Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 22.10.2025 14:31:41

Flip >> Ahoj. Nosím jak na ryby, tak po Praze v civilu podzim - jaro.
Při nákupech, placení i nahazování 2 prsty volné, navíc důležité - lze za ty dva plné konce bleskově ale opravdu bleskově sundat a nepřekroutí se (!)
Oproti celkovým bezprsťákům značný rozdíl v udržení tepla.
A když je nejhůř, beru groček a pár sprintů po břehu v mezipauze loďky jako bývalý fotbalista stále zvládnu. Nikdy nezapomenu, jak jsem si dával vloni krátké sprinty po břehu 20m tam a zpět i s prutem a zrovna šel porybný... :-)

    Nyarda_1 - Profil | St 22.10.2025 0:04:35

    vicx >> Tak jsem se v tom vrtal a tady je video na celou jejich okouní nabídku prutů, prezentovanou přímo J.Dietelem :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=9DO3xUAAiPU

      NBulda 64 - Profil | Po 20.10.2025 18:11:51

      Pavel9999 >>
      Pavle, u monofilu je to menší problém, ale ty šňůry 😢
      Dej pak vědět, kdy přijedeš, máš to předdomluvené ;))

        NPavel9999 - Profil | Po 20.10.2025 18:04:55

        Flip >> Na zamrzající očka u prutů,když je zima je dobré očka nastříkat silikonovým sprayem co se používá jako mazadlo na suché mušky aby lépe plavaly. Nebo druhá alternativa je protáhnout vlasec kůží od špeku a namazat ho. Obě varianty vyzkoušeny. Jen upozorňuji že se to týká vlasců né pletených šňůr !!!

          Nmurphyy - Profil | Po 20.10.2025 12:06:50

          mpl >> treba skusit, mozno sadne, za mna som milo prekvapeny, nelepi to, dobra manipulacia, a je to aj take celkom prijemne a mam pocit ze by to mohlo aj celkom dobre izolovat, za par korun preco to nevyskusat, ja som spokojny s tou kupou :) ale jasne urcite budu vhodnejsie alternativy ale toto je jedna z nich, prevedena za par sekund

            NFlip - Profil | Po 20.10.2025 11:52:14

            murphyy >> každá izolace od studeného kovu se hodí a tohle vypadá zajímavě.

              NFlip - Profil | Po 20.10.2025 11:51:27

              mpl >> já to prostě v rukavicích nedám. Když si vezmu celoprstové ,tak to s tím nemůžu nahodit dál a když ty s těma ustřihnutejma koncema,tak mi zase v důsledku horšího prokrvování mrznou konečky prstů. Chtělo by to asi nějakej vyhřívanej naviják.😂

                Nmpl - Profil | Po 20.10.2025 11:43:03

                murphyy >> tohle mi prijde moc mekky. Kdysi jsem vyzkousel grip - omotavku na tenisove rakety. To bylo vcelku pouzitelny a bylo to pevny. Perforovany mi lip sedely do ruky.
                Ale nakonec jsem se stejne vratil k rukavicim.

                  Nmurphyy - Profil | Po 20.10.2025 10:03:08

                  Flip >> akurat som rozmyslal ze tam dat hoci aj nejaku pasku, gumu z duse..az som odpoved nasiel na stole :) minule z lidla som si kupil rychloobvaz na prsty s cielom hlavne to vyskusat ako ochranu na prst pri silovych nahozoch pri kaprarskych prutoch pri bobkarine, samozrejme aj na pouzitie ako obvazu na ranky v pripade potreby.
                  akurat som to vyskusal a som milo prekvapeny, vobec to nie je lepkave, ale ked to obtocim okolo prsta alebo nozicky navijaka tak pekne to drzi..neskusal som to este na rybach ale pomoct by to nieco malo, min aspon za vyskusanie to myslim ze stoji :)

                    Nyarda_1 - Profil | Po 20.10.2025 9:05:30

                    Flip >> Někdo šikovný by to mohl umět oblepit tenkou vrstvou korku ;-)

                      NFlip - Profil | Po 20.10.2025 3:13:38

                      Včera ráno mínus 5 st. Voda chladne ale pruhy mají pořád zřejmě ještě letní režim. Krmí se na mělčinách na rozednění a potom odtáhnou kdo ví kam? Nastává zimní voser se zašpuntovanejma očkama. Na těch ,,moderních" prutech s očkama 4-4,5 mm je to přímo na provaz.
                      Další problém teda pro mě,kterej nesnáší lov v rukavicích je ledová stopka navijáku mezi prstama. Má někdo nějakej zlepšovák čím jí potáhnou aby nebyla tak studená ? Třeba nějakou tenkou omotávku nebo smršťovačku ? Pochopitelně nesmí tam být nějaká extra tlustá bakule aby mi roztahovala prsty jeko žábě.😊

                        Nyarda_1 - Profil | Ne 19.10.2025 19:21:26

                        vicx >> Díky, Johannes Dietel je borec, jeho knížka byla jedním z důvodů, proč jsem se pustil do vláčky :-)

                          Nvicx - Profil | Ne 19.10.2025 14:27:27

                          yarda_1 >> Exprajdy aj Adreny majú oba druhy špičiek. Dal by som ti do pozornosti aj BarschAlarm pruty. Vacsich fanatikov na ostrieze nepoznam a tie pruty vyzeraju byt topky. Myslim, ze rovnaka liga ako exprajdy. Mozno aj adreny, ale to by som povedal, az ked by som to mal v ruke.

                          https://www.zeck-fishing.com/shop/raubfisch-ausruestung/raubfischruten/barschruten
                          Uplne dolu, oznacene ako BA ...

                            Nyarda_1 - Profil | So 18.10.2025 13:46:11

                            maximotak >> Těmi navijáky jsem si jistý poměrně hodně, řeším spíš pruty.

                              Nmaximotak - Profil | So 18.10.2025 11:14:24

                              yarda_1 >> hm, ja na znacky az tak nekoukam, leda jako na voditko ve smyslu osvedcene/neosvedcene - ale nedulezite bych uplne nerekl, vzhledem k lehkym nastraham... ;)

                                Nyarda_1 - Profil | So 18.10.2025 11:03:29

                                maximotak >> Tak to není úplně důležité, ale na BC Aldebaran nejspíš a na ten druhý asi Luvias, ať je to i firemně sladěné...

                                  Nmaximotak - Profil | So 18.10.2025 10:55:19

                                  yarda_1 >> jak kombo, :) to je jen prut - co prijde na nej?
                                  ja vcera objednal rezervniho Spajka od Abu, te cenovce neslo odolat... ;)

                                    Nyarda_1 - Profil | So 18.10.2025 10:40:10

                                    Čau všichni, uvažuju o nějaké lepší okounové sestavě na příští rok a jsem ve fázi teorie. Jak jsou na tom Shimano Expride a Poison Adrena se špičkama? Mají všechny pevné a ne duté? Pokud jo, tak mám vyřešeno jedno kombo: Expride BC 191 / 3,5 - 10 g. A pak mám v hledáčku tyto s dutou:
                                    Daiwa Prorex AGS Chebujig 2.25m 4-15g
                                    Daiwa Prorex XR Finesse 2,25m 5-21gr

                                    Máte někdo zkušenost?

                                      NFlip - Profil | So 11.10.2025 10:16:14

                                      Tak už to odstartovalo. Kouzelná hodinka. Asi 10 kousků 30-37 cm plus něco spadlých. Snad dorazí i ti větší. Carolina prostě jede.👍

                                        NFlip - Profil | Čt 9.10.2025 13:56:11

                                        čolkař,zloch >> To zní hodně lákavě doladíme telefonem. Dík za nabídku.