Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nyarda_1 - Profil | Út 16.9.2025 21:40:36

Bulda 64 >> Tak jasně, mám to podobně, ale aby mi prut za dvacku letěl doprostřed řeky, to bych asi nechtěl :-)

    Nyarda_1 - Profil | Út 16.9.2025 21:39:38

    Flip >> Co gumička kamkoli ;-)

      NFlip - Profil | Út 16.9.2025 21:20:11

      Bulda 64 - 16.9.2025 20:11:35 > všechny pruty co mají záchytné očko směrem na bok doleva si předělávám. Občas se mi stává že při nahazování to mám přes to přehozené. Zřejmě z toho důvodu,když si levačkou strkám lajnu pod ukazováček druhé ruky abych mohl nahodit. nestává se to často ale potom při nahazování je to hodně nepříjemné.
      Mám v plánu si ty úchyty háčků navázat dolů na blank podobně jako to má Zodias.

        NBulda 64 - Profil | Út 16.9.2025 20:11:35

        yarda_1 >> ono, když to člověk vezme do důsledku, tak na všem by se dalo něco najít.. tak je to u aut, rybařiny, u všeho...
        I nrx-ko má třeba úchytné očko úplně v nepochopitelném místě, že jsem ho musel sdělat dolů, zadrhávala o něj pletenka,, to nepochopíš, takovej drahej prut a tohle..
        Já už jsem ve fázi, že u každého prutu se snažím s ním sžít" a detaily ani neřeším jak jsem zaujat lovem 🧐😉

          Nyarda_1 - Profil | Út 16.9.2025 19:49:09

          Bulda 64 >> Jen u tohoto typu, mám sám třeba Carat a tam jsou v tom zakončení takové drobné žilky, takže to není totálně hladké a neklouže to. Živě si dovedu představit katastrofický scénář po několika hodinách házení :-)

            Nyarda_1 - Profil | Út 16.9.2025 19:47:59

            murphyy >> Tak tohle beru jako provokaci :-D

              NFlip - Profil | Út 16.9.2025 16:10:14

              RomanS >> jedna úprava krátkého heftu u Pro Guidex 275 3-18gr u mne proběhla. Je to vyváženější a tím pádem i příjemnější. Konec rukojeti ze starého prutu a distanční váhové kroužky. Asi 2 hodiny práce hlaně broušení ale ještě to kosmeticky maličko doladím.

                NFlip - Profil | Po 15.9.2025 17:07:09

                Nějaký čas jsem hledal prut na delší odhozy na pískovnu abych se dostal na ty desky které jsou uprostřed hluboké vody a kde jsou malé rybky a pochopitelně i dravci. Ten prut jsem zase našel u Dragonů. Je to 275 cm 3-18 gr Milenium MTX Sense. Příjemná a výkonná hůlka ale přitom žadná tupá klada. Udělaná na blanku Torayca,takže i citlivá na záběry.Ty gumové nastrahy v gramáži okolo 5 gramů z toho létají jako z praku. Na pletenku i velké okouny s pořádnou harmonikou vypruží a neudělá do ní díru aby háček vypadnul .Takže mám zase jednu záležitost z krku. Znovu jsem si ověřil,že prut za 1800 kč když je dobře udělán a má duši udělá někdy víc práce než ty drahé tyčky osázené nejlepšími komponenty.

                  NDiamond - Profil | Po 15.9.2025 15:51:56

                  Bulda 64 >> tá bambula od Sportexu mi nekĺže moc, no pôsobí dosť chladne, tie uhlíkové vlákna ... Ale štve ma že soudruzi si nedali záležať, aby tá koncovka bola s tou bombulou pekne zlícovaná ...

                    NDiamond - Profil | Po 15.9.2025 15:50:02

                    yarda_1 >> ten náter na tej rukoväti je matný a pri držaní dáva pocit akoby bol pogumovaný, mne to nekĺže, ale napr. Lunamis má časť nad tou bombulou lesklú a tá trochu kĺže pri mokrej či mastnej ruke ...

                      Nmurphyy - Profil | Po 15.9.2025 15:15:28

                      Bulda 64 >> este ma napada, ked to skusal na FF, tak nove pruty by tam mali mat este tu foliu nie? mozno ta klzala :))

                        NBulda 64 - Profil | Po 15.9.2025 15:10:46

                        yarda_1 >>
                        Bambule od Sportexů Ti klouzaly ??🤔

                          Nmurphyy - Profil | Po 15.9.2025 13:01:14

                          yarda_1 >> cauko vies co ani neviem, ale nepovedal by som aby to akokolvek klzalo je to prijemne na drzanie, a hlavne jo ved to ani nedrzis len na chvilku ked nahadzujes
                          ale schvalne som sa isiel teraz pozriet a ano stale plati ze sa to prijemne drzi a neklze snad len keby si to niecim namazal :)

                            Nyarda_1 - Profil | Po 15.9.2025 8:02:11

                            murphyy >> Čau, já mám dotaz k tomu zakončení obou prutů (protože už trochu pokukuju). Chápu, že způsob lovu není úplně o náhozu obouruč a la kaprovaná, ale i tak neklouže to zakončení? Podobné jsem to měl, když jsem měl na FF v ruce Airspin od Sportexu.

                              Nmurphyy - Profil | Ne 14.9.2025 21:54:59

                              Luger46 >> 2,29m 5-15gr, specificky prut iny ako mam ostatne, taky akoby tuhsi, tvrdsi, pricom citlivy, tak ako chlapci o nom pisali dost univerzal odchytam s tym krasne voblere vacsie mensie aj gumy

                                NLuger46 - Profil | Ne 14.9.2025 21:23:05

                                murphyy >> servus, co to je za Adrenu(délka, gramáž)?

                                  NFlip - Profil | Ne 14.9.2025 20:54:51

                                  murphyy >> Schovej ty zbraně ať nevypadáš jako socka.🤣 Já měl včera dva okouny okolo 35 cm ale ještě to je trápení a desítky a desítky hodů. Ale už se ochlazuje ,tak by to mohlo začít.

                                    Nmurphyy - Profil | Ne 14.9.2025 19:50:00

                                    dnes doobedu po dazdi kym ma nevyhnal opat dazd :) podaril sa ostriez cez 30 a zubacik, na zodias 244 cm 3,5-14g s vanq paradicka :)

                                      NDiamond - Profil | Út 9.9.2025 7:26:26

                                      Flip >> jj, presne 😉

                                        NFlip - Profil | Po 8.9.2025 23:02:32

                                        Diamond >> Asi to tím bude. voda je ještě teplá ,koupačů všude ještě plno. Musí se to uklidnit. Osobně mám na ty okouny nejraději na pískovnách říjen- listopad.