Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NFlip - Profil | So 29.11.2025 19:04:42

yarda_1 >> tak to jó pouhý klam a mam fotky.😊 Průměry 0,08-0,10 Westin W10 používám na okouny běžně. Po všech těch pokusech s lajnama mi ta W10 vychází v globále nejlépe. Každopádně příště vyzkouším i nějakou doporučovanou z Alíka.

    Nyarda_1 - Profil | So 29.11.2025 18:01:24

    Popik >> 5 - 15 g, 229 cm. Vyšel ti tip s prutem mimochodem :-)

      Nyarda_1 - Profil | So 29.11.2025 18:00:27

      Flip >> Zkresleno, 0,08 mm pletenka, počítám, že se občas připlete, zejména na sever od nás, štika.

        Nčolkař,zloch - Profil | So 29.11.2025 17:48:16

        Flip >> jj, ten návin kmene mne vzhledem k lovu okounů také zarazil🤔

          NPopik - Profil | So 29.11.2025 17:04:18

          yarda_1 >> kolik gramu?

            NFlip - Profil | So 29.11.2025 15:49:05

            yarda_1 >> mě by spíš než ten Mercenes zajímal ten drát na který chytáš ty okouny. Zřejmě ta fotka to zkresluje ale vypadá to jako lano od jeřábu.😂

              Nyarda_1 - Profil | So 29.11.2025 13:35:09

              P3 >> To byl víceméně hlavní důvod :-x Na okouní gumování nepotřebuju super silný naviják...

                NP3 - Profil | So 29.11.2025 12:42:38

                yarda_1 >> krásně to ladí 👌

                  Nyarda_1 - Profil | So 29.11.2025 12:05:20

                  Ok, tak okounové kombo nakonec vyřešeno, dostal jsem nabídku, co se neodmítá a výjimečně byly ceny ok i v ČR. Pokud se někdo pozastaví, že k Mercedesu není Mercedes tak:
                  1) Design vyhrál
                  2) Chytám na to já :-)
                  Každopádně díky za říjnové rady všem.

                    Nosprey - Profil | Čt 27.11.2025 21:35:53

                    Flip >> Taky chodím k vodě, protože to mám rád. Naštěstí už nemusím psát, fotit a jinak se projevovat, takže na tom, co chytnu, zas tak moc nezáleží.

                    Feeder byl letos slušnej, přívlač tragédie. Ale můžu si za to tak trochu sám.

                      NFlip - Profil | St 26.11.2025 16:53:31

                      murphyy >> Máš pravdu k tomu není co dodat.A taky nikomu neradím jak by to měl dělat. V minulosti jsem se o to totiž hodně snažil a moje korespondence se svazem byla pravidelná. Potom jsem to vzdal,protože to bylo zbytečné a pochopil jsem že každý na to dnešní rybaření kouká jinak a každému vyhovuje něco jiného. A to jak bych si to představoval já se nemusí líbit někomu jinému. Je potřeba aby se člověk smířil s tím,že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Ale vždycky děkuju tomu Nejvyššímu,že mi alespoň část života umožnil být u toho.

                        Nmurphyy - Profil | St 26.11.2025 13:08:41

                        Flip >> to co vy si myslite (za mna spravne) takto rozmysla len par percent rybarov, lebo sa tomu rozumiete, mate to podporene skusenostami a znalostami nadobudnutymi za niekolko desatroci. Ale prevaznej casti rybarov majucich povolenky nasadzovanie pstruhov a kaprov vyhovuje. A povedzme si rovno co by rybari na hospodarov hovorili keby sa sadili len dravce alebo mensie reofilky apod. Ze nemaju co chytat, za co platia povolenky atd. Pricom ja hovorim ze to kolko si clovek moze zobrat od vody je ta cena este smiesna..

                        Za mna treba najst urcity balanc, tada aspon ciastocne splnit to co rybari ocakavaju a zvykli si na to, a zaroven mat nejaku viziu v zavisloti od typu reviru, napr raz za cas obmedzit kapra, a dat tam vacsie dravce, atd..na pstruhovky radsej dat menej potocakov namiesto vacsieho poctu granulacov a pod.

                        U nas rieka po roznych otravach a so zmensenou hlbkou koli nanosom uz je prakticky odpisana, a ten jeden z dvoch ako tak chytatelny rybnik co v meste ostal aby si clovek aspon jak tak zachytal (ked nechce/nemoze cestovat dalej na priehradu), tak tam su rybari radi ze si 2, 3x do roka mozu zachytat nasadene duhaky. Pstruhovku nemame, a tak aspon toto. Cize len som chcel, vzdy zalezi od situacie. Samozrejme ak sa to nezmyselne sype do prirodnych pstruhoviek to nie je dobre, a vtedy ocakavania rybarov co chcu chytat granulace najlepsie vsade by mali ist bokom, ale to uz sa dostaveme k tomu kto je hospodar, ako to vedie atd.
                        Potom enviro vyplyvy tiez niekedy az zasadnou mierou prispievaju k tomu ze je to ine ako napr pred 30-40rokmi. Pocet rybarov samozrejme tiez.

                          NFlip - Profil | St 26.11.2025 12:34:26

                          osprey >>Normálně uvažující člověk si potom z toho musí udělat závěr. Dravec je drahá záležitost jak nám tvrdí. Ten pytlík peněz co mají není nafukovací a potom zákonitě,když utratí většinu peněz za ty granule a kapry je drahé už všechno. Když utratím důchod za chlast a cigára ,tak mi na jídlo moc peněz nezbyde a bude se mi zdát strašně drahé. Občas mě to naštve, ale k té vodě jdu stejně. Někdy ani ne kvůli tomu,co tam dneska plave ale protože je tam hezky.😊

                            Nosprey - Profil | Út 25.11.2025 21:38:12

                            Flip >> Jo, máš pravdu. Je to blbý, ale poslední rok jsem neinvestoval do přívlače skoro nic, zato jsem trochu popotlačil feeder.

                              NFlip - Profil | Ne 23.11.2025 20:20:51

                              osprey >> Také už pamatuju lepší mnohem časy a to jsem k té vodě chodil hodně často.A čím dál víc mě štve,když vidím jak ten náš rybářský národ krmí jako dobytek na porážku. Ale nikoliv ten co je na pastvě ale ten zavřený v halách a čekající až přijede traktor se siláží a senem.
                              Dvakrát do roka přijedou s káděma nacpanýma kaprama a už to tam sypou. Přitom už před tou výsadbou nestačíš dva pruty nabité na method kvůli násaďákům obsluhovat. A aby se neřeklo,tak tam ještě nakonec nasypou do těch MP vod také granuláče,kterých jsou i P vody zamořené. A hlavně všichni držte huby,děláme to pro vás. Jo,jo líp už bylo.😜

                                Nosprey - Profil | Ne 23.11.2025 11:12:56

                                Flip >> Já to nechávám odpočívat už od června. Tak bídnou vláčecí sezónu jsem v životě neměl. Hlavní problém vidím v tom, že když chceš něco chytit, musíš pro začátek aspoň dojít k vodě.
                                Bohužel selhávám už v tomto bodě.

                                  NFlip - Profil | Ne 23.11.2025 10:07:23

                                  Dnes v noci mínus 13 st.-koukal jsem do historie počasí a takovou nízkou teplotu jsme neměli celou loňskou zimu.
                                  Na stojákách v mém okolí můžou pruhatci klidně odpočívat. Třeba ale jako už se stává tradicí, před vánoci přijde obleva.

                                    NFlip - Profil | Čt 20.11.2025 13:51:29

                                    RomanS >> Souhlas a také s tím počítám ačkoliv Yasei LTD detekuje díky jemné špičce většinou ty drobné ochutnávky . Ale tentokráte mi šlo i o JR potažmo FR na které často chytám.

                                      NRomanS - Profil | Čt 20.11.2025 13:04:42

                                      Flip >> chytáš carolinu? Tam je to častý že je to takto bez záběru

                                        NFlip - Profil | Čt 20.11.2025 5:13:00

                                        murphyy >> Jasná zpráva. Každý jsme originál a každému se líbí něco jiného.A vo tom to je. Jenom hlupák si myslí,že musí být vše na světě podle něj. Je možná dobré se s někým podělit o tom, co se mi líbí ale v každém případě musím plně respektovat,že on může mít na věc trochu jiný úhel pohledu.