Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NFlip - Profil | So 30.8.2025 12:58:33

minatrix >> Dík.Jak je na tom ta 0,09 v pororovnání s 0,10 Westin 10 Coastal co se týká tloušťky(průměru)?

    Nminatrix - Profil | So 30.8.2025 10:33:19

    Flip >> případně mám na TA tuhle levnější variantu...

    https://www.bosset.cz/pletene-snury-x-braid-ygk-cord-x4/

      NFlip - Profil | So 30.8.2025 3:01:57

      maximotak >> Je to prostě v prde.i.Když sedí průměr,tak nesedí nosnost a když sedí nosnost,tak zase nesedí průměr. Je třeba volit mezi dvěma zly. Bohužel to tak je.

        NFlip - Profil | So 30.8.2025 2:59:46

        čolkař,zloch >> co to povídáš? -jen si vzpomeň jak jsem toho bolena+- 60 čísel na té Trefě vyslalomoval mezi těma balíkama trávy na prut Favorita Modrýho ptáka0,5-3,5 gr a 0,10 vlasec. 60 čísel ryba pro napuchlou špejli není žádný extra soupeř,když to máš v paži.😂

          Nčolkař,zloch - Profil | So 30.8.2025 0:45:30

          Flip >> kecko, už vozím na lodi i prut Colmic Zephyr do 15 gr, ty tvoje žbrbličky co se lámou jen se na ně křivě podíváš fakt ne 🙂‍↔️ i když teď na LT by se to hodilo 🤔už se těším, až tu na ty tvoje mikromrdky zapřáhneš rybu 60+, snad to bude motor stíhat...

            Nmaximotak - Profil | Pá 29.8.2025 19:40:14

            Flip >> jenze jde i o delku nahozu - a u tencich snur tam je zmineno ridsi pleteni/nizsi odolnost - a takovy pletenky uz mam (a za par kacek...), jinak ja mam minimalne 0,12ku (lacina FineLine od Mikada, je i v realu dost tenka, ale nosnost v uzlu 6 kg nova a hned placata), rad bych neco o sile realnych 0,10 mm, ale odolnyho a pokud mozno kulatyho - neresitelny zadani? ;)

              NFlip - Profil | Pá 29.8.2025 19:10:37

              maximotak >> Aleš není žádnej troškař u toho UL prut znamená od 30 gr. výš. On chytá zásadně big fish,takže nějakých 0,14 jde mimo jeho rank. A hlavně pevnost to je to hlavní,bo tak to má byt.😂

                Nmaximotak - Profil | Pá 29.8.2025 16:33:39

                čolkař,zloch >> mne by se z tech huprovek libila podle popisu ta ctrnactka, ale kdyby byla tak o tretinu tenci... :)

                  NFlip - Profil | Pá 29.8.2025 15:16:46

                  Nebudu bádat a čekat jestli to bude dobré a nebo tlusté. Opět raději připlatím a půjdu do již prověřeného. Tam vím,že ten průměr sedí. Takže Daiwa TNx8 EVO+ Super Slim UL 0,05 mm 6,40 kg tam sice moc nesedí ta pevnost ale už mám tu 0,04 a tam alespoň trochu odpovídá ten průměr.

                    NPolčis - Profil | Pá 29.8.2025 14:32:34

                    Vévoda z Wellingtonu >> Za mně taky momoika,ta mně tak štvala,že jsem ji sundal.

                      NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 29.8.2025 13:48:05

                      Bulda 64 >> píšu si, neb rozmazlen jsem i já - děkuji :-)

                        NBulda 64 - Profil | Pá 29.8.2025 13:44:20

                        Vévoda z Wellingtonu >> můj názor nebude směroplatný, protože jsem rozmazlenej kvalitou (asi úplně zbytečně ;)😉
                        Snad z těch co mám momoika, kterou jsem "odložil" na troling, ale vlastně ani ta není nejhorší ;)

                          NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 29.8.2025 13:33:57

                          Bulda 64 >> tak mi prosím napiš nějakou hlučnější, ať mi ušetříš další rozčarování. Jinak souhlas, dřív to byla klasa vč. nosnosti.
                          Našel jsem jí uplatnění i dnes, proto jsem psal v přítomném čase. Např. pod jezem, kde nemám čas kontrolovat návin , se i při tažení s proudem a nedopnutí nikde neudělá smyčka.

                            NBulda 64 - Profil | Pá 29.8.2025 13:20:10

                            Vévoda z Wellingtonu >>
                            ..a B/FireLine tou hlučností pořád převyšuje ostatní??, no když jiné tehdy nebylo, tak to bylo fuk ... pod heslem.. - když jsi jediná, tak musíš ;))
                            Pak už omletá, střapatá, rozdrbaná..., ale utáhla i parník, začínal jsem s ní tenkrát v ráži (páč začínající vláčkař má v hlavě jen velké ryby, tak co kdyby...) 0,17 !!🙉

                              NVévoda z Wellingtonu - Profil | Pá 29.8.2025 12:41:01

                              Flip >> všechny šňůry Berkley, na které jsem se -skrze dobrou cenu- nachytal, měly drátoidní charakter. Někdo to neřeší, někdo neslyší, ale já mám bohužel sluch výborný, a neskutečně mě rozčiluje, když jedu lehoučkou vláčku, a slyším jak to prochází očky, slyším dokonce i jak to prochází přes rolnu až do cívky. A to mi dělá jenom Berkley a NanoFil.

                                Nkubas. - Profil | Pá 29.8.2025 12:03:43

                                Flip >> Chápu, já na tuhle vláčku používal až na výjimky vždy vlasec a nebylo důvod měnit :-).

                                  Nčolkař,zloch - Profil | Pá 29.8.2025 12:02:31

                                  Flip >> je to nitka jako nic, občas mi to při náhozu i sklouzne z prstu, drží fest, ale je dost hlučná v očkách 👎 vezmu ji ssebou až přijedeš

                                    NFlip - Profil | Pá 29.8.2025 10:55:45

                                    kubas. >> taky řešení . Ale u těch tenkých vlasců(abych někam hodil) je žalostně nízká únosnost. Navíc ti šmejdi mají často tendenci si to namířit hned někam do rostlinstva a lajna přece jenom tu květenu lépe uřízne.😊
                                    A další výhodou je její nízká prutažnost při oživovaní chrobáků,když to jenom řídíš jemnýma klepancema špičky

                                      Nkubas. - Profil | Pá 29.8.2025 10:44:20

                                      Flip >> No tak obecně ty průměry moc nesedí, u něčeho méně, u něčeho více... je potřeba se dívat podle oka, oko vidí, není pi*a :-). Na hmyzáky si pořiď fluo Stroft a máš klid ;-).