- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak usmrcujete ryby?
Jak co nejšetrněji usmrcujete ryby?
Autor diskuse: karelretik - , 29.4.2005 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NJirka K - Profil | Pá 29.4.2005 8:55:13
karelretik: Asi si nerozumíme. Já právě řežu žábry (tedy žaberní oblouky) a nikoli páteř. Myslim, že tenhle postup byl uveden ve starých rybářských předpisech (zákon nebo vyhláška) a dneska v je v "týracím" zákoně. Pokud to neudělá zatim někdo jinej, tak Ti sem pak napíšu konkrétní patragrafy. Teď už ale nusim letět do terénu.
NGolem - Profil | Pá 29.4.2005 8:43:38
karelretik: Ne to ne. Prej to preruseni michy je spravne. Takze vlastne uriznout hlavu a je to :o)))
Nkarelretik | Pá 29.4.2005 8:41:28
to jirka k : já neříkám,že řežu žábry,to snad ani nejde-řežu nahoře kousek za hlavou a přeruším míchu...
to golem:nepochopil jsem z tvý odpovědi- co se má dělat?odnášení ryby a nechat jí "chcípnout" ??jestli je to tak,tak změním svůj způsob,ale nechce se mi tomu věřit...:-(
co ostatní,nepřidaj se?
to golem:nepochopil jsem z tvý odpovědi- co se má dělat?odnášení ryby a nechat jí "chcípnout" ??jestli je to tak,tak změním svůj způsob,ale nechce se mi tomu věřit...:-(
co ostatní,nepřidaj se?
NJirka K - Profil | Pá 29.4.2005 8:29:56
karelretik:Přeříznutí žaber není přeříznutí páteře. Bude asi nejlíp, když Ti to někdo ukáže u vody, nebo Ti to sem někdo nakreslí.
NMichal | Pá 29.4.2005 8:29:19
Kubiik: je to docela v pohodě, když přerušíš míchu, tak je ta ryba okamžitě mrtvá, samozřejmě musíš mít odpovídající nůž (lepší je širší čepel), příborákem to asi nepůjde :-) Viděl jsem toho u vody taky dost, dostalo mě, když jeden "rybář" lupnul kapra suchou větví o průměru asi 3 cm po hlavě (ten kapr mol mít tak maximálně bouli) a vykuchal ho. Měl jsem chuť mu udělat to samé. Jinak, když bys to chtěl vyzkoušet, tak si tu rybu vyndej z podběráku, ať nedopadneš jako já, že jsem prošel skrz a rozřízl si i podběrák :-)))
NGolem - Profil | Pá 29.4.2005 8:23:52
karelretik: Tak se to madelat. Mam kamosa veterinare a prej je to snad i nekde v zakone. Prej podriznuti je zakazany.
Nkarelretik | Pá 29.4.2005 8:21:22
to Mrkos: :-) je to nechutný,ale proto se ptám,protože co občas vidíš u vody....k napsání týhle otázky mě donutila příhoda s jedním "kolegou",který si nesl ryby domu ve vezírku a říkal,že než dojede domu "tak chcípnou".....
to kubik a jirka k : já přeříznu páteř zhora hned za hlavou...myslíte to tak?
to kubik a jirka k : já přeříznu páteř zhora hned za hlavou...myslíte to tak?
NBulk - Profil | Pá 29.4.2005 8:15:51
Kubiik: Žaberní oblouk je takový chrupavčitý oblouk na kterém jsou žábry, jinak nevim jak to popsat, prostě to přeřízneš.
Nkarelretik | Pá 29.4.2005 8:13:55
to Jirka K: žáberní oblouky jsou někde v místě vnitřního ucha?-dle obrázku....řez vedeš zhora?až přes páteř?
NKubiik - Profil | Pá 29.4.2005 8:12:42
Vim co jsou zabry, ale nevim co je zaberni oblouk.
Michal> nejak si to tve prorezavani neumim dost dobre predstavit...
Michal> nejak si to tve prorezavani neumim dost dobre predstavit...
NMichal | Pá 29.4.2005 7:59:34
Buďto velkou ránou tupým předmětem na hlavu, což u meších ryb jako je pstruh postačí, ale většinou tak, že rybu položím na bok, za skřeli ji vsunu nůž co nejvýše směrem od břicha a rybě proříznu páteř. Myslím, že takto je to docela šetrný a hlavně rychlý.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












