Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NVévoda z Wellingtonu - Profil | Út 2.9.2025 11:58:38

maximotak >> já začal vyztužovat konec resp. tam kde se to do sebe nebezpečně zařezává, třemi uzlíky separé do smyčky, jak níže perfektně vymyslel Bulda 64.
Dává mi to smysl pro větší nosnost logicky, že to nebezpečné místo není o hladkém zaříznutí, ale vytvoří se tam nakonec taková malinká bambulka.
Tak ještě jednou, Buldo, díky! :-)

    Nmaximotak - Profil | Út 2.9.2025 11:49:15

    a nezkouseli jste alberto knot vylepsit pridanim nekolika uzliku na druhy lajne a la FGcko?

      NFlip - Profil | Po 1.9.2025 16:42:03

      Vévoda z Wellingtonu >> Když dva dělají totéž ,není to totéž.😊

        Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 15:15:40

        Vévoda z Wellingtonu >> To je dost pravděpodobné z logiky věci a nemůže to být prakticky ani jinak, ale...

          NVévoda z Wellingtonu - Profil | Po 1.9.2025 15:09:13

          kubas. >> jojo, a dokážu si představit, že když umotáme třeba já, Flip nebo Bulda64 své oblíbené Alberto knoty, umotáme je vedle sebe se stejným materiálem, budem mít každý jinou nosnost, i když to budem dělat v podstatě stejně.

            Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 15:03:49

            Vévoda z Wellingtonu >> Je to tak, závisí na okolnostech atd., tyhle proměnné jsem v místní diskuzi opomenul a považuji za zanedbatelnější vzhledem k úrovni lovců. Věřím, že když se má nějaký uzel nějak vázat, že to vážou jak mají. Nicméně taky jsem měl kamaráda, který říkal, že ten uzel je na hovno a nedrží a když jsem po něm chtěl, ať ho uváže, tak to vázal úplně jinak a debilně :-). Takže logicky nedržel...

              NVévoda z Wellingtonu - Profil | Po 1.9.2025 14:59:40

              kubas. >> a pak taky kdo to jak dělá. Páč jak víme, když dva dělají totéž, není to totéž.
              Motání těchhle spojů spíš stejně vždycky bude o subjektivním pocitu a důvěry jako důvěry třeba v nástrahu. Jednou se ti to nepovede protahat oviny pořádně, svedeš to na uzel, a je navěky konec.
              Anebo si dáme někdy sraz všichni a závody v pevnosti uzlů, a budem si je z radosti samozřejmě trhat navzájem :-)

                NVévoda z Wellingtonu - Profil | Po 1.9.2025 14:54:19

                kubas. >> ono by chtělo taky si vyjasnit, co je pro koho "vydrželo" a "nevydrželo".
                A to prostě nejde. Zatímco já skalpuju ze stromu už hezkou větvičku někdy dřív, než urvu Alberto knot a chrochtám si, co jsem konečně umotal za poklad, pro druhého to může být pořád málo :-)

                  NFlip - Profil | Po 1.9.2025 14:43:02

                  Díky moc. Každopádně vyzkouším. Člověk se musí učit celý život. A jenom hlupák si myslí,že už ví všechno.😊

                    Nsiluri - Profil | Po 1.9.2025 14:22:38

                    Flip >> je extremne jednoduchy a lubi sa menej smykat ako alberto, aj tak ale davam zo zvyku poistny uzlik

                      Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 14:08:15

                      Flip >> Chápu ;-).

                        NFlip - Profil | Po 1.9.2025 14:04:50

                        kubas. >> to se to dělá,když na to máš ještě kapacitu rukou a očí. Byly doby ,kdy jsem při noční vláčce dokázal komplet převazovat po slepu bez baterky. Teď jsem rád, když si cigáro zapálím sirkama,když mi dojde plyn v zapalovači.😂

                          NFlip - Profil | Po 1.9.2025 14:01:04

                          siluri >> koukal jsem na něj-je skoro stejný jako Alberto knott akorát to protahuješ skrz ten uzlík místo do smyčky. Fakt je ten,že při vázání bude pohodlnější s ohledem na to že nemusíš držet tu smyčku- každopádně vyzkouším. Dík

                            Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 13:57:22

                            siluri >> To se mi moc nelíbí :-). Já jsem spokojen, dělám FG všude a nemusím bloumat a řešit :-).

                              NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:57:04

                              kubas. >> No právě pro mě přes tu Ostravu je třeba ten FG kokot.🤣

                                Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 13:54:14

                                Flip >> Tím líp, mě to neuspokojilo vůbec. Hlavně není důvod jet z Prahy do Brna přes Ostravu, když to jde přímo.

                                  Nsiluri - Profil | Po 1.9.2025 13:54:08

                                  kubas. >> este odporucam skusit mahin knot, fakt jednoduchy a pevny

                                    NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:51:42

                                    kubas. >> no nevím- 10krát tam 10krát zpět a drží to.

                                      NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:50:56

                                      minatrix >> asi 7-8. U síly 0,10 a víc to už drželo.

                                        NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:49:48

                                        kubas. >> já zase stoper. Bohužel u toho UL nebo hladinovek je to horší ,protože ten forpas musíš držet nad vodou před nástrahou (mimo popů). A když máš na něm sebemenší zátěž tak už vzniká jistý problém.