- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytali jste někdo někdy v minulém tisíciletí zakázanými způsoby?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NGrowler - Profil | St 11.2.2026 7:47:44
NLudoO - Profil | Út 10.2.2026 20:28:46
Nrybomil - Profil | Po 9.2.2026 20:41:31
Dnes jezdí mraky aut společnosti s kamerou a termovizí, takže hlavně cizáky co to nevědí snadno vymáknou.
NBulda 64 - Profil | Po 9.2.2026 20:07:18
Já jsem chytal rád na 1. máje na řece.. chytalo se jen na sestavu: háček, ventil.gumička, olůvko a vlasec do ruky, nához mírně proti proudu, splavávaná a zaparkování " sestavy v tůni..
Samozřejmě jsem strhnul s sebou i pár odvážnějších kamarádů.. utéct z průvodu nebylo jen tak, vymyslel jsem taktiku "postupného vytrácení z davu" a sraz na domluveném místě ;))
Nezapomenu, jak jsem tehdy táhnul něco "divného" a kluci řvali, když vlasec začal řezat vodu, vole máš hada.., což bylo u nás na horské řece dost neobvyklé a o to krásnější..
.. a nikdo nás nemoh načapat, protože všichni uvědomělí soudruzi a jejich slouhové byli v průvodu. Ale stejně to byl adrenalin s rizikem prozrazení a průseru ve škole s následným předvoláním rodičů na kobereček a domácí výplaty..
"Krásné časy ;))
NGrowler - Profil | Po 9.2.2026 19:27:25
Nrybomil - Profil | Po 9.2.2026 18:22:58
Nej časy byl rok 1968 - 1969 a pak 1990 - 1991. To se chodilo večer běžně s prutem, protože byla doba kdy víceméně nikdo nehlídal. Pamatuju dny kdy u hráze chytali papaláši a my naproti v houštině. Letní večery to bylo kolem rybníka někdy obsazený jak na běžným revíru, chataři, stanaři, skorodomácí, nikdo se před jiným moc neschovával. Joo to byly časy co se nevrátí.
Inspirace byla od prarodičů, věkově starších kluků, taky něco z historie toho našeho blízkého okolí:
https://www.databazeknih.cz/knihy/mlhy-na-blatech-247205
NŘízek 5,125 - Profil | Ne 8.2.2026 23:13:30
A teď sem tam docela dlouho nebyl.
Njxr - Profil | Ne 8.2.2026 21:37:18
Nvalcha186 - Profil | Ne 8.2.2026 18:54:14
NLukas H - Profil | Ne 8.2.2026 18:38:55
Nvalcha186 - Profil | Ne 8.2.2026 16:22:18
Nvalcha186 - Profil | Ne 8.2.2026 16:18:06
NF16 - Profil | So 7.2.2026 21:20:49
NŘízek 5,125 - Profil | So 7.2.2026 21:11:05
Kolikrát to nebylo nic jednoduchého, pamatuju tun plnou pstruhů, který na žížalu jen netečně koukali.
Ale treba po dešti, když se zakalila voda, byly ryby i tam kde nebyly...
Novosedlsky potok v okolí Tažovic byl v 80. letech a na začátku devadesátek plný ryb, úplná rybí polívka, dneska tam není skoro žádná voda a taky skoro žádný ryby...
NMarosV - Profil | So 7.2.2026 17:39:19
NFlip - Profil | Pá 6.2.2026 22:22:14
NDonrybarios - Profil | Pá 6.2.2026 18:49:04
Dva maníci se domluvili, že si opatří ryby na místním rybníku. Jeden byl střelmistr v lomu a měl ulitou nějako výbušninu. Prý, že to bude v pohodě, malá šlupka, ryby vyplavou...
Tak to tam hodili, načeš rána, že se vlna přelila přes hráz, naštěstí vesnice ležela kousek stranou tak jí to nespláchlo a nikomu se nic nestalo.
Při vyšetřování se přišlo na to, že v rybníku byla munice z druhé světové :DD
Nkečemot - Profil | Pá 6.2.2026 18:24:20
Njxr - Profil | Pá 6.2.2026 17:46:49
Jinak, když jsme u těch brutálních metod, tak já byl jedné taky účastníkem. Když se dělala regulace části Černovického potoka, tak se staré koryto přehradilo a voda pustila do nově zabudované regulace. Staré koryto zůstalo plné pstruhů. Ty jsme pak skoro týden sbírali a 14 dní doma nejedli nic jiného. Táta tenkrát za hlubokého socialismu dělal na buldozeru a těch regulací a meliorací se tenkrát dělalo požehnaně. Tohle bylo ale nejbrutálnější. Staré koryto se potom zahrnulo a potok byl vymazaný ze světa i z map 😪
Ndrvoštěp - Profil | Pá 6.2.2026 15:47:51
Ndrvoštěp - Profil | Pá 6.2.2026 15:37:58
Notoš - Profil | Pá 6.2.2026 15:24:41
Ale nemohu se ubránit závisti k těm, kteří byli při pytlačení o level výš, než jsem byl já...
https://www.youtube.com/shorts/dPALBCJVNP4?feature=share
Nsachlj - Profil | Pá 6.2.2026 13:10:50
NLudoO - Profil | Pá 6.2.2026 13:03:11
NAlex dvaka - Profil | Pá 6.2.2026 12:20:43
Nvalcha186 - Profil | Pá 6.2.2026 11:32:10
NDrozďák - Profil | Pá 6.2.2026 10:12:01
Pod každým kamenem nějakej byl a mraky střevlí a v řece vody dost i v létě. Prostě jako všude před 40-ti rokama....
Nbobco - Profil | Pá 6.2.2026 9:50:21
NVydrinka - Profil | Čt 5.2.2026 19:57:38
NVydrinka - Profil | Čt 5.2.2026 19:53:57
NLudoO - Profil | Čt 5.2.2026 13:47:31
Nčolkař,zloch - Profil | Čt 5.2.2026 12:37:36
Největší pytlačina co jsem v dětství viděl bylo použití karbidu na jedné z tůní Ohře, hrozná prasárna🥵
Nu x a - Profil | Čt 5.2.2026 11:21:58
N$ - Profil | Čt 5.2.2026 10:48:41
Nxr125l - Profil | Čt 5.2.2026 10:15:05
NBulda 64 - Profil | Čt 5.2.2026 7:01:10
Byly tu klukovské party, které měly svojí hierarchii.. nejdřív jsem, jako malý cucák, nosil už ostříleným klukům úlovky, pěkné potočáky, na vidličce" (proutek, na který se pstruzi navěšovali..;)..
Pak, když jsem se osvědčil, mohl jsem pomáhat při lovu a ucpávat díry a později jsem byl pasován coby lovec ;) .. pod jedním velkým placákem bylo třeba 20 pstruhů, malí se selektovali už ve vodě a brali se jenom velký..
Pak už jsem byl mladý "papírový" vláčkař s doprovodem... kámoš kradl strejdovi třpytky a měnil je se mnou za cigára, tehdy jsem byl král se zelenou celtou", na tu šli ti největší 👍
Pstruhů tu bylo hafo.., taky lipani, dnes snových rozměrů..
Krom toho mihule, raci, vranky, hrouzci, mřenky (ostatně to byl univerzální výraz pro veškerý potěr) a hejna krásně vybarvených střevlí, nejkrásnějších to ryb ..
"Ráj na zemi" ;))*
NMilf64 - Profil | St 4.2.2026 22:17:59
Nu x a - Profil | St 4.2.2026 19:53:32
Nvydra Lucky - Profil | St 4.2.2026 19:52:47
Nskřet - Profil | St 4.2.2026 19:43:49
NMilf64 - Profil | St 4.2.2026 19:38:31
NŠUKI - Profil | St 4.2.2026 18:26:12
I já pytlačil a kolikrát v pozdější době, když jsem už byl "rybářem" poradil malým pytlakum, kde mají si zajít chytit nějakou tu čudlu.
Vzpomínky mám dodnes!!!
Nmarmyš - Profil | St 4.2.2026 17:58:45
NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 4.2.2026 17:53:30
NVash - Profil | St 4.2.2026 17:24:52
Všecko sme sežrali 😉🤘😋
NKreja - Profil | St 4.2.2026 17:10:23
NLudoO - Profil | St 4.2.2026 16:28:11
Njak41 - Profil | St 4.2.2026 11:38:34
Npytlák - Profil | St 4.2.2026 10:30:29
Chytali jsme na plavanou (samozřejmě bez papírů) a výhradně na živé nástrahy. Žížaly, larvy chrostíků, kobylky, mandelinky, co zrovna bylo. Pstruzi, parmy, tlousti, všeho bylo dost, parmy i kolem 70cm. Pstruhy jsme brali dom, parmy a jelce bral kamarád pro prase 😃 Porybny jsme znali, oni nás, vždycky jsme zavčas zdrhli a bylo to bez problému.
Dneska je tam díky kormoránům a morčákům hovno, co se nedá před zahajenou, to tam není.
NPavel Hošťálek - Profil | St 4.2.2026 10:05:07
Nlula - Profil | St 4.2.2026 9:57:43
Popřál jsem mu ať dává bacha a na rozdíl ode mě , který jsem tenkrát vyfasoval pár facek a zabavili pytlačku v té době jsem měl 6 roků , jsem šel spokojeně dál.
NJarin od Velké louže - Profil | St 4.2.2026 9:41:46
No a to jak píše kolega, tak to bylo v minulém století šedesátá léta a to už je opravdu promlčené a zůstává jen v našich vzpomínkách. Drobná omluva , ulovené ryby jsem nikdy nejedl a nejím dodnes vše jde zpět do vody
NVachyc - Profil | St 4.2.2026 9:27:37
NPiskořík - Profil | St 4.2.2026 8:25:18
NPoušťák - Profil | St 4.2.2026 8:13:23
Kde to žije - všechna témata
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













