Lepenie zakladne na gumovy cln?

Caute borci, potrebujem zalepit Fasten zakladnu 110x110mm na PVC gumovy cln. Kedze nemam s lepenim na cln extra skusenosti, tak sa chcem opytat, ci tu zakladnu mam lepit na cln v nafuknutom stave alebo to mozem lepit vo vyfuknutom stave?

Lepidlo mam na to, aj postup ako robit s tym lepidlom som si nastudoval. Vdaka za odpoved.
Autor diskuse: BigFlies - Profil , 18.5.2025 všeobecné - náčiní, doplňky

NBigFlies - Profil | Po 19.5.2025 8:15:07

bart.bm >> tento fasten, ten vodič na lano kotvy so stop systémom mám práve doma a toto chcem teraz lepiť na predok člna do fasten základne. Inak lepil som už niečo na čln a doporučili mi v obchode na PVC čln lepidlo PVC Adhesive Mr. Kraken, dá sa použiť ako jednozložkové aj ako dvojzložkové, doporučili mi, že ho treba použiť ako dvojzložkové a drží to ako ďas. Bol som to testnúť. Lepil som ucho /držadlo-rúčku/ na čln.

    NBigFlies - Profil | Po 19.5.2025 8:10:03

    Pvl >> nie, problém bude tam, že ja som to správne asi nepochopil a dedukoval som niečo iné. Ale lepšie radšej si niečo overiť, ako hŕŕŕ to zalepiť a potom sa už s tým nedá nič robiť. Keď človek robí niečo prvýkrát, stáva sa, že sa ose....

      Nbart.bm - Profil | Po 19.5.2025 8:09:38

      BigFlies >> díky, tak teda kouknu až bude čas jak to lepí. Mám Ventus 230 z Decathlonu.

        Nbart.bm - Profil | Po 19.5.2025 8:08:11

        Pindˇa >> ty tak mě tento systém zaujal že jeden asi na echolot a druhý havten bezmek pro ukotvení člunu při vyvážce když bude foukat,abych mohl v klidu položit.

          NPindˇa - Profil | Po 19.5.2025 8:07:41

          BigFlies >> Pochod myšlenek jsi měl dobrý je potřeba to dobře promyslet, pár korun to zrovna nestojí. Já lepil tři základny a jednu šrouboval na zrcadlo z venku pro držák sondy. Vše jsem proměřoval centroval a stejně jsem až na vodě zjistil, že ty dva boční po osazení nějakym příslušenstvím mi zavazi při pádlováni, tak jsem pak na echo přikoupil ten demontovatelný na zrcadlo, nebo na lavičku

            NPvl - Profil | Po 19.5.2025 8:00:46

            BigFlies >> 22:29:15 ?? Možná je to jen kvůli ceně ?? Já jsem koupil auto (nebylo nové ,ale takřka ) nemělo zadní plato .pátých dveří První moje úvaha byla že jej první majitel někde zašantročil . Omyl plato tam už nebylo ani u nového .Taky jsem se divil . Později jsem se dozvěděl ,že třeba některá Citiga plato neměly Kvůli celkové ceně :o§))) EDIT : zdá se to jako kravina ,ale je tak -bohužel

              NPindˇa - Profil | Po 19.5.2025 7:49:46

              Ok už to čtu

                NPindˇa - Profil | Po 19.5.2025 7:48:19

                BigFlies >> O těch zátkach jsi něco zjistil, co tím bylo myšleno?

                  NBigFlies - Profil | Po 19.5.2025 7:46:23

                  Pindˇa >>ahoj, tak možno to nakoniec pramení z môjho nepochopenia veci. Ja som myslel, že dole na tú plochu, na ktorej sa to lepí a sú tam tie otvory, kde vidno skrutku a maticu, že sa dávajú ešte nejaké záslepky. Že, keď to lepíš, aby ti tam nezašiel lep a potom napr. pri prípadne výmene toho zámku na základni to nepovolíš, alebo, keď to povolíš, že vypadne prípadne tá matica odtiaľ. Avšak pravdepodobne oni myslia, aby tam človek nezabudol dať tie matice, ktoré sú tam ale už nainštalované. Ono, keď tam človek dá správne lepidlo, tak to nezatečie dovnútra a jednu tú skrutku som včera povolil a matica nevypadla z tej základne, takže to je asi v pohode a netreba tam nič dávať. Takže asi som mal len prílišné pochody myšlienok, že čo keby náhodou :-)

                    NBigFlies - Profil | Po 19.5.2025 7:40:17

                    bart.bm >> ahoj, zisťoval som to včera na FB a bavil som sa aj s kámošom. Nedávať na balón, vraj to nedrží dobre, treba lepiť lepidlom na člny. Možno na iný povrch ako PVC (kov, drevo alebo tak) to drží, ale že na balón nedávať túto samolepiacu.

                      NPindˇa - Profil | Po 19.5.2025 7:38:14

                      bart.bm >> Co to ponese?

                        Nbart.bm - Profil | Po 19.5.2025 6:49:36

                        Dotaz. Má někdo tenhle? Jak to drží na gumáku?

                          NPindˇa - Profil | Po 19.5.2025 6:39:56

                          BigFlies >> Já myslel že píšeš o téhle zátce, tak to nevím co je ťim myškené, já tam u toho taky nic neměl, nebo si to už nepamatují. Dej fotku té tvojí zhora i zespodu.

                            NBigFlies - Profil | Ne 18.5.2025 22:29:15

                            Pindˇa >> Celkom nechapem, ze kupim si produkt, mam to tam dat a ono to nie je sucastou balenia. A ani som origo tie zatky nikde nenasiel na nete.

                              NBigFlies - Profil | Ne 18.5.2025 22:18:07

                              Pindˇa >> na tom videu tam prave tie zatky nema, zo spodnej strany. Mozno nie je nutne ich tam dat, ale pisu to na tej zakladni.

                                NPindˇa - Profil | Ne 18.5.2025 21:53:34

                                BigFlies >> Já měl ty základny i se zátkama bral jsem je někde u Poláků, když se tady ještě neprodávaly, ale jsou to tyhle co je má Rafan na videu
                                https://youtu.be/aWBtJiS02ZE?si=ZJYzKNfvW5SkV1uB

                                  NBigFlies - Profil | Ne 18.5.2025 21:42:55

                                  Pindˇa >> este by ma zaujimalo, tie zatky do tej zakladne si tam daval? Ak ano, odkial si ich mal, lebo zakladnu mam, ale bola bez zatok. Vsimol som si, ze je tam napisane, ze dat tam pred lepenim zatky.

                                    NBigFlies - Profil | Ne 18.5.2025 21:33:44

                                    Pindˇa >> vdaka, ze ma nenapadlo pozriet na youtube 🙃

                                      NPindˇa - Profil | Ne 18.5.2025 19:44:44

                                      BigFlies - >> Já je lepil na nafouknutý člun i na různých videiich na youtu.be to dělají tak. Je jich tam hromada
                                      https://youtu.be/UxtVcTS9M3Y?si=Lp8sUw_LVeGx1v4b