Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NBobler - Profil | Út 28.10.2025 22:40:57

yarda_1 >> 3x Otčenáš a nějaký patřičný obnos do nejbližší kostelní kasičky 🙏......

    Nalf - Profil | Út 28.10.2025 22:36:39

    Diamond >> Díky. A děkuji i všem ostatním za reakce a podněty, pomohlo mi to.

      Nyarda_1 - Profil | Út 28.10.2025 22:31:33

      yarda_1 >> Zdar všichni, tak prut vybraný, bude to nakonec BA Search and Jig 233/15, co byste k tomu dali za naviják? Je to lehká vláčka, takže uvažuju nejvíc o té zapovězené značce verze Luvias, spíš řeším velikost kvůli vyvážení... Díky za podnětné nápady.

        NFlip - Profil | Út 28.10.2025 22:00:16

        Diamond >> souhlasím . S tím zatížením co kolega uvádí ten prut do 7 gramů bude mít ohnutej a nejenom ve špičce permanentně.😂 Na tuhle práci se zatížením 11-12 gr bych se nebál jít do prutu se zátěží 18-21 gr.

          NFlip - Profil | Út 28.10.2025 21:53:56

          murphyy >> Pro mě ta jemná vlepená špička funguje dobře při způsobu lovu trout area,kdy granuláč kolikrát tu pomalu taženou nástrahu kolikrát ochutnává než ji řádně dobere. Nebo na carolina rig kdy také necháváš jistou prolongaci a nesekáš hned na první dobrou. Jinak na jigovky nebo čeburašky mám systém klep, jedna,dva a pojď ven. A to mi funguje docela dobře i s trochu ostřejším prutem😂

            NDiamond - Profil | Út 28.10.2025 21:38:05

            alf >> Mám ju vo verzii 2,6m (vacsie stojaky) do 18g, chytám na nu jigy od 3 do 8g + guma je to vyborny prutik za tu cenu, lahky citlivy, pekne pracuje.

              Nmurphyy - Profil | Út 28.10.2025 21:33:14

              alf >> chvejivku si beres preto lebo chces efektivnejsie ozivovat "nepracujuce" nastrahy ako spominane smaciky cukavymi pohybmi spickou, nie preto ze to ostriez lepsie slukne. aj u toho co si spominal 3-12g sa nemusis bat ze by ostrieze to nedobrali koli prutu alebo nieco podobne, tuna je vela chlapcov co by ti napisali ze na ostrieze je aj ten 3-12g stale spodna hranica :)

                Nalf - Profil | Út 28.10.2025 21:11:47

                murphyy >> Popremyslim o tom a mozna prehodnotim vyber. Neco navlaceno mam, ale ne v tehle kategorii. S rizikem zlomeni pocitam :-D proto vybiram v teto cenove.

                  Nalf - Profil | Út 28.10.2025 20:45:38

                  Flip >> s mensima gumama mam tu chvejivku tak nejak spojenou. Ze ta jemna spicka umozni okounovi gumu snaze sluknout. Ale jak jsem psal, nemam s tim moc zkusenost a necham si poradit. Jedinou chvejivku, myslim do 7g, jsem mel jakysi dragon, pred nejakymi 20ti lety. A to je pravek. Kluka vlacka bavi. A co si budeme povidat, velkych ryb se az tolik nechyta. Takze pro nej chci jemny proutek, aby udelal zabery a to nadseni ho neopustilo.

                    Nmurphyy - Profil | Út 28.10.2025 20:12:38

                    alf >> mozno prave ta s dutou spickou 3-12g bude pre chlapca lepsia volba-aj vzhladom na udavanu hmotnost hlaviciek 4-8g.
                    inak jasne kazdy chyta inak, ale pre mna je prut s vlepovanou spickou na lahucke jigy, povedzme do tych 3g, s tym ze zataz brocky pridavam podla potreby pred hacik. ta spicka ti pomaha ladnejsie rozpohybovavat nastrahy zvycajne s mensim odporom ako napr smaciky, ktore samostatne vlastnym pohybom az tak velmi nepracuju.
                    Cize ak planujes klasicke gumy a spominane jigy do 8g tak prave klasicka verzia blanku by bola za mna lepsia volba. V neposlednom rade ak to este ma byt pre mladeho chlapca kde u vlepovanej spicky hrozi ovela vacsie riziko jej polamania :)

                      NFlip - Profil | Út 28.10.2025 20:01:45

                      alf >> Proč myslíš že prut s dutou špičkou by neměl být vhodný na gumy ? Roky už na takové pruty chytám a nemám s tím problém. Důležitý je přece přenos záběru a přitom nemusím ani koukat na nějakou fídrovou špičku jak se mi ohýbá.😊

                        Nalf - Profil | Út 28.10.2025 19:32:06

                        Diamond >> škoda. Trochu jsem to předpokládal, ale nemám s pruty UL téhle gramáže moc zkušenosti. Na drapieznikovi mají aktuálně ty bluebirdy za velmi sympatických 50 -55 eur. Je i verze s dutou špičkou 3-12g, ale ta zřejmě nebude na gumy to pravé ořechové. Na Inazumu se podívám, díky za tip. Měli by ji mít dokonce skladem prodejně, kterou mám v dosahu. Máš s ní osobní zkušenost?

                          NDiamond - Profil | Út 28.10.2025 18:05:24

                          alf >> ten 8g jig bude už na toho Bluebirda priveľa ... Čo tak Mikado Inazuma Pro Perch 220cm, 16g? Za mensi peniaz vyborny prutik a pre 11r. chalana luxus ...

                            Nalf - Profil | Út 28.10.2025 17:45:48

                            Zdar kolegové. Poprosím o radu při výběru okounového proutku pro kluka 11let. Délka zhruba 2,1-2,3m, nejčastější nástrahy gumy, např. keitech 3-3,5 s hlavičkou 4-8g, takže celková hmotnost 5-12g. Mám v hledáčku Favorite bluebird 2,22 1-7g s vlepenou špičkou nebo Mikado MFT Pearch 2,08 1-7g. Ale netuším, jak uvedená gramáž sedí se skutečností a zda nebude na uvedené nástrahy malá. Případně co vybrat v podobné cenové relaci? Předem děkuji.

                              NFlip - Profil | Po 27.10.2025 17:51:21

                              murphyy >> taky to mám a na přechody,když nosím věci šikovná věc. A jak říkáte chlapci,když to nechci používat,tak to zastrčím do rukávu a nijak to nepřekáží.

                                NPolčis - Profil | Po 27.10.2025 14:58:02

                                murphyy >> Nejdřív jsem myslel,že mi to v rukávu bude vadit,ale vůbec to tam nevnímám.

                                  Nmurphyy - Profil | Po 27.10.2025 13:51:10

                                  Luger46 >> takze toto si odstrihol :) za mna je to fajn ked fuka, je chladnejsie, aspon nejaka pomoc, a ked to nepotrebujem tak to vyvleciem z ruky a povysuniem pod rukav, zapnem rukav tym suchym zipsom a zrazu to nie je a nemusim ani strihat :)

                                    Nmurphyy - Profil | Pá 24.10.2025 16:44:47

                                    Luger46 >> omg dobree :))

                                      NLuger46 - Profil | Pá 24.10.2025 16:29:48

                                      murphyy >> ja tu píčovinu hned odstřihl 😂 když už me zebou ruce dam si rukavice s ustrihlymi konci na třech prstech směrem od palce kdyz vláčím.

                                        Nmurphyy - Profil | Pá 24.10.2025 15:57:25

                                        Flip >> jasne, inak toto co som dal na obrazku to mas celu ruku tam (resp vykrojene len pre 4 prsty a potom zvlast pre palec), to nie je tipovo ako rukavice s ustrihnutymi prstami