Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nmaximotak - Profil | Út 23.12.2025 12:04:15

Flip >> taky uz mam nakoupeno, az po strop (no, snad jen nekdy asi nejakou morskou osmdesatiliberku na fakt velkou rybu a jeden, dva SW Fly utahovaky...), dokonce jsem ted poridil i zasobu wobu (vlastne jde tedy o jedineho, zato ale v asi 20+ kopiich - dost mu verim, i kdyz jeste nebyl ve vode ;) - vypada vicemene jako plotka, je plovouci, ale s velkou lopatou, mel by jit udajne aspon do 4 m - tim pokryju skoro vsecko, aspon na stojaku, ale ani na rekach myslim nebude spatnej) :)

    NFlip - Profil | Út 23.12.2025 11:13:25

    yarda_1 >> Do nového roku jsem si dal předsevzetí,že do vláčky už nedám ani korunu. Těch 15-17 prutů co tu mám, mně musí stačit do konce života. Příští rok zase o něco víc směřuju na židličku. Koupil jsem si dva 6-8 metrů dlouhé pruty na vyvěšenou rybku. A když to nepůjde po dobrém,tak to půjde po zlém.😂. Letošní rok s vláčákem a naháňka pruhů mě opět přesvědčil,že líp už bylo a je to rok od roku horší a horší.

      Nafjee - Profil | Út 23.12.2025 11:08:56

      Popik >> koupil jsem skyline na torzitech ve dvou gramážích a nějakou dobu u nich určitě zůstanu, na takové to jemnější chytání mi to velmi sedlo.

        Nyarda_1 - Profil | Út 23.12.2025 10:47:28

        Flip >> Mrknul bych na Daiwa Chebujig 2024, ten jsem i zkoušel, pak za půlku důchodu (průměrného, u tebe nevím :-) ) by byl HR Innovation 4 - 21 g, to by asi líp řekli kluci v Hearty Rise diskusi a Barsch Alarm 233 cm 5-15 g od J.Dietela, delší už jsou spíš candátového charakteru. Tak ať máš co přes Vánoce studovat.

          NFlip - Profil | Út 23.12.2025 10:38:52

          Popik >> To máš pravdu. Bohužel. A navíc aby ještě nestál polovičku mého důchodu.

            NFlip - Profil | Út 23.12.2025 10:37:41

            yarda_1 >> Některá ta Daiwa zase tak špatná není. Mám tu od nich ten Prorex Sensor Spin 270cm do 10 gramů. Není to špatný prut. Je to spíše gramáž 15+ ale s tím se počítá. a hlavně nestojí majlant.Bohužel jeden prut nedělá ten výběr o kterém jsem mluvil. Ale asi jsem moc náročnej.😊

              NPopik - Profil | Út 23.12.2025 8:33:39

              Flip >> udelat dobre dlouhy citlivy rychly tenky a hezky prut nebude az tak jednoduche...respektive tento svaty gral jsem jeste nenasel.

                Nyarda_1 - Profil | Út 23.12.2025 8:01:41

                Flip >> Tak to přichází v úvahu HR nebo BA (Barsch Alarm), pokud tedy nechceš 3 m (protože to by byla zase Daiwa :-) )

                  NFlip - Profil | Út 23.12.2025 3:53:30

                  Navrc >> Měl jsem už tu Adrenu v ruce. Moc povedený prut to je to . Bohužel na moje gusto v těch nižších gramážích postrádá patřičnou délku. Bohužel je to současný nedostatek většiny výrobců. Pár vyjímek se jistě najde ale chybí větší výběr.

                    NNavrc - Profil | Po 22.12.2025 19:07:38

                    Esox >> Vyloženě na okouny bych vzal adrenu do 10gr. Ta 15gr je takový univerzál okoun - candát - štika v českých podmínkách 😃

                      NP3 - Profil | Po 22.12.2025 15:58:39

                      yarda_1 >> mám tam šňůru 0,08 a jigovky 2,5 až 5g házím i 40m s nastrahou . Měřeno.Ale musí na to bejt i podmínky.

                        Nyarda_1 - Profil | Po 22.12.2025 15:49:11

                        P3 >> Taky pěkný :-) Jak ten HR RF hází daleko? Uvažuju o něm do budoucna na nějaká pstruží jezírka mimo ČR, kde jsou ty větší ryby dál od břehu...

                          NP3 - Profil | Po 22.12.2025 15:01:46

                          yarda_1 >> moc pěkná sestava 👍Já mám na okouny Hearty Rise Rock'n Force II 2.43 m 2 - 12 g a Vanquish 3000 fc (5,8:1 převod.)Na jejich běžnou velikost,ale zvládne to i 85 štiku jak nic

                            NFlip - Profil | Po 22.12.2025 13:44:06

                            Cíl Vánoc splněn a můžu se zase věnovat do konce roku pruhatým predátorům. Po několika čistých průstřelech jsem dneska v poledne v částečně zamrzlé pískovně konečně chytil toho štedrovečerního násaďáka. Nikdy bych nevěřil jak takový 50 cm kapřík může v tom svinském počasí potěšit. Byl to jedinej záběr po třech hodinách a já se při zdolávání klepal jako začátečník aby mi nespadnul.😂

                              Nyarda_1 - Profil | Ne 21.12.2025 23:32:57

                              P3 >> Jojo. Naviják je Daiwa Luvias 3000 kvůli barevnému sladění a že je to kombo na gumy.

                                NP3 - Profil | Ne 21.12.2025 23:02:26

                                yarda_1 >> To máte ten 5-15? A co máte na něm za kolovrátek?

                                  Nyarda_1 - Profil | Ne 21.12.2025 22:18:59

                                  Esox >> Je to prut na větší okouny (kterého jsem na něm ještě neměl), který v nouzi zvládne i štiku a candáta :-) Ta citlivost a akce je neuvěřitelná plus síla na tu gramáž taky, nevzít ta štika okounovou gumu na floroši, tak šla z vody rovnou.

                                    NEsox - Profil | Ne 21.12.2025 21:51:59

                                    yarda_1 >> a jaké jsou pocity? Je to tedy okounový prut nebo vůbec?

                                      NFlip - Profil | Ne 21.12.2025 20:23:17

                                      yarda_1 >> jak říkal můj děda:,,lepší blecha v zelí jak žádný maso". Já se teď marně pokouším o násaďáka k štědrovečerní večeři. Už jsem obdržel dva čisté průstřely.

                                        Nyarda_1 - Profil | Ne 21.12.2025 15:59:34

                                        Tak konečně prut pokřtěn něčím, co má normální a ne požerákové zuby😊 Sice trochu divnej okoun, ale vytažený hned vedle dvojitého rybičkáře, tak mi nebyla líto ani zmasakrovaná guma😉