Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Flip - Profil | Pá 24.10.2025 15:40:38

murphyy >> Se dřevem to určitě smysl má. Také ty rukavice samozřejmě používám. Jinak u těch rukavic s těma ustřihlejma prstama na rybách mi ty prsty co koukaly ven omrzaly ještě rychleji.
Teď studuju jak pokročila věda v těch ohřívačích do kapsy.

    murphyy - Profil | Pá 24.10.2025 15:10:08

    Flip >> ked betonujem, robim s drevom, tehlami alebo len s lopatou alebo rylom (pluzgiere) - tak zivot cloveka uz nauci ze rukavice maju zmysel, hlavne ak praca trva dlhsiu dobu..dnes uz su aj celkom jemne prijemne..luxus v porovnani s tym ake som niekedy pouzival - mal si problem ohnut prst..:DD
    ale co sa tyka ryb tam je to ine, tiez nemozem aktivne chytat s rukavicami, nahadzovat a vlacit..max ked tak len vytiahnut uz zapichnutu rybu na tazko..
    inak v poslednom case som si oblubil tuto jemnu podsivku ktora mi pri vlaceni nevadi (na foto - foto nie je moja) ktora je v ramci bundy pod rukavmi a v pripade potreby sa da stiahnut na ruku, nie je to nic extra teple ale aspon trochu pomoze

      Flip - Profil | Čt 23.10.2025 23:31:42

      osprey >> Já letos dával hodně zabrat tloušťům na hladinovky a hmyzáky. Teď ovšem začíná ta správná pruhovaná sezona na pískárnách A to je moje srdcovka.

        osprey - Profil | Čt 23.10.2025 21:20:58

        Flip >> Taky nemůžu dělat v rukavicích. Ani v práci, natož na rybách.

        Ale letos to asi nebudu muset řešit. O vláčku jsem sotva zavadil.

          Flip - Profil | Čt 23.10.2025 17:43:02

          Asi jsem s těma rukam člověk mimo standard. Nechápu jak někomu můžou vyhovovat na pažbách ty dělená sedla. Netvrdím,že se to s nima nedá a někomu vyhovujou ale já na všech prutech ze svého prutoparku,které mám v oblibě časem předělávám tyhle dvojdílný na sedla typu Fuji SB-TVSTS nebo Fuji VSS
          Za roky praxe jsem zjistil že tyhle mi maximálně vyhovují.
          Ale pochopitelně každej máme jinou ruku

            Flip - Profil | Čt 23.10.2025 17:24:53

            Vévoda z Wellingtonu >> Ačkoliv jsem občas zavadil i o manuální práci,tak s rukavicema se mi vždycky blbě dělalo. Prostě to s nima neumím-nemám ten správnej cit. Takže budu pokračovat v zažité praxi,což znamená dva -tři hody a potom ruce ohřát za gumou trenýrek. V nejhorším si koupím nějakej kapesní ohřívač. A nebo zůstanu doma a je to vyřešený.😂

              Vévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 23.10.2025 12:30:46

              yarda_1 >> k okounům patří zima a k zimě patří rukavice a dotaz mistra Flipa.
              Jen jsem mu chtěl pomoci tázal se. Jinak souhlas a konec vložky jinam.

                Vévoda z Wellingtonu - Profil | Čt 23.10.2025 12:27:28

                Pindˇa >> ono se toho moc se dvěma volnými prsty nedělá. A když už, jsou pouze odklápěcí (což nesnáším a vždy jsem to ustřihnul). Já na těchhle nejvíc oceňuju, že se dají ve vteřině vysvlíct. To mi usnadňuje okamžiky u vody, kdy to chci ve vteřině setřást (ruční kontakt s rybou).

                  Flip - Profil | Čt 23.10.2025 4:45:47

                  roman >> Technická revoluce kráčí mílovými kroky a každý den příbývají lepší produkty lidské civilizace. No,bohužel někdy přibývají i ty horší. Ale to co bylo na Mrku včera, může být dnes už pravěkem.😊

                    roman - Profil | St 22.10.2025 21:21:43

                    Pindˇa >> v poho, stane se ..

                      Pindˇa - Profil | St 22.10.2025 20:59:16

                      roman >> Ano promiň

                        roman - Profil | St 22.10.2025 20:44:18

                        Pindˇa >> to mělo být asi pro vévodu ne....

                          roman - Profil | St 22.10.2025 20:43:09

                          yarda_1 >> rukavice jsou klasika MRKu-svět je opět normální oo)))

                            Pindˇa - Profil | St 22.10.2025 20:41:28

                            roman >> Já na ně měl vedle před třemi roky opačný názor, tím nezpochybňuji, že někomu mohou sedět.

                              yarda_1 - Profil | St 22.10.2025 20:20:50

                              roman >> U prutů na okouny :-D

                                yarda_1 - Profil | St 22.10.2025 20:20:28

                                Vévoda z Wellingtonu >> Totéž dělá i Abu Garcia ;-)

                                  roman - Profil | St 22.10.2025 20:07:41

                                  Konečně se řeší rukavice 🤣

                                    Vévoda z Wellingtonu - Profil | St 22.10.2025 17:46:24

                                    maximotak >> právě že směrem k němu. Říkal mi, že vzhledem k mojí muskulatuře si myslel, že za mnou běží ještě někdo další :-))

                                      maximotak - Profil | St 22.10.2025 17:38:39

                                      Vévoda z Wellingtonu >> a bezel jsi v tu chvili smerem k nemu - anebo od nej? ;) :)

                                        Vévoda z Wellingtonu - Profil | St 22.10.2025 14:32:39

                                        Flip >> A navíc je to přece Shimano!