ale napadl je. Na to jsem měl potřebu reagovat. To jen pro vyjasnění, jinak už se k tomu taky nechci vracet a uznávám, že máš svou hlavu. Jinak souhlas s XAXAPEM a Milošem d., kdyby se u nás zákony vymýšlely hlavou a pravidla byla napsána souhrně v několika bodech, nemuseli jsme se dohadovat. Jó, nějak se halt ty stovky ouřadů navíc, co tam socani natahali, živit musí. Jak praví klasik, dej blbovi funkci a vymyslí lejstro. Ale my to pak v praxi dodržovat musíme.

                                                  Nbrach - Profil | St 13.7.2005 18:26:14

                                                  Pyzda 00
                                                  Citace 1:"Pokud jde o odbornou způsobilost, reagoval jsem po svém na Brachovu pitomost a tu jsem měl ny mysli."

                                                  Skutečně pitomost?

                                                  Citace 2:"Přiznám se, že jsem nevěděl, že osvědčení ti může vydat jen právnická osoba, jak uvedl Jindra, protože ve vyhlášce jsou uvedeni např. rybářští hospodáři a ryb. stráž., kteří jsou fyzické osoby".

                                                    NXAXAP - Profil | St 13.7.2005 15:16:15

                                                    Toulovec: nepustis kousek vostre voranzovy dzinoviny na lury? :-)

                                                      NJM - Profil | St 13.7.2005 14:02:50

                                                      Toulovec: To jste celkem dobrá metařská firma, když máš v multikrávě internet a celej den tady visíš. takové firmy se drž, dobrá firma se dneska těžko hledá.

                                                        NToulovec | St 13.7.2005 13:53:16

                                                        ZN: hele K70 už přede mnou nevyslovujte nahlas, nebo neznám kamaráda. Na internetu už jsem to nějak zařídil, teď čekám rady jak jim to zhatit celkově, očekávám rady a náměty :o)
                                                        A na učení už se můžu vykváknout, budu dál jezdit s multikárou a zametat chodníky.

                                                          NZN - Profil | St 13.7.2005 13:39:58

                                                          Pyzda:
                                                          OK, ještě poslední věc, doufám že nepiješ a nejíš nějaké sračky. To by to kamarádství neklapalo.

                                                          Toulovec:
                                                          kua, dej se dohromady. Na prznění hlasování K-70 máš rozumu dost. Učení už nedoženeš, tak že by ten špagát?-)))

                                                            NToulovec | St 13.7.2005 11:34:51

                                                            M_D: No minulej tejden jsem tak dopadl, vyrazil jsem si vyrazil poměrně nalkehko a po míííírné přepršce jsem měl mokro až na zadku, tak jsem se jal v autě hledat suché svršky na převlečení a jediné co jsem objevil byly montérky co mám schovaný v náhradním kole. Nu nedbal jsem dobrých mravů a vyrazil jak ta chátra v montérkový blůze. Myslíš že budu pykat?

                                                            XAXAP: jestli bych se neměl spíš oběsit :o)))

                                                              NPyzda | St 13.7.2005 10:56:01

                                                              Toulovec: Já sem velkej o bohatství nehovoře, ale na rozdíl od tebe bych chtěl bejt mladej a chudej. Revíry, kde si montérková chátra nevrzne už tady jsou, ale zatím jsou zdrojem kritiky většiny i z té nemontérkové skupiny rybářů, jestli se nepletu.

                                                                NMiloš_diakritický | St 13.7.2005 10:54:52

                                                                Toulovec:
                                                                ty chodíš na ryby v montérkách ?

                                                                  NXAXAP - Profil | St 13.7.2005 10:52:28

                                                                  Toulovec: spatna cesta, bohuzel. Mel by si spis zauvazovat o zivotni pojistce a duchodovem pripojisteni :-)))

                                                                    NToulovec | St 13.7.2005 10:50:25

                                                                    XAXAP: DOŘYTI - já si myslél že to bude problém, no nic, nevzdám to, budu hodně papat a hodně spinkat, snad brzo vyrostu :o))))

                                                                      NXAXAP - Profil | St 13.7.2005 10:46:19

                                                                      Toulovec: ty uz to nestihnes! :-) mel jsi se lip ucit! :-)))

                                                                        NToulovec | St 13.7.2005 10:40:54

                                                                        až budu velkej, chci bejt bohatej jako vy, abych nemusel patřit mezi tu "montérkovou českou chátru" a určitě si to všechno zasloužím a budu mnohem lepším rybářem a člověkem - booooože jak já se těšíííím.

                                                                          NMiloš_diakritický | St 13.7.2005 10:27:52

                                                                          macek:
                                                                          no to si kuř, že by to šlo i tady !
                                                                          Když bude stát denní povolenka 2 litry (nebo roční 30 litrů) jako ve Švédsku, tak má montérková česká chátra s pruty Red Sonia zkrátka smůlu.....

                                                                            Nmacek | St 13.7.2005 10:17:57

                                                                            Miloš> a tak je to správné, tak to má být. kázeň musí být!
                                                                            kéž by to tak šlo i tady…

                                                                              NMiloš_diakritický | St 13.7.2005 10:05:51

                                                                              Hafo píčovin na papíře, vyhlášky, zákony, úředníků jako muslimů...
                                                                              Já dorazil do Švédska, zaplatil jsem permitku a bylo vymalováno ... nikdo nechtěl žádné RL, legitimace , potvrzení o tom, že rozeznám salmona od tlouště....¨
                                                                              Zkrátka jsi u nás v počítači, chovej se slušně, jestli ne, příště už si u nás nevrzneš....
                                                                              Jednoduché, levné, účinné.

                                                                                NPyzda | St 13.7.2005 10:01:10

                                                                                hraji: přiznávám chybu v konstrukci své otázky, dík za upřesnění. Není ale vyloučené, aby kterýkoliv ryb. hospodář, nebo RS si založili s.r.o. a požádali ministerstvo a živnost je na světě. Nebo je to zase špatně?

                                                                                  Nmacek | St 13.7.2005 9:57:39

                                                                                  xaxap> ta první věta mi z tvé strany přijde jako zbytečná skromnost :-))))))

                                                                                    NXAXAP - Profil | St 13.7.2005 9:55:20

                                                                                    jak to tak vidim, vlastne neni nikdo, kdo by rozumel vsemu :-) Hraji zna vyhlasku, ale nerozumi ekonomice. Pyzda je aplikovany sociolog, ale nezna vyhlasku. Semtamtuk nerozumi skoro nicemu, ale zna patricne lidi. Zapeklite!

                                                                                    Jak krasne by bylo pouzit model nekterych civilizovanejsich zemi, kde pravidla rybolovu obsahuji jednu stranku psanych udaju a pak uz jen mapy reviru, chytat muze kdo chce bez priblblych "potvrzeni o uplaceni" zmocnence CRS ci MRS,protoze je proste uz ze zakladniho zakona (ustavy) odpovedny za sve chovani a take potrestatelny, provini-li se. Aaaaach! :-)

                                                                                      Nhraji - Profil | St 13.7.2005 9:37:18

                                                                                      Pyzda: nerad to sem píšu, ale zase naprosto nehorázně kecáš, asi jsi tu Vyhlášku 197/2004Sb. nečetl, protože jinak bys nemohl psát takové zmatky. Podle vyhlášky ti jednoznačně nemůže vydat Osvědčení ani hospodář, ani RS, to sis spletl s tím, že složení zkoušek na hospodáře a RS nahrazuje Osvědčení ...

                                                                                        NPyzda | St 13.7.2005 9:33:05

                                                                                        Petrson: nechci tu vířit uhaslou debatu po dobrém zakončení Xaxapem, omluva mě nedělá problém, párkrát jsem v jiných diskusích přiznal svoji chybu, ale zde ji opravdu nevidím. Vydání RL podléhá ze zákona pouze úhradě správního poplatku. Pokud jde o odbornou způsobilost, reagoval jsem po svém na Brachovu pitomost a tu jsem měl ny mysli. Přiznám se, že jsem nevěděl, že osvědčení ti může vydat jen právnická osoba, jak uvedl Jindra, protože ve vyhlášce jsou uvedeni např. rybářští hospodáři a ryb. stráž., kteří jsou fyzické osoby. Z toho vyplývá, že počet podzákonných podmínek se rozrůstá?
                                                                                        ZN : ty jsi přece můj kamarád !

                                                                                          Nzdepa - Profil | St 13.7.2005 0:17:30

                                                                                          petrson: tady je to trochu podrobněji Položka 14
                                                                                          a) Vydání nebo prodloužení platnosti rybářského lístku s dobou platnosti
                                                                                          - kratší než 1 rok Kč 60
                                                                                          - 1 rok Kč 100
                                                                                          - 1 rok pro osoby studující rybářství a pro osoby,
                                                                                          které zajišťují rybářství v rámci svého povolání nebo funkce Kč 50
                                                                                          - 3 roky Kč 200
                                                                                          - 3 roky pro osoby studující rybářství a pro osoby,
                                                                                          které zajišťují rybářství v rámci svého povolání nebo funkce Kč 100
                                                                                          - 10 let Kč 500
                                                                                          b) Vydání rybářského lístku s dobou platnosti 10 let
                                                                                          pro osoby studující rybářství a pro osoby,
                                                                                          které zajišťují rybářství v rámci svého povolání nebo funkce Kč 250
                                                                                          c) Přenechání výkonu rybářského práva Kč 2 000

                                                                                          Poznámka
                                                                                          Poplatek podle písmene a) třetí a páté odrážky a písmene b) této položky se vybírá, vydává-li se rybářský lístek žákům základních škol, žákům nebo studentům českých odborných škol ve studijních oborech, popřípadě učebních oborech s výukou rybářství, odborným pracovníkům na úseku rybářství, mají-li provozování rybářství v pracovní náplni, rybářským hospodářům a osobám ustanoveným jako rybářská stráž. Tyto osoby se prokáží správnímu úřadu potvrzením školy o studiu nebo potvrzením o výkonu povolání nebo funkce na území České republiky.

                                                                                            NPetrson - Profil | St 13.7.2005 0:07:36

                                                                                            >> zdepa > dík za info, ona asi dorazila, ale spíš já jsem byl ta brzda, co má mezery, bo mám poslední rok 3 roční RL, takže jsem se o to nějak nezajímal a v novém zákoně mi to uniklo (jestli to tam teda je).Tak jsem opět za blbce :-) No nic, příští rok ho využiju.

                                                                                              Nzdepa - Profil | Út 12.7.2005 23:35:38

                                                                                              petrson: ale určitě dorazila, stačí jen trochu popohnat úředního šimla :-). Ze začátku s tím 10tiletým r.lístkem byl trochu problém, ale nyní by ti ho měli za 500 Kč určitě vystavit.

                                                                                                NPetrson - Profil | Út 12.7.2005 23:11:56

                                                                                                >> Macek > tak to zírám, vymoženost koupit si lupen na 10 let dopředu k nám ještě nedorazila :-(( Co to koštuje?

                                                                                                  Nmedvěd - Profil | Út 12.7.2005 20:06:23

                                                                                                  Petrson:nepatřilo to sem

                                                                                                    Nmacek | Út 12.7.2005 11:00:18

                                                                                                    Petrson> b je správně

                                                                                                      NPetrson - Profil | Po 11.7.2005 23:15:33

                                                                                                      >> Macek, Medvěd > jelikož jsem nepožil, tak nevím jestli už mě neopouští zrak - ale, chlapi, že něco zmizelo?! Myslím 2 přízpěvky >> něco jako: "...to víš, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá..." že by Scooty nikdy nespal?

                                                                                                        NPetrson - Profil | Po 11.7.2005 23:09:58

                                                                                                        >>Macek > asi máš na mysli RL 10. v pořadí - na Tvoji 10. sezónu, přesto mi to vrtá hlavou, jestli jsi náhodou neměl na mysli lístek s platností 10 let? .

                                                                                                          Nslon1211 - Profil | Po 11.7.2005 22:53:41

                                                                                                          Scoater: muškaření je jen další rybolovný způsob - vedle položené,feedru,plavané či přívlače - takže jediné co má vliv na povolenku je výběr revíru - pokud chceš chytat na mimopstruhové vodě - pak potřebuješ mimopstruhovou povolenku.
                                                                                                          K těm předchozím diskusím : nevím jak jinde , ale když jsem si před rokem šel v Jaroměři pro nový rybářský lístek na městský úřad - nikdo po mne nic kromě správního poplatku nechtěl - možná to je letos jinak ??

                                                                                                            Nmedvěd - Profil | Po 11.7.2005 22:33:05

                                                                                                            macek:proč ne ?nebylo to těžký odhadnout

                                                                                                              Nmacek | Po 11.7.2005 22:28:21

                                                                                                              medvěd> myslíš ufff? to's nemohl čekat! provokatére! :-)

                                                                                                                Nmedvěd - Profil | Po 11.7.2005 20:52:50

                                                                                                                Xaxap:máš bohužel opradovou pravdu

                                                                                                                  NZN - Profil | Po 11.7.2005 14:03:30

                                                                                                                  po sáhodlouhé diskuzi napsal chachar pravdivou skutečnost. Životní realita.

                                                                                                                    NXAXAP - Profil | Po 11.7.2005 13:59:28

                                                                                                                    nechce se mi to cist, ale k tomu, aby clovek chytal, nepotrebuje zadne skoleni ani jine blbosti ... staci jen znat spravne lidi a nebo znat ty, co znaji spravne lidi ... ani listek neni problem

                                                                                                                    tak ty nase slavne svazy a urady proste funguji :-) clovek nicmene musi prijmout skutecnost, ze sve prachy kazdopadne splachuje do jicnu zlodejum, pristipkarum a snilkum ... vid hraji?! :-)

                                                                                                                      Nmacek | Po 11.7.2005 13:13:45

                                                                                                                      ZN> tak tak. já jen jak jste se tu do Pyzdy opřeli mi přišlo zbytečné. není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem :-)

                                                                                                                      raduch> máš pravdu, ale ta babice nekoukala do žádnýho počítače, jen si vzala ode mě vyplněnej papírek s údaji, zkoukla to proti občance a poslala mě s jiným lístkem do pokladny. asi na mě poznala, že jsem rybář :-)

                                                                                                                        Nraduch | Po 11.7.2005 13:06:50

                                                                                                                        macek: budeš se divit ale na úřadech už existuje registr správních poplatků. A tak babča co tam sedí podívá do kompu máš zaplaceno minulý RL ale třeba i odpad/na to jsem čuměl jak vejr/ a pak Tě nemusí otravovat s ukazováním. A zrovna babče bych ho neukazoval:-))

                                                                                                                          NZN - Profil | Po 11.7.2005 12:56:53

                                                                                                                          macek:
                                                                                                                          skutečně nevím, v čem ubrat plynu. Jak píšeš, je to mezi chlapama, i když ani nevím, kdo to je. Jedno je jisté, je to jen debata na webu.-)

                                                                                                                            Nmacek | Po 11.7.2005 12:41:48

                                                                                                                            hraji> nejsme ve při, neosobuju si nárok na znalost věci, jen jsem napsal jak to bylo. starej po mě paní úradníčka nechtěla, asi klasickej bordýlek. O.K.?

                                                                                                                              Njindra - Profil | Po 11.7.2005 12:40:14

                                                                                                                              macek:osvědčení by měli vyžadovat p o u z e při vydání prvního RL,další už automaticky pouze ze svatým obrázkem.

                                                                                                                                Nhraji - Profil | Po 11.7.2005 12:38:35

                                                                                                                                macek: a byl to tvůj první Rybářský lístek v životě? Asi určitě nebyl, a v tom je ten rozdíl. Taky neznáš zákon a vyhlášku, Osvědčení se dokládá k žádosti o první RL v životě, pak se vydává již automaticky za poplatek.

                                                                                                                                  Nmacek | Po 11.7.2005 12:36:18

                                                                                                                                  medvěd & zn> uberte trochu plynu, pyzda nic tak hroznýho neřekl, známe tu na mrku lidi kteří své názory prezentujou výrazně drsnějším způsobem :-) je to diskuze mezi chlapama, tak co.

                                                                                                                                  kromě toho když jsem si vyzvedával 10letý státní rybářský lístek (letos v zimě), tak na obecním úřadu po mě žádný osvědčení kromě svatého obrázku ČNB nechtěli.

                                                                                                                                    Nmedvěd - Profil | Ne 10.7.2005 20:55:36

                                                                                                                                    Pyzda:v pohodě,neberu to na sebe.Já jen napsal co si myslím.Ve spoustě věcí máš pravdu a jak své názory presentuješ je Tvoje věc.Jen to prostě nemusí sedět každýmu jak z příspěvků níže vidíš.

                                                                                                                                      NPetrson - Profil | Ne 10.7.2005 10:34:33

                                                                                                                                      >> Pyzda > zrovna jsem to chtěl napsat - že nutnost osvěddčení je novinka spojená s novým zákonem - což už dříve přiblížili Jindra s Medvědem, tak to nebudu rozepisovat, jen poznámku, že ze strany st. orgánů to je opatření, které reflektuje právě situaci, kdy RSvazy již o monopol přicházejí. To, že na některých radnicích je bordel a nevyžadují jej neznamená, že za to zase můžou činovníci svazů. Promiň, ale z tvých podrážděných reakcí mám dojem, že ti dělá potíže přiznat svůj omyl. Označovat někoho
                                                                                                                                      za pitomce, anomály a papaláše svazu jen proto, že uvedou na pravou míru tvou chybu, nepovažuji za recesi ale projev blbosti.

                                                                                                                                        NZN - Profil | Ne 10.7.2005 9:33:39

                                                                                                                                        Pyzda :
                                                                                                                                        s převážnou většinou tvých názorů musím souhlasit. Mám stejný názor na zasloužilé funkcionáře, přežitý svaz atd. Ovšem jsou tady lidi, kteří se ti zdají zasloužilí funkcionáři. Ve skutečnosti, i když jsou "funkcionáři", tak pomohli spoustu lidem a dobrým myšlenkám svými radami. Kdyby byli ti zasloužilí, které máme oba na mysli, určitě by tady neměli odvahu prezentovat své názory. Ostatně, některé jsem měl tu čest poznat.
                                                                                                                                        Musím doplnit medvěda, ty nemáš dar nasrat spoustu lidí, ty nasereš snad každého. Máš nějaké kamarády nebo jen podřízené či poddané?

                                                                                                                                          NPyzda | Ne 10.7.2005 2:08:14

                                                                                                                                          jindra: I když hovno uklízíš, tak s ním musíš pohnout a taky to pěkně smrdí. Nemám pocit, že by mírné odchýlení od diskuse mělo mít tak fatální důsledky, jak popisuješ, ale tvůj názor beru a na druhou stranu se spousta budoucích rybářů, kteří nechtějí být členy svazu dozvědělo, že nemusí vstupovat do svazu, platit školné, zápisné, členskou známku, solidární známku, aby pak po získání RL muselo řešit ukončení členství.
                                                                                                                                          medvěd: každý tady plácne nějakou pitomost, ale zásadně mě v debatě vadí postoj "zasloužilého člena, funkcináře" který má vždy pravdu, protože se to tak dělá a on dokonce zadarmo a kolik toho pro společnost udělal. To jsou po většině argumenty největších zprominutím pitomců a ty sere skoro všechno, bývá to i dědičné a nedá se to u nás léčit. Proto se z této sorty lidí profilují čestní předsedové čehokoliv. Mám za to, že se tu nemusí lidé pouze "plácat po ramenou" ale mohou pohovořit o svých názorech a to i různým stylem. To, co jsem tu teď napsal si nevztahuj na sebe, není to o tobě, ale recesista asi budu.
                                                                                                                                          Pavel

                                                                                                                                            Njindra - Profil | So 9.7.2005 0:10:44

                                                                                                                                            all:otázka se opět zvrhla úplně jiným směrem.Takže k RL.Kdo vydává RL, a na základě čeho vydá první RL, jasně stanoví §13 odst.8 a 11zákona 99/2004.Kvalifikační předpoklady pro vydání 1 RL stanoví §10 provádecí vyhlášky 197/2004 k zákonu 99/2004.Tam též stojí kdo vydá osvědčení o získané kvalifikaci.Jedná se o právnickou osobu pověřenou ministerstvem.Takže to nejsou jen MO ČRS(MRS), ale také školy z rybářským zaměřením.takže pokud chce 1 RL nečlen RS, výdejce RL mu doporučí subjekt, kde může osvědčení o získané kvalifikaci, samozřejmně za úplatu, získat.Takže to je tak všechno mimo zaměření otázky.Takže se zde opět řeší problém za státní správu, a rejpe se v hovně, aby čím dál víc smrdělo.Že Pyzda?:-))

                                                                                                                                              Nhunol - Profil | So 9.7.2005 0:04:31

                                                                                                                                              Pyzda - Nedělám si iluze jak to chodí v ČRS a v MO.
                                                                                                                                              Ty víš o nějaké jiné rybářské organizaci která vydává potvrzení o absolvování školení? Řidičák si můžeš udělat u více subjektů,to je pravda ale závěrečné zkoušky děláš stejně pod dohledem orgánu.Pokud víš o nějakém jiném způsobu jak se u nás stát legálně rybářem, rád se nechám poučit.

                                                                                                                                                Nmedvěd - Profil | Pá 8.7.2005 23:29:57

                                                                                                                                                Pyzda:máš pravdu, osvědčení o absolvování rybářských zkoušek Ti může vydat každý, kdo má příslušnou akreditaci od příslušných orgánů.Většinou jsou to ale lidé s místních organizací ČRS nebo MRS.Ty zkoužky jdou udělat všelijak, ale to razítko má málokdo.Jinak k příspěvkům přede mnou.Máš nádherně vyvinutý dar spoustu lidí nasrat, ale to ty určitě víš

                                                                                                                                                  NPyzda | Pá 8.7.2005 23:23:33

                                                                                                                                                  hunol : osvědčení ti může vydat kdokoliv, kdo má k tomu oprávnění. Není to pouze ČRS a její MO. Snaha preferovat MO a vtahovat je jako jediné možné do rybolovu mě připadá velmi zcestná. Řidičák si můžeš udělat také u různých subjektů, které mají akreditaci.
                                                                                                                                                  Stop monopolu.