Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nčolkař,zloch - Profil | Čt 9.10.2025 13:48:37

Flip >> nazbrojeno máš hezky, kdy se ukážeš? Pokud se ti nechce až na Sever, od 25.10. jsme na Orlíku, rád tě uvidím a místo v chatce máme...

    NFlip - Profil | Čt 9.10.2025 13:39:39

    RomanS >> Souhlas. Každopádně si říkám,že možná se někdy možná hodí ,když je ta 3000 o chlup těžší než VF.😊

      Nmurphyy - Profil | Čt 9.10.2025 13:09:36

      RomanS >> presne, cim kratsia klucka tym lepsie pre jemne chytanie, pre mna..uz teraz chapem preco sa mi dobre chyta s dvojkluckami, tam je paka vseobecne kratsia, clovek nerobi taky velky obluk..cize uz teraz lepsie chapem zmysel tych mensich velkosti 2000 apod, ale pre mna stale ostava min. velkost navijaka 2500 uz len koli sirke a vyske cievky, a aj koli tomu ze nemam rad uplne malinke stroje :)

        NRomanS - Profil | Čt 9.10.2025 12:01:22

        Flip >> děkuji, já mám teď na 275 prutu 4-16g, 3000 vanforda. Přemýšlím jestli tam dát potok 4000, co by bylo vyvážnější, ale zase asi menší ztráta komfortu, na ty okouny mi víc sedí ta kratší klička na 3000, líp se mi to vede. Ale zrovna s tím lehkým vanfordem je to dost nevyvážený, ale zase extrémně lehký.

          NFlip - Profil | Čt 9.10.2025 11:34:10

          RomanS >> S tou 4000 hodím tu gumákovou sestavu 6-7 gr na kterou většínou chytám tak o 3-5 metrů dál. Takže nic extra. Ovlivňují to možná i velikosti naváděcích oček. V minulosti na prutech s prvním očkem 30 mm by ten rozdíl byl asi znatelnější. Ale zase ta 4000 o trochu lépe vyvažuje prut 275 cm a tak nefňukám že jsem ten VF kupoval.

            NFlip - Profil | Čt 9.10.2025 11:28:46

            Tak už to vypadá že ty naše ,,okounové speciály" konečně dostanou trochu zabrat. Včera po delším čase zazvonila jedna 40-tka a k tomu tři kousky přes 30 cm. Bohužel se tam namotaly i kudly a tak po jedné mírovce a jednom úkusu okouni zmizeli. Ti prostě to štičí pižmo cítí a berou dráhu i ti větší. Zřejmě to způsobují zážitky z mládí.😊

              NFlip - Profil | So 27.9.2025 19:36:35

              RomanS >> Také si myslím,že propastný rozdíl nebude. Ale bohužel to je celá moje povaha,že se o tom musím sám přesvědčit.Abych nechodil k vodě s pocitem že by to už takhle dobré mohlo být ještě lepší.😉
              Navíc ta 4000 VF na tom prutě 270 cm zase tolik nepřekáží.

                NRomanS - Profil | So 27.9.2025 17:58:47

                Flip >> podle mě u tenky šnůrky ten rozdíl bude minimální, musím se hecnout a vyzkoušet to, jenže když jdu k vodě chci chytat😀

                  Nyarda_1 - Profil | So 27.9.2025 17:41:35

                  Ok, krátký test dalekonosnost proběhl s následujícími výsledky:
                  Akilas 3m 25 - 80 g + Lexa 5000D-C 5,2:1, 87 cm otočka - 83 m
                  Ballistic Seatrout 3,1m 10 - 40 g + Ballistic LT 4000CXH 6,2:1, 99 cm otočka - 79 m
                  SG S2 MG ,2,5 m 12 - 35 g + Spheros C3000 SW HG 6:1, 88 cm otočka - 66 m
                  Victis Cast a Revo Rocket zatím nesoutěžili.
                  Na konci 30 g olůvko.

                    NFlip - Profil | So 27.9.2025 16:42:25

                    RomanS >> U mě je to mnohem jednodušší. Na obou jsou Westin 0,08 a na té vodě mám orientační body,tak vím kam jsem to předtím nejdál sázel. Pokud se ta 4000 osvědčí budu si muset ještě chvíli zvyknout na ten delší návin na jedno otočení kličky. V tuhle dobu to ještě není tolik rozhodující, ale při chladné vodě s gumákama jak není ten správnej rytmus,tak není ani rybí muzika. 😉

                      NRomanS - Profil | So 27.9.2025 13:04:03

                      Flip >> Ahoj, jak budeš mít nějaké výsledky z toho experimentu se s němi prosím poděl, já se nikdy nedostal k tomu abych na ty navijáky dal stejný snury atd, aby to bylo relevantni(nejlepsi by bylo mit u vody 2 stejny pruty a to se mi taky nepovede😀). Právě řeším jaký by byl rozdíl v hodech na prutu 275 cm 4 až 16g mezi 3000 a 4000, a by se vyplatilo tam tu 4ku dát nebo by to byl zanedbatelný rozdíl.

                        Nmurphyy - Profil | Čt 25.9.2025 20:35:07

                        yarda_1 >> za mna na co taky test s olovkom, robil by som s nastrahami na ktore chytam, a to olovko 30g nebude :)

                          NFlip - Profil | Čt 25.9.2025 17:16:51

                          Dlouho jsem tam teda nevydržel. Hnusnej boční vítr zkresloval test,takže si budu muset ještě počkat abych se v tom hodnocení neunáhlil .Vyžebral jsem dva záběry( okouni okolo 30 cm) a když do toho jestě začlo mrholit, tak jsem to odpískal a zavelel k ústupu. Aber es kommt der Tag -jak někdo v historii už pravil.😂

                            NDiamond - Profil | Čt 25.9.2025 16:17:22

                            yarda_1 >> Dík. To mi je jasné, bolo by to moc komplikované celé robiť to takto a navyše keď na tom hocikto cokolvek zmeni yak vysledok bude zase iny ... to bola skôr len taká úvaha ...

                              Nyarda_1 - Profil | Čt 25.9.2025 16:01:56

                              Diamond >> Ono to objektivně úplně nepůjde, leda nástrahu použiju stejnou, lépe řečeno navlíknu tam olůvko kolem 30 gramů. Šňůry se tloušťkou liší v závislosti na gramáži prutu.

                                NDiamond - Profil | Čt 25.9.2025 15:18:38

                                yarda_1 >> aby to malo akú takú relevanciu bolo by dobre vyskusat každý prút s každým navijakom a potom vyhodnotit a tiez urcit co je najdôležitejším faktorom resp. gamechangerom a to všetko za predpokladu použitia rovnakej šnúry (druh + hrúbka) a nahadzovanej nástrahy ... 🤔

                                  Nyarda_1 - Profil | Čt 25.9.2025 15:12:58

                                  Flip >> Tak hnusné počasí je ok, sice na okounovité ne úplně, ale aspoň bude na břehu řidší obsádka :-) A ano, vydržet slotu, ať si z vláčkařů nedělají srandu muškaři, že jsme namáčky :-)

                                    NFlip - Profil | Čt 25.9.2025 14:07:12

                                    yarda_1 >> Za chvíli na to vyrážím a snad i nějakej ten ježatec se podaří. Sice protivně nárazově fouká a trochu poprchává, ale nejsme přece z cukru.😊

                                      Nmaximotak - Profil | Čt 25.9.2025 13:13:49

                                      yarda_1 >> tak to jsem zvedavej, jak to dopadne, zvlast na to Abu - ja mam mimo 4 multiku i par jejich spin prutu a jsou prima... :)

                                        Nyarda_1 - Profil | Čt 25.9.2025 13:06:55

                                        Flip >> O víkendu proběhne někde na svazovce minitest tří dalekonosných komb: D.SeaTrout 40 g, + D.Ballistic 4000CXH, G.Akilas 80 g + D.Lexa 5000D-C a AG Victis Cast 32 g + AG Revo Rocket. Výsledky dám vědět :-)