Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nminatrix - Profil | Po 1.9.2025 13:47:27

Flip >> kolik ovinutí děláš. Pořádně naslinit a pomalu dotahovat... mně to tedy drželo

    Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 13:46:57

    Flip >> No právě, já mluvím o W10.

      Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 13:46:00

      Flip >> No jasně, závisí... U těžší přívlače jsem používal gumovej korálek před bezuzlovku, abych si nerozjebal keramiku v očku, to fungovalo spolehlivě.

        NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:44:51

        kubas. >> mám dojem že je to závislé od druhu lajny.

          NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:44:11

          kubas. >> Pokud půjdu na gumáky žehlit okouny,kde není potřeba dávat dlouhej forpas,tak bez váhání použiju bezuzlovku. I s ohledem na rychlou a pohodlnou manipulaci když trhám Problém ovšem nastává v okamžiku třeba u těch hladinovek nebo hmyzáků,když používám forpas třeba delší než metr. Tam když se zapomeneš to může mlasknout do koncového očka ani nevíš jak.

            Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 13:39:25

            Flip >> Mně nedržel právě, když jsem to zkoušel, takže jen FG.

              NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:39:21

              minatrix >> oprava -samozřejmě že 0,08 😊

                NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:38:08

                kubas. >> a Alberto knott, ten taky drží.

                  Nkubas. - Profil | Po 1.9.2025 13:34:58

                  Flip >> FG knot, bezuzlovka, nic jiného bych nevymýšlel...

                    NFlip - Profil | Po 1.9.2025 13:29:15

                    minatrix >> Právě u Westinu W10 00,8 Coastal tyhle dva soudky proti sobě moc nevydržely. Prdnula většinou pletenka. Proto jsem se na to ptal.

                      Nminatrix - Profil | Po 1.9.2025 13:11:08

                      maximotak >> uzel (FC, lajna) vydržel prostě nesmysl v rukách prcka. Video sem dávat nebudu . Ale špice nakonec povolila 😂

                        Nmaximotak - Profil | Po 1.9.2025 10:21:11

                        minatrix >> nejak uplne nechapu, jak souvisi zlomena spice se zatizenim udice (zdolavacka, nahoz, vazka)... ;)
                        ta spice jde normalne proste za tahem, pokud neni neco hodne spatne

                          Nminatrix - Profil | Ne 31.8.2025 22:59:25

                          Flip >> používám nejméně 0,18FC. Spíš 0,22. Dávám si pozor a pořádně nasliním ... Naposledy dřív rupla špice, než lajna/FC 😂

                            NFlip - Profil | Ne 31.8.2025 22:12:33

                            minatrix >> Tenhle uzel na W 10 řezal lajnu 0,08 i uzel Albright a jiné. Na 0,12 už problém takový nebyl. Jedině ten Alberto knott a FG jsou ještě použitelné. Také jsem to řešil mikrokroužkem a nebo bezuzlovou spojkou. Proto jsem se na ten uzel ptal.

                              Nminatrix - Profil | Ne 31.8.2025 21:38:00

                              Flip >>jako na Westin nemůžu říct křivého slova, jen růžová barva moc nevydrží. Proti Varivasce, co mám, litá rozhodně lépe. Jinak mám na ty UL lajny mikrokroužek či nebo :

                                NFlip - Profil | Ne 31.8.2025 18:50:10

                                minatrix >> Asi na příští sezonu Radka moc nepotěším.😂 Westiny co mám na špulkách ale ještě letos dochytám. Ta Westin W10 je docela slušná lajna.
                                Jakej uzel tam děláš na té 0,09 na spoji s FC ?

                                  Nminatrix - Profil | Ne 31.8.2025 18:41:12

                                  Flip >> zatím jsem spokojen. Cena, výkon a návin 150m

                                    NFlip - Profil | Ne 31.8.2025 18:20:15

                                    minatrix >> to zní hodně dobře. Dík

                                      Nminatrix - Profil | Ne 31.8.2025 12:53:24

                                      Flip >> nebe dudy. V reálu by to byl tak 0,03 W10

                                        NFlip - Profil | Ne 31.8.2025 11:58:11

                                        Tak nám začíná na pstruhovkách období,kdy dle BP je potřeba všechny žbrbličky překovat na jednoháčky. To zas bude nářků.😊