- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut na ostrieze
Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
31x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Flip - Profil | Pá 24.10.2025 15:40:38
murphyy >> Se dřevem to určitě smysl má. Také ty rukavice samozřejmě používám. Jinak u těch rukavic s těma ustřihlejma prstama na rybách mi ty prsty co koukaly ven omrzaly ještě rychleji.
Teď studuju jak pokročila věda v těch ohřívačích do kapsy.
Teď studuju jak pokročila věda v těch ohřívačích do kapsy.
murphyy - Profil | Pá 24.10.2025 15:10:08
Flip >> ked betonujem, robim s drevom, tehlami alebo len s lopatou alebo rylom (pluzgiere) - tak zivot cloveka uz nauci ze rukavice maju zmysel, hlavne ak praca trva dlhsiu dobu..dnes uz su aj celkom jemne prijemne..luxus v porovnani s tym ake som niekedy pouzival - mal si problem ohnut prst..:DD
ale co sa tyka ryb tam je to ine, tiez nemozem aktivne chytat s rukavicami, nahadzovat a vlacit..max ked tak len vytiahnut uz zapichnutu rybu na tazko..
inak v poslednom case som si oblubil tuto jemnu podsivku ktora mi pri vlaceni nevadi (na foto - foto nie je moja) ktora je v ramci bundy pod rukavmi a v pripade potreby sa da stiahnut na ruku, nie je to nic extra teple ale aspon trochu pomoze
ale co sa tyka ryb tam je to ine, tiez nemozem aktivne chytat s rukavicami, nahadzovat a vlacit..max ked tak len vytiahnut uz zapichnutu rybu na tazko..
inak v poslednom case som si oblubil tuto jemnu podsivku ktora mi pri vlaceni nevadi (na foto - foto nie je moja) ktora je v ramci bundy pod rukavmi a v pripade potreby sa da stiahnut na ruku, nie je to nic extra teple ale aspon trochu pomoze
Flip - Profil | Čt 23.10.2025 23:31:42
osprey >> Já letos dával hodně zabrat tloušťům na hladinovky a hmyzáky. Teď ovšem začíná ta správná pruhovaná sezona na pískárnách A to je moje srdcovka.
osprey - Profil | Čt 23.10.2025 21:20:58
Flip >> Taky nemůžu dělat v rukavicích. Ani v práci, natož na rybách.
Ale letos to asi nebudu muset řešit. O vláčku jsem sotva zavadil.
Ale letos to asi nebudu muset řešit. O vláčku jsem sotva zavadil.
Flip - Profil | Čt 23.10.2025 17:43:02
Asi jsem s těma rukam člověk mimo standard. Nechápu jak někomu můžou vyhovovat na pažbách ty dělená sedla. Netvrdím,že se to s nima nedá a někomu vyhovujou ale já na všech prutech ze svého prutoparku,které mám v oblibě časem předělávám tyhle dvojdílný na sedla typu Fuji SB-TVSTS nebo Fuji VSS
Za roky praxe jsem zjistil že tyhle mi maximálně vyhovují.
Ale pochopitelně každej máme jinou ruku
Za roky praxe jsem zjistil že tyhle mi maximálně vyhovují.
Ale pochopitelně každej máme jinou ruku
Flip - Profil | Čt 23.10.2025 17:24:53
Vévoda z Wellingtonu >> Ačkoliv jsem občas zavadil i o manuální práci,tak s rukavicema se mi vždycky blbě dělalo. Prostě to s nima neumím-nemám ten správnej cit. Takže budu pokračovat v zažité praxi,což znamená dva -tři hody a potom ruce ohřát za gumou trenýrek. V nejhorším si koupím nějakej kapesní ohřívač. A nebo zůstanu doma a je to vyřešený.😂
Vévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 23.10.2025 12:30:46
yarda_1 >> k okounům patří zima a k zimě patří rukavice a dotaz mistra Flipa.
Jen jsem mu chtěl pomoci tázal se. Jinak souhlas a konec vložky jinam.
Jen jsem mu chtěl pomoci tázal se. Jinak souhlas a konec vložky jinam.
Vévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 23.10.2025 12:27:28
Pindˇa >> ono se toho moc se dvěma volnými prsty nedělá. A když už, jsou pouze odklápěcí (což nesnáším a vždy jsem to ustřihnul). Já na těchhle nejvíc oceňuju, že se dají ve vteřině vysvlíct. To mi usnadňuje okamžiky u vody, kdy to chci ve vteřině setřást (ruční kontakt s rybou).
Flip - Profil | Čt 23.10.2025 4:45:47
roman >> Technická revoluce kráčí mílovými kroky a každý den příbývají lepší produkty lidské civilizace. No,bohužel někdy přibývají i ty horší. Ale to co bylo na Mrku včera, může být dnes už pravěkem.😊
roman - Profil | St 22.10.2025 20:43:09
yarda_1 >> rukavice jsou klasika MRKu-svět je opět normální oo)))
Vévoda z Wellingtonu - Profil | St 22.10.2025 17:46:24
maximotak >> právě že směrem k němu. Říkal mi, že vzhledem k mojí muskulatuře si myslel, že za mnou běží ještě někdo další :-))
maximotak - Profil | St 22.10.2025 17:38:39
Vévoda z Wellingtonu >> a bezel jsi v tu chvili smerem k nemu - anebo od nej? ;) :)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
1:47Fotky ryb pouze na přívlač 107180
StBurza na přívlačové nástrahy 33409
StPoradna: Sumcařina 2572
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












