Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NFlip - Profil | Pá 29.8.2025 10:40:39

kubas. >> Do konce roku už na ty hmyzáky moc chytat nebudu,tak do toho nechci cpát moc peněz nebo střídat navijáky. ty westin W10 mám v průměrech 0,08 neboť tenčí nedělají. a varivasky 0,10 resp 0,12 mám taky. Neznám vůbec ty novinky od Berkláčů ale to už z toho musel zblbmout abych šechno vyzkoušel. Zatím co jsem zjistil,tak mimo té Daiwy supeslim ty daiwácké průměry moc neseděli,takže z toho Prorexu má trochu obavy.

    NFlip - Profil | Pá 29.8.2025 10:35:52

    kubas. >> to je ono .-zázrak. daiwa superslimka má ve stejném průměru nosnost. asi 2 kg.😂

      NFlip - Profil | Pá 29.8.2025 10:34:31

      čolkař,zloch >> jde mi hlavně o ten průměr jestli sedí. Některé hmyzáky mají hodně malou váhu,tak aby to letělo.

        Nkubas. - Profil | Pá 29.8.2025 10:31:39

        čolkař,zloch >> 0,07mm šňůra na 5,8kg. Zázrak moderních technologií :-).

          Nkubas. - Profil | Pá 29.8.2025 10:30:28

          Flip >> Zrovna v těch tenkých průměrech bych ty zmiňované šňůry úplně nevolil, bývají o dost silnější, abys nebyl překvapen. Asi bych se držel prověřeného, pokud ti to funguje a jsi s tím spokojen. Já v těchto průměrech používal ke spokojenosti Prorex UL Finesse braid, na pstruhy na stoják a okouny. Ta Superslimka samozřejmě bude lepší, jemnější, taky dražší. Pak je tu ještě Westin W10, což víš samozřejmě, tu mám taky v oblibě hodně, ale nejslabší mám 0,10mm.

            Nčolkař,zloch - Profil | Pá 29.8.2025 10:29:08

            Flip >> https://sumcovasnura.cz/obchod/snury/snura-huprovka-super-slim-007/
            Já používám tuhle už 4 roky a pořád drží,ale není úplně levná

              NFlip - Profil | Pá 29.8.2025 10:18:02

              Chci si koupit na ty hladinovky nějakou levnější lajnu v průměru 0,06. Rozhoduju se mezi Spiderwire a Bekláčema. Jak jsou na tom s ohledem na deklarovaný průměr. Mám sice už tu Daiwu superslimku 0,05 ale nechci pořád měnit špulky nebo navijáky. tak jsem si k tomu raději koupil i jednu špulku na Vanforda C3000 FA. Každý erudovaný poznatek uvítám. Dík

                Ntroutkiller - Profil | Čt 28.8.2025 19:49:12

                čolkař,zloch >> byl jsem tam zatím jednou, ale hned mne napadlo, že to tak dopadne, ale nevadí chůze je zdravá a i v těch Píšťanech se člověk docela prošel. Tak ať se ti tam daří

                  NFlip - Profil | Čt 28.8.2025 17:42:44

                  čolkař,zloch >> tyhle detaily vyřešíme v SZ tady je to pouze o rybách a náčiní Nejsme přece Kazišuci otázek na to stačí sekce přívlač.😊

                    Nčolkař,zloch - Profil | Čt 28.8.2025 16:18:25

                    Flip >> v pohodě, my si s Mírou dáme za tebe a ty to zatáhneš, aby jsi se necítil odstrčenej 😀

                      Nčolkař,zloch - Profil | Čt 28.8.2025 16:16:51

                      troutkiller >> jj, také jsem jí to říkal👎 hlavně si v Lovosicích nenechávej auto s vlekem na náplavce, už jsou tam kvůli jantarům, kteří to tam zatarasili z obou stran nové značky Zákazu stání a zastavení...

                        NFlip - Profil | Čt 28.8.2025 14:55:31

                        Tarn >> U mě bez piva-od té doby co jsi odjel už jsem si nedaL ANI JEDNO. Věra je svědek.😢

                          Ntroutkiller - Profil | Čt 28.8.2025 14:36:31

                          čolkař,zloch >> ty vole ale 600 vočí za spuštění a vytažení lodě je psycho, to když mi řekla, tak jsem jel do lovosic

                            Nčolkař,zloch - Profil | Čt 28.8.2025 12:51:06

                            Flip >> vždyť víš, jakej jsem hajzl...tohle je podle větru nafoukané v zátokách, pár set metrů po vodě je průplav na řeku, když tam chytil metrové Céčko Vágus, ty dáš 2 kusy... tam nachytá i můj vnuk...

                              Nčolkař,zloch - Profil | Čt 28.8.2025 12:48:28

                              Tarn >> už jenom tvé nasazení mne bude nutit na tu vodu vyrazit, ale rozhodně se posezení s vámi dvěma nebráním, naopak si to užiju.

                                NTarn - Profil | Čt 28.8.2025 12:42:13

                                čolkař,zloch >> No to už to vidím jak se celá výprava smrskne na terásku u piva :)))))))))))))

                                  Nčolkař,zloch - Profil | Čt 28.8.2025 12:35:33

                                  Flip >> Ok, až budeš mít termín, dej vědět, zajistím ubytování tady..https://resort-marina-labe.hotel.cz/?|979091&|marina+labe+pistany
                                  je to tam pro rybáře trochu zbytečně hogo fogo a stojí to nějakou kačku, ale vlastní sjezd na spuštění lodě a kotviště

                                    NFlip - Profil | Čt 28.8.2025 12:33:12

                                    čolkař,zloch >> Za tři hodiny ani záběr a to mě tam do těch sraček zveš? Jsem myslel,že máš lepší charakter.😂

                                      NFlip - Profil | Čt 28.8.2025 12:28:04

                                      čolkař,zloch >> Přijedu se svým bitevníkem. Mám rád pod sebou pevnou zem a pocit bezpečí. A jestli tam budeme tři veteráni,tak nebudeme muset losovat kdo zůstane na břehu. Na to tvém Lugafu se musíte mačkat když tam žehlíte jenom vy dva s vnukem.😂

                                        Nčolkař,zloch - Profil | Čt 28.8.2025 12:25:38

                                        Tarn >> dobrý nápad Míro 👍 snad zatím ta hrachovka ze Žernosek zmizí...