Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NFlip - Profil | St 24.9.2025 21:05:21

Tak tu máme další test přede dveřma. Dneska dorazil nový Vanford tentokráte 4000 FA. Vyzkouším ho na tom odpalováku 275 co jsem dole zmiňoval a uvidíme jestli oproti VF3000 co tam dosud byl to bude nějaký znatelný rozdíl v délce hodů.

    Nčolkař,zloch - Profil | Po 22.9.2025 13:56:35

    murphyy >> fešák 👍tady byla cílová ryba sumec nebo Ca, ale okýši se nebáli ani gum 10-12 cm🤔

      Nmurphyy - Profil | Po 22.9.2025 12:53:29

      čolkař,zloch >> ano voda je este stale relativne tepla, jeden pruhatec z minula, su to pekne chvile ked sa im clovek trafi a na jemnu zostavu si ich par potaha aj ked im tym trochu pozneprijemnuje zivot.. ale co uz ked nechytat ryby sa nam uz velmi neda..ale myslim ze ked sa to robi s rozumom a mierou tak je to vpohode, su horsie veci ktore rybam poskodia daleko viac :)

        Nčolkař,zloch - Profil | Ne 21.9.2025 21:27:28

        Flip >> také jsem zvědavý, dnes to bylo o ojedinělých rybách...

          NFlip - Profil | Ne 21.9.2025 19:57:48

          RomanS >> je to asi všude stejné synátor mi říkal,že i teď na King of Lake byl s okounama docela problém a někteří ho nechytili vůbec. Ale Radkovi s Mírou Vojtkem se to naštěstí podařilo a tak mohli slavit i to vítězství. To počasí je letos extrémní. Dneska na plném duhákodromu jsem s bídou vydřel 3 ryby a pár záběrů. A byli tam tací rybáři co si ani neškrábli.

            NRomanS - Profil | Ne 21.9.2025 18:39:24

            Flip >> já si dnes myslel, že jsem na ně kápl😃 byl jsem ráno na pískovně na candáta(candáti to nevěděli) při svítaní pár m od kraje to mírně koplo ryba spadla, další nához skoro při zvedání nástrahy na břeh se tam pověsil hltnou kterej sbalil 10 cm canibala na 15ce hlave až po jigovku, okamžitě sem to proházel okolo břehu nic, šáhl po menších věcech nic, už zmizeli a nenašel jsem je😃 těším se na ochlazení snad se začnout krmit a půjdou i cíleně, letos je chytám jen takto omylem nebo ryby do 20 cm, ten co spadl se tvářil výrazně líp; jako každá ryba co spadne😃

              NFlip - Profil | So 20.9.2025 20:03:16

              Konečně to vypadá,že by příští týden mohlo začít to správné počasí na pruhatce. Uvidíme co to ochlazení přinese.

                NFlip - Profil | St 17.9.2025 16:31:18

                yarda_1 >> Pokud zátěž donutí ten prut ohnout se do stavu maximálního vypružení,potom by měl zvítězit ten který má rychlejší švih. Dle mé praxe všechny pruty na ul nástrahy,které se tváří jako x fast tu lehkou nástrahu nejsou schopny extra dál odpálit,protože ta nástraha je nedonutí vytvořit ten správný poměr akce-reakce. Proto ty malé nástrahy odpalují lépe pruty,kde se vytvoří odstatečný napružovací efekt. To ůehká nástraha nezvládá. Podotýkám že prut nesmí být v opačném případě hadice,která se bez zátěže ohne i ve větru.😂
                Praxe- pokud si na forpase odhozu nástrahu pověsíš tesně pod špičku prutu,tak určitě s ní nehodíš tolik jako když ji optimálně necháš viset před odhozem někde ve třetině nebo polovině blanku. Bohužel to je případ jak říkám ,,mrtvých prutů" které sice splňují kriterium X-fast ale ve skutečnosti jsou to tyčky k rajčatům,které mají na konci něco co se hýbe.

                  Nyarda_1 - Profil | St 17.9.2025 15:07:31

                  Flip >> Ano, dobrá poznámka, to je výzva jestli hodí víc třímetrový Akilas nebo 310 cm Ballistic typu Sea Trout, když má Akilas dvojnásobnou gramáž :-)

                    NRomanS - Profil | St 17.9.2025 12:14:13

                    Flip >> pěkná práce, ale já se rozhodl ten prut nakonec pustit. Takže pokud by někdo chtěl téměř nový dragon proguide x 275 cm 1-10( asi odhodí to co ten 3 až 18) jen má jemnou vlepenou špičku, tak ho pustím za 1500 i s dopravou

                      Nmurphyy - Profil | St 17.9.2025 12:01:34

                      Flip >> v tomto to mam opacne, a vacsinou sa mi to povoluje ked je horne srubovanie, alebo nejake netradicne moderne..
                      u dolneho ked je kvalitne, napr to jednoduche od fuji, tak to je u mna najspolahlivejsie co sa tyka pevnosti a nepovolovania

                        NFlip - Profil | St 17.9.2025 10:48:15

                        yarda_1 >> v tomhle ohledu bylo pro mě totální voser klasické šroubení. Někdy jsem si dokonce musel pod tu matku na to šroubení navlékat gumičku aby se to nepovolovalo.😂

                          NFlip - Profil | St 17.9.2025 10:33:22

                          yarda_1 >> Já osobně mám raději šroubování nahoře. Při tom spodním si často šroubení nechtěně při lovu dlaní povoluju. To spodní je dobré když tam výrobce dá ještě jednu kontramatku.

                            Nyarda_1 - Profil | St 17.9.2025 9:05:50

                            maximotak >> No, třeba zrovna to, jestli se naviják šroubuje shora nebo zdola, je mi fakt jedno, na rozdíl od většiny kolegů :-)

                              NDiamond - Profil | St 17.9.2025 8:23:02

                              Flip >> to kľudne podpíšem, hlavne poslednú vetu! 👍

                                NFlip - Profil | St 17.9.2025 7:07:13

                                Čim víc let se v tom zkoumání a testování prutů hrabu a někdy odpovídám dotazům ,tak docházím k závěru,že hodně rybářů,kteří si kupují pruty dělají zásadní chybu v tom,že si myslí,že pruty typu x-fast jsou cestou k delšímu odhozu. Ve skutečnosti je to v mnoha případech právě naopak. A hlavně to že spojují rychlost prutu s jeho akcí je vůbec tou největší chybou..

                                  NFlip - Profil | St 17.9.2025 2:14:34

                                  čolkař,zloch >> Mně to povídej .🤣 Na echt prasáka to někdy dělám u starých klacků . Zapíchnu to prostě do korkové rukojeti nebo evy. Proto jsem byl ze začátku nasranej když začali vyrábět ty pažby bez výpní. To se to potom blbě vyměřuje.😂

                                    NFlip - Profil | St 17.9.2025 2:06:43

                                    yarda_1 >> jasně -našinec si vždycky poradí. 😊

                                      Nmaximotak - Profil | Út 16.9.2025 23:37:30

                                      yarda_1 >> ty Caraty maji prima blank, ale na tu rucku bych si musel asi chvili zvykat - a maji sroubeni, ktery mi docela fest vadi na BA, cim je chladneji, tim vic (mel bych ho vyvencit ted, dokud je jeste teplo...). :)
                                      skoda, ze neprodavaji i samotne blanky - ale nastesti je dost jinych moznosti...

                                        Nčolkař,zloch - Profil | Út 16.9.2025 22:55:07

                                        Flip >> až přijedeš, budeš mne muset proškolit z těch nových trendů.Já jsem konzerva, co má 3 hák sundavám a ostatní zaháknu kam to jde - kde je úchyt, nebo na patku očka, prostě na prasáka 😡