Prut na sumcovou přívlač

Potřeboval bych poradit s výběrem prutů na sumcovlačku
Přehrada , rybník, sem tam řeka
Délkově do 2,4-2,5m
Nástrahy gumy , woblery , plandavky
Autor diskuse: DoDoS - Profil , 20.5.2025 dravci - náčiní, doplňky

NUrbo - Profil | Pá 23.5.2025 13:30:07

Alabalik >> mpp má stejný očka jako sg2/4. Troufnu si říct, že blanky sg2 a mpp2 jsou také shodné. Pevnosti oček na sg se neboj. Zatím nebyl problém. Spíš to přes ně může v případě tlusté šňůry hůř lítat, ale žádný drama.

    NAlabalik - Profil | Pá 23.5.2025 13:02:54

    Ondravole >> Má dost velká očka? Sháním do zálohy něco lehkého na čem lze použít i fakt tlustou šňůru.

      NAlabalik - Profil | Pá 23.5.2025 12:59:54

      Dotaz: Nepamatuje si někdo, zda pruty Mpp2 do 100 a 150g v délce 259 cm měly bytelnější (větší) očka jak ty dnešní levné řady SG2 a SG4? Případně bych o nějaké bazarové 150g uvažoval...

        Nmurphyy - Profil | Pá 23.5.2025 12:48:26

        daiwa55 >> ked som videl hell cat hned som si pomyslel ze to bude mat okolo 300g, no a je to este lepsie :) Hmotnost prutů : 444g

          Ndaiwa55 - Profil | Pá 23.5.2025 12:25:54

          DoDoS >> zkus Hell-Cat prut Chimera Spin Light 2.65m 60-120g, 2 díl. https://www.sumcari.cz/Hell-Cat-prut-Chimera-Spin-Light-2-65m-60-120g-2-dil-d41519.htm. mám ho a jsem s ním spokojen.

            NOndravole - Profil | Pá 23.5.2025 11:36:21

            milanpindryc >> potvrzuji, tez jsem ho koupil pouze na ucely sumco vlacky a max spokojenost

              Nmilanpindryc - Profil | Pá 23.5.2025 8:38:23

              DoDoS - >> mam ho vyzkousenej, sily ma dost a dokaze celkem dobre nahazovat i lehci nastrahy jako voblery. Coz u prutu do 150g byva problem.

                NDoDoS - Profil | Čt 22.5.2025 15:38:59

                robbie >> kouknu se na to

                  NKopov - Profil | Čt 22.5.2025 11:39:01

                  milanpindryc >> jj. Já mám i sg 2. Ten prut jako takový super,ale to první velký očko- dal jsem větší naviják a v tom očku se to pere. A u sg4 tam už mám teda kol oček popraskaný lak a ta velikost v mrazu a nebo při větším suku snury s fluosem taky nic moc. To soudruzi trochu posrali. Jinak pruty dobrý.

                    Nmilanpindryc - Profil | Čt 22.5.2025 11:23:55

                    Kopov >> nejhorsi je to prvni(nejvetsi) musel sem ho na nekterejch menit protoze se to pralo s navijakem a pri kazde otocce to cukalo.

                      NPedro1 - Profil | Čt 22.5.2025 9:58:58

                      whitehunter >> Tohle nejde vyhrát, pravděpodobně ani remizovat:-)

                        Nwhitehunter - Profil | Čt 22.5.2025 9:55:26

                        jurasoft >> jojo, to jsou ty lidi, co se tím živí? Nemají to jako koníček, ale když nenachytají, tak nejí? :)

                          Nwhitehunter - Profil | Čt 22.5.2025 9:13:04

                          jurasoft >> jako že jsou tisíce lidí (jak jsi psal, že cena prutů je vždy nízko, protože to lidi používají na obživu - to to ty firmy asi nedělají pro pár lidí), který pomocí prutů a navijáků chytají ryby a pak je prodávají na trhu nebo zprostředkovatelům? Jako viděl jsem soustu profesionálních rybářů po celym světě, ale vždycky používali sítě nebo long line...

                            Nrobbie - Profil | Čt 22.5.2025 9:11:00

                            DoDoS - >> Môžem doporučiť ABU, ja mám tento https://www.abugarcia-fishing.eu/products/svartzonker-classic-motoroil-spin-rod-1539796?variant=39555523150023
                            alebo s väčšou vrh.záťažou https://www.mlsport.cz/abu-garcia-beast-x2-2-59m-50-140g/ .Oba sú postavené na 30T blankoch.

                              Nwhitehunter - Profil | Čt 22.5.2025 8:57:33

                              jurasoft >> jako že komerční rybáři využívají pruty a navijáky? No nic... BTW i mořské pruty se dají pořídit vcelku kvalitní. Třeba takovej zenaq...

                                NTom - Tuk - Profil | Čt 22.5.2025 7:31:31

                                Brian >>
                                Njn, SG jsou nepochybně dobré pruty za dobré peníze, ale na moje gramlavé ruce to zkrátka není.
                                Mě 2 ze 4 luply o rybu kvůli "překrutu - jednou nešikovný zásek s vobíkem a jednou při chromajzláckém přesedávání si v lodi když mě ryba objela. Zkrátka nedaly to kvůli zkrutu. Další dva při silných náhozech - někde v průběhu času dostaly ťukanec a smyčec japonec lívanec.
                                "Moji" chlapi s SG také experimentovali asi před 5 roky a nechali to být. Nezkoumal jsem proč. Teď jedou v Dragonech a snad pohoda džez.
                                Ale tohle je pro každého soudruha rybáře výzva osobní, pokud má v palici zatmění a nestačí mu SONA Tele z '80. A je nás takových pacošů většina myslím =))))))

                                  NBrian - Profil | Čt 22.5.2025 7:17:39

                                  Tom - Tuk >> Díky za rady a vlastní zkušenosti s těmito pruty, s SG2 mám odchytány 2 sezóny, SG4 mám pouze vyzkoušené. Budu se snažit k nim chovat jak doporučuješ. Charisma mě neseděla, ale věřím, že snese hodně hrubé zacházení.

                                    NTom - Tuk - Profil | Čt 22.5.2025 7:09:30

                                    Tom - Tuk >>
                                    SG prodáno vyřízeno. Děkuji.

                                      NDoDoS - Profil | Čt 22.5.2025 7:00:42

                                      Tom - Tuk >> trošku jsem zaskočený z toho co jsi napsal ohledně to SG