Prut na sumcovou přívlač

Potřeboval bych poradit s výběrem prutů na sumcovlačku
Přehrada , rybník, sem tam řeka
Délkově do 2,4-2,5m
Nástrahy gumy , woblery , plandavky
Autor diskuse: DoDoS - Profil , 20.5.2025 dravci - náčiní, doplňky

NTom - Tuk - Profil | Čt 22.5.2025 5:57:33

Brian >>
Jj, lehounké jsou tyhle SG a taky celkem rychlé jsou, za rozumné peníze, ale mají jedno ALE.
Pokud se k nim jeden nechová jako ke košíku vajec tak jdou do kopru ajncvaj.
Jsem na pruty (lodě, auta, mota... prostě k věci) strašné prase a jsem si jistý že nejsem sám = po 4. zlomeném SG už nevrmór. Jsou velice křehké a citlivé na úder, ať už je to větev nebo debil při nakl/vykl do/z auta. Jakož samozřejmě i mraky jiných značek tohoto stylu materiálu.
Charismou (například) snadno rozeženeš stádo (ano, vím že smečku) šakalů u Dunaje a chytáš s ní dalších 15 roků jakobynic.
Nebudu se hádat, jen jsem dal svou zkušenost s - podle mého mínění - "přeuhlíkovanými" klacíky.
Kdyby měl někdo zájem - prodám svůj definitivně poslední SG. Nedobitý, min chytaný (měl jsem strach) nepoškozený =)
SG MPP2 6'6''/259cm/100g chytaný, bez poškození. Ješte je místy prodáván bajvoko kolem Kč 1.300,- Nechám jej za Kč 700,-
K mání kolem Vysokého Mýta, kolem Přerova, v Brně, kolem Karviné, u Plzně nebo na trase Komárom (Hlohovec) - Blava - Pha - U. n. L.
Posílat jej nebudu, jsem líný balit.

    Novčák - Profil | St 21.5.2025 22:29:19

    Každá značka bude mít v nabídce prut dle Tvých požadavků.
    Tady se dočteš, co komu vyhovuje a proč. Zároveň zjistíš, že každýmu vyhovuje něco jinýho.
    Já jsem si po přečtení recenzí a obrovské chvále koupil Sportex Black Pearl Maxx (aspoň myslím, že se tak jmenuje).
    Sezónu jsem odchytal, ale nevyhovuje mi. Pro mě těžkej, ne moc citlivej špalek. Oproti tomu spousta jiných chválí tyhle pruty do nebe, tak si vyber.
    Asi je fakt nejlepší v nějakým rozumným obchodě osahat, co mi sedí do ruky a pak se s tím naučit chytat.

      NKopov - Profil | St 21.5.2025 22:07:33

      Brian >> je to dobrej klacík za rozumný peníz. Mam jich víc v různých gramazich .Ale neskutečně mě na tom štvou ty malinký očka.

        NPaul van Drax - Profil | St 21.5.2025 21:47:49

        DoDoS >> ja su maximalne spokojeny s kev nitro 270 cm, 100 g. V Deutschlansu ho sezenes za 200 ecek.

          NFRANK71 - Profil | St 21.5.2025 20:36:35

          kubas. >> 🤣🤣

            Nyarda_1 - Profil | St 21.5.2025 20:35:47

            otoš >> Existuje Gamakatsu 120 g Boat verze 240 cm, ten by 150 + vyndal ještě líp. Na větší už jedině Waller 8-)

              Nkubas. - Profil | St 21.5.2025 20:25:15

              FRANK71 >> To jsou všechno pomluvy a fámy ;-).

                Nkubas. - Profil | St 21.5.2025 20:24:46

                Pedro1 >> Nikde jsem nebyl a ta částka taky nesouhlasí :-))).

                  NFRANK71 - Profil | St 21.5.2025 20:22:07

                  Pedro1 >> Kubas už jich vyhnal. 😄

                    NPedro1 - Profil | St 21.5.2025 19:55:13

                    milanpindryc >> Škoda, že legendy z MRKu odcházejí kvůli takovým, jako jsi Ty, nebo Kubas:-(((

                      Nkubas. - Profil | St 21.5.2025 18:28:25

                      milanpindryc >> Ano, neochvějná špička evoluce :-))).

                        NDoDoS - Profil | St 21.5.2025 18:12:25

                        Tak co chlapy po čem se tedy podívat?

                          Nmilanpindryc - Profil | St 21.5.2025 17:40:36

                          kubas. >> Slammer 360, Charizma a snura kg strong :-) to nezestarne nikdy!!!

                            Nsiluri - Profil | St 21.5.2025 17:38:41

                            čolkař,zloch >> jasne moze byt, toto boli len nase skusenosti z mozno nejakej zlej varky a ked to citam tak si spominam presne aj na tu "rychlost" odozvy :) Uznaj ze po takych skusenostiach uz clovek radsej siahne inde

                              NDoDoS - Profil | St 21.5.2025 17:32:25

                              Pedro1 >> mrknu se na to

                                Nčolkař,zloch - Profil | St 21.5.2025 16:51:07

                                siluri >> tak nevím, chytám Huprovky 10-12 let, mám je v různých průměrch na 5-6 navijácích, vnuk na 3 + x kamarádů, odchytal jsem s nimi kromě vod u nás asi 8x Španělsko a nikdy nebyl problém s pevností natož nějaké uzly... jediný problém byl občas s jeho webem který nebral objednávky a telefon marně zvonil, ale za ty šňůry bych dal ruku do ohně 👍

                                  NBrian - Profil | St 21.5.2025 16:07:44

                                  siluri >> Berkey 0,40.

                                    NDoDoS - Profil | St 21.5.2025 15:32:34

                                    Já jsem se koukal na Sportex Black Pearl Maxx 80 g , Westin Powercast W3 nebo W6 40-130g
                                    Ale nevím zda by to byly vhodní kandidáti

                                      Notoš - Profil | St 21.5.2025 15:11:39

                                      Angler76@ >> Akilas je dobrý proutek! Primárně ale nebyl určen na sumcovláčku. Já ho chytám dodnes hlavně candáty a štiky. Má pevnou páteř a na větší vzdálenost v pohodě prosekneš většího candáta. Je i docela citlivý, je to především prut na gumy...Myslím si, že v gramáži 80 sumec kolem 150 + čísel se dá zdolat naprosto v pohodě. Jako na samotný lov sumců jsou dnes samozřejmě i vhodnější pruty.

                                        Nsiluri - Profil | St 21.5.2025 15:05:29

                                        čolkař,zloch >> brrr, huprovka, porad ma striaslo. Znamy mal 3 naviny z toho 1 dosla hrubsia nez bola objednana, a na zvysnych 2 navinoch boli nejake "suky" jak v dreve kazdych x metrov, 2 x to v tom prasklo na rybe, hned isli vsetky 3 naviny do kosa