Prut na sumcovou přívlač

Potřeboval bych poradit s výběrem prutů na sumcovlačku
Přehrada , rybník, sem tam řeka
Délkově do 2,4-2,5m
Nástrahy gumy , woblery , plandavky
Autor diskuse: DoDoS - Profil , 20.5.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nmurphyy - Profil | Čt 29.5.2025 8:40:05

kralicek >> jop, ale aj tak si myslim ze aj pri silnom ohnutom prute cez ktory zdolavas velku rybu a ta ryba taha cez cievku tak sa k tym max hodnotam brzdy nepriblizujes

    Nkralicek - Profil | Čt 29.5.2025 7:09:17

    murphyy >> povolovat nechces, ale ryba si stejne vezme i pres tu 30kg utazenou brzdu. A to klidne desitky metru.

      NKopov - Profil | St 28.5.2025 22:39:01

      P!F >> dokud bojuje je to dobrý. Když začne dělat tohle,tak se ze zážitku stává dlouhej horor😅.
      Ale to se bavíme o rybách 50 a víc kg.
      Ty 30kg jsou nahoru i na tom štikovým cajku. Nesmí tam teda být vázky,ale na takové vodě bych s tímhle vercajkem nechytal.

        NSethy - Profil | St 28.5.2025 22:13:52

        P!F >> přesně tak 😉

          NSethy - Profil | St 28.5.2025 22:12:49

          murphyy >> chytám většinou ze břehu. Hodím 50-70m a pak to podobnou hloubku propadne (na odklopnene cívce) asi tolik…

            NP!F - Profil | St 28.5.2025 21:59:54

            Sethy >> ako jasné, keď je budget problém, tak človek nemá na výber. Ako moja zostava z brehu pozostáva tiež z prútu čo je čínska cctina a nejak to neplánujem meniť, keďže asi 8 rokov nebol pri vode. Doma na sumce kašlem, jednoducho mám top zubáčovú vodu hneď za domom, nebudem sa snažiť o sumce, chytať metrovky a čakať na jednu slušnú rybu za sezónu. Ale skrátka zostava z brehu je prút do 200g ( reálnych ) a naviják kde je 200m pletenky na 40kg...

              NP!F - Profil | St 28.5.2025 21:54:25

              Kopov >> áno, presne to vysenie sumca dole v hĺbke a so zubáčovým cajkom ho nejde dvihnúť mám na mysli, to je úplne najhoršie. Dokonca to z lode ide zažiť aj s pevným hodne blbým cajkom...

                Notoš - Profil | St 28.5.2025 21:48:53

                murphyy >> měls někdy na prutu delfína? 300 metrů šnůry za pár vteřin vymotaných a pak se ti nakonec i vysměje...
                :-))

                  Nu x a - Profil | St 28.5.2025 21:42:26

                    Nmurphyy - Profil | St 28.5.2025 21:39:22

                    Sethy >> ok a k comu viac ako 100m snury? aby si mohol rybe povolovat? :)

                      NSethy - Profil | St 28.5.2025 21:33:05

                      murphyy >> nestačil. Na tak malej naviják bys nedal ani 100m požadované šňůry, nehledě na brzdu.
                      Borek ví o čem mluvím. Ja na to přišel, taky hodně rychle a 6000ku už mám na moře jen na light prutě 😉

                        NAngler76@ - Profil | St 28.5.2025 19:44:07

                        Chlapy klobouk dolů před Váma.Moje záda by tohle bohužel už nedala a to nemám ještě 50ku v týle...Sumcovláčka holt není pro děcka:-)

                          Notoš - Profil | St 28.5.2025 11:17:13

                          kralicek >> ...už jen ta ryba na tom prutu chybí...
                          :-))

                            Nkralicek - Profil | St 28.5.2025 11:11:00

                            otoš >> ano, to souhlas.

                              Notoš - Profil | St 28.5.2025 11:05:47

                              kralicek >> :-)) ...na Dyji nebo řeku Moravu dostačující...žraloka jsem tady ještě neviděl...
                              :-)))

                                Nkralicek - Profil | St 28.5.2025 10:57:04

                                otoš >> Kinder size :-D

                                  Nkralicek - Profil | St 28.5.2025 10:56:53

                                  murphyy >> v tomto případě si moc vybírat nemůžeš. Jsou jenom dva navijáky, který davaj smysl (Saltiga a Stella SW ve velikosti 10000 nebo větší), ostatní je kompromis. A prut potřebuju cestovní (4 díl) s délkou 2,4-2,8 m a s odhozem do 200-300 g (házej se reálně nástrahy do 200g). Když prohledáš net, tak zjistíš, že něco se dá použít od Shimana (STC), ale je to kompromis a láme se to. Pak je třeba Westin, ale tam nepochopili, co znamená cestovní prut a 230 cm prut je třídílnej a nevejde so do žádný normální tašky. Nebo se plácneš přes kapsu a koupíš třeba HR (400-500 EUR). Nic dalšího použitelnýho na trhu v Evropě není. Fakt to neni tak, že si můžeš v rámci daných parametrů nějak moc vybírat. Kdyby se dalo pohodlně cestovat s dvojdílama, tak by byl výběr u prutůl o něco lepší, ale u navijáků ne, tam jsou pořád pouze dva, co za to stojej.

                                    Notoš - Profil | St 28.5.2025 10:50:05

                                    kralicek >> 6000 PG

                                      Nkralicek - Profil | St 28.5.2025 10:48:58

                                      otoš >> ten TP je ale nějaká 5000?

                                        Nmurphyy - Profil | St 28.5.2025 10:48:57

                                        kralicek >> osobne ak to ma byt privlac by som postupoval inak, kazdych 100 g dole by bolo pre mna dobrych, a aj na extrem podmienky pokial by neslo o kapacitu (lov v hlbkach) tak by mi museli stacit navijaky 6000 - 8000, ale jasne mozno praxou by som casom prehodnotil, len pisem moj nastrel ako by som to mal nateraz, a aj na take vody sa ani nechystam takze to ide aj tak mimo :)