Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Flip - Profil | Út 16.12.2025 20:43:50

yarda_1 >> v nejhorším řeka jako zachranná brzda.

    yarda_1 - Profil | Út 16.12.2025 18:33:15

    Esox >> Nooo, to nevím, ale není to ta poslední řada. Řekl bych, že je gramáží akorát. Dojmem je to ovšem rybářské porno 8-)

      Esox - Profil | Út 16.12.2025 15:40:53

      yarda_1 >> to je ta z toho pěkného Shimano videa na prezentaci Vanquishe, že? Takže je reálné tužší než 15g?

        yarda_1 - Profil | Út 16.12.2025 15:02:32

        Flip >> Budu o víkendu tam u vás, tak zkusím, co je na tom pravdy :-)

          Flip - Profil | Út 16.12.2025 14:36:33

          yarda_1 >> držím palce. Snad ty velké pruhy najdeš. Tady je to vysloveně okouní čudlařina. Ale nechtěné kudly při chuti jsou.

            yarda_1 - Profil | Ne 14.12.2025 8:29:43

            Popik >> Pardon nedá mi to, když na to zpětně koukám, neparafrázovat hlášku japonského (!) mistra meče z Kill Billa: "To máte asi pěkné okouny, když potřebujete od Shimana Poison Adrenu" :-) Dnes teprve zkouším, dám echo.

              Flip - Profil | Ne 14.12.2025 0:34:27

              Mám dojem,že ta letošní ,,správná" okounová sezona byla sakramentsky krátká. Letos to bylo přímo z léta do zimy. Nevím jak vy ale já určitě pamatuju lepší roky.

                murphyy - Profil | Ne 30.11.2025 12:49:24

                Popik >> aj ja, na okouny mam zodias :) adrena na zubace tiez fajn, ale zistujem ze este viac mi vyhovuje sportex graphenon 20g 270, super prutik tiez, uz viem ze to bude moj primarny prut na dalsi rok :)

                  yarda_1 - Profil | Ne 30.11.2025 8:55:37

                  Popik >> Tak můj ideál bude Švédsko a u nás kajak. V prvním velcí okouni jsou a v druhém to může vzít i něco jiného. Ten prut je citlivý i silný. Tak uvidíme.

                    Popik - Profil | Ne 30.11.2025 6:57:54

                    yarda_1 >> to u vas mate asi velky okouny. Ja si to ponechal jako candatovku 🙃.

                      Flip - Profil | So 29.11.2025 20:06:50

                      yarda_1 >> každý rok před Vánocema přijde obleva-takže šance existuje. Musím přece také ještě vyžehlit toho vánočního násaďáka.😂

                        yarda_1 - Profil | So 29.11.2025 19:48:21

                        Flip >> Jestli najdu vodu, tak určitě vyzkouším :-)

                          Flip - Profil | So 29.11.2025 19:42:18

                          yarda_1 >> vyzkoušej a podej hlášení. Aby bylo zase o čem přemýšlet.😂 PS. barví všechny.

                            yarda_1 - Profil | So 29.11.2025 19:39:14

                            Flip >> Tohle je Sic Braid od Berkley, nosnost 6 kg udávají, průměr vypadá jak udávaný, trošku barví, hladkost fajn, tak uvidíme.

                              Flip - Profil | So 29.11.2025 19:30:25

                              Bulda 64 >> každopádně se mi potvrdilo,že pokud nepotřebuju nějak extra daleko házet,třeba u nás na Lužnici nebo nějaké jiné řece,tak je spolehlivější z hlediska oděru nějaká čtyřpramenná. Tyhle osmičky a více pramenné lépe prochází očky a možná nejsou tak slyšet a určitě létají o něco dál. Ale jsou zase méně odolné. Takže kolikrát udělá víc práce ta levnější lajna. A také je tam jedna podstatná věc, že se ty čtyřky lépe drží toho deklarovaného průměru.Takže většinou odpovídají více realitě.

                                Bulda 64 - Profil | So 29.11.2025 19:23:28

                                Donrybarios >> jj, zrovna na to čučím.. nějaká modravá, ta by mohla být vidět líp jak ta růžovka.
                                A když vybledne, tak max do běla a to je taky v pohodě. Díky

                                  Flip - Profil | So 29.11.2025 19:21:54

                                  Bulda 64 >> jak píše kolega-ta morning coastal má dle tvrzení Radka i jedno namáčení navíc. Používám ale obě a připadá mi to stejné.

                                    Bulda 64 - Profil | So 29.11.2025 19:08:28

                                    Flip >> Ahoj

                                    Už dělají tu w10-ku i v jiné barvě než v té buzi ??;), nevíš?

                                      Flip - Profil | So 29.11.2025 19:07:35

                                      Dneska jsem hodil oko na pískovnu a říkal si,že třeba mrazu odolala. No, s hokejkou a pukem bych tam udělal větší parádu-neodolala. No nic budu muset nalézt náhradní program na tekoucí vodě.