Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NFlip - Profil | Po 3.11.2025 19:35:23

murphyy >> nic proti tomu. Mně stačí telefonovat a občas poslat SMS. A k vodě si mobil většinou neberu vůbec abych nebyl rušenej. Doma mám klasickej stolní počítač. Na žádných sociálních sítích nekomunikuju a co se děje ve světě si večer na internetu přečtu stejně tak jako došlou poštu. To že ten moderní foun někomu dobře slouží nepopírám ale já ho ke svému životu důchodce nepotřebuju. Toho mého Alíka(aligátor) nabiju jednou za 6-8 dní a nemusím se klepat,že když spadne na zem nebo zmokne,takže je po něm.
Co dodat prostě,, starýho psa novým kouskům nenanaučíš". 😊

    Nmurphyy - Profil | Po 3.11.2025 15:03:54

    Flip >> na druhej strane z casu na cas pri lepsej rybe ked je clovek sam je fajn si urobit rychlu fotecku, a namiesto zvlast fotaka vyuzit fotak v smartphone ktory sa dnes uz da kupit za par stovak korun a kvalita foto je zvacsa dostatocna. Tiez som si kupil od kamosa zrkadlovku nikon s nejakou zakladnou verziou optiky, uz to bude mozno 10 rokov dozadu a naposledy som ju pouzil asi pred 6timi, 7mimi rokmi..Telefon zvykne mat clovek skoro vzdy pri sebe. A som z tych ze ak ma odfoti kamos tak moj mam stale v batohu, a skontrolujem ho len raz za den koli casu aby som zapisal novy datum o polnoci ked som na presnocku alebo na viac dni :)
    Tiez som konzerva a tlacitkovy som mal dost dlho kym vsetci uz ficali na novych, ale zistil som ze moderny mi ponuka to iste co tlacitkovy plus dalsie benefity.

      NFlip - Profil | Po 3.11.2025 3:25:56

      u x a >> už jsem to psal s mým tlačítkovým Aligátorem bez karty nevyfotím ani to nádraží- jak říkal Švejk.😂 Někdy před 15-17 rokama jsem na rybách utopil foťák. . A zjistil jsem že docela dobře mohu i bez té fotodokumendace na rybách vegetovat.

        Nyarda_1 - Profil | Ne 2.11.2025 21:23:22

        Flip >> Toto je bohužel naprosto logické, od západu na východ a od severu na jih, co jsem zažil, ale když už mám koníček ryby pouštět, tak nebudu trápit nebo zabíjet další rybu. Rozhodně u nás. V Kanadě jediná výjimka, když se tam chytá na invazní druhy ryb, tak jsem to jednou kousnul. Ten případ, co popisuješ, je fajn vědět. Věřím, že to ti okouni rozdýchali :-) O víkendu jsem zachytal na hloubkové woblery, ze sloupce nebrali.

          Nu x a - Profil | Ne 2.11.2025 20:54:40

          Flip >> taky jsi je mohl vyfotit ty aby jsme viděli jak vypadá okoun,většinou ryba chycená na živou je lepší než na vláčku...

            NFlip - Profil | Ne 2.11.2025 20:10:03

            yarda_1 >> každopádně jsem si ověřil jak umělé nástrahy oproti rybičkám většinou tahají za kratší konec. Kousek dál chytal chlapík a strkal do vezírku nějaké ryby. Šel jsem se tam podívat a měl tam dva okouny 43 a 46 cm. Chytal ze dna.Říkal jsem mu že je škoda je zabíjet. Načež mě mile překvapil a řekl,že má stejnej seniorskej mobil jako já,kterej fotit moc neumí a že čeká na manželku aby mu ty ryby vyfotila. Ta skutečně za nějaký čas dorazila. Ryby po vyfocení byly puštěny. Takže každej rybičkář nemusí být zakonitě masař. Ale třeba čekal ,že mu přijde na pekáč candát.😊

              Nyarda_1 - Profil | Ne 2.11.2025 19:16:26

              Flip >> Jo, já byl na okouny v sobotu a už skoro mrzlo a něco pruhovaného se i povedlo...

                NFlip - Profil | Ne 2.11.2025 19:02:47

                yarda_1 >> U mně je to předevší zvědavost a zároveň vyšší váha Stradicu než VF- někdy je to na dovážení na trochu delším prutu znát. No prostě už mi z těch ryb hrabe.🤣 Ale zároveň vím,že stav ideál neexistuje. Jinak dneska zkouška okounů na řece proběhla ku spokojenosti a potěšilo i to že i tloušťáci nachlastávali gumy ze dna díry ve 3 metrech. Každopádně už ty záběry nejsou nejčastější brzo ráno ale klidně už i za sluníčka dopoledne.

                  Nyarda_1 - Profil | Ne 2.11.2025 17:21:46

                  Flip >> Stradic působí "silněji" než finesový Vanford :-) Ale s oběma jsem jsem spokojený. Já jsem asi vyřešil naviják k dalekonosnému Akilasovi -Stradic SW :-)

                    NFlip - Profil | Ne 2.11.2025 14:16:13

                    Jako správnej,, závislák" jsem se zase nechal chytit na slevy a na Nordu koupil jeden Stradic 2500,kterej tam teď vyjde skoro o 1000 kč levněji než u nás.Alespoň v reálu budu moci porovnávat rozdíl mezi tím Stradicem a stádem Vanfordů(6 ks ) co jsem letos nakoupil. Navíc jsem udělal jeden dobrý skutek,který spočíval v tom,že v řadě prutů na vláčku mi tam stál jeden chudák,který neměl ještě svého trvalého partnera,tak jsem mu ho opatřil. Prut s navijákem si na sebe musí zvykat, jinak to prostě není ono a nemůžou nikdy odvést dobrou práci.😂

                      Nmurphyy - Profil | St 29.10.2025 13:41:53

                      alf >> myslim ze fajn volba, bude to jemnejsi prutik na okouny pre chlapca bude fajn

                        NFlip - Profil | St 29.10.2025 11:17:17

                        RomanS >> jsem na tom na pískovnách podobně. Zřejmě blomají ještě někde v mezivrstvách. Pořád jsou rybičky rozprsklé o celé ploše na hladině. Na řece žerou o mnoho lépe. Bohužel tam je ta velikost o něco slabší.

                          NFlip - Profil | St 29.10.2025 11:15:38

                          Diamond >> souhlas. Navíc takový prut snese i hrubější dětské zacházení.

                            Nalf - Profil | St 29.10.2025 11:06:26

                            Diamond >> tuhle gramáž kluk má, konkrétně Favorit X1 do 21g myslím 2,2m a na nástrahy do cca. 10g to nemá tu správnou citlivost, prostě levnější materiál. Prut za 5tis+ v těchto parametrech je na tom s citlivostí jinde. Mohu porovnat třeba s Expride 7-21g ve stejné délce. Takže jsem pro něj chtěl zjemnit a předpokládám, že jemnější prut dovolí i používání lehčích hlaviček.
                            Níže doporučené Mikado Inazuma jsme si bohužel na prodejně neosahal. Skladem znamenalo skladem u dodavatele. Takže jsem objednal Blue birda 2,2 do 12g v klasickém provedení, za akčních 53E nebylo co rozmýšlet.

                              Nyarda_1 - Profil | St 29.10.2025 10:26:27

                              Popik >> Adrena a Expride jsou v plánu na něco jiného ;-)

                                NRomanS - Profil | St 29.10.2025 8:08:43

                                Lidi, jak vám koušou ti pruhatí? Ja kromě jednoho dne kdy byli jak přeplí se do nich nemůžu trefit, vždy trefím 2-3 náhodné ryby, schované někde v úkrytu. Si říkám, že je to asi změnama počasí a jejich čas přijde, jak se to ustálí. Jak koušou vám?

                                  NDiamond - Profil | St 29.10.2025 8:07:37

                                  Flip >> podľa popisovaných nástrah by som tiež volil prut s c.w. niekde medzi 15-20g, kludne aj nejaky Savage Gear SG4 light ... k tomu navi 2500 -3000

                                    NPopik - Profil | St 29.10.2025 7:05:52

                                    yarda_1 >> za ty prachy skoro mas adrenu....

                                      NFlip - Profil | St 29.10.2025 4:36:30

                                      yarda_1 >> Na ten prut určitě sedne nějaká 2500 . Má 25 tku naváděcí očko takže váhově i nějaká lehká 3000 např. Vanford by nevadila.

                                        Nyarda_1 - Profil | Út 28.10.2025 22:48:02

                                        Bobler >> Říkal jsem podnětné nápady ;-) Že tady má většina problémy s něčím, neznamená, že se nutně přidám, díky...