- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vracení povolenek k lovu ryb: připomínka a nová pravidla při opožděném odevzdání
Diskuse k zápisu "Vracení povolenek k lovu ryb: připomínka a nová pravidla při opožděném odevzdání" v rubrice Bleskovky.
Autor diskuse: MAXXSKATER - Profil , 16.9.2025 všeobecné
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NThomic - Profil | Čt 18.9.2025 13:08:52
Knapík >> jen dodám- pokud vím, tak problém s tim jesenem je v tom, že výjimka není na revíry, ale na území kraje. Takze pokud revír zasahuje plochou do víc krajů, což se stává celkem pravidelně, tak na půlce revíru to platí a na půlce ne. Aspon co si podle nějakých diskuzí se ZPČ US z minulosti pamatuju.
NThomic - Profil | Čt 18.9.2025 11:08:24
Knapík >> ahoj, na to jsem já krátkej. Popisy revírů a nastavení BPVRP dělá v RISu uživatel revíru, je potřeba se obrátit na něj, pokud je nějaká pochybnost o tom jestli to tam má dobře.
Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 18.9.2025 10:24:06
Rožnovák >> jj šak přesně. Jeden dobrák to dělá pro MO zadarmo..a rada bude vybírat peníze na pokutách...aby se to tomu dobrákovi zadara líp dělalo :-)
(kdybych Zdeňu neznal.., nenapíšu dobrák ale vůl)
(kdybych Zdeňu neznal.., nenapíšu dobrák ale vůl)
NKnapík - Profil | Čt 18.9.2025 8:07:45
Thomic >> Ahoj, trochu z jiného soudku ...
Už to zkoušel řešit Pedro.
RIS u revíru Mže 4 uvádí : Jelec jesen zákaz lovu a ponechání
ale oproti tomu BPVRP
Výjimka k lovu mníka jednovousého a jelce jesena:
V souladu s ust. § 56 odst. 1 zákona č. 114/1992 Sb., byla udělena
výjimka ze zákazu stanoveného § 50 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb.,
k lovu mníka jednovousého a jelce jesena v Plzeňském a Karlovarském kraji s platností do 31. 12. 2030.
Na území Karlovarského kraje platí zákaz usmrcování a držení jelce jesena a mníka jednovousého.
Už to zkoušel řešit Pedro.
RIS u revíru Mže 4 uvádí : Jelec jesen zákaz lovu a ponechání
ale oproti tomu BPVRP
Výjimka k lovu mníka jednovousého a jelce jesena:
V souladu s ust. § 56 odst. 1 zákona č. 114/1992 Sb., byla udělena
výjimka ze zákazu stanoveného § 50 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb.,
k lovu mníka jednovousého a jelce jesena v Plzeňském a Karlovarském kraji s platností do 31. 12. 2030.
Na území Karlovarského kraje platí zákaz usmrcování a držení jelce jesena a mníka jednovousého.
NLojzaH - Profil | Čt 18.9.2025 7:16:04
iva >> To že nebude SUS prodávat elektronické povolenky máme BOHUŽEL potvrzeno, jak to bude u ostatních US nevím a v podstatě je mi to u prdele.
Nmaximotak - Profil | Čt 18.9.2025 1:18:02
FRANK71 >> tak potreba zapisu patnactihrouzka by mne fakt nenapadla, ani ve snu (kdyz jsem kdysi chytal na rybku, chytl jsem plotku nebo zakrsly zrcatko a behem par vterin uz bylo nastrazeno, zadny zasoby)...
to je jeste nekde legalni, takhle mala nastrazka?
jinak uz jsem nejak narazil na pokyn k zapisovani ryb jednotlive, misto klasicky hromadne (v papir. evidenci), ale bylo mi to fuk, stejne pro sve rybozrouty mensi ryby neberu, uz proto, ze v jednom pripade vzdycky a v jinem aspon obcas je cisteni na mne - tak at to aspon stoji za to... :)
to je jeste nekde legalni, takhle mala nastrazka?
jinak uz jsem nejak narazil na pokyn k zapisovani ryb jednotlive, misto klasicky hromadne (v papir. evidenci), ale bylo mi to fuk, stejne pro sve rybozrouty mensi ryby neberu, uz proto, ze v jednom pripade vzdycky a v jinem aspon obcas je cisteni na mne - tak at to aspon stoji za to... :)
NFRANK71 - Profil | Čt 18.9.2025 0:17:28
maximotak >> například: hrouzek 15 ks, 0,25 kg. Tam nejde napsat. Takže pro komunikaci s MO je to k hovnu.
NThomic - Profil | Čt 18.9.2025 0:00:33
Me baví jak se bavíte primárně o teorii, ale uniká vám praxe.
90% MO nedodržovaly pravidlo “nevrátíš = rok nechytáš” a v klidu tu povolenku vydaly, protože bez povolenky by přišly o brigády, tedy čistý příjem organizace.
Ty ostřejší MO si v rozporu s pravidly dokonce zavedly vlastní finanční sankce, které končily v rozpočtu MO, i když na neodevzdání fakticky tratil územní svaz (nedostaly proplacené docházky a úlovky z CS a CR povolenek).
Takze se tu jen bavíme o pravidlu, kdy člověk co poruší zákonnou povinnost aspoň přispěje do rozpočtu určeném čistě k péči o reviry. Rada z toho má kulový, protože i těch celosvazovek je to pravidlo že to navyšuje rozpočet CS rybolovu, tedy balíku peněz který se beze zbytku v redistribuci vrací územním svazům podle dochazek a úlovků na jejich revírech.
Ale stejně je to politika, kdy ta ošklivá rada posiluje vlastní rozpočet. No tak jo, s neznalostí struktury finančních toků ve svazu chápu že si to někdo může myslet, to že to je schopnej napsat nejakej funkcionář mě fascinuje.
90% MO nedodržovaly pravidlo “nevrátíš = rok nechytáš” a v klidu tu povolenku vydaly, protože bez povolenky by přišly o brigády, tedy čistý příjem organizace.
Ty ostřejší MO si v rozporu s pravidly dokonce zavedly vlastní finanční sankce, které končily v rozpočtu MO, i když na neodevzdání fakticky tratil územní svaz (nedostaly proplacené docházky a úlovky z CS a CR povolenek).
Takze se tu jen bavíme o pravidlu, kdy člověk co poruší zákonnou povinnost aspoň přispěje do rozpočtu určeném čistě k péči o reviry. Rada z toho má kulový, protože i těch celosvazovek je to pravidlo že to navyšuje rozpočet CS rybolovu, tedy balíku peněz který se beze zbytku v redistribuci vrací územním svazům podle dochazek a úlovků na jejich revírech.
Ale stejně je to politika, kdy ta ošklivá rada posiluje vlastní rozpočet. No tak jo, s neznalostí struktury finančních toků ve svazu chápu že si to někdo může myslet, to že to je schopnej napsat nejakej funkcionář mě fascinuje.
Nmaximotak - Profil | St 17.9.2025 23:51:46
u x a >> mozna na to casem taky dojde, umim si to predstavit pro "elektronicke" povolenky s online vedenym ulovkacem - kdyz bude moznost odecist ulovky presne k datu, kdy to bude potreba treba pro novy ZP....
NRožnovák - Profil | St 17.9.2025 22:49:49
eskymak Mrakomor >>
neber to prosím že te vysirám bo se známe- ale jen vysvětluju jak to je :-)))
pokud by vše zústalo při starém dle starých stanov, jež se kvůli tomu už 3x za 10 let měnily- ten kdo neodvzdal povolenku včas nebo vůbec- prostě neměl na další rok nárok- jednateli či jiný maniak z MO jež zpracovává evidenci a sumáře povolenek ubyla zbytečná práce a starosti s doprošováním se u rybářů aby laskavě povolenky navrátily aby mohl dokončit - TO co má i dle platné legislativy - a pokut potom netřeba. Největší prdel je že TO defacto dělal vlastně zadarmo a může se na členstvo a jeejich povolenky kdykoliv z vysoka vy... napsat nevráceno a příští rok nevydat:-))))-holt je TO asi charakter -pokuty jsou spíše motivační nástroj pro blbečky-aby nechytali na letošní povolenku ještě v únoru 2026- bacha na TO UXO :_)))) ano i TO se stává- zisk to moc nepřinese
neber to prosím že te vysirám bo se známe- ale jen vysvětluju jak to je :-)))
pokud by vše zústalo při starém dle starých stanov, jež se kvůli tomu už 3x za 10 let měnily- ten kdo neodvzdal povolenku včas nebo vůbec- prostě neměl na další rok nárok- jednateli či jiný maniak z MO jež zpracovává evidenci a sumáře povolenek ubyla zbytečná práce a starosti s doprošováním se u rybářů aby laskavě povolenky navrátily aby mohl dokončit - TO co má i dle platné legislativy - a pokut potom netřeba. Největší prdel je že TO defacto dělal vlastně zadarmo a může se na členstvo a jeejich povolenky kdykoliv z vysoka vy... napsat nevráceno a příští rok nevydat:-))))-holt je TO asi charakter -pokuty jsou spíše motivační nástroj pro blbečky-aby nechytali na letošní povolenku ještě v únoru 2026- bacha na TO UXO :_)))) ano i TO se stává- zisk to moc nepřinese
Niva - Profil | St 17.9.2025 22:09:39
u x a >> Povolenka je kolek. Na rok 2025 (6,7,..). Takže prostě ze zákona má platnost ten rok, kalendářní... nediskutuju, jestli je to dobře nebo blbě, ale funguje to tak a je to jiný, než dálnička třeba.
Niva - Profil | St 17.9.2025 21:31:35
ovčák >> Možná @u x a myslí od května do května? Mě jen napadlo.
Lojzo. Ne. Není všechno jako u vás.
Vracet se dají i krajské povolenky.
A povolenky jsou všechny (mohou být všechny) elektronické, proto se čekalo tak dlouho na změnu v zákoně.
Tak tu prosím nešiř dezinformace. Je možné, že váš ÚS nebude podporovat elektronickou variantu, ale to neznamená, že to tak bude mít celý svět:-)))
Lojzo. Ne. Není všechno jako u vás.
Vracet se dají i krajské povolenky.
A povolenky jsou všechny (mohou být všechny) elektronické, proto se čekalo tak dlouho na změnu v zákoně.
Tak tu prosím nešiř dezinformace. Je možné, že váš ÚS nebude podporovat elektronickou variantu, ale to neznamená, že to tak bude mít celý svět:-)))
Novčák - Profil | St 17.9.2025 20:43:30
u x a >> Povolenku si můžeš koupit kdy chceš, klidně v květnu. Na vrácení staré máš limit do…
Nebo se pletu?
Nebo se pletu?
NFRANK71 - Profil | St 17.9.2025 20:20:37
Pike >> nechci ti brát iluze, ale umí pěkný hovno, nástražní ryby tam nedáš. Jedině, že by si je zapisoval po jedné. Je to naprostý zmetek. Když jsem na to upozornil Kočicu, tak řekl, že je to jen ilustrační něco (v tom.smyslu.) Lidově řečeno k hovnu.
Nu x a - Profil | St 17.9.2025 19:56:30
Resco009 >> dálniční známku si koupím když ji potřebuju,proč si nemůžu koupit povolenku na rok když si jí koupím v květnu??
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












