Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nmurphyy - Profil | St 19.11.2025 23:05:47

Flip >> ja sa tesim vzdy, vobec to neberem tak ze ked necitim priamy kopanec tak to ma byt pre mna nieco menej, vacsinou tu lahucku nastrahu zobere ked klesa no a potom pri dalsom cuknuti ked to stazeje tak sekam a je tam, alebo vazka :) ale to je jedno toto uz neriesme :)

    NFlip - Profil | St 19.11.2025 21:49:45

    murphyy >> Ten záběr je pro mě podstatná věc. A je jedno jestli se potápí splávek,nebo policajt jede k prutu,nebo se začne ohýbat fídršpic ap. A vůbec nejraději mám hladinovky nebo lov na suchou mouchu. Prostě vše v přímém přenosu. Tahat oběšeného kapra až začne řvát pípák není vůbec nic pro mne. Proto když při přívlači necítím sebelehčí klepanec a je tam pověšená ryba,tak pro mne to má nízkou lovnou hodnotu. A vždycky si při tom řeknu jestli už bych ty ryby neměl nechat v klidu. Ty doby,kdy jsem musel mít úspěšnost za každou cenu už jsou dávno pryč.

      Nmurphyy - Profil | St 19.11.2025 18:55:02

      Flip >> tak to mas dobre ze len cez zimu, ja aj v priebehu roka vacsinou zistim ze tam je ryba az ked to popotiahnem :))

        NFlip - Profil | St 19.11.2025 18:27:08

        Dnes to na pískovnách ještě šlo chytat,takže jsem hodil očko jak jim těm pruhům chutná. No něco jsem vyžehlil ale už jsem také zaregistroval,že začínám občas tahat jak já tomu říkám,,hotové ryby". Což v překladu znamená,že ani na jemný prut s pletenkou necítíš záběr. A když to chceš popotáhnout ,tak zjistíš že pruhatý ježek tam visí. Je to známka že paní Zima se nenávratně blíží.

          NFlip - Profil | St 19.11.2025 18:10:08

          maximotak >> Sedýlko typu Fuji TVST-to miluju a dávám na většinu svých zbraní.Kamera chválí.

            Nmaximotak - Profil | St 19.11.2025 15:05:44

            tady mate taky jeden prima proutek (nejen) na ostrieze (v soucasnem katalogu uz ale neni, dalsi povedena vec, ktera skoncila - tak jsem koupil oba, ktere meli na prodejne...) :)
            edit: se stejnojmennym navijakem, ktery jsem koupil k prvnimu BC vlacaku, kratsimu, ale o vyssi razi - a pak prikoupil jeste dva, takze zde je kombinace nejstarsi navi a nejnovejsi proutek (pletenka na konci vysisovana, hloub je furt pekne oranzova) :)

              Nčolkař,zloch - Profil | St 19.11.2025 14:57:37

              Flip >> tak ty ohřívače ozkoušej, také nad nimi přemýšlím, ty staré gelové s plíškem uvnitř už dosloužily👎

                NFlip - Profil | St 19.11.2025 13:50:05

                čolkař,zloch >> U nás v noci mínus 8 a rybníky do rána byly zakované. Pískárny drží. Otázka jak dlouho. Přesto jsem v 10 hodin,když to lezlo na 0 vyrazil ale byl to voser. Na tělo bylo teplo ale ruce nic moc. Koupil jsem proto na Temu dva ohřívače do kapsy,tak uvidíme. A v nejhorším přejdu na jiný styl lovu.

                  Nčolkař,zloch - Profil | St 19.11.2025 9:30:54

                  Flip >> tady taky přituhlo, v noci -4©, ale už svítí☀️ a povoluje to 👍

                    NEsox - Profil | Út 18.11.2025 22:14:07

                    Když by se tu mělo jednat o pruty na okouny. Nemá někdo prosím zkušenost s novým Favorite Skyline? Ideálně s 18 nebo 14g verzí. Díky

                      NFlip - Profil | Út 18.11.2025 18:14:36

                      čolkař,zloch >> asi žijeme každý v jiné zeměpisné šířce
                      https://meteobox.cz/jakule/pocasi-tyden

                        Nčolkař,zloch - Profil | Út 18.11.2025 13:47:05

                        Flip >> měkoto, čím hůře pro rybáře, tím lepší na dravce 👍 tady do rána lehký mrazík, teď jasno a chvílemi slunce ☀️, to by mělo být do konce týdne

                          NFlip - Profil | Út 18.11.2025 13:15:17

                          Jinak dnes jsem uzavřel účet na pstruhovkách.Granuláči sice žerou pořád ale to s opravdovým lovem nemá mnoho společného. Po zimě ,když má člověk vláčecí absťák to ješte jde ale teď mají přednost jiné ryby. Za hodinu lovu jsem si vybral tři pěkné siveny a odpískal to. Tak zase až 16.dubna 2026.

                            NFlip - Profil | Út 18.11.2025 13:08:46

                            čolkař,zloch >> Uvidíme podle počasí. Do těch sraček,co teď budou ,mě na loď nikdo nedostane. Tak veliká ryba tam zase neplave abych se přemluvil.😊

                              NFlip - Profil | Út 18.11.2025 13:06:30

                              murphyy >> Martine,kdybych měl spoléhat na kamarády,tak bych byl většinou ,,bezrybka".😂

                                Nčolkař,zloch - Profil | Út 18.11.2025 12:48:05

                                murphyy >> jj, my jsme předběžně domluvení, jen upřesnit termín je s těmi juniory problém 😀

                                  Nmurphyy - Profil | Út 18.11.2025 10:47:00

                                  čolkař,zloch >> nj Petr vam naznacuje ze cas sa krati, reviry v okoli mu o chvilu zamrznu a ma po okounoch, a kamarati nic.. tak sup sup presne tak nieco dohodnut a naplanovat :))

                                    Nčolkař,zloch - Profil | Út 18.11.2025 9:28:39

                                    Flip >> hele ty lovče pruhů, domluv si už s Tarnem termín a přijeďte, už se nám to krátí.Chytají se pěkní okouni, viděl jsem fotky
                                    2 ks 50+ minulý týden

                                      NFlip - Profil | Út 18.11.2025 5:18:50

                                      Luger46 >> máš pravdu budou. A dokonce jich tam je i víc a snadněji je k záběrům přesvědčíš.Bohužel na těch našich podhorských veletokách ta velikost většinou trochu silně pokulhává. Je pravda,že někdy se mezi nima objeví nějaký 35 + ale to je spíš vyjímka. No snad ty pískárny budou tomu mrazu chvíli odolávat. Vždycky v tomhle ohledu závidím těm co mají v dostřelu nějakou přehradu typu Orlík,Slapy nebo Lipno. Od nás je to nejblíže na Lipno nějakých 80 km a to není k tomu tam dojíždět vícekrát v týdnu. No nic, člověk nemůže mít všechno a třeba se to zimní počasí ještě otočí. A potom-jsou i jiné druhy ryb. U mě sezona nikdy nekončí.😊

                                        NLuger46 - Profil | Po 17.11.2025 22:02:17

                                        Flip >> na řece budou určitě taky 😉